1918 CALLANTSOOG 1968 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Veel strand voor weinig geld. Een dezer dagen ontvingen we een artikel uit een Duits dagblad. Een vakantieganger, die voor de eerste keer zijn „Ferien" in Callantsoog doorbracht, verteit het een en ander over onze badplaats Het zou te veel ruimte in beslag nemen als we het gehele artikel opnamen. We willen slechts enkele gedeelten naar voren brengen. Sinds tientallen jaren is de Hollandse Kust een der meest geliefde trekpleister voor de Duitse toeristen, Scheveningen, Katwijk aan Zee, Noordwijk aan Zee, Zandvoort of Bergen aan Zee om slechts enkele byzonder bekende plaatsen te noemen - worden steeds meer populair. Maar in de keten van Hollandse badplaat sen zijn nog juwelen, waar de „zetting" van de grote vakantie drukte ontbreekt. Zo'n oase ontdekten we in het groene polderland schap van de provincie Noord Holland, Callantsoog. Dit, in de loop der eeuwen tot driemaal toe door de zee verwoeste dorp begon zich pas ongeveer 1938 voor het „vreemdelingen,, verkeer te interesseren. De oorlog en de nabijheid van de Marine haven Den Helder brachten in plaats van toeristen, mannen in uniform. Na de oorlog begonnen de Westfriezen opnieuw. Tegenwoordig is Callantsoog een bloeiende plaats met veel toeristen. Haar bedrijfskapi taal is een schoon, wit strand dat vanuit alle huizen in het dorp heel vlug te bereiken is, de netheid in de hotels en particuliere onderkomens en de nu al vijf jaar durende prijsstabiliteit. Naast enkele hotels met volpension in de prijsklasse van f 15,tot f 20,per per soon staan kamers met ontbijt bij particulie ren en een groot aantal bungalows en zomer huizen in elke prijsklasse ter beschikking. Niet ver van het dorp zijn goed verzorgde Campings. Het strand is steeds in de onmid dellijke nabijheid en strekt zich kilometers ver uit, zodat men zich zelfs in de „record- zomer 1967" nergens als sardines behoefde te voelen. Brandweerfeest. In het vorige nummer van de Badbode kon den we slechts enkele regels wijden aan het brandweerfeest. We schreven reeds dat dit in sommige opzichten afwijkt van het open luchtspel van 20 juli j.1. De bruiloft van de bejaarden komt te vervallen, daarvoor in de plaats komt een andere huldiging, die ge zien de aspecten beslist bij de toeschouwers in de smaak zal vallen. Ook de trouwpartij met vreugdedans zal niet het slot vormen, per slot kan men binnen 4 weken niet tweemaal trouwen.Ook voor dat onderdeel is iets gevonden dat zeer veel pu bliek zal trekken, n.1. paardesport. Hoe alles in zijn werk gaat, willen we vanaf deze plaats niet mededelen, maar de verwachting en zijn hoog gespannen. Het brandweerfeest, dat zaterdag 3 augustus uitgesteld werd door de weersomstandighe den, zal nu zaterdag 10 augustus plaatsvin den, weer om 3 uur. Ook nu zullen speakers in 't Hollands en Duits hun landgenoten op de hoogte stellen van het grootse gebeuren op het Dorpsplein. Van de Redaktie.. Na dit nummer verschijnt de Badbode nog twee keer. Nu is het voor de plaatselijke middenstand en voor de gasten die in sep tember hun vakantie in de gemeente Callants oog doorbrengen zeer belangrijk dat het laatste nummer van de Badbode omstreeks begin september uitkomt. We hebben dan ook gemeend het volgend nummer normaal op 17 augustus te laten verschijnen, het laat ste nummer met inlegvel op 31 augustus. Heren adverteerders en andere belanghebben den wijzen we er op, dat veranderingen in de advertentie, of aanvullingen en medede lingen betreffende de agenda e.a. voor 13 augustus of voor 27 augustus bezorgd die nen te worden bij de redaktrice Zeeweg 12 N.B. 24 augustus verschijnt er dus geen Badbode. Nieuws uit Groote Keeten. Woensdag 1 augustus werd in Groote Kee ten een gekostumeerde lampionoptocht ge houden, waaraan door ruim honderd kinde ren werd deelgenomen. Er waren zeker 60 kinderen gekostumeerd, waarvan ook een gedeelte uit Callantsoog. Langzaam maar zeker wordt aan festiviteiten in Groote Kee ten ook door personen uit Callantsoog deel genomen en omgekeerd, hetgeen bij deze lampionoptocht overduidelijk bleek. Bij de gekostumeerden waren bijzonder leuke ideeën, vooral van o.a. „een bos wortelen" was veel werk gemaakt. De jury bestaande uit twee dames van het Sandepark en een dame van Camping 't Botgat, een Duitse vakantieganger en een inwoner uit Groote Keeten, hadden het beslist niet gemakkelijk bij de beoordeling. Na rijp beraad en veel gecijfer werden de volgende prijswinnaars aangewezen: le Groep kamelen met begeleidsters 2e Vliegende non 3e Mini Kooy (3 polities) en 3e Bloemenmeisje terwijl „een bos wortelen" dit keer juist 'n punt te kort kwam om voor een prijs in aanmerking te komen. Dinsdag 13 augustus wordt voor de tweede keer stoelendans georganiseerd in Groote Keeten, aanvang 19.30 uur. Deelnemers en belangstellenden van harte welkom. Er zijn weer malse rollade van de keurslager en andere etenswaren te winnen, hetgeen voor de deelnemers wel het nodige gedrang zal geven om toch maar mee te kunnen doen. Viswedstrijd. Zondag 4 augustus werd de laatste viswed strijd in dit seizoen georganiseerd bij strand paviljoen Smit. Er was een goede deelname, 56 hengelaars en er werd ook nu weer vis gevangen n.1. 24 stuks. De prijsuitreiking was zonder visserslatijn te gebruiken een gewel dig succes, vooral doordat een der jongste deelnemers de 11 jarige Zandvoort Jr. met de hoofdprijs naar huis kon gaan. Enkele namen van de prijswinnaars Ie Zandvoort jr. 57% p. 2e Miheeken 53%p. 3e J. Backs 51 p. 4e Hoogeveen 42% p. 5e v. d. Voort 34 p. 6e A. J. Hilterman 33%p. 7e H. v. d. Berg 25 p, Er werd behalve platvis ook makreel en zee baars gevangen. De heren v. d. Berg en Drieënhuizen kunnen terug zien op een suc cesvol visseizoen, met betrekking tot de wed strijden georganiseerd voor de V.V.V. Namens hengelaars, vakantiegangers en Cal- lantsogers, hartelijk dank voorde medewer king. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1.- per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15.— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 1