I 0 6c? De festiviteiten. Van de voor de periode van 15 tot 31 aug. geplande evenementen is niet veel terecht gekomen. De zandfiguren konden onmoge- lijk gemaakt worden, omdat er maandag 19 augustus een behoorlijke wind recht op het strand stond De zandhopen makerij kon geen doorgang vinden, omdat naast olie en hout, ook wier en kwallen het strand trachtten te overmeesteren. Dankzij intensieve arbeid van de medewerkers van de strandpaviijoens kon het strand schoon gehouden worden, maar gelegenheid voor zandhopen maken was er niet. De enige festiviteit voor kinderen, die door- gang vond, was de lampionoptocht vooraf- gegaan door het Fanfare-corps Callantsoog. Er werd een uitgebreide route gelopen, zo- dat dit jaar voor het eerst ook de Previnaire- weg in de tocht opgenomen werd. Er waren, hetgeen niet te verwonderen was, niet zo veel gekostumeerden. Toch viel de algehele deelname bijzonder mee. Ook nu waren er weer prijzen voor enkelingen en groepen. Bij de enkelingen kwamen voor een prijsin aanmerking: le Vliegende non, Lida Breed 2e Jacoba v. Beieren, Agnes de Joode 3e Keukenprinses, Sabine v. d Hulst terwijl voor een groepsprijs als winnaars ge- noteerd werden: le Pipo, Renee en Hans Vos 2e Dames Krans, groep Strooper 3e Boerenfam. met koe, groepMeulenhoff 4e Berentemmers.Klaasen HermanLeguit 5e Slapende clowns, Anja Manikus en Regina Tichelaar, terwijl de troost- prijs unaniem toegekend werd aan: Duitse man met Hollandse jongetje. De stoelendans had 16 augustus nog bijzon der veel aftrek, maar 23 augustus was dit veel minder, ook de wijnfeesten-bingo-dan- sant in hotel Callant worden niet meer zo druk bezocht. De vakantiegangers, die momenteel in Cal lantsoog vertoeven, hebben of wel te kleine kinderen (zonder baby-sit) of zijn de jaren van een vrolijke feestavond in een hotel te boven. Toch zijn ook deze laatst genoemde evenementen door zeer velen gewaardeerd en zullen volgend jaar bij een andere va- kantieregeling zeker tot eind augustus bij zonder veel aftrek hebben. Autopuzzletocht. Het ligt in het voornemen van de feestcom- missie nog een autopuzzletocht te organiseren. Speciaal voor de middenstanders en andere personen, die seizoen werk verrichten, menen we er goed aan te doen deze tocht omstreeks half September te houden. Het is de bedoe- ling dat een korte rit gemaakt wordt, daarna wordt een gezellige feestavond met prijs- uitreiking gehouden. Bij enkele middenstan ders in Callantsoog en Groote Keeten en bij de V.V.V. zullen nadere gegevens bekend gemaakt worden. Er zal voor deze tocht een beker beschikbaar gesteld worden. We hopen op veel deelname. Verenigingen - Dorpshuis. Het Dorpshuis begint langzaam maar zeker vaste vorm te krijgen. Inwoners van de ge- meente Callantsoog, die zich de moeite ge- troost hebben, een kijkje te nemen aan de Stuyvezandeweg zullen zeker een idee kun- nen vormen van de mogelijkheden, die dit gebouw kan bieden. Een commissie, die zich zal bezighouden met de inrichting heeft reeds vergaderd, door het Stichtings bestuur werd in plaatselijke dag- en weekbladen een op- roep gedaan om een beheerder voor dit com plex. Uit een en ander kan men concluderen dat binnen zeer korte tijd het gebouw de verenigingen etc. zal kunnen ontvangen. Daarom doen we een beroep op de besturen van verenigingen, die aanwezig waren bij oprichtingsvergadering, zo spoedig moge- lijk, in ieder geval voor 1 oktober a.s. be kend te maken wanneer en hoe lang zij wekelijks over een vergaderzaal of repetitie ruimte zouden willen beschikken. Voorts bestaat de mogelijkheid voor vere nigingen, we denken bijv. aan de plaatselijke toneel- en zangvereniging, om opnieuw te beginnen Maar er kunnen, nu er meer aan sport en creatieve arbeid gedaan kan wor den, ook nieuwe clubs in het leven geroepen worden, bijv. zaaltennis, badminton, tafel- tennis, jeugd clubs, hobbyverenigingen, dans- clubs en bijv. een gymnastiekvereniging. Personen of instellingen, die zich geroepen voelen een dergelijke club cp te richten, worden eveneens verzocht voor 1 oktober een en ander kenbaar te maken. Aan Raadhuis te Callantsoog. Receptie en feestavond van de V.V.V. In verband met het 50-jarig bestaan van de V.V.V Bad Callantsoog zijn dit jaar enkele nieuwe evenementen voor gasten en Callant- sogers op de feestagenda gekomen. We denken aan de stoelendans en zwem- wedstrijden, bovendien werd het, in het ver- leden ieder jaar gehouden brandweerfestijn, in alle luister opnieuw ten tonele gebracht. Maar daarmede is voor de leden van de V.V.V. nog geen einde gekomen aan de feestelijkheden van dit jaar. Op zaterdag 19 oktober zal het V.V.V. be stuur, met haar ere-leden, recipieren in hotel Seinpost. Verschillende besturen van nabu- rige V.V.V.'s, oud Callantsogers en perso nen die in het verleden op enigerlei wijze belangen in Callantsoog hadden, zullen tij- dens de receptie aanwezig zijn. In hotel Callant wordt 's avonds voor alle V.V.V. leden en hun dames een bal met di verse attrakties georganiseerd. We menen er goed aan te doen, een en an der, in verband met nog op te nemen va- kanties, nu reeds onder de aandacht van de leden der V.V.V. en andere belangstellen- den te brengen. Aan het eind van het jaar zal bovendien op voorstel van en in samenwerking met het Bestuur Stichting Dorpshuis Callantsoog, bij de opening van het Dorpshuis een revue- avond gegeven worden voor alle Callants ogers. Dus ook in de komende maanden zal het 50-jarig bestaan van de V.V.V. niet on- gemerkt voorbij gaan. Van de redactie. We vertellen beslist geen nieuwtje, als we mededelen dat het zomer-seizoen 1968 voor de recreatieoorden een zeer moeilijk seizoen was. De scholen in Holland en in'tRoerge- bied kregen praktisch gelijktijdig vakantie. Dit gaf ook voor de leden van de feestcom- missie veel problemen. In juni waren zoals gewoonlijk veel families met kleinere kinderen in Callantsoog, terwijl gedurende dit seizoen daarnaast ook veel gezinnen kwamen met grotere, niet meer leerplichtige, kinderen. Het leeftijdsverschil werd daardoor bij het organiseren van eve nementen in juni een groot probleem, het geen na half augustus (vakantieperiode van Noord en Zuid Duitsland) nog veel meer moeilijkheden opleverde. Toch menen we te mogen concluderen dat dat de festiviteiten zeer geslaagd zijn. Vanaf deze zijde willen we dan ook een woord van dank brengen aan alien, die er aan mee- gewerkt hebben.de festiviteiten te doen slagen. We denken hier in alfabetische volgorde aan Autocross, autopuzzletochten, brandweerfes tijn, van Dam tot Dam race, excursies door het Zwanenwater, fletsbehendigsheidswed- strijd, kienavond, lampionoptochten met het Callantsoger Fanfare-corps alsmede puzzle- wandeltocht, stoelendans, strandspelen, vis- wedstrijden, voetballen, wijnfeesten en zwem- wedstrijden. Het zou te ver voeren namen van de leiding, de medewerkers, de assistenten en de jury- leden in dit artikel te noemen. We willen slechts enkele uitzonderingen maken, met name voor de heren van N.V. Het Zwa nenwater, die het ook dit seizoen weer mogelijk maakten, een puzzlewandeltocht door het Zwanenwater te organiseren. Vervolgens menen we er goed aan te doen de leden van de Reddingsbrigade te noemen, die naast de strandwerkzaamheden, dit jaar ook de zwemwedstrijden voor hun rekening namen. En last but not least de leden van de brand- weer, de vele deelnemers. waarbij we vooral aan het werkzame aandeel van de bejaarden denken, die onder de energieke leiding van de heer de Wilde het brandweerfeest tot een groots gebeuren maakten. Rest ons nog een woord van waardering aan de drukker, de heer K. van Loenen voor de prima en vlotte verzorging van de Badbode gedurende het seizoen 1968. Korte berichten. Middenstand. De openingstijden van de mid- denstandsbedrijven zullen met ingang van zondag 1 September enigszins gewijzigd wor den. De levensmiddelenbedrijven zijn vanaf die datum zondags geopend tot 12.30 uur en van maandag t/m zaterdag is de winkel- sluiting 's avonds 7 uur, (voor zover ter plaatse geen ander tijdstip bekend gemaakt is). Met ingang van zondag 15 September zal de gebruikelijke winterregeling van kracht zijn: geopend tot 6 uur s avonds, dinsdag- middag gesloten en zondags de gehele dag gesloten. De souvenirszaken blijven tot 15 September dagelijks (dus ook zondags) geopend tot 8 uur 's avonds, tenzij ter plaatse anders be kend gemaakt is. Zondag 15 September zijn ook deze zaken de gehele dag gesloten. Vuilnisophaaldienst. Met nadruk wijzen wij er op dat met ingang van maandag 9 September uitsluitend vuilnis opgehaald wordt op maan dag. Men wordt verzocht de bakken om 7.30 uur v.m. aan de weg te xetten. Bibliotheek. Met ingang van maandag 2 sept, zal uitsluitend uitgeleend worden op maan dag- en donderdagavond van 7 tot 8 uur. Er zijn ruim 200Duitse boeken, willen de verhuur- ders dit aan hun Duitse gasten doorgeven? Postkantoor. Ook de openingstijden van het postkantoor worden met ingang van maan dag 9 September gewijzigd en wel: 'smorgens van 10.30-12.30 uur 'smiddags van 14.00-15.00 uur s avonds van 17.30-18.00 uur terwijl zaterdags het kantoor gesloten is. Baad niet bij de strekdammen.

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 3