Zandhopen maken. De feesten in de zomer. We kunnen aan het begin van dit nieuwe seizoen helaas nog geen definitieve opgave doen over de komende festiviteiten voor de zomervakantie. De van Dam tot Damrace (een fleurig schouw spel) zal wederom in de tweede helft van juli georganiseerd worden. Voor de gasten, die in deze tijd in Callants- oog of omgeving hun vakantie doorbrengen, een unieke kans om een verblijf van een week in een zes-persoons bungalow in Kerst- of Paasvakantie te winnen. En dit is heus niet zo vreselijk moeilijk, men behoeft alleen maar zo origineel mogelijk van de ene dam naar de andere te lopen, springen, rennen, enz. De strandspelen voor de kinderen, groot en klein, zandhopen maken, zandfiguren, krui wagenrace enz. zullen ook dit seizoen weer naar hartelust beoefend kunnen worden. Voorts zal getracht worden deze zomer meerdere keren een oriëntatie-rit te organi seren. De puzzle-wandeltochten door het unieke natuurreservaat „het Zwanenwater" hebben de volle aandacht. Ook met de excursie's door „het Zwanenwater', onder leiding van de heer Vos hopen we dit jaar weer veel succes te hebben. De mogelijkheid om enkele volksspelen te houden wordt onder ogen gezien. Het damesvoetbal en spuitvoetbal heeft onze aandacht. In de hotels heeft men de plannen reeds vast gesteld. In hotel Callant zal de bridge liefhebber nu iedere maandagavond om 8 uur zijn kaartje kunnen leggen, voorts wordt in dit hotel vanaf zaterdag 9 juli tot nader aankondiging een dansavond georganiseerd, met muziek van de in deze omgeving goed bekend zijnde Mocking Birds. In hotel de Wijde Bliek wordt met het reeds tot een traditie geworden Wijnfeest begonnen op woensdag 15 juni a.s. Bovendien zal er iedere zaterdag en zondag geluisterd kunnen worden naar rustige pianomuziek. In de eerstvolgende Badbode hopen we de agenda van de te geven festiviteiten voor de volgende weken te kunnen opnemen. Mocht zich voor 11 juni een gelegenheid voordoen om strandspelen te houden, dan zal dit uitsluitend bekend gemaakt worden bij het E.H.B.O.-gebouw op het strand. Bij van Klaveren, Abbestederweg, is men druk doende een manege in te richten, zodat de vakantiegangers ook eens paard rijden kunnen of indien nodig lessen volgen in de steeds meer in populariteit toenemende paar- desport. In de Boet op het Dorpsplein hoopt de fam. Bakker weer met ingang van de Pinkster dagen het, voor velen in het vorig jaar be zochte, kunstnijverheidscentrum te openen. Dit jaar zal naast pottenbakken, boetseren e.d. ook aandacht besteed worden aan leer- bewerking, waarmede men direkt resultaat kan bereiken. Mededelingen. De eerst volgende Badbode zal 11 juni a.s. verschijnen. Adverteerders die in die Bad bode hun advertentie veranderd willen heb ben, dienen de copy voor 5 juni te bezorgen aan het adres Zeeweg 12. Alle verhuurders wijzen wij er op, dat het zeer prettig zou zijn, als Uw gasten een juiste adressering van U onvingen bijv. Mooy, Dorpsplein zonder nummer van het huis, geeft direct al moeilijkheden bij het bezorgen van de post. Wilt U, huurder, ook uw juiste adres achterlaten voor familie, vrienden of voor de krant die bezorgt moet worden, Uw medewerking in deze bespaart de posterijen heel wat onnodig werk. Het le nummer van de Badbode wordt in Callantsoog huis aan huis verspreid. Om de volgende nummers te ontvangen wijzen we U op de mogelijkheid abonnee te worden tegen het luttele bedre Va*- f 2,25. U ontvangt tijdens het seizoen 12 nummers, waarin wederwaardigheden over Cafidntsoog en omgeving, alsmede kerkdiensten, dokters- dienst enz., agenda voor de festiviteiten e.d. zijn opgenomen. Losse nummers zijn verkrijg baar op het V.V.V.-kantoor en bij diverse middenstandsbedrijven tegen een bedrag van f 0,25. Op het V.V.V.-kantoor zijn tevens wandel- en fietskaarten en een plattegrond van Callantsoog te bekomen, eveneens het bijzonder aardige boekje over He geschiede nis van Callantsoog, getiteld: „een hap en een snap uit de historie van Callantsoog". Voor abonnee's delen we misschien ten over vloede mede dat het abonnementsgeld over gemaakt kan worden op giro 544513, of rechtstreeks betaald kan worden op het VVV- kantoor. Harten vijf. De aktie „harten vijf" wordt georganiseerd door de stichting „de Zonnebloem" te Breda. Deze stichting heeft zich o.m. ten doel ge steld chronische zieken in de maanden juli en augustus gedurende een week met vakan tie te laten gaan. Om dit doel te verweze- lijken is veel geld nodig, wat hoofdzakelijk bijeen gebracht wordt uit vrijwillige bijdra gen. De aktie wordt door radio en televisie ge steund, o a. tijdens het radio programma „Djinn" op 11 juni a.s. Dit jaar zal men voor het eerst de V.V.V.'s in den lande inschakelen; en wel van 4 tot 11 juni as. Het hoogtepunt van de aktie valt op zateer- dag 11 juni, een ieder die zijn medewerking wil verlenen wordt dan in de gelegenheid gesteld een reischeque te kopen voor een bedrag van f5,op de V.V.V.-bureau's. Ook de plaatselijke V.V.V. in Callantsoog wil gaarne haar medewerking geven. Vakantiegangers en inwoners: doet wat U kunt om uw medemens, die jaren aan bed gekluisterd is, ook van een vakantie te laten genieten. R-aad niet hij, de bfoekdamtneti Welkom in Callantsoog. Welkom U, gast, die dit jaar voor de eerste keer Uw vakantie in Callantsoog doorbrengt, welkom U, die reeds voor de zoveelste keer besloot dit jaar toch maar weer naar Cal lantsoog te gaan. Zoals wij elders reeds medegedeeld hebben, zullen de meeste festi viteiten weer op de oude voet doorgaan. Maar voor U, nieuweling, willen we toch nog iets vertellen over de mogelijkheden in de gemeente Callantsoog. Door het uitge breide gebied kunt U wandelingen maken van enkele tientallen minuten tot verschei- denen uren. Callantsoog heeft een uitge strekt strand, waar enkele paviljoens de strandbezoeker, maar ook de wandelaar, alles biedt op het gebied van frisdranken, koffie, soep enz. De zeehengelsport kan overal beoefend wor den, evenals de binnenhengelsport. Het Zwanenwater, een uniek natuurreser vaat, kan niet vrij betreden worden, maar de geringe kosten zullen zeker geen bezwaar zijn. Om inkopen te doen voor de warme maai tijd behoeft U zich beslist niet te haasten, alle levensmiddelen-bedrijven zijn geopend tot 9 uur 's avonds. Maar wilt U er wel rekening mee houden dat er 's middags van 12.30 tot 13.30 uur middagsluiting is. Ja, en nu kunnen we alleen nog maar ho pen, dat het U vergaat als ons, toen wij, jaren geleden, voor de eerste keer naar Callantsoog kwamen om vakantie te houden. We huurden een gedeelte van een gemeu bileerd huis, de kamer was naar onze be grippen maar klein, de slaapkamers waren redelijk, maar de prettige verstandhouding met onze gastheer en gastvrouw duurt nog steeds voort. Wij hopen, dat op Uw eerste of Uw tiende vakantie steeds weer een tot ziens zal volgen. E.H.B.O. en C.R.B. Paal 13. Bij het ter perse gaan van dit nummer werd ons medegedeeld, dat de onderkomens van de E.H.B.O. en de reddingsbrigade voor de Pinksterdagen op het strand geplaatst zullen worden. De diensten voor beide groepen zullen de eerstkomende weken, voor zover nodig, onderling worden geregeld, We wijzen U, vakantieganger, er wel op, dat leden van de E.H.B.O. en de reddings brigade slechts dan te hulp kunnen komen, als er gevaar is. Hun werkzaamheden kun nen echter ten zeerste vergemakkelijkt wor den als U, bader of zwemmer, zich aan de voorschriften van de badmeester houdt. Ga niet te ver in zee, baad vooral niet bij de strekdammen. De eigenaars van rubber boten, luchtbedden e.d. delen we mede, dat het verboden is met niet zeewaardige boten enz. zee in te gaan. Ook voor kanovaarders geldt deze politieverordening. Kleine kinde ren, die niet of ternauwernood kunnen pra ten, kan men het beste voorzien van een naamplaatje, dat of het nummer van de tent of de naam en het adres vermeldt. De leden van de reddingsbrigade hebben de afgelopen winter weer getraind in het over dekte zwembad in Alkmaar. Zes van de leden slaagden voor het B.diploma van de K.N.Z.B. Bij de jeugdleden haalden twee het brevet reddend zwemmen. Bij de E.H.B.O. wordt de mogelijkheid over wegen dit jaar ook op zaterdag te posten. Dit kan, doordat enkele groepen E.H.B.O.- ers uit naburige gemeenten zich bereid heb ben verklaard op zondag meerdere diensten in Callantsoog te verrichten. Huur en verhuur. In het voorjaar hebben reeds velen een vakantie in Callantsoog doorgebracht, met name in de Paasvakantie waren zeer veel vakantiebungalows bewoond. Het weer werkte helaas niet mee, het was koud, veel te koud voor de tijd van het jaar. Toch neemt de vroege vakantie bij velen, die het zich enigszins kunnen ver oorloven, een grote plaats in. Ook in mei neemt het aantal vakantiegangers in onze omgeving sterk toe. Slechts weinig te ver warmen zomerhuizen zijn in deze maand onbewoond geweest. Voor hen, die alsnog besluiten mochten, hun vakantie in onze omgeving te willen doorbrengen, delen we mede. dat er in juni riog een zeer beperkt aantal vakantie-onderkomens gehuurd kun nen worden.

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 3