CALLANTSOOG Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323Abonnementen VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Route 1. Het zonnebad. De vakantiegangers die maandag j.1. hun eerste vakantiedag in Callantsoog of elders in West-Europa doorbrachten, zullen wel denken, hoe kan iemand het in zijn hoofd halen om over zonnebaden te schrijven, als het stormt en regent, als de temp. buiten vraagt om een warme kachel en de zon ver stek laat gaan. Hoe kan iemand schrijven over verbranden als er geen zon te bekennen is? Maar die zon komt onherroepelijk en voor die vakantiegangers die daar met volle teu gen van willen profiteren, moeten we toch enkele tips geven voor de zo in zwang zijn de bruine huid. Vooral stadsmensen, die dagenlang binnen zitten, hebben veel last met bruinen. Onder die personen moeten vooral de blonde en rossige typen oppassen om niet te verbranden. Begin uw zonnekuur dan ook niet op een snikhete zonnige dag, ga liever een fikse wandeling maken bij een bewolkte hemel. De zeelucht bruint n.1. ook al schijnt de zon niet zo fel. Gebruik ook op dagen dat er geen zon is een goede zonnebrandolie of -crème, die vocht inbrengt. Harde wind en zeelucht doen de huid snel uitdrogen, waardoor schil feren enz. ontstaat. Als men na enkele dagen aan de zeewind gewend is, begint het eigenlijke zonnebad. Mocht de huid strak aanvoelen, ga dan enige tijd uit de zon. Men kan met een huid, die niet gewend is aan de zon, beter enkele keren per dag 5 minuten zonnen, dan één keer een half uur. Beter zonnebrand voorkomen dan genezen. Een ieder, die zich aan de zon blootstelt, moet begrijpen dat zonnewarmte heerlijk, zonnebrand vreselijk is. Mocht de huid toch licht verbrand zijn, ge bruikt dan geen geparfumeerde lotions, maar een doodeenvoudig middel als komkommer- sap of karnemelk en dek de licht verbrande plekken zoveel mogelijk af met wollen kle ding. Veel succes met het bruinen. Toelichtingen. Vrijdag 11 juli wordt Bingo Dansant in het Dorpshuis gehouden Er is voor jong en oud volop gelegenheid om te dansen en om mooie prijzen te winnen met het Bingo-spel. Woensdag 16 juli wordt er opnieuw een wijnfeest georganiseerd in het Dorpshuis. In verband met het enorme succes van de voorgaande avonden raden we u aan een tafel te reserveren om teleurstelling te voor komen. Vrijdag 18 juli wordt voor het eerst een Beatavond georganiseerd. We hopen vele jongeren en ook de wat oudere gasten met deze avond een plezier te doen. We menen er goed aan te doen de gasten met kinderen te wijzen op de gekostumeer de lampion-optocht op 24 juli, met het oog op het maken van een origineel kostuum, bijv. van crepe-papier, etalagekarton enz. en op de van Dam tot Dam-race op 25 juli a s. waarbij het er vooral op aankomt om op 'n originele wijze van de ene dam naar de an dere te gaan. Dit kan onder meer gekostumeerd zijn. Bij de lampionoptocht en bij de van Dam tot Dam race zijn aparte jury's. Voor beide evenementen zijn mooie prijzen beschikbaar. Nadere mededelingen volgen in de Badbode van 19 juli a.s. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. vrijdag 11 juli 10 uur zandhopen maken In het vorige nummer van de Badbode, maakten we u attent op diverse routen, die in het kader „Toer in Noord Holland" samen gesteld zijn voor middag ot dagtochten. Een van die dagtochten begint in Bergen dat men via het Noord Hollands Kanaal tot vlak voor Aikmaar, ot via de duinroute bereiken kan. In Bergen worden in het Noordhollands Kunstcentrum, Plein 7, verschillende expo sities gehouden, hr is een hertekamp en er zijn diverse speeltuinen. Via de Bergerweg komt men in Alkmaar, waar in het Stede lijk Museum, Doelenstraat 3 een unieke ver zameling kinderspeelpoed uit de achttiende en negentiende eeuw is ondergebracht, het geen ook voor kinderen zeer interessant is. Een tocht langs Oudorp en Stompetoren brengt u in een poldergebied de Schermer. In Schermerhorn is de middelste molen van van de ..Molendriegang" te bezichtigen. De inrichting van de molen is negentiende-eeuws Vanaf de „Molendriegang" neemt men de A,N.W.B. Koggenroute tot de beeldentuin van Nic Jonk, de beeldhouwer die ook het beeld bij het Dorpshuisin Callantsoog maakte. De liefhebbers van oude gebouwen wijzen we op het Rechthuis in Groot-Schermer, op het sierlijke raadhuis in Graft, het rijkgeor- namenteerde Raadhuis in de Rijp allen toe geschreven aan Leeghwater. Maar in de Rijp is nog meer te zien, een prachtige kerk en in 't Houten Huis het Rijpermuseum. Zowel huis als museum is een reis naar de Rijp waard. Hier bevinden zich attributen van de haringvisserij en de wal visvaart, (de Rijp was vroeger een zeehaven) zeekaarten, veel antiek en snuisterijen. Vanuit de Rijp kan men via de Koggeroute een ander polderland bereiken n.1. de Beem- ster. Door dit prachtige poldergebied voert de weg naar Beets, waar aan de Dorpsweg nr. 62 het Poppentheater van Hindrik de Groot gevestigd is. In dit theater worden 's middags om 3 uur kindervoorstellingen gegeven. De route gaat verder via de dijk van Ou dendijk, langs Avenhorn, Ursem en Rusten burg naar Heerhugowaard. In het gemeentehuis in deze plaats is een tentoonstelling „Rembrandt alsetser", geves tigd, zodat ook een plaats ingeruimd is voor de kunst uit de Gouden Eeuw. Vanuit Heerhugowaard voert de route naar Langedijk, waar gelegenheid is om deel te nemen aan een rondvaart door „het Rijk der duizend eilanden", met een kijkje in de oud ste doorvaart veiling. Via Zuid en Noord Scharwoude en Oudkarspel komt men in het Geest merambacht, waar de weg naar War- menhuizen voert. Een bezoek aan de Ursula kerk. met pla fondbeschildering van Janv.Scorel( 1495-1562) mag men beslist niet vergeten. In de kerk is een expositie te zien van oude schilderij en en prenten en een tentoonstelling van landschappen van moderne kunstenaars als Jaap Min, Harry Kuiten, Dirk Breed, Cees Groenewoud, Maaike Braat en Henk Wil- lemse. Als men Warmenhuizen verlaat kan men naar Callantsoog via Schagen of via Schoorldam rijden. Al met al een trip waar men zeker een dag over kan doen als men alles bezichtigen wil.

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 1