'ADBOD CALLANTSOOG Zaterdag 12 aug. 1967 - No. 9 Red.-advertentie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Autocross. Zondag 6 augustus werd de tweede auto cross in Groote Keeten georganiseerd. Spanning was er volop, het circuit was groter gemaakt, zodat de snelheid verhoogd kon worden. Vele auto's raakten in de sloot, één moest zelfs door de brandweer worden ge blust. De toeschouwers kregen wat men noemt „waar voor hun geldBij de race met de Le Mans start (13 auto's deden hier aan mede, over 15 ronden) werd de eerste plaats bereikt door Arie Kossen, Callantsoog, tweede werd Th. Boersen, den Oever, derde R. Dekker, Burgerbrug. Winnaar van de cross werd deze keer le C. Rutte Den Helder 2e Groen Enkhuizen 3e v. d. Woude Knollendam 4e P. v. Muyen Callantsoog Het weer was uitzonderlijk goed en ook bij deze cross waren weer duizenden toeschou wers te begroeten. Voetbalwedstrijden. De afgelopen weken is er heel wat gevoet bald. De bekerwedstrijden, waaraan door verschillende groepen gasten werd deel ge nomen, trokken de nodige bezoekers. Over het algemeen werd er zeer prettig gespeeld. De voetbalvereniging Callantsoog danken we dan ook namens alle spelers voor het beschikbaar stellen van het terrein en de prima leiding bij deze wedstrijden. De uitslag was: de Nollen 8 p, 20- 8 gem. Garnekuul 4 p. 11-10 Botgat 4 p. 15-12 Tr.H./Kl.B. 2 p. 8-19 Gasten dorp Op. 8-10 Zaterdag 29 juli werd er door Callantsoog I gespeeld tegen een junioren-combinatie van Alkmaar '54. De opbrengst, ruim f 100. was ten bate van bejaarden-tochten. Zaterdag 5 augustus werd er nogmaals ge voetbald, nu door de dames van „Seinpost" tegen dames van de Camping ,,'t Botgat". De opbrengst van deze laatste wedstrijd was voor het te stichten Dorpshuis en bedroeg ruim f230.. Ook namens de Bejaarden en het bestuur „Stichting Dorpshuis" heel veel dank voor alle hulp. Evenementen, die de aandacht vragen. Vrijdag 11 augustus wordt in dit seizoen de tweede en laatste puzzlewandeltocht door het Zwanenwater georganiseerd. Aan deze tocht kunnen zowel Hollandse als Duitse groepen, bestaande uit 3 personen, deelne men. Aanmelden uitsluitend bij het V.V.V.- kantoor, Dorpsplein, voor vrijdag 5 uur, prijsuitreiking in hotel „Callant". Zaterdag 12 augustus grote en tevens laatste viswedstrijd op het strand voor strandpavil joen Vos. Deelname is mogelijk voor zowel dames als heren, meisjes als jongens. Aan melden bij 't Vissersparadijs, Abbesteder- weg, tel. 239, waar alle verdere inlichtingen over deze wedstrijd gegeven worden. Woensdag 16 augustus wordt er opnieuw een gekostumeerde lampionoptocht gehouden. Deelnemers, al of niet gekostumeerd, dienen zich om 8 uur te verzamelen op het Dorps plein. Voor de meest verzorgde en aardig ste kostuums zal ook dit keer een prijsje beschikbaar gesteld worden. Donderdag 17 augustus, derde autopuzzle- tocht, een avondrit, waarvan de start plaats vindt bij het Gemeentehuis vanaf 9 uur 's avonds. Aanmelden op het V.V.V.-kan toor woensdag en voor zover niet volge boekt ook donderdag (deelname tot zestig equipes). Deelname is uitsluitend mogelijk voor a. leden van de V.V.V., wonende in Callantsoog of buiten de gemeente; b. voor gasten van leden van de V.V.V., zowel Hollands als Duits. Een dringend beroep wordt gedaan op per sonen, die als tolk met Duitse families wil len meerijden en op personen, die zich als „poster" verdienstelijk willen maken. Er zijn n.1. enkele posters, die ook wel eens een rit willen meemaken. Meldt U zich a.u.b. spoedig bij de V.V.V. Strandevenementen. Zoals we reeds in het vorige nummer van de Badbode bekend maakten, was het dins dag 1 augustus te mooi strandweer om iets met de kinderen te ondernemen. Hetzelfde geldt voor dinsdag 8 augustus. Ook toen was het op het strand „overbe volkt" en erg mooi strandweer. Maar vrijdag 4 augustus werd er dan toch weer een keer het steeds „gewilde" zand hopen maken gehouden. Met de hulp van enkele gasten en kinderen was het veld vlug uitgezet, waarna naar hartelust gegraven kon worden. Ook nu werden de groepen weer getrakteerd, terwijl na verwoed „graaf en spit werk" het wachten op de vloed was. Het was ideaal weer voor dit festijn, waar van oud en jong byzonder genoten. Bij de prijswinnaars was de le prijs voor Holger Seyffert 2e prijs voor fam. de Boer 3e prijs voor fam. Vliegenthart 4e prijs voor fam. Heinz Door ruimte gebrek kunnen we niet de na men geven van alle groepen, die een prijsje kregen. De troostprijs was voor de groep Karl. De Strandloop, zowel prestatie als wedstrijd loop, viel wat deelname betreft bij de insi ders wel iets tegen. Maar dit evenement vraagt om herhaling. Wij zijn er vast van overtuigd, dat in de badplaatsen Petten en Callantsoog volgend jaar veel meer deelna me zal zijn, terwijl in de overige plaatsen (bijv. den Helder) zeker geïnteresseerden te vinden zijn. Bij de wedstrijdloop was de uitslag bij de senioren 1. K. Hopman 26.11 min. 2. J. Pronk 26.18.5 min. 3. Lou Groot 27.— min. Voor de junioren was deze uitslag: 1. P. J. Tas 33.13.8 min. 2. R. Ranzijn 33.14 min. 3. J. Willems 33.30 min. In Callantsoog was de finish van de presta tieloop uit Petten en uit Julianadorp. De eerste lopers uit Petten waren binnen 35 minuten in Callantsoog, n.1. de heren Se- kerus, terwijl de nog jeugdige Uwe Rohde de tocht eveneens binnen 35 min. volbracht. Al met al een zeer geslaagde strandloop, die wat ons betreft volgend jaar zeker op nieuw georganiseerd kan worden. Helaas moest door ruimte gebrek een lijst van gevonden en verloren voorwerpen tot het volgend nummer blijven liggen, evenals een kort bericht aangaande het Dorpshuis. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 1