50 jaar V.V.V. 1918 CALLANTSOOG 1968 Zaterdag 1 juni 1968 - No. 1 m r, Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Strandopgang. Welkom. Het is een goede traditie niet alleen alle gasten in Callantsoog het eerste nummer van de Badbode te bezorgen, maar ook aan alle vakantiegangers, die gedurende de zo mermaanden een of meerdere weken naar de gemeente Callantsoog komen, deze krant toe te zenden. Dit blad is als 't ware een invitatie aan, een welkom tot de vreemdelingen voor een prettige, vooral geslaagde vakantie in Cal lantsoog. Een ieder zal het er over eens zijn, dat vakantie krijgen een prettig vooruitzicht is, vakantie houden tot een der aangenaamste zaken des levens beschouwd kan worden, mits men zich georiënteerd heeft over de ligging, klimaat en mogelijkheden, die de „vakantieplaats" biedt. De Badbode tracht door het geven van in lichtingen over festiviteiten, het beschrijven van enkele evenementen in omliggende plaatsen, gebeurtenissen betreffende het dorpsleven, de gasten op de hoogte te houden van hetgeen de vakantie kan ver aangenamen. Callantsoog is geen mondaine badplaats, er zijn enkele bars in Groote Keeten „de Blompot", in Callantsoog in hotel Callant, welke laatste ook door niet hotelgasten be zocht kan worden. Voorts zijn er verschil lende café's en eethuisjes, bovendien rijdt er gedurende de zomermaanden door het dorp en langs de campings een auto., waar men warme maaltijden kan kopen als nasi-bami goreng, kip en o.a. soep, alles van prima kwaliteit. De middenstandsbedrijven hebben een keur van artikelenvoor adressen ver wijzen we naar de advertenties in dit blad. Het strand is gedeeltelijk vrij, gedeeltelijk verpacht. Op het verpachte gedeelte zijn strandpaviljoens, waar men fris-dranken, koffie enz. kan nuttigen, strandtentjes, stoe len, strandkarren kan huren. Voor de strandpaviljoens is toezicht op de baders en zwemmers. Bij de strandopgangen staan borden, waarop in vier talen, t.w. Nederlands, Frans, Duits en Engels ver meld staat, dat het baden bij de strekdam men gevaarlijk is. Niet, omdat de stenen van de dammen blessures zouden kunnen veroorzaken, uiteindelijk kan men zich ook thuis of op straat verwonden, maar uitslui tend omdat bij de dammen een zeer sterke stroming loopt. Het is absoluut onverant woord bij of in de onmiddellijke omgeving van de dammen te baden of te zwemmen. Bij verschillende strandvakken zijn kurk- lijnen in zee gelegd, tussen deze lijnen kan men zonder enig risico baden en zwemmen, d.w.z. als men niet meent naar Engeland te moeten oversteken. Mocht de zee ge vaarlijk zijn, dus ook tussen de kurklijnen, dan wordt er een rode vlag gehesen. Het zwemmen en baden is zo lang de rode vlag wappert verboden. Een blauwe vlag meldt dat er geen ligbed den, ringen enz. in zee meegenomen mogen worden. Een gele vlag betekent dat er toezicht op het baden is. Een witte vlag met een vraagteken(?) wordt gehesen als er een kind vermist of gevon den is. Vooral dit laatste is van veel belang voor ouders met kleine kinderen. Kinderen lopen vaak al spelend hele einden over het strand. Jarenlange ervaring heeft ons geleerd, dat zij altijd met de wind meelopen. Wordt er een kind gevonden dan is 't het beste daar van onmiddellijk aangifte te doen bij het E.H.B.O. gebouwtje of bij een der strand paviljoens. Ouders van kleine kinderen ra den wij dringend aan hun kinderen een naamplaatje te geven met het nummer van de strandtent waar men zit. Nu we het toch over kleine kinderen hebben, zouden we nog willen adviseren in het begin van de vakan tie, vooral bij Noord-Oosten wind, de kin deren niet een hele dag bloot te stellen aan de zonnestralen. We willen dit artikel niet besluiten zonder mede te delen, dat ook dit jaar weer de nodige aandacht besteed zal worden aan verschillende evenementen op het strand en in 't dorp. Voor grotere jongens en meisje en voor volwassenen hopen we deze zomer de ,,kan- geroebal" te introduceren. Mededelingen over de verschillende festivi teiten worden in de Badbode geplaatst. Voorts zal er op het Dorpsplein een bord gezet worden, waar enkele agenda punten te lezen staan. Het natuurreservaat Het Zwanenwater is een ideaal gebied om bij minder gunstig strandweer een bezoek te brengen. Zeehengelsport komt steeds meer in de be langstelling van de vakantiegangers te staan. Wandelen over het strand vanuit Callants oog naar Groote Keeten of St. Maartenszee zijn ook uit „trim en trot" oogpunt zowel bij zon als bewolkt weer zeer aan te beve len. Voor de „boekenwurm", die in de vakan tie in de lektuur verstrooing zoekt, verwij zen we naar de bibliotheek waar ook Duitse boeken aan gasten worden uitgeleend. Tot zover enkele algemene wenken en me dedelingen. V.V.V. Bad Callantsoog heet alle gasten hartelijk welkom en wenst de vakantiegan gers een prettig verblijf met veel zon. Huur en Verhuur. Na ontvangst van de eerste Badbode komt het steeds meer voor, dat familie of kennis sen enthousiast worden over de badplaats Callantsoog. Zij, die hun vakantie nog niet vastgesteld hadden, zouden toch nog wel een of meerdere weken aan zee willen door brengen. De top in de vakantieperiode valt dit jaar in juli, in die tijd is praktisch alles bezet, maar voor en na de top-periode is nog wel aan een vakantieverblijf te komen. Zoals we elders reeds schreven, wordt er in Groote Keeten nog steeds gebouwd, terwijl in Cal lantsoog door verschuivingen en veranderde plannen ook nog wel iets te huren valt. Bovendien hebben de hotels en pensions nog wel één of meerdere kamers beschikbaar maar haast U wel, als U nog iets zoeken wilt in Callantsoog. Autotocht bejaarden. In een dezer dagen gehouden vergadering van de commissie autotocht bejaarden is besloten de tocht dit jaar te houden op woensdag 19 juni a s. Het doel van de reis is ditmaal Rotterdam, waarbij o.a. een rondvaart op het program ma staat. Evenals vorige jaren hoopt de commissie op ruime steun van de inwoners te mogen rekenen. De binnenkort te presenteren lijsten worden bij deze dan ook gaarne in ieders belangstelling aanbevolen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1.- per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15.- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 1