50 jaar V.V.V. CALLANTSOOG Zaterdag 17 aug. 1968 - No. 11 Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. - - - Strandspelen. In de afgelopen week stonden voor de kin deren tot en met 8 jaar strandspelen op het programma. Het merkwaardige feit heeft zich deze zomer voorgedaan, dat voor indi viduele wedstrijden minder belangstelling be staat als in voorgaande jaren. Het zandfiguren maken en zandhopen bou wen heeft daar en tegen een zeer sterk stij gend percentage deelnemers. Maandag 5 au gustus waren er slechts 13 kinderen, ver deeld over 3leeftijdsgroepen, die zich aange meld hadden voor aardappelloop en zaklopen. Ook maandag 11 augustus was er te geringe animo voor een wedstrijd. Beide keren werd dit onderdeel van het feestprogramma daarom afgelast. Zandhopen maken op vrijdag was wel een succes. Er waren diverse groepen, die door gebrek aan ruimte teleurgesteld moesten wor den. Er werd door kinderen en volwassenen gegraven, gespit, platgeslagen tot er respec tabele bergen verschenen. Het is altijd een spannend moment als de heer Vos de vlag gen komt plaatsen. Door jarenlange ervaring weet hij het juiste punt uit te kiezen. Daarna wacht iedereen achter de touwen af hoe lang de vlaggen het volhouden tegen de aanstormende golven. Zandhopen maken is een van de evenementen die zowel voor toeschouwers als deelnemers heel aantrekke lijk zijn. De prijzen werden dit keer toege- kend aan le fam. van Dolder 2e fam. Harten 3e fam. Veil 4e fam. Lachaise 5e fam. Matthey 6e fam. IJff 7e fam. Overinga 8e fam. Dinkla 9e fam. Thiry 10e fam. Keet, terwijl de troostprijs voor de groep Mergner was. Dinsdag 13 augustus werd voor kinderen tot en met 12 jaar schatgraven gehouden in plaats van de wedstrijden van 12 augus tus. Voor deze schatgraverij waren twee velden uitgezet, een voor kinderen tot en met 7 jaar en een voor kinderen van 8 tot en met 12 jr. Bij de kleinere kinderen mochten de ouders na verloop van enige tijd hulp geven, waar druk gebruik van gemaakt werd. Hele bergen zand werden verplaatst om toch vooral een der vele verstopte bierviltjes te vinden. Na veel graven en zoeken kwamen voor de hoofdprijzen in aanmerking le Josien Meulenhof 2e Anne Jahn 3e Regina Tichelaar le Rob Thiry 2e Ria v. d. Ploeg 3e Willy Strik. Ook dit strandfeest was weer een groot suc ces, hetgeen ook verwacht wordt van het „Kastelen bouwen" vrijdag 16 augustus a.s. Mededelingen van de V.V.V. De Penningmeester der V.V.V. deelt aan de verhuurders van zomerwoningen, voor wie de V.V.V. bemiddelt, mede, dat de afrekening van de bemiddeling eerst in de tweede helft van de maand oktober zal plaats hebben. Het is wegens de omvangrijke administratieve werkzaamheden onmogelijk dit eerder af te wikkelen. Er zal echter voor worden gezorgd, dat beta lingen vóór 1 november zijn verricht. De Penningmeester der V.V.V. verzoekt allen, die iets te vorderen hebben wegens geleverde goederen voor evenementen of voor verrichte werkzaamheden hun rekening zo spoedig moge lijk na afloop van het seizoen op het kantoor in te leveren. Zij, die in het bezit zijn van waardebonnen, worden verzocht deze bij de aangewezen mid denstand te besteden vóór het einde van het I seizoen. Zwemwedstrijden. Langzaam maar zeker beginnen de zwem wedstrijden meer belangstelling te krijgen. De deelname van meisjes van 12 tot 16 jaar is nog wei steeds in de meerderheid, maar dit keer, zaterdag 10 augustus, werd er ook van de zijde van de dames enige interesse getoond. We zijn dus vol goede moed. De uitslag bij de meisjes was: le Ria Wijker 2e Trijnie Fledderman 3e Petra Roep 4e Coby v. d. Ploeg 5e Sapke Fledderman In de groep jongens van 12 tot 16 jaar waren de prijzen voor: le Hans Koopman 2e Henk jan v. d. Hoek 3e Henk Timmer 4e Harry Boerema 5e Renny de Geer Bij de dames kwamen voor een prijs in aanmerking: le N. v. d Pol 2e J. v. Dorsten 3e R. v. Weert 4e C. Schagen-Himmeröder Bij de heren waren de prijswinnaars: le H. Leeuwekamp 2e D. Leeuwekamp 3e R. Hoogland 4e A. de Leeuw 5e S. Camphuis Puzzlewandeltocht Door omstandigheden werd de puzzlewan deltocht door de heer J. M. Vos inplaats van op dinsdag- op woensdagavond gesteld. Ook nu was er weer goede belangstelling en daar het starten vlotter verliep, werd het voor de wat jongere kinderen, ook niet te laat. De trip was ook nu weer uitgezet voor jonge en oudere personen met vragen over de natuur, het dorp Callantsoog en de V.V.V. d.w.z. er diende een tekening gemaakt te worden van de badkleding van de eerste gas ten. Door de verschuiving van dinsdag naar woens dagavond kon dit keer geen prijsuitreiking plaatsvinden in hotel Callant (woensdag is nu eenmaal de avond van het wijnfeest-bin go-dansant). In het strandpaviljoen Vos kon den de winnaars hun prijzen, bestaande uit allerlei soorten koek, chocolade enz. in ont vangst nemen. De namen van enkele prijs winnaars zijn: le Groep de Groot 2e fam. van Essen 3e Groep Spruyt 4e Mevr. S. van Twuyver 5e Groep J. van Honschooten 6e Groep Boeder 7e Groep Brugman-Provily 8e fam. J. C. van Delft 9e Groep Vos-Vlugt 10e Groep G. Breet Voor de troostprijs kwam in aanmerking de Groep Denneman. Al met al was dit weer een zeer geslaagde tocht Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1.- per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15. Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 1