Afscheidsreceptie. Woensdag 31 augustus zal mejuffrouw C. List afscheid nemen als onderwijzeres van de O.L.School in Callantsoog. Zij heeft daar 32 jaar voor de klas gestaan. Vele kinderen heeft ze de eerste beginselen bij gebracht in rekenen en taal. Onze bewondering gaat uit naar het geduld, dat zij met de 6 en 7 ja rigen gehad heeft. Nu is de tijd voor haar aangebroken om eens heerlijk te genieten en uit te rusten. Wij hopen, dat zij nog vele jaren van nabij de groei van de school, waar aan zij haar beste krachten gegeven heeft, moge meemaken. Ouders van leerlingen, oud - leerlingen en overige belangstellenden worden in de ge legenheid gesteld woensdag 31 augustus vanaf 8 uur n.m. tot 9.30 uur officieel afscheid te nemen van mej. List. De leerlingen, die de school in Callantsoog nog bezoeken zullen woensdag tijdens de schooltijden afscheid van hun juffrouw kunnen nemen. Ook in september. Veel bungalows en zomerhuizen zijn in de maand september nog verhuurd. Dit is heel begrijpelijk. Zij, die niet gebonden zijn aan schoolvakanties prefereren de maand sep tember om aan zee een vakantie door te brengen. De avonden zijn weliswaar veel korter als in juni en juli, maar het zeewater is heerlijk op temperatuur, bovendien zijn de nazomerse dagen in september legio. Er zal dan ook volop gelegenheid zijn om te rusten, te zonnen en te baden. Denk er echter wel aan, dat het baden bij de dam men ook in september gevaarlijk is. Ga ook niet te ver in zee, er is nog nooit iemand zwemmend uit Engeland teruggekomen. Probeer het dus ook maar niet. Houd U aan de aanwijzingen van de badmeester, is deze niet aanwezig, ga dan vooral tussen de kurklijnen in het water. U wilt toch een prettige vakantie in Callantsoog doorbrengen? Rekening V.V.V. De penningmeester van de V.V.V. verzoekt allen, die iets te vorderen hebben van de V.V.V. voor 1 oktober de rekening in te dienen. Hierna volgt spoedig betaling. Verhuur. Na afloop van het zomerseizoen zal decor- respondent van de V.V.V. zo spoedig mo gelijk de afrekening verzenden naar die leden, voor wie een zomerverblijf door de V.V.V. verhuurd werd. Voor de goede orde wijzen we er op, dat deze afrekening zeker niet vóór 15 oktober verwacht kan worden. Kermis. Ook dit jaar zal traditie getrouw de Cal- lantsoger kermis weer ingeluid worden met Katknuppelen. Zondag 4 september zal het evenement plaats vinden. Wat er verder gedaan zal worden, hangt af van de moge lijkheid een zaal te bemachtigen, hetgeen in het dorp wel heel moeilijk zal zijn. Maar misschien horen de Callantsogers wel meer via de krant. Dienstrooster C.R.B. „Paal 13". Zondag 21 aug.13.— tot 17 uur: G. Zeeman C. Hoep B. Spijker J. P. Vos Tj. Koelemeij Zowel de diensten van de E H B O. als die van de Reddingbrigade zullen met ingang van 1 September beëindigd worden. Mocht het echter blijken dat ook in september hulp op het strand noodzakelijk is, dan zullen de leden zich gaarne ter beschikking stellen. De diensten worden dan onderling geregeld. Namens de V.V.V. zeggen we alle leden van E.H.B.O, en van de C.R.B. paal 13 harte lijk dank voor hun belangeloze hulp, welke ook deze zomer weer verleend werd. Geïn teresseerden voor het E.H.B.O. werk kunnen zich in verbinding stellen met de heer G.de- Vries tel. 286, de mogelijkheid bestaat een cursus te volgen. Voor het reddingswerk dient men zich in verbinding te stellen met de heer G. Zeeman, tel. 457. De trainingsavonden in het overdekte zwembad in Alkmaar zullen binnen kort weer een aanvang nemen. Ook iets voor U? Bibliotheek. Zoals men onder „Indien U ze nodig hebt" heeft kunnen lezen, zullen de openingstijden van de bibliotheek tot 1 oktober gewijzigd zijn en wel uitsluitend op maandag, woens dag en vrijdag avond van 7 tot 7,45 uur. Na 1 oktober wordt er uitsluitend uitgeleend op donderdagavond van 7 tot 8 uur. De nieuwe inwoners van Callantsoog en dege nen, die nog niet gelezen hebben in de dorps bibliotheek delen we mede, dat ruim 1000 boeken voor volwassenen, ongeveer 1000 voor de jeugd en ruim 250 Duitse boeken in de Dorpsbibliotheek zijn ondergebracht. Ook in september kunnen gasten lezen. Wilt U dat even doorgeven? Vakantie in september. Degenen, die iedere \xeek de Badbode lezen en eerst in september met vakantie in Cal lantsoog komen, zullen zich ongetwijfeld af vragen of er in die maand nog iets te be leven valt. De wijnfeesten eindigen met in gang van 1 september, er worden geen films meer vertoond, dansen in hotel Callant be hoort wat het seizoen 1966 betreft ook weer tot het verleden. Wat kun je dan eigenlijk wel in Callantsoog in september? Meestal komen de september vakantiegangers om van hun rust te genieten, te luieren, te zonnen, te baden en zo nu en dan eens te wandelen. Voor de kinderen wordt er ook in september het een en ander georganiseerd, voor de kleintjes schatgraven, aardappelloop en voor de families zandhopenmaken. Datum en aanvangstijden staan vermeld op het bord bij het E.H.B.O. gebouw. Voor de echte zeehengelaars is er volop ge legenheid hun hobby te beoefenen, ook de garnalen vissers kunnen in september goed aan hun trekken komen. Maar let U er wel op dat U niet bij de dammen in zee gaat, daar is het zeer gevaarlijk. Dan is er voor de wandelaar het prachtige natuurgebied het Zwanenwater, waar ook in september volop genoten kan worden van het getjilp, getureluur, gehap en ge snap van de vele vogels, die in dit duinge bied zijn. De herfsttinten aan struiken, bomen en planten, de bloeiende heide, van licht tot donkerpaars en de stilte die er genoten wordt, doet een iedere bezoeker ver weg dromen. Ook de viervoeters laten zich weer zien, de huppelende konijntjes en springende hazen verstevigen hun winterkwartieren. Ook in deze tijd van het jaar is een bezoek aan het Zwanenwater de moeite dubbel en dwars waard. Voorts kan men langs het strand naar Groote Keeten, terug de Duinweg of de polderwe gen nemen, een wandeling die de aandach tige toeschouwer menig mooi plekje van Callantsoog en omgeving laat z:en. Op het V.V.V. kantoor zijn wandel-en fiets kaarten verkrijgbaar voor wandelingen van slechts 20 minuten tot enkele uren. Met deze weinige tips hopen we de vakantie in Cal lantsoog nog aangenamer voor de gasten in september te maken. Giften voor het Dorpshuis. Een dezer dagen ontvingen we telefonisch bericht, dat een bedrug overgemaakt was aan de stichting Dorpshuis. De geefster of gever heeft met het overmaken van dat be drag ergens een sneeuwbal aan het rollen willen maken. Want, verhuurders van zomer huizen, bungalows, gemeubileerde woningen en caravans, deze dame of heer heeft mede gedeeld, dat zij (resp. hij) één week ontvangst verhuur heeft afgestaan voor het te stichten Dorpshuis in de hoop dat het voorbeeld veel navolging zal krijgen. Alle hulde voor dit initiatief en nu maar afwachten. Voorts werd er zaterdag een bedrag van f 182,65 bezorgd bij de penningmeester van de Stichting Dorpshuis, zijnde de opbrengst van de entree, die geheven werd bij het dames voetbal. Deze wedstrijd werd oorspronkelijk gesteld op zaterdag 1 3 augustus, door de on weersbui op die avond kon dat niet doorgaan. Aanvankelijk hadden de dames Falken be loofd zondag 21 augustus 's middags te spelen maar door het programma van de Falken van die zondag moest het feest voetballen nogmaals op een andere datum gesteld wor den. Door de medewerking van de heren van der Sluis en Bos (deze laatste is een gast in Callantsoog) werd bekendheid aan het evenement gegeven door middel van een geluidswagen, waarvoor de apparatuur be schikbaar gesteld was door de heer Jac. Witte- bol. Een kleine 400 personen waren naar het voetballen komen kijken, hoofdzakelijk gasten, waarbij de afdeling Falken wel de grootste plaats innam Tijdens de rondgang met de geluidswagen voor het damesvoetbal len werd tevens bekend gemaakt, dat zon dagavond een grote „Kienavond" georgani seerd zou worden ten bate van het Dorps huis. Oorspronkelijk had men het „kienen" willen houden op vrijdagavond in hotel Wijde Bliek Daar er echter slechts 4 echtparen en enkele jongelui aanwezig waren, besloot men de avond te verzetten naar zondag en dan in de Garnekuul. Helaas moet wederom medegedeeld worden, dat de belangstelling van de zijde van de Callantsogers zeer gering was. In feite kwam het hier op neer, dat de heren Bos, de be kende gast en de heer Jac. Wittebol, alles organiseerden. Alle hulde aan beide heren, die in enkele uren tijds f 185.75 bij elkaar kienden. Er zijn nog vele prijzen over. Als U, Cal lantsogers, idee heeft zondagavond ook eens te komen kienen, geeft U daarvan bericht bij de V.V.V. De gasten alleen kunnen het niet doen. Als er zaterdag 27 augustus vol doende aanmeldingen zijn, wordt er via de geluidswagen, bekend gemaakt hoe laat en waar de kienavond gehouden zal worden. Neem Uw gasten en kennissen dan ook eens mede Maar het initiatief moet II dus zelf nemen. Als U zich opgeeft komt de rest wel in orde. Ook naar dat aanmel den zijn we zeer benieuwd. Nogmaals alle hulde aan de heren v. d. Sluis, Bos en Wittebol, die met enkele assistenten het damesvoetballen verzorgden en voor de heren Bos en Wittebol, die de kienavond tot een succes maakten. Ondertussen hebben we ook het nummer van de giro ontvangen. De gevers, die toe zegden iets te zullen doen voor de Stichting Dorpshuis, kunnen hun giften storten op girono. 1293567 ten name van Stichting Dorpshuis Callantsoog. Postkantoor. De badgasten en de inwoners van C'oog willen we er even attent opmaken, dat de zomerdiensten op het Postkantoor gehand haafd blijven tot 12 september. Nadien zullen er geheel andere openingstijden zijn. Wij wijzen vooral de Callantsogers op de winter- dienst regeling, die vanaf 12 september gel dig is ma. t/m vr- voor postzaken, telefoon, tele foon: 10.30 12.30 uur 14,15.uur 17.30 18,uur, met dien verstande dat voor geldzaken de avondopen stelling niet geldig is. Alleen op vrijdag avond wordt op deze regeling een uitzon dering gemaakt. Geldzaken kunnen dus iedere dag afgehandeld worden op de ochtend en middagopenstelling en uitsluitend vrijdags ook 's avonds. Zaterdags is het kantoor gesloten.

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 3