Wandelpuzzletocht. Hoewel het weer dinsdag 8 juli bepaald niet aanlokkelijk was voor een grote wandeling waren er toch vele groepen naar het Zwa- nenwater gekomen, om deel te nemen aan de puzzletocht. Jammer dat tijdens de wandeling een plens bui van 5 minuten kwam, zodat posters en wandelaars niet droog thuis kwamen. Maar ook dit keer beleefden de regen en wind trotserende puzzlelaars veel genoegen. De prijsuitreiking vond plaats in het Dorps huis, waar o.a. voor een prijs in aanmerking kwamen le prijs van Zinderen 2e prijs fam. Ehrenburg 3e prijs P. Vos 4e prijs fam. Meulenhof 5e prijs W. van Zinderen 6e prijs groep Stamhuys 7e prijs fam. J. van Dam 8e prijs mevr. van Twuijver 9e prijs Harke Heida 10e prijs fam. Stamhuys 11e prijs fam. Heida lze prijs fam. Meulenbelt, De troostprijs mocht de familie Winters ontvangen. Al met al een gezellige tocht, waar veel werk van gemaakt was. Voetballen. De bekerwedstrijden .voetballen', die geor ganiseerd worden tussen de bewoners van de verschillende campings in de gemeente Callantsoog en de .gasten dorp', zal dit jaar niet uitsluitend in de bouwvak-vakantie ge houden worden, maar reeds beginnen op maandag 14 juli a.s. De beheerders van de diverse campings hebben een circulaire ontvangen, waarop vermeld staat, wanneer de wedstrijden ge speeld worden. De heer S. Schaap, VVV- kantoor heeft de leiding voor de ,gasten- dorp'. Onder .Agenda Callantsoog' wordt wekelijks vermeld welke ploegen tegen elkaar in het veld treden. Ter attentie van camping 'tBotgat en gas ten dorp delen we nog mede dat de wed strijd op 17 juli a.s. geen doorgang vindt, dit i.v.m. de autopuzzletocht. De gasten dorp spelen een wedstrijd op ma. 21 juli, di. 29 juli, ma. 4 aug., di. 5 aug. en de wedstrijd tegen 't Botgat op een nader te bepalen datum. De bewoners van de campings kunnen in de kantine zien wanneer zij spelen moeten. Meldt u vooral tijdig voor een vlot verloop van de afwerking van het programma. Viswedstrijd. De eerste viswedstrijd op het strand werd zaterdag 5 juli j.1. gehouden voor strandpa viljoen Vos. De wedstrijd was byzonder sportief. De vis beet lekker, er werden 29 vissen bovenmaats gevangen. Het aantal deelnemers bereikte ook een re cord n.1. 77, hetgeen de organisatoren de heren v. d. Berg en Drieënhuizen moed geeft voor de volgende wedstrijd. Enkele namen van prijswinnaars zijn: le prijs heer S. Visser, 61,5 p, 2e prijs heer Schimmel 56 p. 3e prijs heer Halma 43 p De deelname was zeer gevariëerd. Er waren jongens vanaf 8 jaar, terwijl de oudste hen gelaar ruim 70 jaar was. De prijsuitreiking (in totaal waren er 28 prijzen) vond plaats bij strandpaviljoen Vos, waar nog enige gezellige uurtjes „nagevist" werd. De volgende Viswedstrijd zal plaats vinden op ZATERDAG 19 juli as. bij strandpavil joen Smit. Aanmelden werderom bij het Vissersparadijs Abbestederweg 6 tel. 0 2248-239. lnschriif- geld (50 pieren inbegrepen) bedraagt f 2,50 per persoon. Met het succes van de laatste wedstrijd voor ogen wordt door de heren v. d. Berg en Drieënhuizen een extra prijs gegeven aan degene die als honderdste deelnemer bij de wedstrijd van zaterdag 19 juli inschrijft. Deze extra prijs bestaat uiteen verblijf van een week in een 6 persoons zomerhuis in de Paasvakantie F ototentoonstelling. De schilderijenexpositie in „de Boet", Dorps plein van Marcjonk is geopend tot en met zaterdag 12 juli. Men is dus nog in de ge legenheid de aquarellen en etsen van deze jonge kunstenaar te bezichtigen. Vanaf 13 juli wordt een fototentoonstelling gehouden door jongere fotografen b.v. van Guntenaar, Wessing, die met anderen on langs een expositie hadden in het Stedelijk Museum in Amsterdam. De foto's, waaron der zeer kunstzinnige, kunnen gekocht wor den. Inlichtingen hiervoor verstrekken de dames de Vries en Mars, die het kunstnij verheidscentrum „de Boet" leiden. De Callantsogers willen we er nog even op attenderen, dat in dit centrum geen hand werkles gegeven wordt, zoals abusivelijk in een plaatselijk dagblad vermeld werd, maar handenarbeidles, dus in boetseren, potten bakken, emailleren, werken met papier etc. Wij wensen de fotografen veel succes met hun expositie. Strandspelen. Vrijdag 4 juli werden voor Kinderen van 5 tot en met 12 jaar opnieuw spelen georga niseerd onder leiding van Mej. G. Slooten en de heren W. Lastdrager en S. Schaap. Dit keer was de „fopbril" een bron van ver maak voor de aan de wedstrijd deelnemen de kinderen en voor de omstanders. Door de kinderen werden weer diverse mooie prijzen gewonnen. De winnaars van 5 en 6 jaar waren le prijs Johnny de Bruijn 2e prijs Martin Rezelman 3e prijs Jeanneke Voerman Bij de 7 en 8 jarigen gingen de prijzen naar: le prijs: Arne Gartner 2e prijs Schelte Kooystra 3e prijs Johan Poelstra De namen van de prijswinnaars van 9 en 10 jaar zijn le prijs: Froukje Visser 2e prijs Max van Ginkel 3e prijs Rob de Ronde 4e prijs Marian Sluis 11 en 12 jarige winnaars waren: le prijs Bennie Oostland 2e prijs Rudi Spaans 3e prijs Paul Grefkens 4e prijs Ria v. d. Ploeg. Dinsdag 8 juli j 1. kon er op het strand niets georganiseerd worden, door het bijzonder slechte weer dat in een groot deel van West-Europa en ook in Callantsoog heerste. Via diverse telefoontjes konden we een kin derfilmmiddag organiseren, waarvoor de toe gangsprijs helaas wel wat al te hoog moest uitvallen. Maar de zaal was meer dan vol en de kinderen hebben ten zeerste genoten. Prestatietocht Zwemmen. Vorig jaar werden er enkele zwemwedstrij den georganiseerd onder supervisie van de Callantsoger Reddingbrigade. Dit jaar willen we naast deze zwemwedstrijden ook een prestatietocht zwemmen over een kilometer houden. Alle personen van 12 jaar en ouder worden in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan deze kilometer zwemmen op za terdag 12 juli a.s., 's avonds 19.30 uur. De inschrijving (f 1,«per persoon) vindt plaats vanaf 19 uur bij strandpaviljoen Vos. Er zullen voldoende volgboten aanwezig zijn om personen, die de afstand niet uit zwemmen, op te nemen. Alleen als de weersomstandigheden dit toelaten zal er gezwommen worden. Alle deelnemers, die de afstand van een 1 km zwemmen, ontvangen een herinnering. Een prestatietocht zwemmen zal in de toe komst een maal per jaar georganiseerd wor den, hetgeen door de hulp van de C.R.B. Paal 13 mogelijk is. Zwemt u ook mee? N.Z.H.R.M. Van het anker op de Zeeweg zijn reeds honderden foto's genomen. Dit anker werd enkele jaren geleden uit zee gehaald onder de kust van Texel, moet zeer oud zijn en trekt veel kijklustigen. Het bootje van de N.Z.H.R.M. dat aan de kant van de weg geplaatst is, heeft tot nu toe minder belangstelling. De N.Z.H.R.M kan uitsluitend haar taak verrichten door vrijwillige bijdragen. Als u, fotograaf of toeschouwer, nog eens vanaf de weg het anker bewondert, denkt u dan ook eens aan de mannen van de Noord&Zuid Hollandse Redding Maatschap pij. Zandfiguren maken. Vorig jaar zijn de wedstrijden in het maken van zandfiguren en kastelen een groot suc ces geweest. Dinsdag 15 juli a.s. zal dit evenement n.1. zandfiguien maken opnieuw georganiseerd worden. De werkstukken wor den weer door 3 juryleden beoordeeld. De deelname is vanaf de leeftijd van 6 jaar. Voor volwassen deelnemers zal een aparte beoordeling zijn. We stellen het byzonder op prijs als niet alleen van de zijde van de gasten belangstelling voor dit programma getoond wordt, maar ook van de zijde der Callantsogers. Er zijn velen onder hen, die in vroeger jaren byzonder fraaie figuren van zand wisten te maken. De tijd van voorbe reiding is voldoende. Meld u, Callantsogers, samen met uw gasten.

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 3