Aan de vakantiegangers. Het is altijd prettig een vakantie door te brengen in een omgeving waarvan men ongeveer weet wat er te bieden is. Zelf maakten wij het mee, dat we bepakt en bezakt op pad gingen om een wintersport-vakantie door te brengen. Telefonisch hadden we contact gehad met een reisbureau er gens in Nederland. Er was ons medegedeeld dat er in de berghutten plaats genoeg te krijgen was. Onderweg belden we een hotel op in een kleine plaats, bespraken onze vakantie. Wie schetst onze verbazing toen wij bij de z.g. berghut aankwa men? Een groot, buitengewoon mooi hotel, maar mindergeschikt voor personen die uitsluitend sport- kleding meegenomen hadden, het bleek n.1. zeer in trek te zijn bij filmsterren. Niettemin hadden we er een onvergetelijke tijd, maar vooral voor families met kleinere kinderen lijkt het ons toch beter terdege geinformeerd te zijn over de omge ving waar de vakantie gehouden wordt In Callantsoog zijn 3 hotels, waarvan er slechts één het gehele jaar geopend is. Voorts kan men er diverse vakantieonderkomens huren caravans, kampeerhuizen, zomerhuizen, gemeubileerde wo ningen en vele bungalows. Personen, die dit jaar opnieuw hun vakantie in Callantsoog willen doorbrengen, raden we aan voor 10 januari te schrijven naar de .verhuurder bij wie men het afgelopen seizoen ook huurde, of in het geval men via de V.V.V. huurde even eens voor 10 januari de wensen kenbaar te maken. In verband met de zeer ongelukkige sa men valling van het grootste gedeelte van de Hollandse schoolvakantie's met die van het Ruhr- gebied zouden we de huurders in het byzonder willen vragen, indien mogelijkzich aan de vol gende regeling te houden: Families met schoolgaande kinderen tot ongeveer 8 jaar verzoeken we zoveel mogelijk voor 1 juli of no 8 augustus vakantie te houden. Gezinnen met kinderen, die uitsluitend de middel bare scholen bezoeken raden we aan voor 1 juli of na 29 juli de vakantie in Callantsoog door te brengen. Families zonder schoolgaande kinderen is het ver reweg de mooiste tijd in mei en juni en na half augustus tot eind september. Voor de vele gezin nen, die in juli vakantie moeten houden blijft er dan over 't algemeen genoeg ruimte te huren. Bovendien heeft men zeker de kans dat de kin deren van één leeftijd ongeveer dezelfde tijd in Callantsoog verblijven, hetgeen de vakantie- en strandgenoegens zeker ten goede komt. Het zal waarschijnlijk enige tijd vergen, om dit jaar een duidelijk overzicht te krijgen van de on derkomens, die beschikbaar zijn. Mocht U voor 1 februari geen antwoord ontvangen hebben, dan wil dit nog niet zeggen nat er „gewanhoopt" moet worden. Door zoveel mogelijk in- en aan te passen zal het bestuur en personeel van de V.V.V. ook dit jaar trachten de vakantie in Callantsoog tot een oprecht genoegen te maken. De tuinen. Het is wel byzonder jammer dat de Badbode ver schijnt voor de najaarsvergadering heeft plaats gevonden. Voor personen met mooie tuinen is het altijd spannend tijdens de vergadering te horen of zij tot de gelukkige prijswinnaars behoren. Daartegenover staat, dat de bekerwinnaars nu in de gelegenheid zijn, de avond nog vrij te maken om de grote prijs in ontvangst te nemen. Ook afgelopen droge zomer is er zeer veel werk gemaakt van tuinen en grasvelden. De heren van de Tuintjes-commissie hebben de voldoening dat het initiatief dat zij enige jaren geleden genomen hebben, tot zulke goede resul taten leidt. Alle hulde aan de dames en heren tuinieren voor hun arbeid in deze. Grote tuinen. Ie prijs G. Sleutel, Stuyvezandeweg 20 120,5 p. (Ie keer beker) 2e prijs W. Kistemaker, Stuyvezandeweg 34 118,5 p. 3e prijs Jb. Bakker, Fazantenweg 5 113,5 p. Eervolle vermelding S. Vogelzang, Stuyvezandeweg 24 110 p. J. Beenken, Jewelweg 7a 101,5 p. Kleine tuinen. Ie prijs Jn. Marees, Dorpsweg 26 56 p. (Ie keer beker) 2e prijs A. Oskam Prof. Dieperinlaan 8 Utrecht, voor Lepelaarsweg 11. 45 p. 3e prijs J. Timmerman Op 't Landtweg 33 42.5 p. Eervolle vermelding G. Weij, Schoolstaat 2 40,5 p A. Boerman, Stuyvezandeweg 2 39 P. Grasvelden. Ie prijs Gerbr Kruit, Zeeweg 43 114,5 p. (2e keer beker) 2e prijs J. C. Kooy, Dorpsweg 6 111 p. 3e prijs K. Rietvink, Jewelweg 3 111 p. Eervolle vermelding Jn. Mooy, Stuyvezandeweg 7 108,5p. S. Baken. Zeeweg 39 106.5 p. Namens de tuintjes-commissie en alle Callantsogers willen we gaarne de heer Bakker en zijn assistent opnieuw dank zeggen voor het vele werk, dat zij ook deze zomer weer verricht hebben. Veranderingen. De trouwe bezoekers van Callantsoog zullen ook het komende seizoen weer diverse vernieuwingen en veranderingen in Callantsoog kunnen waarne men. Het textiel- annex woninginrichting-bedrijf van de heer van Eek werd overgenomen door de heer Bremer, die over een eigen stoffeerinrichting be schikt. Door de grootst mogelijke service en een keur van artikelen hoopt de heer Bremer het ver trouwen van Callantsogers en gasten te verkrijgen. Voor de goede orde wijzen wij er op dat het bedrijf telefonisch te bereiken is onder no. 402. De heer K. Zwaan heeft met ingang van 6 dec. het Shell - Butagasdepot van de fam. Eradus over genomen. De verhuurders verzoeken wij hun gas ten hiervan op de hoogte te stellen. De schoenhandel Becker is opgeheven, reparaties kunnen wel aangenomen worden. De verhuur van de bungalows van de heer van Eek in de Hazecamer enz. zal uitsluitend geschie den via bemiddeling van de V.V.V.. wilt U met uw correspondentie hiermede rekening houden In de bouwsector is er een grote bedrijvigheid. Achter de Stuyvezandeweg worden diverse perma nente woningen gebouwd met garages, schuur en zomerwoning. Mogelijkheid voor de bcuw van bungalows is eveneens aanwezig en wat voor velen belangrijk is, een aantal van deze woningen heeft vrije vestiging. Van de 180 te bouwen zomer huizen z.g. Sunclass-bugalows in Groote Keeten zijn er reeds 100 voltooid, terwijl nog een aantal van dergelijke zomerwoningen gekocht kunnen worden. In Callantsoog wordt een plan ontworpen voor de bouw van nog 6 bejaardenwoningen. Er is een aanvang gemaakt met het verbreden van de Duinweg Groote Keeten - Callantsoog en het aanleggen van een rijwielpad langs de Duin weg, hetgeen vooral voor de schoolgaande jeugd in Groote Keeten een enorme verbetering is. In memoriam. Op vrijdag 3 november j.1. is in de leeftijd van 50 jaar overleden de zeer gewaardeerde voorzitter van de V.V.V. Bad Callantsoog, de heer Kees van Eek In 1939 vestigde de heer ven Eek zich in Callantsoog. Het dorpsleven had zijn volle belangstelling. Onder zijn inspirerende leiding kwam het kerkelijk leven tot bloei, de zon dagsschool was bij hem in goede handen. Van veel verenigingen was hij een aktief bestuurslid. Na de wederopbouw van Callantsoog heeft de heer van Eek zeer veel gedaan voor de bevordering van het vreemdelingen verkeer. Open oog en hart voor de moeilijkheden van de nevenmens stelden hem in staat de grootst mogelijke problemen tot een bevre digende oplossing te brengen. Zijn grote liefde voor kinderen maakte hem tot DE kindervriend in Callantsoog. Callantsoog zonder Kees van Eek is ondenk baar. Het overlijden van deze grote mensenvriend heeft niet alleen bij dorpsgenoten diepe ont roering gebracht, maar ook bij de vele vrienden in binnen- en buitenland. Voor inwoners en gasten van Callantsoog zal de heer Kees van Eek in dankbare, on vergetelijke herinnering blijven. Hij ruste in vrede. Zutiefst bewegt geben wir zu kenntnis, dass der Vorsitzende des Verkehrsvereins Bad Callantsoog der hochgeschatsste Herr Kees van Eek am 3 November verschieden ist. Herr van Eek brachte den Aktivitaten im Dorf eines grosses Interesse entgegen. Seine grosse Liebe für Kinder machte ihm zu DEM Kinderfreund in Callantsoog. Nicht nur bei den Einheimischen, sondern ach bei den vielen „hollandischen und deutschen Gasten war der grosse Menschenfreund sehr beliebt. Für alle Arbeit, welche er zugunsten des Verkehrsvereins leistete, möge er in dank- barer, unver gesslicher Erinnerung bleiben. Er ruhe in Frieden Kerkdiensten. Ned. Herv. Kerk - Callantsoog. Zo. 24 dec. 10.uur v.m. 4e Advent, Ds. Schouten Ma. 25 dec. 10.— uur v.m. Ie Kerstdag Mevr. J. Broersen-van der Veen m.m.v. het Plattelandsvrouwenkoortje Di. 26 dec. 4.— uur n.m. Kerstviering met de 2e Kerstdag kinderen en hun ouders Een ieder is van harte welkom Zo. 31 dec. 7.30 uur n,m. Oudejaarsdienst Oudejaarsdag Mevr. J. Broersen-van der Veen Gereformeerde Kerk - Schagen. Zo. 24 dec. Ma. 25 dec. Ie Kerstdag Di. 26 dec. 2e Kerstdag Zo. 31 dec. Oudejaarsdag Ma. 1 jan. 10.— uur v.m. Ds. H. Leene 7.— uur n.m. Ds. H. Leene 10.— uur v.m. Ds. H. Leene 7.— uur n.m. Ds. H. Leene 10.— uur v.m. Kerstzangdienst Ds. D. ter Steege, Herv. Predikant te Overveen en Ds. H. Leene 4.30 uur n.m. Kerstfeest Zondagsschool 10.— uur v.m. Ds. H. I. Rutgers, Anna Paulowna 7.uur n.m. Ds. H. Leene 11.. uur v.m. Ds. H. Leene Kath. Kerk - 't Zand 7.— uur n.m. Avondmis (geldt voor Zondagsplicht) 7 uur en 10.30 uur v.m. H.H. Missen 8 30 uur v.m. Hoogmis 7.— uur n.m. Avondmis 0.00 uur Plechtige Nachtmis 5.— uur v.m. Plechtige Nachtmis 7.8.30 en 10.30 uur v.m. H.H. Missen 7.— uur n.m. Lof met Predikatie 7. 10.30 en 11.30 uur v.m. H.H. Missen 8.30 uur v.m. Hoogmis 7.— uur n.m. Avondmis (geldt voor Zondagsplicht) 7.— en 10.30 uur v.m. H.H. Missen 8.30 uur v.m. Hoogmis 7.— uur n.m. Avondmis 7.en 10.30 uur v.m. H.H. Missen 8.30 uur v.m. Hoogmis wo. 20 dec., do. 21 dec. en vr. 22 dec. van 4.— tot 8.uur n.m. za. 23 dec. van 3.tot 6.— uur n.m. za. 30 dec. van 4.— tot 8.— uur n.m. Za. 23 dec. Zo. 24 dec. Ma. 25 dec. Ie Kerstdag Di. 26 dec. 2e Kerstdag Za. 30 dec. Zo. 31 dec. Ma. 1 jan, Nieuwjaarsdag Gelegenheid tot biechten Ned. Herv. Kerk te Callantsoog. Woensdag 20 december Volkskerstzangavond met o.a. mede werking van het R.K. Kerkkoor „St. Caecilia" te 't Zand. Dokters-diensten. Gedurende de komende feestdagen zullen de dok tersdiensten in Callantsoog en omgeving op zater dag 23 december en zondag 24 december tot 24 uur worden waargenomen door dokter Schoen te Sint Maartensbrug, telefoon 02246 - 230. Ie en 2e Kerstdag wordt de dienst waargenomen door dokter A. E. C. Rookmaker te Petten, tele foon 02268-460 en door dokter J. A. Swaters te Julianadorp, telefoon 02235-221. Zaterdag 30 december en zondag 31 december heeft dokter Verheul te 't Zand dienst, telefoon 0 2249-223. Kerstmis 1967. Ook dit jaar zullen we weer graag alle zieken, eenzamen en bejaarden in de gemeente Callants oog een kerstgroet brengen. Wilt U hieraan met ons meehelpen? Wij stellen uw medewerking zeer op prijs. U kunt uw gaven daar toe (in geld of natura) doen toe komen aan een der leden van de Kerkeraad van de Ned. Herv. Ge meente alhier. Mocht U er de voorkeur aangeven te gireren, dan kunt u dit doen op gironummer 45 16 43 ten name van de Ned. Herv. Kerk, Callantsoog.

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 2