CALLANTSOOG 7 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Abonnementen: VV V-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Baden en zwemmen. Wij zijn er van overtuigd, dat we de trou we lezer van de Badbode die dit blad we kelijks spelt, beslist geen nieuws kunnen vertellen over het baden en zwemmen in zee. Toch menen we er goed aan te doen dit onderwerp bij de aanvang van de bouw vakvakantie nogmaals onder de loep te ne men. Her. lijkt ons niet ongewenst als de verhuur ders speciaal dit artikel order de aandacht van hun gasten brengen. Zodra men in een min of meer vreemde omgeving komt, oriënteert men zich over de mogelijkheden in die streek. In de advertentie-afdeling van de Badbode wordt men op de hoogte gesteld van de plaatselijke middenstandsbedrijven. De agenda voor diverse evenementen en an dere wetenswaardigheden worden wekelijks in de Badbode afgedrukt. Over gewoonten en gebruiken aan het strand kan men geen vaste regels opstellen.Toch is het slagen van de vakantie in hoge mate afhankelijk van die gewoonten, vooral wat het baden en zwemmen betreft. Zodra men een der strandopgangen opgaat, ziet men een bord waarop vermeld staat, dat het gevaarlijk is, zich bij de dammen in zee te begeven. Dit geldt niet alleen bij stormweer, maar ook bij prachtig zomerweer. De stroming rond de dammen veroorzaakt kuilen en onderstroming, die een snelheid van 1,5 meter per seconde kan bedragen. Voor de strandpaviljoens houden badmees ters toezicht op de baders. Volg de aanwij zingen van de badmeesters op, op die ma nier is baden en zwemmen in zee beslist ongevaarlijk. Bovendien zijn tussen de dammen op het gepachte strand kurklijnen gelegd. Tussen die lijnen kan men veilig van het spel der golven genieter, tenzij een RODE vlag ge hesen is. want dan is baden ook onder toe zicht verboden. Op het vrije strand is de situatie anders. Toezicht wordt gehouden met een patrouille boot van Groote Keeten tot voorbij het ge pachte strand op werkdagen. Gedurende het weekend wordt toezicht ge houden door leden van de C.R.B. Paal 13. Bezoekers van het vrije strand doen er goed aan de voorschriften van bovengenoemde personen op te volgen. Op het gehele strand is het verboden met luchtbedden, opblaasboten, ringen e.d. in zee te gaan. Als men zich aan bovengenoemde adviezen en waarschuwingen houdt, zal het baden en zwemmen in zee absoluut zonder gevaar zijn. Een zeer prettige vakantie in de gemeente Callantsoog zal dan ook voor u, vakantie ganger in augustus, zijn weggelegd. Laatste waarschuwing. (inzake de gastenstatistiek) Burgemeester en wethouders van Callants oog maken bekend dat, een ieder die - tegen betaling nachtverblijf verschaft; - een woning, gebouw of getimmerte of een gedeelte daarvan, al of niet gemeubileerd, tegen betaling als re creatieverblijf ter beschikking stelt, of - gelegenheid geeft tot kamperen, ingevolge artikel 99A van de Algemene Po litieverordening van deze gemeente gasten- statistiek-formulieren in dient te leveren. Aangezien de inlevering tot op heden zeer slecht geschiedt, zal niet worden geaarzeld tegen hen, die in overtreding zijn een pro ces verbaal op te laten maken. Gehoopt wordt echter dat de nalatigen dit zover niet laten komen en aan de gasten statistiek zullen meewerken. Callantsoog, 17 juli 1969 Burgemeester en wethouders voornoemd, De wethouder, De burgemeester, G. Sleutel. W. L. Correljè. zondag 27 juli Wijnfeest Dorpshuis Uitslag autopuzzletocht. De instelling van deelnemers aan een auto puzzletocht is zeer verschillend. Wij herin neren ons een tocht, die jaren geleden plaats vond. Een te goeder naam en faam bekend staand Caliantsoger meende het kar wei wel even te kunnen klaren en tenminste een eerste prijs (met misschien enkele straf- punten) in de wacht te slepen. Toen tijdens de prijsuitreiking gevraagd werd of de eerste prijswinnaar naar voren wilde komen, stond bedoelde Caliantsoger dan ook prompt op, helaas 'n troostprijs was slechts zijn deel. We kennen nog een geval van een jonge man, een vakantieganger, die twee heren, eveneens vakantiegangers, verzocht even met hem een der beste prijzen te behalen. Ook die jongeman kwam pas ter elfder ure tot de ontdekking dat de plaatselijke bekendheid niets te maken heeft met het uitrijden van een autopuzzletocht. Als we nu de namen van de prijswinnaars van de tocht van 17 juli nagaan, dan zullen insiders ook dit keer 'n aantal verrassingen in de uitslag bemerken. De namen van enkele prijswinnaars zijn le prijs W. J. Lastdrager 2e prijs G. v. d. Brink 3e prijs C. de Joode 4e prijs Hr. en mevr. P.Lutz-Elburg 5e prijs Heer Jansen 6e prijs fam. Kaandorp 7e prijs Dr. van Dolder 8e prijs C. P. Asselt 9e prijs J. de Gier 10e prijs G. Boon 11e prijs J.P. Boeder 12e prijs S. Vogelzang 13e prijs W. Hoep 14e prijs fam. Vliegen 15e prijs H. Kramer 16e prijs W. Beumer De troostprijs was voor Mej. N. Baken en de fam. Hartman. De taart kwam door lo ting in handen van de heer Tas. Een byzonder gezellige tocht, die uitgezet werd door de heer Buys, met assistentie van de heer Bloem. Jammer dat er niemand van het VVV be stuur aanwezig was om de prijzen uit te rei ken. Van de redaktie. Diverse badgasten verzochten ons in de Bad bode enkele op- en aanmerkingen te mogen plaatsen over de plaatselijke omstandigheden in Callantsoog. We willen deze en andere gasten gaarne ter wille zijn en zien met be langstelling de ingezonden stukken tegemoet. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten af 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. vrijdag 11 juli 10 uur

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 1