Poppententoonstelling. Eerder vermelden wij reeds via dit blad dat het Ned. Hervormde Kerkje in Callantsoog dringend gerestaureerd moet worden en dat voor deze restauratie diverse akties gevoerd worden. Een van deze akties is een tentoonstelling van poppen beschikbaar gesteld door H.M. Koningin Juliana. Uit een verzameling poppen afkomstig uit alle landen ter wereld zullen een 60 tal pop pen tentoongesteld worden in de kleine zaal van het Dorpshuis op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 augustus. De entreeprijs is zo laag mogelijk gesteld n.1. f 0,50 voor volwassenen en f 0,25 voor kinderen. Een unieke kans wordt u geboden om in uw vakantie een kijkje te nemen bij deze byzonder fraaie poppen. Bazar. De diverse dames en heren, die loten ver kopen voor de restauratie van de Kerk wor den verzocht hun boekjes te bezorgen op de bekende adressen. Kleiduiven schieten. In het verleden hebben we de Callantsogers en de gasten al eens attent gemaakt op het kleiduivenschieten in het Zwanenwater Diverse vakantiegangers, vnl. Duitse, hebben de weg naar het schiet.terrein in het Zwa nenwater gevonden en hebben meerdere ke ren deelgenomen aan de wedstrijden. De baan in Callantsoog is buitengewoon in trek niet alleen bij de leden van schietvereniging ,,'tZwanenwater ',maar ook bij prominente schutters in den lande Bovendien werd er dit seizoen een wedstrijd georganiseerd met schutters uit Jülich in Duitsland en een wed strijd met de 10 beste schutters uit Engeland. Deze laatste wedstrijd werd slechts met ge ring verschil door de Hollandse schutters verloren. De beste Engelse schutter was Mr. Bonnett, die van de 200 schoten slechts 7 missers had. De beste Nederlandse schutter tijdens deze ontmoeting, was de heer Nieuwenkamp. Belangstellenden voor het kleiduivenschieten kunnen zich in verbinding stellen met een der heren jachtopzichters van N.V. ,,Het Zwanenwater". Dienstrooster C.R.B. „Paal 13". 13 tot 17 uur CALLANTSOOG: Zaterdag 26 juli C.de Joode W.Unk M. Slikker J. Rietvink V. Vos Zondag 27 juli J.Vos E.T.J. Vos L Hoep P.Beun GROOTE KEETEN: Zondag 27 juli G. Zeeman KL Wittebol Bingo C.R.B. Paal 13. In het recreatiegebouw van de Garnekuul wordt zondag 27 juli a.s. een bingo-avond georganiseerd. De opbrengst van deze bingo komt geheel ten goede aan de Callantsoger Redding Brigade. Het materiaal vraagt geregeld om onder houd; vernieuwingen enz. kosten veel geld. Als de opzet van deze bingo-avond slaagt, wil men trachten nog een snelle, lichte boot te kopen, die dan hoofdzakelijk zal worden ingezet tussen Groote Keeten en het vrije strand ten noorden van paviljoen Smit Het bestuur van de C.R.B. ziet in de zeer nabije toekomst een toename van bezoek aan dit strandgedeelte en acht voor het ge hele strand vanaf Callantsogervaart tot Paal 14, twee snelle boten en de plaatselijk in gebruik zijnde vlets, zeer noodzakelijk. Partikulieren of middenstanders die goederen (nieuwe) willen afstaan voor de bingo-avond van de C.R.B. kunnen zich in verbinding stellen met de heer G.Zeeman, Prévinaire- weg 2, tel. 457. Er wordt op veel bezoek gerekend, er zijn prachtige prijzen te winnen. Autopuzzletocht. Woensdag 30 juli zal opnieuw een auto puzzletocht georganiseerd worden. Deze tocht is uitsluitend voor gasten van leden van de VVV in en buiten Callantsoog uitgeschreven. De wisselbeker, die vorig jaar i.v.m. het 50- jarig jubileum van de VVV beschikbaar ge steld werd door de fam Bijl uit Den Helder zal verdedigd moeten worden door de heer Holstein. Het aantal deelnemers, dat aan deze tocht kan meedoen, bedraagt ook nu weer 60 équi pes. Callantsogers en leden van de VVV buiten de gemeente Callantsoog, die zich voor bui tenlandse gasten als tolk - kaartlezer willen beschikbaar stellen, verzoeken we dringend zich aan te melden voor dinsdag 29 juli bij het VVV-kantoor, Dorpsplein. De inschrijving voor deze autopuzzletocht kan plaats vinden dinsdag 29 en woensdag 30 juli bij het VVV-kantoor. Het inschrijf geld bedraagt f2- per équipe. De prijsuitreiking zal plaatsvinden in het Dorpshuis. Voetbalbekerwedstrijden Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode zijn 6 wedstrijden gespeeld in de competitie om de beker, die vorig jaar door camping 'tBotgat gewonnen werd. De stand is op dit moment: De Nollen 3 p. uit 2 wedstr. Luttikduin 0 p. uit 2 wedstr. Kl.BeginöTrekkersh. 3 p. uit 3 wedstr. (door het niet leveren van'n scheidsrechter 1 p. aftrekken) De Garnekuul 2 p. uit 2 wedstr. 'tBotgat 1 p. uit 1 wedstr. Gasten dorp 3 p. uit 2 wedstr. De wedstrijden verlopen tot nu toe zeer sportief en er bestaat een behoorlijke be langstelling. De keeper van een der cam pings, die ongelukkig te vallen kwam, wen sen we een spoedig herstel. Viswedstrijden. De viswedstrijd, die 19 juli j.1. plaats vond voor strandpaviljoen Smit, kenmerkte zich door slecht visweer, er stond ie veel wind, hetgeen het uitwerpen van de lijn nogal be moeilijkte. Toch was het een byzonder sportief evene ment, dat 81 deelnemers trok Er werden 15 vissen gevangen. Er waren enkele prijzen door de midden standers en de strandexploilant beschikbaar gesteld, zodat het aantal prijzen 30 stuks bedroeg. Onder alle deelnemers werd een taart ver loot. Om de eerste en tweede prijs moest geloot worden. Na trekking kwam de eerste prijs aan R. de Vries, een jongeman van circa 10 jaar, terwijl voor de tweede prijs heer Sluyter in aanmerking kwam. De derde prijs was voor de heer Esweiler, namen van de overige prijswinnaars zijn ons niet bekend. De volgende zeehengelwedstrijd zal plaats vinden op zaterdag 2 augustus bij strandpa viljoen Roos in Groote Keeten. Inschrijven is mogelijk bij 't Vissersparadijs, Abbeste- derweg 6, tel. 239. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 (pieren inbegrepen). Indien er 100 deelnemers aan deze wedstrijd deelnemen, zal onder de deelnemers een extra prijs ver loot worden, n 1. het verblijf van een week in de paasvakantie in een 6 persoons zomer huis, beschikbaar gesteld door de familie v d. Berg en Drieënhuizen. Cabaretavond. In een der eerste nummers van de Badbode van dit seizoen deelden we reeds mede, dat door de ruimte die het Dorpshuis biedt, er meer mogelijkheden zijn om diverse aktivi- teiten voor de gasten en Callantsogers te organiseren. Een van de evenementen in het Dorpshuis is een cabaretavond. Een avond dus met zang en muziek, scetches, conferances enz. Het geheel wordt verzorgd door Kok en Kok terwijl Sjakie Schram medewerking verleend. Voor verkoop en plaats bespreken voor deze cabaretavond, die op vrijdag 1 augus tus a s gehouden wordt, vindt plaats op het VVV kantoor vanaf maandag 28 juli a.s. Omdat de feestcommissie meent op zeer veel bezoekers te moeten rekenen, delen we mede dat de mogelijkheid om aan de zaal kaarten te verkrijgen, praktisch uitgesloten is. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar a f3,25 per persoon. Haast u! Overige evenementen. De lampionoptocht op 24 juli belooft een enorm succes te worden, aanmelden is nog mogelijk rot 5 uur(dit voor diegenen die don derdag de Badbode in huis hebben). De van Dam tot Dam race op 25 juli zal in ieder geval doorgang vinden.Er zijn reeds veel byzonder aardige reacties, mocht het onverhoopt zeer slecht weer zijn, dan wordt er iets georganiseerd in het Dorpshuis. Aan de stoelendans op het Dorpsplein, even eens op vrijdag 25 juli zal door veel personen worden deelgenomen. Er zijn ook nu weer prijsjes te winnen. Zondag 27 juli wordt er in het Dorpshuis een wijnfeest georganiseerd, dit op veler ver zoek. Plaatsreservering is mogelijk (telefo nisch 443, of persoonlijk) in het Dorpshuis. Maandag 28 juli wordt een klaverjasdrive georganiseerd, eveneens in het Dorpshuis. Gezien de resultaten van de drive van 22 juli raden we de klaverjassers aan vooral tijdig aanwezig te zijn om teleurstelling te voorkomen. Dinsdag 29 juli treedt nogmaals de beat- band The Prevents in het Dorpshuis op, dit eveneens op veler verzoek. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Eveneens op dinsdag 29 juli wordt een ex cursie door het Zwanenwater georganiseerd Speciaal vogelliefhebbers raden wij aan deze excursie ten minste eenmaal in de vakantie- tijd mee te lopen. Over de wedstrijden op 2 augustus volgen nadere mededelingen in de Badbode van volgende week, dit laa'ste geldt ook voor de prestatietocht zwemmen over 1 km.

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 3