13 CALLANTSOOG Zaterdag 16 aug. 1969 nr. 10 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 1 2 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Gekostumeerde Lampionoptocht Donderdag 21 augustus wordt de tweede lampionoptocht in Callantsoog georganiseerd. De gekostumeerden, we hopen dat het er weer zeer velen zullen zijn, moeten zich ver zamelen vanaf plm. 19.45 uur op het Dorps plein. De jury zal daar aanwezig zijn om, voor de optocht door het dorp vertrekt, de diverse kostuums te beoordelen. De start vindt olm. 20.15 uur plaats. Voor de klei nere Callantsogers en de kinderen van de gasten dus zeker de gelegenheid om nog éénmaal in dit seizoen aan de lampionop tocht deel te nemen. De namen van de prijswinnaars worden na afloop van de optocht bekend gemaakt op het Dorpsplein. De plaatselijke fanfare zal de tocht begeleiden. Voetbalwedstrijden. Zaterdag 16 augustus wordt op het voetbal veld 'n spuitvoetbalwedstrijd gehouden door de brandweer. Een lichtwedstrijd, een combinatie van voet ballers van de diverse campings tegen de Callantsogers van het eerste elftal, zal de avond besluiten. De entree bedraagt f 0,50 per persoon. De opbrengst is gedeeltelijk voor de lichtinstallatie op het voetbalveld, gedeeltelijk voor het culturele sportfonds. Er wordt op zeer veel belangstelling gere kend. §ecn luclifbedden en opt>Scacasl>c)ten in zee Raadt niet bij, de. itlekdanimen Nieuws uit Groote Keeten. Na het enorme succes van de autostep-races in Callantsoog op zaterdag 2 aug., werd in Groote Keeten met de omgebouwde Daf op dinsdag 5 aug, een race georganiseerd. Er was veel belangstelling voor het evenement waarbij de prijzen toekwamen aan: le prijs - Ploeg Hollander 2e prijs - Ploeg Krikke 3e prijs - Ploeg Koopman Vrijdag 8 augustus werd een gekostumeerde lampionoptocht georganiseerd. Er waren plm. 200 kinderen met een lampion, waarvan ca. 80 kinderen gekostumeerd waren. Door de inwoners en de gasten was veel werk ge maakt van de kostumering. Helaas kon men door de overgrote drukte van kinderen en toeschouwers bij de Vijverhut, de namen van de prijswinnaars niet opnemen. De le prijs was voor een bloemenmeisje, terwijl de groep man, vrouw en kind, 3 kinderen van plm. 8, 9 en ll,2 jaar, als bewoners van de planeet Mars bijzonder veel bijval genoot. Vrijdag 8 augustus was ook de prijsuitrei king van de voetbalbekerwedstrijden. De be ker kwam dit jaar aan Camping de Nollen en werd uitgereikt in 't Botgat door de voorzitter van de VVV, de heer A.v.Scheyen. Het was een gezellige avond, die door veel voetballers werd bijgewoond, Al met al een gezellige week, wat de eve nementen betreft, heetgeen door de gasten zeer gewaardeerd werd. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Bazar. Woensdag 6 augustus 1969 zal in de ge schiedenis van het „Restauratiefonds Ned. Herv. Kerk" een hoogtijdag blijven. De opbrengst van de bazar, waarvoor veel werk is verzet door vele dames en heren, was ruim f 3800.— m.i.v. de grote verloting Het „rad van avontuur" door een midden stander geleid, werd een succes. De vele goede gaven van de plaatselijke middenstand, de werkstukken van de be jaarden uit „Huys ten Oghe", de prachtige handwerken van velen uit de gemeente Cal lantsoog, de plaids van een dame uit Har- lingen zorgden voor een ruime keuze in koop waar en verlotingsartikelen. Arie Baken heeft weer de meeste loten ver kocht, mevr. Bremer-Kossen nam een tweede plaats in. Via de Badbode zeggen we har telijk dank aan allen die bijgedragen hebben tot dit prachtige resultaat, waarbij we ook de heer en mevrouw Postema, beheerders Dorpshuis, willen betrekken voor hun ad viezen en medewerking. De eerste prijs van de grote verloting was voor de familie Sleutel, Langevliet. Helaas ontbreekt de ruimte voor de namen van de overige prijswinnaars. Overige evenementen. Het wijnfeest, dat 7 augustus georganiseerd werd, was een enorm succes. Helaas moest door plaatsgebrek een groot aantal personen teleurgesteld worden. Miss Callantsoog werd Frauiein, Franck, die door de jury bestaande uit Frau Engelke, en de heren Boon, Dinkla, Gast onder voorzit terschap van de heer Thijssen gekozen werd uit een vijftiental gegadigden. De stoelendans kon 8 augustus geen door gang vinden door het grote aantal auto's dat tot laat in de avond geparkeerd was op het Dorpsplein. De laatste excursie door het Zwanenwater op dinsdag 12 augustus trok ondanks de „hangende" regenbui veel belangstelling. Minder enthousiast kunnen we zijn over de avonden pijproken en knikkeren georgani seerd in het Dorpshuis. Er kwam niet een deelnemer voor deze evenementen. W andelpuzzletocht. Na het ter perse gaan van de Badbode van 2 augustus werd besloten de puzzletocht door het Zwanenwater te veranderen in een puzzletocht, welke gehouden werd dwars door het dorp. Er was byzonder veel ani mo voor dit evenement en de reacties waren zeer positief. De tocht was uitgezet door een familie vakantiegangers en werd door de heer J. M. Vos enigszins bekort en hier en daar met vragen aangevuld. Het zou te ver voeren alle prijswinnaars te noemen. Enkele namen van de gelukkigen zijn le prijs fam. van 'tVeen 2e prijs fam. van Klaveren 3e prijs groep Bijl-Spruyt 4e prijs groep Jansen 5e prijs P. Doek 6e Mevr. v. Twuyver e.a. 7e prijs fam. W, de Vries 8e prijs fam. Terbrugge 9e prijs fam. Thiescheffer 10e prijs fam. Zijdewind

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 1