CALLANTSOOG Zaterdag 27 augustus 1966 - No. 12. Red.-advertentie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen V.V'.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Nieuws over de evenementen. Zoals we in het vorige nummer van de Badbode reeds mededeelden zijn de voetbal wedstrijden om de beker uitgespeeld. De beker kwam door een overwinning van Cal- lantsoog op de Garnekuul in handen van de Callantsogers. De laatste excursie door het Zwanenwater is vorige week een succes geworden. De strandspelen op woensdag 17 augustus wer den vervangen door zandhopen maken. Er waren 36 velden uitgezet, waarin naar har telust gegraven en gespit kon worden. De animo was byzonder groot, de deelnemers hadden het grootste plezier in het festijn. Toen de vloed, er was weinig golfslag, lang zaam maar zeker kwam opzetten, waren diverse heren zo vriendelijk behulpzaam te zijn bij het toezicht houden op de vlaggen, die stuk voor stuk ten onder gingen. De uitslagen werden door een vrouwelijke gast op geschreven, zodat een ieder zijn steentje bijdroeg om het geheel een vlot verloop te geven. De uitslag luidde: troostprijs: fam. Richter le prijs groep Seyler 2e prijs groep Brenner 3e prijs groep Dinkla, die daarmee de eer van de Hollanders hoog hield. 4e prijs fam. Kramer 5e prijs groep Beekman 6e prijs groep Teunissen 7e prijs fam. He welke 8e prijs fam. de Boer, die voor een tweede Hollandse zege zorgde. 9e prijs groep Reese Het wijnfeest in hotel Wijde Bliek had ook weer de nodige bezetting. Woensdag 31 augustus zal dit evenement voor de laatste keer in dit seizoen gehouden worden. Het zandfiguren maken, dat oorspronkelijk gesteld was op donderdag 18 augustus, werd ver plaatst naar vrijdag 19 augustus Er was enorm veel deelname. Alle kinderen hebben ontzettend hun best gedaan om er iets van te maken. Bij de kleinere kinderen (6-7 jaar) vonden wij persoonlijk de zeedieren en het eendje een der beste werkstukken, en bij de grotere de bloementuin. Bij de groepen viel de krokodil wel zeer goed in de smaak, even als het wapen van Callantsoog, jammer dat de leeuw iets te groot opgezet w^rd, zodat er weinig plaats over bleef om het wapen (Ot zijn recht te laten komen. De prijswinnaars, die door een jury (twee badgasten en de heer Bakker van het Kera mische centrum „de Boetwerden aange wezen zijn bij de enkelingen: le prijs Anneke de Boer, die met de ooievaar 43 pnt. behaalde, 2e prijs Johanna Dinkla, alle eendjes zwemmen in het water, 3e prijs Donald Huigen, Pipo, 4e prijs George Kochs, zeedieren, SabineSchmelzer, bloementuin. Bij de groepen van twee personen gingen de prijzen naar: le prijs Regina en Andreas Filsrath, krokodil 47 pnt. 2e prijs Grieta Buis, Simone Boendermaker, wapen van Callantsoog 3e Susanne Schmelzer, Margot Didam, zee meermin 4e prijs Birgit en Wilma Teunissen, schild padden in een bos Thomas Hahn, Dirk Lieske, vesting Zoals we reeds mededeelden ging de „kien- avond" in hotel Wijde Bliek niet door, om dat er geen belangstelling voor was. Zaterdagavond werd er gevoetbald ten bate van het Dorpshuis en zondagavond gekiend in de Garnekuul, eveneens ten bate van het Dorpshuis. In hotel Callant werd zaterdag 20 augustus de laatste dansavond gehouden, in de Wijde Bliek werd in het weekeinde (20 en 21 au gustus) voor het laatst door een bandje ge speeld. De wijnavond gaat alleen nog door op woensdag 31 augustus a.s. Middenstand. Na telefonisch contact met een der heren van het bestuur van de middenstandsvereni ging werd ons medegedeeld, dat de winkels voorlopig nog de zomerdienstregeling zullen handhaven. Dus voorlopig is er nog gelegen heid tot 9 uur n.m. de inkopen te verrichten. Dit zal zeker bij de vele vakantiegangers, die in september nog enkele weken in Cal lantsoog vertoeven als muziek in de oren klinken, zondagmiddag van 1.tot 5,uur gesloten. Geen luchtbedden en opblaasboten in zee Van de redactie. We zijn weer toe aan het laatste nummer van de Badbode in het seizoen 1966. Over het algemeen was het weer in Callantsoog uitstekend te noemen. Er waren wel niet zoveel echt warme dagen, maar de regen, die elders in ons land en buiten haar gren zen velen de vakantie vergalde, was van geringe betekenis in onze omgeving. De kinderspelen moesten wel eens een dag uitgesteld worden, maar over 't algemeen kwam van uitstel geen afstel. Er werd voor de volwassenen tweemaal een autopuzzletocht georganiseerd, een keer door de heren Bloem en de Joode, de tweede keer door mevrouw Bijl en de heer Spruit, beiden afkomstig uit Den Helder. De excursies door het Zwanenwater hebben dit jaar alle records geslagen. Ook aan de puzzlewandeltochten werd door veel vakan tiegangers en enkele Callantsogers deelge nomen. De puzzlewandeltochten werden uit gezet door de heren Rietvink en Vos, wel ke laatste (met zijn assistent) ook een groot aandeel in het succes van de excursies door het Zwanenwater heeft. De heren van de N.V. het Zwanenwater danken we in het byzonder voor hun medewerking om voor de gasten iets te organiseren. De lampionoptochten hadden niet zoveel deelname als andere jaren, hoogstwaarschijn lijk door de vakantiespreiding, die in de maand augustus hoofdzakelijk Duitse gasten bracht, die met een en ander nog niet op de hoogte waren. Voor het volgend jaar hebben we goede moed, voor meer deel name, vooral gekostumeerden. De muziek- verening ter plaatse gaf acte de présence bij deze festijnen. Wist U Callantsogers, dat het bestuur van die vereniging zit te pope len op nieuwe leden. De voetbalbekerwed strijden werden gehouden op het nieuwe sportveld, terwijl een dameselftal voor de sensatie zorgde en een bedrag van f 182,65 in de kas van de stichting Dorpshuis wist te spelen. Ook werden er enkele viswedstrijden geor ganiseerd, welke vooral bij de heren goed insloegen. De initiatiefnemers van deze wed strijden de heren v. d. Berg en Drieënhuizen, onze hartelijke dank. Hebt U, lezer, al een naam bedacht voor het zeehengelsport cen trum, Abbestederweg 6 Allen, die bij de festiviteiten enige hulp ver leend hebben, zeggen we hartelijk dank, in het byzonder de heren Bos en Wittebol voor hun werk van zondag 21 augustus j.1. Ook in de toekomst hopen we weer een beroep te mogen doen op enkele heren en dames voor het welslagen van de festiviteiten. Rest ons nog een woord van dank te bren gen aan de heer K. van Loenen voor de prima verzorging van dit blad en de pret tige samenwerking. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schirjkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 1