CALLANTSOOG Zaterdag 8 juli 1967 - No. 4 Red.-advertentie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - 1SAKSSON. Zeeweg 12-Tel. 0 2248-323. Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Autopuzzletocht. De eerste tocht staat voor de deur. Don- dag 13 juli 's avonds vanaf 7 uur is de start vanaf het Gemeentehuis. De deelnemers verzoeken we vooral op tijd aanwezig te zijn (startnummer is ook het tijdstip van vertrek). Deelname is mogelijk voor a. leden van de V.V.V. in de gemeen te Callantsoog, b. voor alle gasten en c. voor leden van de V.V.V. buiten de gemeente Callantsoog. In verband met beperkte deel name (60 auto's) zullen personen die geen belangen in Callantsoog hebben, niet kunnen meerijden. Het inschrijfgeld bedraagt f2, inschrijving is mogelijk op het V.V.V. kan toor vanaf woensdag 12 juli 's morgens 10 uur. De finish is dit jaar in hotel Callant, waar de grote zaal meer ruimte biedt, zodat er meer gelegenheid is voor een gezellig „napraatje". Er zullen ongeveer 20 prijzen zijn, terwijl voor de le t/m 3e prijswinnaar ook een prijsje voor de kaartlezer beschikbaar wordt gesteld De auto-puzzelaars wensen wij een zeer sportieve tocht. Brandweer spuiten. Bij het ter perse gaan van dit nummer ont vingen we bericht, dat er dit jaar weer gespoten zal kunnen worden Het brandspuiten zal plaats vinden in Groote Keeten op dinsdag 11 juli, 's avonds 7 uur. Terrein wordt nader bekend ge maakt. De inschrijving is ter plaatse. Dit evenement is bedoeld voor de leeftijds groep vanaf 1 1 jaar tot circa 18 jaar. Verdere bijzonderheden zullen vóór het spuiten bekend gemaakt worden. Zij, die willen deelnemen, worden dringend ver zocht, tijdig aanwezig te zijn. Er kan zo wel door meisjes als jongens gespoten wor den. Brandweerkleding met helm enz. is beschikbaar. Baad niet bij de strekdammen. Voetbalwedstrijd. De uitslag van de le beker-wedstrijd van maandag 3 juli j 1. was 5-2 in het voordeel van Callantsoog. De volgende wedstrijden worden gehouden op Ma. 10 juli Callantsoog - Botgat Wo. 12 juli Comb. Tr.H. Kl.B. - Garnekuul. Ma. 17 juli Callantsoog - Gasten Dorp. Wo. 19 juli Botgat - Garnekuul. Ma. 24 juli Callantsoog - Comb. Tr.H Kl.B. Do. 27 juli Botgat - Comb. Tr.H. Kl.B. Ma. 31 juli Comb. Tr.H./Kl.B, - Gast. Dorp. Wo. 3 aug. Gasten Dorp - Garnekuul. Ma. 7 aug. Botgat - Gasten Dorp. Afk. Comb. Tr.H. Kl.B. is Trekkers Honk en Klein Begin. Aanvang der wedstrijden om 19.00 uur, voor de wedstrijd van woensdag 12 juli, moeten spelers van Comb. Tr.H. Kl.B. zich opgeven bij Zeeman, Abbestederweg. Wijnfeesten. In de maand juli worden per week twee wijnfeesten gegeven, woensdag van 'savonds 8 uur in Hotel Wijde Bliek, zaterdag in Hotel Callant. In de Wijde Bliek wordt het ten zeerste op prijs gesteld als amateurs, zangers, muzikan ten, toneelspelers enz. actief mee willen doen. In Hotel Callant speelt zaterdag 8 juli de band „Swinging Fours", muziek voor jong en oud. Gezellig dansen, geen entree, nor male consumptie prijzen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- I schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Herhaalde mededeling. Zondag 2 juli was een recorddag in Cal lantsoog. Veel gasten waren zaterdag ge komen en genoten zondag van een heerlijke, zonnige dag. Rijen auto's van heinde en verre kwamen beladen met gezin en strand- benodigdheden voor één of meerdere uren hun vakantie inluiden in Callantsoog. Het was voor de stroom „dagjesmensen" wel erg jammer, dat juist zondag het water tamelijk hoog was, zodat er maar met moeite een plaats op het strand gevonden kon worden. Een der gevolgen van „drukke" stranden is het zoekraken van kinderen. Zij, de kinde ren, vinden hun ouders niet meer, ouders raken in paniek omdat ze Jantje of Marietje kwijtgeraakt zijn. Nu hebben we jarenlang een systeem met ballonnen gehad, dit jaar voor het eerst is er langs het gehele strand in Nederland een uniforme regeling met vlaggen. Een blauwe vlag geeft te kennen dat het ten strengste verboden is zee in te gaan met ligbedden (opblaasbedden), opblaasringen, rubber kano's enz. Een gele vlag wil zeggen dat er toezicht op de baders is. Een witte vlag met (vraagteken) bij een strandpaviljoen gehesen betekent dat er een kind gevonden of verloren is. Personen die een kind vinden, worden verzocht daarvan aangifte te doen bij het strandpaviljoen. Een rode bal dient er voor de baders er op te wijzen, dat er door de weersomstandig heden niet gebaad mag worden. We willen de heren pachters van diverse percelen strand verzoeken hun vaste gasten, dus degenen die regelmatig tent of scherm huren, de betekenis van het vlaggensysteem mede te delen. Tot de besturen van E H.B.O. en C.R.B. Paal 13 richten we een zelfde verzoek, n.1. hun leden, die stranddiensten verrichten, van bovengenoemde regeling op de hoogte te willen stellen. Momenteel is het zo, dat van de leden die stranddienst hebben, slechts weinigen de be tekenis van de vlaggen weten, van de strand- bezoekers misschien niemand. En dan nog even dit: Het baden tussen de strekdammen levert geen enkel bezwaar, als men zich aan de voorschriften houdt. Niet bij de dammen, maar tussen de kurkiijnen. Houdt U daar a.u.b. aan, dan kan er niets gebeuren. Autocross. In Groote Keeten wordt dit jaar twee keer een autocross georganiseerd, n.1. 23 juli en 6 augustus. De coureurs komen ook uit Callantsoog en naaste omgeving. Nadere bijzonderheden volgen in de volgende Badbode. Houdt deze dagen vrij, opbrengst komt ge deeltelijk ten goede aan het te bouwen Dorpshuis. Viswedstrijd. De viswedstrijd in Groote Keeten wordt op vrijdagavond 7 juli gehouden voor Callants- ogers en gasten. Men kan zich nog opge ven bij de heer v. d. Berg, 't Vissersparadijs. Abbestederweg tel. 239 tot en met vrijdag 7 juli 3.30 uur n.m. Prijsuitreiking is in strandpaviljoen de Roos in Groote Keeten.

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 1