50 jaar V.V.V. CALLANTSOOG Zaterdag 31 aug. 1968 No. 12 - Ook in September. Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 1 2 - Tel. 0 2248 - 323. UitgaveVereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Abonnementen VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Het Zwanenwater. In binnen- en buitenland is Callantsoog en het Zwanenwater tot een begrip geworden. Dit prachtige natuurreservaat, uniek in ge- heel West Europa door de 2 zoetwatermeren en de indrukwekkende flora en fauna, wordt steeds meer in voor- en najaar de trekpleis- ter voor de vele vakantiegangers. In het voorjaar als de natuur ontluikt. de vogels broeden, de jongen uit het nest krui- pen voelt menigeen zich geroepen naar Cal lantsoog te komen om van deze ongereptheid te genieten. Maar ook in September tot ver in de herfst en zelfs in de wintcrmaanden heeft dit duin- gebied een aparte bekoring. De lepelaars, waardoor dit landschap speciale bekendheidgeniet, zijn naarzuidelijker streken vertrokken om aan de Nijl in Afrika te overwinteren, maar vele soorten andere vo gels nemenhun plaatsen in. Bovendien wordt dit gebied aangedaan door veel trekvogels die bij duizenden in het riet overnachten. Volgens een bekende Duitse vogelkenner, die enkele jaren geleden eind oktober in Callantsoog vertoefde, werden in die herfst er ruim honderd verschillende vogelsoorten waargenomen. Maar niet iedereen komt naar Callantsoog om van vogels te genieten. De meeste bezoekers van de badplaats komen voor de rust, zon en een bad in zee. Juist nu de zon niet zo fel meer is en een gehele dag aan het strand voor sommigen te fris wordt, biedt het Zwanenwater alles wat men zich wen- sen kan. Er is altijd wel een luw plekje te vinden, waar men uit de wind volop van de zon genieten kan en de rust van dit ruim 560 HA grote gebied wordt alleen maar verstoord door het geroep van de vogels. Behoort men niet tot de mensen die uren lang kunnen liggen, dan kan men het ex- cursiepad volgen. Overweldigend is in deze tijd van het jaar de schilderachtige kleuren- pracht. Het zaad en de zaadbollen van de vele struiken en planten, de donkerpaarse bessen, de dauwrijpe bramen, oranjerode rozenbottels, de herfstkleuren aannemende duinbegroeiing en de uitgestrekte licht tot donker paars gekleurde in bloei staande heide brengen de meest onrustige naturen tot weldadige rust. Zo heett dit gebied werke'ijk voor een ieder wat te bieden en het is dan ook begrijpelijk dat in deze tijd van het jaar veel bezoekers van Callantsoog juist het Zwanenwater als trekpleister hebben. Mededelingen van de V.V.V. De Penningmeester der V.V.V. deelt aan de verhuurders van zomerwoningen, voor wie de V.V.V. bemiddel, mede, dat de afrekening van de bemiddeling eerst in de tweede helft van de maand oktober zal plaats hebben. Het is wegens de omvangrijke administratieve werkzaamheden onmogelijk dit eerder af te wikkelen. Er zal echter voor worden gezorgd, dat beta- lingen voor 1 november zijn verricht. De Penningmeester der V.V.V. verzoekt alien, die iets te vorderen hebben wegens geleverde goederen voor evenementen of voor verrichte werkzaamheden hun rekening so spoedig moge- lijk na afloop van het seizoen op het kantoor in te leveren. Zij, die in het bezit zijn van waardebonnen, worden verzocht deze bij de aangewezen mid- denstand te besteden voor het einde van het seizoen. Gids Zoals gebruikelijk zal er voor het einde van het jaar n nieuwe gids worden samen- gesteld. Alle leden verhuurders worden verzocht alle gegevens (aantal bedden, slaapkamers, vrije keuken etc.jvoor 15 oktober in te dienen aan het adres van de V.V.V., Dorpsplein, Cal lantsoog. Formulieren hiertoe worden binnen zeer kor- te tijd aan de leden verhuurders toegezonden. Voor velen heeft de September-maand een aparte bekoring om vakantie te houden. De dagen zijn weliswaar korter, maar de rust die in een badplaats als Callantsoog heerst, is ideaal. Geen brommers en overgrote stroom dagjesmensen, geen te grote drukte op het strand, wel een heerlijke temperatuur van het zeewater en vaak veel zonne-uren. Er zijn echter te weinig personen, die zich in September nog een of meerdere weken vakantie kunnen permiteren. maar een lang weekend in een zomerbungalow of in een der plaatselijke hotels zal wel te organiseren zijn. Ook in September kan men aan zee volop genieten, de zeehengelaars weten daarvan mee te praten, maar ook garnalen worden juist in September in grote mate gevangen. Let er echter wel op dat bij het garnalen vissen, door het enthousiasme vaak vergeten wordt, dat het in de omgeving van de dam- men zeer gevaarlijk is. Dit geldt trouwens ook voor het baden en zwemmen in zee. Houdt u aan de aanwijzingen van de bad- meester. Mocht deze niet aanwezig zijn, ga dan niet te ver in zee en ga vooral tus- sen de kurklijnen zwemmen en baden. Zij, die hun vakantie dit jaar in September gepland hebben en zij, die een onverwacht langweekend in Callantsoog doorbrengen, wensen we veel zon, een zeer prettig ver- blijf en een geslaagde vakantie. E.H.B.O. en C.R.B. Zondag 1 September zal er normaal strand- dienst gehouden worden door de leden van de E.H.B.O. en de C.R.B. Paal 13. Indien dit nodig mocht zijn, zullen gedurende de volgende zondagen de diensten onderling geregeld worden. Namens de V.V.V. zeggen we de dames en heren, die geheel belangeloos iedere zondag (zelfs enkele keren zaterdags) ten behoeve van de strandbezoekers hun diensten verleen- den, hartelijk dank. Helaas zijn er nog te weinig personen, die zich beschikbaar stellen voor het werk van de E.H.B.O. en de Reddingsbrigade. Zowel dames als heren vanaf circa 16 jaar die er iets voor voelen aktief lid te worden van een der beide verenigingen, kunnen zich in verbinding stellen met de heer G. de Vries, Kruisweg. telef. 286 wat betreft de E.H.B.O. en met de heer G. Zeeman, Pre- vinaireweg, tel. 457 voor de Reddingsbrigade. Iedere winter wordt bij voldoende deelname de aktieve leden van de Reddingsbrigade de gelegenheid geboden te trainen in een over- dekt zwembad. Misschien ook iets voor U? Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1.- per persoon, kin- deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) afl5. Kaartenverkrijgbaar bij de heren jachtop- zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 1