CALLANTSOOG Red.-advertentie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. De festiviteiten. Niet alleen zette de maand juli in met bij zonder fraai zomerweer, er werd ook gelijk een begin gemaakt met het afwerken van een groots feestprogramma. Voor diegenen, die eind juni vakantie hielden, is het natuur lijk wel erg jammer, dat er voor de kinde ren in de periode vanaf half juni zo weinig gedaan kon worden, maar volgend jaar beter. Trouwens, er moet dit jaar ook wel van uit zonderingen gesproken worden, meestal is mei en juni overgoten door zonnestralen met niet te veel warmte, waardoor de animo voor feestjes ook groter wordt. Maar nu het verslag van de festiviteiten in de afgelopen dagen. Het zandfiguren maken, dat oorspronkelijk dus gepland was op 1 juli, werd door tekort aan deelnemers verschoven naar woensdag 6 juli. Zaterdag 2 juli vond de viswedstrijd bij strandpaviljoen Smit een zeer goede start. Het tijdstip, 5 uur n.m., bleek voor velen zeer gunstig te vallen. Het was alleen jam mer dat diverse sportvissers eerst laat in de namiddag in de gemeente kwamen, waar door zij niet tijdig konden inschrijven. Toch waren er een zeer behoorlijk aantal deel nemers, n.1. 48, die allen aan de vloedlijn stonden en als één man hun lijn, voorzien van aas, zo ver mogelijk zee in trachtten te werpen. Onder de deelnemers zagen we één sportieve Callantsoger, terwijl twee da mes, niet uit Callantsoog afkomstig, zich ook in het strijdgewoel begeven hadden. Het was zeer jammer, dat er weinig vis zat, zoals men dat pleegt te noemen, maar toch hebben de deelnemers zeer genoten. De prijsuitreiking vond plaats bij strand paviljoen Smit. De namen van de prijswin naars zijn: le prijs: Flipsen 463 punten. 2e prijs: Wieringa 168 punten. 3e prijs: de Groot 111 punten. 4e prijs: Steenbrugge 105 punten. 5e prijs: Puts 10 punten. Voorts werden er nog een twintigtal klei nere prijsjes onder de vissers, zonder vis, verloot. De heren van der Berg en Drieënhuizen, die dit festijn op touw zetten, kunnen zeker terugzien op een zeer geslaagde eerste vis wedstrijd. Voor de sportvissers delen we nog mede, dat tijdens de bouwvakvakantie nogmaals een viswedstrijd georganiseerd zal worden. Mededelingen daarover volgen zo spoedig mogelijk. Voor de klaverjasdrive, die zondagavond in de Garnekuul werd gehouden, bestond helaas niet veel belangstelling. Er waren slechts 12 deelnemers. Er is ondanks deze geringe deelname toch gezellig gekaart. Na afloop kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: le prijs: Mevr. Smits-de Heer Stamper. 2e prijs: Dames Vogelzang en Schmidt. 3e prijs: Mevr. Geerts-de Heer Vogelzang. 4e prijs: Heren Nagel en v. d. Oord. Maandag hielden we een rustdag, maar gezien de overstelpende drukte op het strand waren we het er wel over eens, dat één feestmiddag voor kinderen niet meer doen lijk is. We besloten dinsdag 5 juli te gaan schatgraven met de kleineren. Dinsdagmor gen om 10.30 uur zou het feest plaats vin den, maar er waren nog geen 10 kinderen bij elkaar. Daarom werd het uitgesteld tot 's middags 2 uur. Maar toen ging het dan ook door, en goed ook. De kleintjes van 4, 5 en 6 jaar hebben verschrikkelijk goed hun best gedaan, slechts enkele kartonnetjes en flesjes bleven zitten, die door de vaders en moeders opgezocht mochten worden. Er waren vele prijzen, die uit ijs, vruchtenrol letjes en chocolade bestonden. De hoofd prijzen gingen naar: le: Ellen Paulesma en Marouschka Dor. 2e: Anke de Jong en Evelien Achterberg 3e: Max van Ginkel en Anke de Jong. Alle deelnemers kregen een troostprijs uit gereikt en gingen daarna met blijde gezich ten huiswaarts. De excursie door het Zwanenwater, die dinsdagavond gehouden werd, had niet over belangstelling te klagen. Een lange rij wan delaars liep om 7 uur naar het Zwanen- water, waar onder de deskundige leiding van de heer Vos weer veel interessants verteld werd. Geen luchtbedden en opblaasboten in zee Strand en strandgewoonten. De maand juli heeft een bijzonder groot aantal Hollandse vakantiegangers naar onze omgeving gebracht, waaronder zeer velen die voor het eerst in Callantsoog vertoeven. Het strand is de trekpleister, hetgeen geen verwondering behoeft. In Callantsoog staan bij de voornaamste opgangen strandpaviljoens die de gasten een rijke keuze bieden aan frisdranken, ijs, koffie enz. Bij de hoofdop gang in Callantsoog is sinds enkele weken de daar staande toko uitgebreid met badca- bines en enkele toiletten, die door de gas ten die een tent gehuurd hebben of wel een scherm, geheel belangeloos benut kunnen worden. Overige vakantiegangers en de z.g. „dagjesmensen" kunnen van de toiletten en cabines gebruik maken tegen een geringe vergoeding. Deze regeling geldt vanzelfsprekend ook bij de andere paviljoens. Onder strandgewoonten kunnen we verstaan het zich houden aan bepaalde regels, die men in de dagelijkse omgang in de plaats van herkomst ook zal trachten te handhaven. Zo is het bijv. niet gebruikelijk bij of op een meter afstand van iemands tent te gaan zitten. In de woon plaats gaat men toch ook niet in de tuin van een ander zonnebaden. Noch minder verkleedt men zich in buurmans huis, i.c. de tent van een ander. Honden moeten aan de lijn, dit geldt niet alleen voor honden van Callantsogers, maar vooral voor die van de gasten, die zich tus sen het gewoel der mensen in de vreemde plaats, waar het arme beest gebracht wordt, toch al niet happy voelen. Een stille wenk, laat ze liever thuis, of als dat niet kan in het zomerverblijf, waar de vakantie doorge bracht wordt. Kleine kinderen kan men het beste voorzien van een naambordje, dat of het nummer van de tent vermeldt of wel het vakantie adres. Zonnebaden is heerlijk, maar vergeet niet dat de huid de eerste dagen aan zee fel reageert op water, zout, zon en lucht. Luchtbedden en opblaasboten (niet opblaas- bedden, zoals abusievelijk vermeld werd), mogen niet meegenomen worden in zee. Baden en zwemmen is absoluut ongevaarlijk als men zich aan de voorschriften van de badmeesters houdt. Deze staan niet voor niets in weer en wind op U en uw kroost te letten. Help hen door zelf niet bij de dammen in zee te gaan, uw kinderen te verbieden bij de dammen te spelen, te baden of te zwemmen. Daar is het wel gevaarlijk. En wilt U graag op een schoon plekje strand zitten, gooi dan de afval niet achte loos in het zand, maar deponeer het in de daarvoor bestemde manden. Zelf zult U dan geen ergenis ondervinden en U bezorgt het ook een ander niet. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,— per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 1