AUTO-CROSS Groote Keeten Zondag 24 juli, aanvang 2 uur n.m. 1 v 1È vS' - -V- *AA; - 1 t -* Van Dam tot Dam race. Enige jaren werd er propaganda gemaakt om de twee steden Amsterdam en Zaandam een betere verbinding te geven. Via de van (amster)DAM tot (zaan)DAM race werden de autoriteiten er op attent gemaakt, dat er iets moest gebeuren. Radio en pers werden ingeschakeld. Vele prominenten uit sport-, radio- en T.V.-wereld hebben het hunne er toe bijgedragen dat deze race een enorm suc ces werd. De Coentunnel, onlangs geopend door H.M. Koningin Juliana, mag beschouwd worden als het grote winstpunt van deze race. Naar voorbeeld van bedoelde race heeft de strandexploitant Vos het evenement geintro- duceerd in Callantsoog. De van DAM tot DAM race is bij vele gasten een jaarlijks terugkerende feestmiddag, die reeds van te voren het plezier geeft, iets te maken, dat eens wat anders is als anders. We rekenen er op dat ook dit jaar weer veel animo voor dit festijn zal bestaan. Opgaven kunnen vanaf heden geschieden bij strandpaviljoen Vos, iedere middag van 16.tot 16.30 uur. De eerste prijs zal als gewoonlijk bestaan uit een verblijf van een week in een zomerhuisje in kerst- of paasvakantie. Voorts zijn er tal van mooie prijzen te winnen. Het is de moeite van wat denken zeker waard. Bovendien is er van alles te maken, van kranten, karton, crepepapier en wat al niet. U doet toch allen mee? Ook en speciaal de volwassenen? Voetbal bekerwedstrijden. Heel de wereld staat in het teken van koning voetbal. In Londen worden de wedstrijden van het jaar gespeeld. Alle voetbal-minded personen spreken en denken nergens anders over als „de voetbal". Veel tijd om aan de plaatselijke evenementen te geven, blijft er bij die personen niet over. Toch moeten de plaatselijke voetbal bekerwedstrijden in de loop van enkele weken gespeeld worden. Bovendien is er een attractie bijgekomen. Er wordt nu door 4 elftallen aan het fes tijn deelgenomen. De eerste wedstrijd zal maandag 18 juli a.s. plaats vinden tussen de voetballers uit het kampeercentrum „De Garnekuul" en voetballers uit het kampeer centrum „'t Botgat" te Groote Keeten. De wedstrijd begint om 7 uur n.m. op het sportveld te Callantsoog. De volgende wedstrijd zal hoogstwaarschijn lijk maandag 25 juli plaats vinden, dit als het voetbal van wereldformatie dat toelaat. Die wedstrijd zal dan gespeeld worden door Callantsogers en door gasten uit het dorp. Enthousiaste voetbal-lielhebbers onder de gasten kunnen zich in verbinding stellen met de badmeester van Noordzeebad Vos. Laatste nieuws. Bij het ter perse gaan van dit nummer zijn we in onderhandeling voor een zangavond, te houden in de Ned. Herv. Kerk en voor een behendigheidswedstrijd voor bromfiets rijders. Als een en ander doorgaat, zal de zangdienst donderdagavond, de brommer wedstrijd vrijdagavond, 21 en 22 juli, ge houden worden. Zie de Badbode van vol gende week, die donderdagmiddag 21 juli verkrijgbaar is op het V.V.V.-kantoor. Falken in Callantsoog. Zaterdag 9 juli, kwamen de Falken uit Berlijn via trein en bus in Callantsoog aan. Zij zijn gehuisvest in een kampement bij kampeerterrein De Nolle in Callantsoog. De deelnemers aan dit kamp bestaan uit 1200 jongeren, in de leeftijdsgroep van 8 tot 20 jaar. Het merendeel van deze 1200 kam peerders is jonger dan 15 jaar. Dagelijks worden door een groep kinderen en hun leiders tochten ondernomen, om de jeugd van Berlijn, waarbij zich inmiddels de 100 Tsjechen gevoegd hebben, met zeden en ge woonte van Nederland bekend te maken. Aan de dagtrips wordt door circa 250 kin deren deelgenomen. De jongelui, die op een bepaalde dag niet mee kunnen, mogen, ook onder leiding van ouderen, naar strand of wel wandelen in de omgeving. Aan het strand mag alleen gezwommen worden onder toe zicht. De strandtoegang voor de Falken is uitsluitend bij de overgang op de Duinweg Quax-Noordermeer. De algehele leiding is in handen van de gebroeders Gleitze, die zich tijd noch moeite sparen niet alleen de jeugdige Berlijners een prettige vakantie te geven, maar ook niets achterwege laten een zo goed mogelijke in druk te maken op de inwoners van Callants oog en hun gasten, zowel Hollandse als Duitse. 20 juli a.s. van DAM tot DAM race Wist u dat er nog steeds mensen zijn, die met hun kinderen bij de strekdammen gaan baden, waar het levensgevaarlijk is? dat het niet aangeraden wordt uren achter een in de zon te liggen? dat de Rijkswaterstaat door helmbeplanting en rietschermen de smalle duinenrij zo goed mogelijk tracht te verbeteren? dat er een ideeënbus geplaatst is in het V. V,V.-kantoor dat er op het V.V.V.-kantoor wandel- en fietskaarten verkrijgbaar zijn? dat dit blad ook voor UW gasten bestemd is, omdat de agenda voor Callantsoog en Groote Keeten er wekelijks in opgenomen wordt dat ook buitenlandse gasten het ten zeerste op prijs stellen als U die gasten van de evenementen op de hoogte houdt? dat ook losse nummers van dit blad ver krijgbaar zijn? (25 cent per nummer). Verslag festiviteiten. De animo voor de strandspelen wordt met de jaren groter. In het laatste verslag „schatgraven voor de kleintjes" hebben we reeds medegedeeld, dat het succes enorm was. Het zandfiguren maken overtrof echter ieders verwachtingen. De strandexploitant meende met een 20 vakken al aardig in de goede richting te komen, maar er waren reeds 46 inschrijvingen, waarvan de helft van enkelingen, de andere helft van twee tallen. Er waren bijzonder goede figuren: de sfinx van de heer Harten, de kikvors van Ulf, onze eigen vissersman, echt Cal- lantsoogs onderwerp van mevr. de Vreede, de inktvis van Maja Smit en Astrid School meester, de vlinder van Carla Duchesne en Elske van Spanje, Neptunus van Manda en Frank van Westrehnen, om maar enkelen te noemen. Niet iedereen kan echter een prijs krijgen. De jury, die naar aanleiding van onderwerp en leeftijd de uitslag moest bekend maken, had in deze dan ook geen gemakkelijke taak. Bij sommige onderwerpen heeft vooral de leeftijd een doorslaggevende rol gespeeld, daardoor werd de uitslag ook beïnvloed. De prijswinnaars, zowel in de groep van de enkelingen als in die van de tweetallen, waren kinderen van 8 jaar, bravo Enkelingen le prijs: Henk Adriaanse, pinguin. 2e prijs^ Herr Harten, sfinx. 3e prijs: Ulf Harten, kikvors. 3e prijs: Melisa de Vreede, heks op bezemsteel. Bij de tweetallen was de uitslag le prijs: Hans Rutten en Rudi van Wolferen, Mary Poppins. 2e prijs: Dagmar Lens en MariaSchim- möller, waterski-ster. 3e prijs: Rita Rutten en Marie José van Wolferen, Provo. 4e prijs: Petra Zeigler en Bas v. d. Linde, Moby Dick. 4e prijs: die Damen Nilges, Amor. 5e prijs: Wilma Tichelaar en Susanna ter Haak, Inktvis. En nu maar weer wachten op de volgende keer zandfiguren maken en maar oefenen tot die keer. Het wijnfeest, dat iedere woensdagavond in hotel Wijde Bliek georganiseerd wordt, had ook een geweldig succes. De amateurs be ginnen langzamerhand weer hun steentje bij te dragen, zij het nog heel schuchter, maar misschien een stimulans voor anderen. Ook de dansavond in hotel Callant op za terdagavond had niet over belangstelling te klagen. De stemming was prima, de dans- lustigen hebben zich uitstekend geamuseerd. Alleen het tonknuppelen op de „buurt" kon zaterdag door omstandigheden niet door gaan. Toch was er wat voor de wandelaars, n.1. een draaiorgel, dat enige tijd op het Dorpsplein de „met muziek door het leven" stemming bracht. De Callantsoger Fanfare heeft zich verdien stelijk gemaakt in Groote Keeten. Donderdag 7 juli werd een mars door het dorp ge maakt en een concert gegeven. De muzi kanten, allen in keurig uniform gestoken, zullen we ook gaarne in Callantsoog be groeten. Mochten er onder de oudere of jongere Callantsogers nog personen zijn, die er iets voor voelen een instrument bij het muziekkorps te bespelenvrijdagavond is de oefenavond, maandag de avond voor be ginnelingen. U is van harte welkom. Geen luchtbedden en opblaasboten in zee

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 8