Feesten in 1968. We geloven geen geheim te verklappen, als we mededelen, dat het het volgend jaar 50 jaar geleden is, dat de V.V.V. is opgericht. Omdat het altijd nog gebleken is, dat door vooruit te zien, er geregeerd kan worden, menen we er goed aan te doen nu reeds plannen te maken voor het komende jaar. Om zowel alle Callantsogers als gasten aan festiviteiten te laten deelnemen, leek het ons juist iedereen in de gelegenheid te stellen, suggesties in te dienen t.a.v. te organiseren evenementen. Wij denken hierbij niet alleen aan spelen voor kinderen, evenementen voor volwassenen, maar vooral ook aan iets voor de jeugd vanaf 12 jaar. We zouden het bovendien bijzonder op prijs stellen als eigenaren van kampeerterreinen, besturen van verenigingen, strandexploitan- ten en allen, die iets te maken hebben met V.V.V.-werk voor 15 oktober a.s. willen mededelen of zij in principe bereid zijn het zij actief deel te nemen (gaarne opgeven wat gedaan zou kunnen worden), hetzij ingescha keld kunnen worden bij de verdere uitwer king van de plannen. Alle suggesties zullen gedurende de winter maanden bestudeerd worden, waarna een vergadering volgt van V.V.V.-bestuur, leden van de feestcommissie en allen die ideeën ingediend hebben, zoals afgevaardigden van verenigingen, kampeerbedrijven, strandpavil joens en particulieren. Wij hopen op aller medewerking. Wilt U uw schrijven richten aan mevrouw Kloosterboer, Zeeweg 12? Strandhulp. Er zijn in de loop der jaren verschillende verzoeken bij de strandexploitanten gekomen om een seizoenbaan als strandhulp. Er bestaat een kans, dat volgend jaar bij Strandpaviljoen Vos enkele plaatsen vrij ko men, waaronder de baan van badmeester. Jongens, die er iets voor voelen naar deze baan te solliciteren moeten in het bezit zijn van zwemdiploma's, dus ook van reddend zwemmen. Wij meenden er goed aan te doen (in ver band met het behalen van de diploma's) dit nu reeds onder de aandacht van de jongere lezers te brengen. Middenstand. De middenstandsbedrijven blijven in ieder geval tot en met zaterdag 9 september tot 9 uur geopend. In de week vanaf 10 sept. tot en met 16 september zullen de bedrijven 's avonds om 8 uur sluiten. De winterrege- ling wordt plaatselijk bekend gemaakt. Huur en verhuur. Hoewel we deze zomer niet aan het strand konden zijn, hebben we toch vele Hollandse en Duitse vakantiegangers gesproken. Over 't algemeen heerst bij de gasten, die soms al jaren in Callantsoog komen een zekere angst over de vakantie van volgend jaar. Velen zijn bang dat, nu volgend jaar de zomervakanties in Holland en in het Roer gebied samen vallen, er weinig plaats in Callantsoog zal zijn. In overleg met de heer van Eek, voorzitter van de V.V.V., hebben we getracht om enkele richtlijnen te geven, waarmee alle vakantiegangers en de ver huurders zoveel mogelijk geholpen zullen zijn. Families met kinderen tot ongeveer 8 jaar verzoeken we de vakantie zoveel mogelijk tot 1 juli te nemen. Gezinnen met kinderen, uitsluitend op Middelbare scholen, raden we aan voor 1 juli of na 29 juli hun vakantie te plannen, hetgeen ook geldt voor gezinnen zonder schoolgaande kinderen. Voor de vele gezinnen, die in juli vakantie moeten hou den, blijft er dan over 't algemeen genoeg ruimte te huren. En wat de festiviteiten be treft, ook in juni en augustus zal volgend jaar zeer veel georganiseerd worden. Wij hopen in het Kerstnummer nog nader op één en ander te kunnen ingaan. Douchen. In verband met werkzaamheden aan de cen trale verwarming werd er gedurende de zo mermaanden geen gelegenheid gegeven om in de lagere school te douchen. De bedoe ling was deze douches weer in de herfst in gebruik te nemen. Het zeer geringe aantal bezoekers, naar schatting 4 a 5 personen, is er de oorzaak van dat na rijp beraad beslo ten is, voorlopig geen „douche gelegenheid" te geven. V uilnisophaaldienst. We maken de verhuurders er opattent.dat de vuilnis tot en met donderdag 7 septem ber nog op donderdag opgehaald zal worden. Met ingang van maandag 11 september zal de „één wekelijkse dienst" weer in werking treden. Wilt U dit vooral uw gasten mede delen Dus vanaf maandag 11 september worden de emmers uitsluitend op maandag geledigd. Baad niet bij de strekdammen. Geen luchtbedden in zee Van de Redaktie. Als deze editie van de Badbode verschijnt, schrijven we september, hetgeen voor de lezers van dit blad inhoudt, dat tot Kerstmis geen nummer meer verchijnen zal. Het zomerseizoen loopt weer ten einde, een seizoen dat voor vele, vele vakantiegangers, die dit jaar in Callantsoog waren, buiten gewoon mooi zomers weer met zich bracht. Voor de kinderen en voor de volwassenen werd er zeer veel georganiseerd. De heren Bloem, de Joode en Rietvink uit Callants oog en de heer P. Spruit uit den Helder hadden een werkzaam aandeel bij het „uit zetten" van de autopuzzletochten, terwijl de heer Koelemey dit seizoen voor de start van verschillende equipes zorgde. Excursies door het Zwanenwater en puzzle- wandeltochten stonden ook dit jaar weer onder de supervisie van de heer Jan Vos. De heren van de N.V. het Zwanenwater danken we in het byzonder voor hun mede werking om voor de gasten iets te kunnen organiseren. Ook werden in het afgelopen seizoen viswedstrijden georganiseerd, die een succes werden, niet in 't minst door de pret tige wijze waarop de heren v. d. Berg en Drieëenhuizen deze evenementen leidden. De autocross in Groote Keeten werd twee maal georganiseerd, terwijl van de bate een bedrag beschikbaar gesteld werd voor het te stichten Dorpshuis. De „kienavonden" in de Garnekuul trekken ook steeds meer bezoekers, mede door de activiteiten van de heer Bos. Voor de voetballers waren er dit jaar bijzon der veel mogelijkheden. De voetbalvereni ging Callantsoog heeft alles in 't werk ge steld om de wedstrijden tot een succes te maken. Het brandweerfeest, sinds jaren weer in ere hersteld, werd in Groote Keeten een enorm succes. En de „muziek" was ook meerdere actief, zowel in Groote Keeten als in Callants oog. Aan de strandspelen, die onder leiding van Mariska Kloosterboer stonden, werd met bijzonder veel genoegen deelgenomen. Allen die er voor zorgden dat evenementen konden plaats vinden, heel veel dank, ook aan de hotelhouders, de heren de Hoop en Postema, die hun zaal beschikbaar stelden voor de leden van het Fanfare na afloop van de lampion-optochten en voor de deel nemers aan de diverse puzzle-tochten, die soms zeer laat eindigden. Ook in de toekomst hopen we weer een beroep te mogen doen op de hulpvaardig heid van Callantsogers en gasten om de diverse festiviteiten te kunnen uitvoeren. We besluiten met een tot ziens voor alle gasten. Kermis. Sinds jaar en dag is het gebruikelijk Cal- lantsoger Kermis te beginnen op de eerste zondag in september. Helaas is door omstandigheden weinig over gebleven van de „grote Kermis" uit vroegere jaren. Toch blijft het traditie om op Kermis zondag te katknuppelen, hetgeen ook nu weer zal plaats vinden, terrein achter het café van Arie Strooper, 's morgens 10.30 uur. Om de Kermissfeer nog enigszins te bena deren zal er zaterdagavond vanaf 7 uur Kermisbal zijn, eveneens bij Strooper en zondagmiddag vanaf 4 uur. Bibliotheek. In september zal tot en met 15 september de bibliotheek geopend zijn op maandag, woensdag en vrijdag van 7 uur tot 7.30 uur Met ingang van donderdag 21 september zal uitsluitend uitgeleend worden op donder dagavond van 7 tot 8 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Postkantoor. Wij wijzen de Callantsogers en de gasten er op dat met ingang van maandag 4 sep tember de openstelling van het postkantoor veranderd is. Zaterdags zal het kantoor weer de gehele dag gesloten zijn. Wilt U hier rekening mee houden? De openingstijden staan ver meld onder: „Indien U ze nodig hebt".

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 3