De tuinen. Het wordt zo langzamerhand traditie in de Badbode de uitslag van de prijswinnaars voor de meest verzorgde tuinen bekend te maken. Voor we hier echter toe overgaan, willen we in de eerste plaats de tuinieren bedanken voor hun medewerking in deze. Want er kan nog zo'n mooie prijs op het spel staan, als er geen deelname is, 1 >n er geen wedstrijd gehouden worden. De heren van de Tuintjescommissie, Dongelmans, Rietvink en Unk hebben de vol doening dat de Callantsogers hun beste beentje voorgezet hebben, want ook dit seizoen is er door verschillende dames en heren heel wat gepresteerd, om erf en tuin een verzorgde in druk te geven. Ook van de zijde van de gasten wordt dat ver zorgde erf zeer gewaardeerd. Het is daarom bij zonder jammer, dat er naast de lof ook enkele klachten van het hart moeten. Er zijn bijv. op de Prévinaireweg en Op 't Landtweg verschil lende tuinen die zeer goed verzorgd worden en de enkele, waar het gras meters hoog groeit, valt dan wel zeer ten nadele op. Eigenaars van bungalows, die verhuurd wor den, kunt u daar niet eens verandering in brengen? Er is toch wel iemand te vinden, die tegen een geringe vergoeding het gras wil maai en. Een tuin hoeft u echt niet aan te leggen, maar bij het verhuren past toch wel een vlak grasveld. Nu de namen van de prijswinnaars: GROTE TUINEN: le prijs G. J. Dongelmans, Stuyvezandeweg 22. 113% p. 2e prijs G. Sleutel, Stuyvezandeweg 20. 112% p. 3e prijs Jb. Bakker, Fazanten weg 5, 111 p. EERVOLLE VERMELDINGEN: N. ten Boekei, Stuvvezandeweg 13, 107 p. A. J. v. d. Hout, Stuyvezandeweg 30, 105% p. GRASVELDEN: le prijs W. Kistemaker, Stuyvezandeweg 34. 51% p. 2e prijs J. Marees, Dorpsweg 26, 50 p. 3e prijs F. van Dijk, Lepelaarsweg 16, 49 p. EERVOLLE VERMELDINGEN: Th. J. Beenken, W. L. Correljé, KLEINE TUINEN: le prijs G. Kruit, Jewelweg 7a, 46 p. Zeeweg 6, 44 p. Zeeweg 43, 113 p. 2e prijs K. Rietvink, Jewelweg 3, 112% p. 3e prijs J. C. Kooy Dorpswee 6. 107 p. EERVOLLE VERMELDINGEN: J. Mooy, Stuyvezandeweg 7, 104% p. A. de Vries, Stuyvezandeweg 10, 103 p. De familie Dongelmans willen we van harte feliciteren met het resultaat, 3 keer achtereen de eerste prijs te verwerven. De beker, die be schikbaar gesteld werd, is thans definitief in het bezit van de familie Dongelmans gekomen. Voor de familie Dongelmans hopen we, dat er spoedig een ereklasse gevormd kan worden, voor de andere tuinieren is er een goede kans nu ook eens de eerste te worden. Namens de tuintjescommissie en alle Callants- oger tuinieren willen we gaarne de heer Bak ker en zijn mcdecontroleurs en de heer Buis hartelijk danken voor al het werk, dat zij ook deze zomer weer verricht hebben. Nieuws over het Dorpshuis. Bij het ter perse gaan van dit nummer hadden we nog geen bericht ontvangen, dat de Rijks- en Provinciale subsidies verleend zijn. We ho pen echter dat deze niet lang meer op zich la ten wachten. Met het financiële gedeelte, de inbreng" van de dorpelingen gaat het bijzonder goed. Gedu rende het laatste kwartaal werd een veiling ten bate van het Dorpshuis georganiseerd, op brengst ruim 7000,en ongeveer 1000, aan giften, waaronder ook vele van personen die of hier een eigen zomerbungalow bezitten of wel geregeld hun vakantie doorbrengen. Voorts kwamen nog giften binnen van parti culieren en verenigingen tot een bedrag van ruim 11000,zodat er momenteel ruim 26.000,in kas is. En wat bijzonder prettig is, er staat ons nog meer te wachten. Donder dagavond 15 december werd in de vergadering van de V.V.V. besloten een bedrag van 1000,beschikbaar te stellen voor het Dorpshuis. We zouden bijna zeggen: ,,Wie volgt?" De veilingbezoekers, die hun gekochte artike len per bank of giro zouden over maken, de len we mede, dat de bomien van de artikelen gedeponeerd zijn bij de Raiffeisenbank te Cal- lantsoog, het gironummer van de Stichting Dorpshuis Callantsoog is 1293567. Wilt u als de overschrijving nog niet heeft plaatsgevonden ons per 1 januari de gelden doen toekomen? Hartelijk dank! Ook hartelijk dank aan allen, die mede geholpen hebben de veiling tot zo'n succes te laten worden. De Middenstand. De plaatselijke middenstand maakt nogmaals bekend dat de winkels 's zaterdags na 5 uur gesloten zijn. De veranderingen. De trouwe bezoekers van de gemeente Cal lantsoog zullen ook in het komende jaar weer vele veranderingen en uitbreidingen aan be drijfspanden en particuliere woningen bemer ken. De heer Deen van het PAM service-station zal zeer binnenkort een geheel nieuw gebouwd pand kunnen betrekken. De oude groentehal achter Brantenaars IJssa lon is gesloopt, een moderne groentewinkel komt er voor in de plaats. De oude garages achter A. Vader zijn gesloopt, met de bouw van een groot pakhuis is een dezer dagen be gonnen. Voorts wordt er veel gebouwd in de nieuwe wijk achter de Stuyvezandeweg. Van de eerste Bogaerts-woningen zijn er reeds en kele bewoond, terwijl binnen afzienbare tijd ook de overige door de eigenaars betrokken kunnen worden. Aan de Patrijzenweg wordt de laatste hand gelegd aan enkele woonhuizen van de firma Vos, terwijl de 2 vrijetijdswoningen ook zo goed als gereed zijn. Aan de Abbestederweg wordt met man en macht gewerkt om 36 wo- ning-wetwoningen gereed te krijgen, bij de zelf de aannemer kan men inlichtingen verkrijgen over de koop van 24 vrije sektor woningen, terwijl de firma Vos ook nog enige panden te koop aan bieden kan. Deze liggen aan de Pa trijzenweg. Binnenkort zal er begonnen wor den met de bouw van 2 Bouwkas-woningen, zodat er in de loop van het volgende jaar naar alle waarschijnlijkheid 80 woningen in het dorp Callantsoog zullen bijgekomen zijn. Enige weken geleden werd Rijksgoedkeuring ontvangen voor de bouw van 90 zomerhuizen in Groote Keeten, het betreft hier de z.g. Sun- class bungalows, waarvan er nog wel enkele te koop zijn. De bouw van deze bungalows zal in 1967 verwezenlijkt kunnen worden. Voorts wordt er nog een dezer dagen een uitbreiding in Callantsoog ingediend, n.1. voor permanent te bewonen bungalows. Het plan is van de fa. Vos. In deze snel groeiende nieuwe wijk is reeds een vijver aangelegd, het groen en verdere om lijsting moet nog verwezenlijkt worden. Vanaf de Schagerweg zal een rijwielpad aan gelegd worden langs de Zuid Schinkeldijk, eind punt tegenover de kerk in Callantsoog, dus tussen het huis van de burgemeester en de den nen. Voorts werden er aan de Prévinaireweg een negental garages geplaatst, welke door de gemeente zijn verhuurd aan inwoners van Cal lantsoog. Aan de vakantiegangers. Het is een bijzonder goede gewoonte om ook in de wintermaanden via de Badbode contact te houden met de zomergasten. Het nieuws over de badplaats van uw keuze wordt uitge wisseld, u wordt er aan herinnerd, dat hoewel we nog volop in de winter zijn, de zomer toch ook weer in 't zicht komt. Vooral personen, die al jaren achtereen in Callantsoog hun vakantie doorbrachten, zien in de tijd voor Kerst rijk- halzend uit naar het Kerstnummer. We willen ook nu weer enkele voorstellen doen om de vakantie te laten slagen. Allereerst het huren. Wanneer men gaarne hetzelfde huis of dezelfde bungalow wil hebben, in de tijd die men ook vorig jaar in Callantsoog vakantie hield, is het ten zeerste aan te raden vóór 10 januari te schrijven aan de huiseigenaar, of in het geval men via de V.V.V. huurde eveneens vóór die datum zijn wensen kenbaar te maken. De overige personen, of relaties van Callants- oger-vakantiegangers kunnen ook vanaf 1 ja nuari informaties vragen, maar eerst na 1 fe bruari kan een overzicht gegeven worden welke onderkomens nog beschikbaar zijn. (Om mis verstanden te voorkomen, de inlichtingen wor den verstrekt in volgorde van ontvangst der aanvragen.). Personen zonder kinderen en families met niet leerplichtige kinderen raden wij aan speciaal de maanden mei en juni en september zo veel mogelijk in het vakantieschema op te nemen. Niet alleen zijn de dagen in mei en juni veel langer en heeft het zeewater in september een ideale temperatuur, ook voor de kinderen zelf is het veel prettiger, de strandspelen worden in genoemde maanden speciaal voor jongere kin deren georganiseerd, wat ook een punt van be lang is: het weer is meestal redelijk tot zeer goed. Nu we het toch over de gezinnen met de klei nere kinderen hebben, delen we nogmaals me de, dat als er een kind op het strand vermist wordt, hiervan aangifte gedaan kan worden bij het middelste strandpaviljoen in Callants oog. waar men een rode ballon ophijst, is er een kind gevonden dan wordt bij dat pavil joen een groene bal gehesen. Dit geldt alleen voor het strand in Callantsoog, voor Groote Keeten dient men zich in verbinding te stellen met de eigenaar van strandpaviljoen Roos. Er wordt de grootst mogelijke service gegeven, zoals men zelf kan constateren. Zijn er onder uw kennissen personen, die voor de eerste keer naar de Noordzeekust komen, vertelt u ze dan even dat het baden in zee geen enkel gevaar met zich meebrengt, als men maar niet bij de dammen in zee gaat. Kerkdiensten. Ned. Herv. Kerk - Callantsoog. Zondag 25 dec. 10.00 uur v.m. le Kerstdag Mevr. J. Broersen-v.d. Veen, m.m.v. Zangkoor van de Plattelandsvrouwen. Maandag 26 dec. 16.00 uur n.m. 2e Kerstdag Kerstviering met de kinderen en hun ouders. Belangstellenden van harte welkom. Zaterdag 31 dec. 19.30 uur n.m. Oudejaarsdag Oudejaarsdienst. Mevrouw J. Broersen-v. d. Veen. Zondag 1 jan. 10.00 uur v.m. Nieuwjaarsdag Nieuwjaarsdienst. Mevrouw J. Broersen-v. d. Veen. Gereformeerde Kerk Schagen. Zondag 25 dec. le Kerstdag Maandag 26 dec. 2e Kerstdag Zaterdag 31 dec. Oudejaarsdag Zondag 1 jan. Nieuwjaarsdag 10.00 uur v.m. Ds. H. Leene. 19.00 uur v.m. Kerstspel. 10.00 uur v.m. Kerstzangdienst Ds. B. ter Steege, Herv. Predi kant te Overveen en Ds. H. Lee ne. 17.00 uur n.m. Kerstfeest van de Zondagsschool. 19.30 uur n.m. Ds. H. Leene. 10.00 uur v.m. Ds. H. Leene. 19.00 uur n.m. Ds. H. Leene. Kath. Kerk 't Zand. Zondag 25 dec. Hoogfeest van Kerstmis, le Kerstdag 00.00 uur v.m. Plechtige gezongen Nachtmis. 5.00 uur v.m. Plechtige gezongen Nachtmis. 7.00, 8.30 en 10.30 uur v.m. stille H.H. Missen, 19.00 uur n.m. Plechtig Lof. Maandag 26 dec. 7.00, 10.30 en 11.45 uur v.m. 2e Kerstdag stille H.H. Missen, 8.30 uur v.m. Plechtige gezongen Hoogmis. Zaterdag 31 dec. 19.00 uur n.m. Lof met Predi- Oudejaarsdag katie. Zondag 1 jan. 7.00 en 10.30 uur v.m. Nieuwjaarsdag stille H.H. Missen, 8.30 uur v.m. gezongen Hoog mis, 19.00 uur n.m. stille H. Mis. Gelegenheid om te biechten: do. 22 dec. van 17.00 tot 19.00 uur; vr. 23 dec. van 18.00 tot 20.00 uur. za. 24 dec. tot 10.00 uur v.m. en van 15.00 uur tot 20.00 uur. za. 31 dec. van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Donderdag 22 december, Ned. Herv. Kerk te Callantsoog VOLKSKERSTZANGAYOND. medewerking verle nen het R.K. Kerkkoor „St. Caecilia" te 't Zand en de heer W. Kloosterboer, solozang, aanvang 8 uur. Doktersdiensten. Tijdens de kerstdagen zullen de doktersdiens ten in Callantsoog en omgeving vanaf zaterdag 24 december 12 uur tot en met 26 december worden waargenomen door o.a. dokter Schoen, telefoon 02246-230. Tijdens de jaarwisseling wordt de dienst waar genomen vanaf zaterdag 31 december 12 uur tot 2 januari 8.30 uur v.m. door dokter A.E.C. Rookmaker, tel. 02268-460 en bij dokter J. A. Swaters, tel. 02235-221. Postkantoor. geopend: ma. t.m. vr. 10.30 uur12.30 uur 14.00 uur15.00 uur 17.30 uur18.00 uur ('s avonds geen geldzaken, behalve op vrijdag avond); zaterdag de gehele dag gesloten. Verhuurders, mogen we U er nogmaals attent op maken, dat de te verhuren panden van een brievenbus voorzien dienen te zijn. Veel dank, namens de bestellers! Kerstmis 1966. Ook dit jaar zullen wij weer graag alle zieke en eenzame Callantsogers een kerstgroet bren gen. Wilt u hieraan met ons meehelpen Wij stellen uw medewerking zeer '♦■X op prijs. U kunt uw gaven daar- j^%\ voor (in geld of natura) doen toe- IWi komen aan het bestuur van de llffll Ned. Herv. Vrouwenver., alhier. -KI Mocht u er de voorkeur aan ge- ven te gireren, dan kunt u dit doen op gironummer 451643. ten name van de Ned. Herv. Kerk, alhier. Tot slot wensen we alle vakantiegangers van de gemeente Callantsoog een heel plezierig op onthoud in de badplaats met de grootst moge lijke gezelligheid.

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 2