CALLANTSOOG Zaterdag 2 sept. 1967 - No. 12 Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Abonnementen V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. September - Zwanenwater. Het begint een goede gewoonte te worden ook in september en de daarop volgende maanden een bezoek aan het Zwanenwater te brengen. Dit natuurreservaat, dat door de natuurliefhebbers zelfs in de winter be zocht wordt, blijkt steeds meer in de belang stelling van binnen- en buitenlanders te staan. Het is geen wonder, dat personen die voor het eerst een bezoek brengen aan het Zwa nenwater, soms omdat zij niets beters te doen weten, soms op aanraden van kennissen die de flora en fauna zeer roemen, gegrepen worden door de indrukwekkende schoonheid en rust, die van dit gebied uitgaat. Niet alleen een vroege voorjaarsdag als de natuur ontluikt, niet alleen tijdens de zomer vakantie heeft het Zwanenwater iets te bie den. Juist in deze maand is het byzonder in dit duingebied Weliswaar zijn de lepe laars, waardoor het Zwanenwater bekend heid kreeg, naar zuidelijker streken vertrok ken, maar andere vogels nemen hun plaatsen in. Volgens Vogelvrieden" zijn er vele, vele soorten trekvogels die het Zwanenwater in de herstmaanden als doortrekplaats heb ben. De grote duinmeren zijn een verzamel plaats voor die trekvogels. Bij duizenden overnachten ze in het riet. De orniteologen hebben de kans een grote verscheidenheid, soms meer dan 100 soorten vogels in enkele dagen te tellen. Het Zwanenwater is in deze tijd van het jaar byzonder schilderachtig. Het zaad en de zaadbollen van de vele struiken en plan ten geven aan het gebied een aparte beko ring. De donkerpaarse bessen, de dauwrijpe bramen, de oranjerode rozenbottels, de dof groene duinbegroeiing en de uitgestrekte van van licht tot donkerpaars gekleurde in bloei staande heide, doet de sleur van alle dag vergeten. Paddestoelen zijn volop te bewonderen. Denkt U er wel aan dat de meeste giftig zijn, zodat het beslist niet raadzaam is te plukken. De populairste onder de verschillen de soorten is wel de vliegenzwam, die echter zeer giftig is. Vooral de hoed kan nog wel eens aanleiding geven tot narigheid, Maar omdat ze de meest fleurige in de omgeving is, hebben we deze speciaal willen noemen. Vooral onder de naaldbomen geeft de „rood met witte stippen" hoed een alleraardigst efFekt. Maar als vogels U niet interesseren, paddestoelen uw pad kruisen om weggeschopt te worden, heide alleen maar prikt, is het goed toeven in dit duingebied. Van de Penningmeester. Middenstanders, die iets te vorderen hebben van de V.V V. worden verzocht voor 15 oktober de rekening in te dienen. Betaling volgt spoedig daarna. De leden van de V.V.V., die een zomer- onderkomen via de V.V.V. verhuren, wordt medegedeeld dat na afloop van het zomer seizoen 1967 de rekeningen zo spoedig mo gelijk opgemaakt en de afrekeningen ver zonden zullen worden. Voor de goede orde wijzen we er op dat deze afrekening zeker niet voor 15 oktober verwacht kan worden. Ook in september. In de maand september zijn nog vele vakan tieonderkomens verhuurd, hetgeen erg be grijpelijk is. De avonden in september zijn weliswaar Korter, maar over 't algemeen heeft het weer een „nazomers-karakter" en is de temperatuur van het zeewater prima. Bovendien zijn er slechts weinigen, die zich een vakantie in september kunnen permite- ren, zodat degenen, die in september komen van een ideale rust kunnen genieten. Voor een ding willen we echter waarschu wen en wel het baden in zee. Het is ook in september gevaarlijk om bij de dammen in zee te gaan. Houd U aan de aanwijzin gen van de badmeester. Mocht deze niet aanwezig zijn, ga dan tussen de kurklijnen baden en ga vooral niet te ver. Wij wensen de september-vakantiegangers veel zon en een zeer prettig en rustig ver blijf in Callantsoog. Baad niet bij de strekdammen. Strandspelen. Ook in de week van 21 tot 26 augustus werden er strandspelen gehouden. Allereerst kwamen woensdag 23 augustus de kinderen vanaf 9 jaar. Zij mochten met fopbril voet ballen, waarbij de moeilijkheid was, een bal in een kuil te krijgen. Veel „misstappen" werden begaan, voordat het gewenste suc ces behaald werd. Maar, zoals altijd bij dit spel, de animo van deelnemers en toeschou wers was ook nu weer bijzonder groot. De prijswinnaars waren dit keer bij de 9- en 1 O-jarigen 1. Katrien Jokiel 2. Ulrich Kaisen 3. Holger Seyler 4. Sabine Droste 5. Eddy de Ruiter Bij de 11- en 12-jarigen: 1. Michael Schulte 2. Uwe Hannemann 3. Ulrich Tück 4. Norbert Faber Vrijdagmiddag 25 augustus werd er nog maals zandfiguren maken georganiseerd. Er was ook voor dit onderdeel van het feest programma weer het nodige enthousiasme. De kinderen (volwassenen lieten jammer ge noeg verstek gaan), putten zich uit om iets heel bijzonders te maken. In de loop der jaren, dat dit figuren maken georganiseerd wordt, komen er werkelijk steeds betere werkstukken. Wij hopen volgend jaar aan de landelijke wedstrijd met een groep kin deren te kunnen deelnemen. Voor de jury was het niet eenvoudig om prijswinnaars te kiezen. Trouwens het aan tal punten dat de verschillende jongelui kregen, bewees wel dat er slechts weinig verschil bestond tussen de eerste prijswin naar en de winnaars van troostprijzen. Daarom werd besloten alle deelnemers aan deze wedstrijd een geschenkje te geven, ook de twee zandfiguren makers in spé, de beide Fabertjes, ongeveer 2 a 3 jaar oud, die beslist de „show" stalen. Namen van de winnaars zijn bij de enke lingen 1Peter Mendack Haas 2. Andrea Siegel Krab 3. Machteld Faber Kasteel 4. Christoph Knappertsbusch Neptunus 5. Ulricke Jokiel Kind 6. Franz Jokiel 7. Elisabeth Rusch en bij de groepen 1. Andreas Schafer-Beate Schafer, Vis 2. Bernd Ittner-Uwe Hannemann, Jeep 3. Christian Hawer-Gabrielle Hawer, Landschap De dames en heren, die het mogelijk maak ten, dat ook deze feesten een succes wer den, onze hartelijke dank. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) afl5,~ Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 1