CALLANTSOOG lysi Zaterdag 16 juli 1966 - No. 6. Ï3.aad niet fa-ij, de, itkekdamtne-n Red. - advertentie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. - Strandopgang Groote Keeten. Dorpshuis. Vele Callantsogers hebben zich al afge vraagd „zou er nu nog iets komen van dat Dorpshuis? Er wordt nooit iets ge publiceerd, vele dames hebben er reeds hard voor gewerkt, maar horen tot nu toe zo goed als niets". We kunnen ons die vraag volkomen indenken, maar er viel ook niets concreets te vermelden. Het plan op zich werd in eerste instantie goedgekeurd, naderhand moest het geheel veranderd worden. Meerdere keren onder ging de tekening in kleinere en grotere de tails veranderingen. Dank zij de voortreffe lijke voortvarendheid van de voorzitter van de Stichting Dorpshuis Callantsoog, de edel achtbare heer Burgemeester W. L. Correljé, zijn we thans zo ver, dat we kunnen mede delen, dat de plannen door alle betrokken instanties zijn goedgekeurd. Hoogstwaarschijnlijk zal voor 1 augustus subsidie en rijksgoedkeuring kunnen worden aangevraagd. Het geheel ziet er bijzonder goed uit. Er komt een toneelzaal met ruim 250 zitplaatsen, deze zaal zal tevens als gymnastiekruimte benut kunnen worden. Vergaderingen en verenigingen kunnen wor den ondergebracht. Bij de plannen is ook een gedeelte voor het Groene Kruis ver werkt, dat bij de plaatselijke arts zeer in de smaak viel. Er is voor de afdeling Groene Kruis een dokterskamer, boxenkamer, wacht kamer en zusterskamer gepland. In een dezer afdelingen zullen ook de cursussen van de E.H.B.O., de moedercursus en dergelijke gehouden kunnen worden. Zoals een ieder zal begrijpen is er voor dit plan veel geld nodig. Uit eigen middelen (bijdrage van de dorpelingen en overige be langstellenden) zal een bedrag van f20000.— tot f 30000.— bijeengebracht moeten worden. Wij zijn vol goede moed, dat dit bedrag er binnen niet al te lange tijd zal zijn. Waar om? Hoewel er nog praktisch geen propa ganda gemaakt is, werd reeds een bedrag van f 6623.30, met inbegrip van ongeveer f 100.— rente, bijeengebracht. De namen van de verenigingen en particu lieren, die voor dit doel reeds het hunne bijdroegen, behoeven wij hier niet te ver melden. Enkele uitzonderingen willen we echter maken. Een prik-aktie in het bejaar dentehuis „Huys ten Oghe" leverde f625. op, de plattelandsvrouwen hebben in de winter 1964-'65 een werkaktie op touw ge zet, die f 1140.— in de kas van de Stichting bracht. De dames van de Herv. Vrouwen club hebben met hun bazar, waarvan de handwerken alle zelf gemaakt zijn, in twee jaar tijds f 2875.— bijeen gebracht. Een prachtig resultaat, dat ieders bewondering heeft. Er is een oliebollen-aktie door de club „Jong Leven" geweest, er was vorige zomer dames-voetbal, alles ten bate van het Dorpshuis. Maar we zijn er nog niet. Voor degenen, die de Stichting een goed hart toedragen en met een gulle hand willen ge ven, delen we mede dat gaven, hoe klein ook in uw ogen, gaarne in ontvangst geno men worden. Er is een rekening bij de Raif- feisenbank, t.n.v. Stichting Dorpshuis Cal lantsoog, een postgiro-nummer zal binnen kort bekend gemaakt kunnen worden. Mocht er iemand zijn, die tegen kwitantie een bedrag aan de Stichting Dorpshuis Cal lantsoog wil geven, dan bestaat ook daartoe de mogelijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de secretaresse Mevr. C. H. Kloosterboer- Isaksson, Zeeweg 12, Callantsoog tot 12 augustus, daarna kan men zich in verbinding stellen met de penningmeester: de heer C. A. v. d. Haar, Dorpsplein 38, Callantsoog. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Autocross in Groote Keeten. Na enkele jaren van afwezigheid zal ook de autocross in Groote Keeten weer op het feestprogramma kunnen verschijnen. Het uit blijven van de Cross was echter niet te wij ten aan te kort animo, maar de moeilijk heid was een geschikt terrein. De organisa toren (o.a. de heer Niek Kossen) hebben zich tijd noch moeite gespaard om dit pro bleem op te lossen. En zoals een ieder weet, dat de aanhouder wint, geschiede het ook hier. Na veel vergeefse pogingen bij diverse boeren in de omgeving werd de heer Kager bereid gevonden zijn terrein af te staan. Zo kan dan het evenement van de Keeten weer doorgang vinden. Het crossterrein is omgeven door sloten, zodat er wel heel wat autorijders in de ge legenheid gesteld worden een niet vrijwillig bad te nemen. Er zijn enkele Callantsogers die ook aan de krachttoer zullen deelnemen. Bij de nieuwelingen onder de crossers kun nen we begroetenFrans van Klaveren, Arie Kossen en Peter van Muyen. Bij de ervaren rijders zijn enkele favorieten, o.a. Jaap Keppel uit Anna Paulowna, Arie Oost indiër uit Callantsoog en hoogstwaarschijn lijk Jaap Schilder uit 't Zand, allen dus uit deze omgeving. De wedstrijd begint om 2 uur n.m., maar reeds om 1.30 uur zal een aan vang met het trainen gemaakt worden. Er worden verschillende manches verreden, waar niet alleen premies uitgeloofd worden voor de winnaar, maar soms voor degene, die het eerste te water raakt, een ander maal voor de meest ongelukkige rijder. Ieder heeft dus kans om wat te winnen. Tot slot van het schouwspel zullen alle renners aan de start verschijnen. Er is in de nabijheid van het terrein een ruime parkeergelegenheid. De richtingpijlen wijzen de weg naar het grootse gebeuren in Groote Keeten op zondag 24 juli a.s. Tweede viswedstrijd. Heren zeehengelaars, de tweede viswedstrijd voor amateur-vissers zal donderdag 21 juli gehouden worden. Dit keer zal de strijd zich afspelen voor strandpaviljoen Noordzeebad Vos. De deelnemers, die voor het hoogste aantal punten een zeewerphengel met een zeemolen als hoofdprijs kunnen winnen, kun nen vanaf heden inschrijven op het reeds bij vele hengelaars bekende adres v. d. Berg en Drieënhuizen, Abbestederweg 6, Callants oog. Er zijn weer heel wat mooie prijzen te verdienen. Het inschrijfgeld bedraagt, zoals gebruikelijk f 2.50 (inclusief circa 50 pieren). De inschrijf termijn eindigt op donderdag 21 juli te 17.45 uur. De zeehengelaars worden verzocht 18 uur aanwezig te zijn in het strandpaviljoen, waar de loting zal plaats vinden. Er wordt gevist van 18.30 tot 19.30 uur, daarna wordt van plaats verwisseld en gevist van 19.45 tot 20.45 uur. De prijsuitreiking zal dit keer plaats vinden bij strandpaviljoen Noordzeebad Vos. Alle hengelaars succes, de initiatiefnemers voor deze wedstrijd alle hulde en toy toy.

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 1