1918 CALLANTSOOG 1968 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Zeehengelen per kotter. Het zeehengelen neemt een steeds grotere plaats in bij sportvissers. Vanaf de Afsluit dijk, de dammen en het strand worden da gelijks vele lijnen in zee geworpen met de, vaak sijdele, hoop één of meer vissen binnen te halen. jSommige vissers vinden het al een sport, ufl&-lang naar de dobber te turen, anderen willen echt wel te hengelen, maar zij doen het niet alleen voor het spel, maar ook om de „vissen" in dit geval. Terwijl het zeehengelen meer in de belang stelling komt, lijkt het aantal „stekkies" kleiner te worden, tenminste van de kust af gezien. Iets anders is het met het vissen in volle zee, zowel op de Wadden - als op de Noordzee wordt nog dagelijks veel vis gevangen, ook door sportvissers. De eigenaar van de kotter H.A. 50 (het schip ligt in den Helder tussen Koopvaardij- sluis en v. Kingsbergenbrug) stelt n.1. sport vissers in de gelegenheid aan boord van zijn schip een dag vis te vangen. Inlichtingen over vertrektijd worden verstrekt door de heer H. D. Vonberg, Oranjestraat 27, den Helder tel. 02230 - 18808. De kosten bedragen ca. f 10, per persoon. Op een plezierige dag met een goede vangst kan gerekend worden. Wijnfeesten - Bingo dansant. Vanaf woensdag 3 juli wordt in hotel Callant twee keer per week het bekende wijnfeest georganiseerd. Het wijnfeest, dat vorig jaar nog op woensdag in hotel „Wijde Bliek" gehouden werd, zal in verband met de grote zaal, die in hotel Callant beschikbaar is, nu ook in dit hotel plaats vinden. Het wordt op prijs gesteld als amateurs mee doen aan een wedstrijd: muziek, zang, decla matie of imitatie, waarvoor prijzen be schikbaar zijn. Tafelreservering, zowel voor woensdag als zaterdagavond, wordt ten zeer ste aanbevolen voor de wijnfeesten waar dans, muziek, zang en bingo de hoogte pun ten zijn. Kienavond. Zondag 30 juni 's avonds 7.30 uur zal in het recreatiegebouw van de Garnekuul een grote kienavond georganiseerd worden. De opbrengst komt geheel ten goede aan de Reddingsbrigade Paal 13. Het is de bedoeling van die vereniging een kleine snelle boot aan te schaffen, zodat de leden in geval van nood zeer vlug hulp kunnen verlenen. Er zijn tijdens de kienavond mooie prijzen te winnen, waarvan een gedeelte door de plaatselijke middenstand geheel belangeloos afgestaan werd. Komt allen. Neemt ook uw gasten en logees mee. De feesten. Juist toen het vorige nummer van de Bad- bode ter perse was, bleek dat er in Callants- oog kermis gehouden zou worden. We vinden het byzonder jammer geen aandacht aan dit feit te hebben besteed, maar het was ons te laat bekend. Door de kermis die tot woensdag 26 juni op het Dorpsplein was, moest de bromfiets - behendigheidswedstrijd een week uitgesteld worden, terwijl de stoe lendans op een nader te bepalen datum zal plaats vinden. Tot nu toe verlopen de fes tiviteiten op het strand ook niet. Er zijn te weinig personen die hun kinderen van te voren opgeven. Als er schatgraven, zand hopen maken of een wedstrijd georganiseerd wordt, moeten de deelnemers zich een half uur van te voren melden. Bij onvoldoende opgave worden de wedstrijden etc. afgelast. Als men achteraf hoort, dat de spelen niet doorgingen dan waren er nog wel kinderen die nu toch wel hadden willen meedoen. Dat is dan niet alleen jammer voor degenen die te laat kwamen, maar ook voor de drie of vier kinderen of groepen die zich van te voren gemeld hadden. Strandspelen kunnen nu eenmaal niet voor enkele kinderen georganiseerd worden. Baad niet bij de strekdammen. Dagtochten. In het vorige nummer van de Badbode ver wezen we de vakantiegangers naar Den Hel der, voor een bezoek aan de havens, met de diverse marine-schepen, vissersvloot en o.a. de reddingsboot en deelden we gelijktijdig mede dat Den Helder over diverse musea beschikt. We willen dit keer uw aandacht eens ves tigen op dagtochten, die heel gemakkelijk ondernomen kunnen worden. Sinds half juni worden n.1. door de N.A.C O. tochten ge organiseerd naar diverse plaatsen in ons land. Vanuit Callantsoog kan men aan een vier tal van deze trips deelnemen t.w. a. Volendam, Marken - Monnikendam, dinsdag b. Hoorn en Enkhuizen, woensdag c. Alkmaar (kaasmarkt), vrijdag d. Amsterdam bij nacht, donderdag. De vertrektijden zijn voor de eerstgenoem de tochten circa 9 uur uit Callantsoog, voor de laatste tocht 19.30 uur, nadere inlich tingen worden verstrekt op het VV V-kantoor. Aan het uitstapje naar Volendam is onder meer een bus- en bootreis verbonden. Met de bus naar Volendam, dat nog steeds uit folkloristisch oogpunt zeer de moeite waard is. Vanaf Volendam wordt per boot 'n tocht over het IJselmeer gemaakt naar Marken, vandaar uit gaat de reis opnieuw per boot naar Monnikendam. Oude klederdrachten, huizen tegen de dijk en op palen, de Speeltoren in Monnikendam zijn enkele reis-indrukken, die nog maanden na het uitstapje een onderwerp van gesprek zijn. Hoorn en Enkhuizen zijn twee typische voor beelden van de rijke steden aan de vroegere Zuiderzee. In Hoorn wordt momenteel op woensdag een Oudhollandse markt gehouden, op het plein waar Jan Pietersz. Coen vanuit de „hoge" zijn toeziend oog op de bezoe kers laat rusten. Enkhuizen, met vele oude geveltjes in de binnenstad en rond de haven, geniet vooral bekendheid door het Zuider zeemuseum, waar o.a. oude schepen, vissers boten in oude staat en glorie in de gracht voor het museum liggen. Zowel de tocht naar Volendam als die naar Hoorn duurt ongeveer 7 uur, terwijl de tocht naar Alkmaar circa 5 uur in beslag neemt. Wij zijn er van overtuigd dat Callantsogers hun gasten zeker zullen attenderen op de mogelijkheid op een gerieflijke manier meer van onze provincie te zien. „Amsterdam bij nacht", de vierde tocht zal waarschijnlijk zeer in trek zijn bij die va kantiegangers, die geen kleine kinderen thuis hebben. Rond één uur 's nachts wordt de terugreis uit Amsterdam aanvaard, zodat men er rekening mede moet houden, dat de aan komst in Callantsoog circa 3 uur in de vroege ochtenduren zal zijn. Bij de V.V.V., Dorpsplein kan men inlich tingen verkrijgen en zich laten inschrijven voor één of meerdere Holland Trips. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1.- per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15. Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 1