Triton en Nereide Kerstviering. Na de bijeenkomst ter gelegenheid van de ope ning van het Dorpshuis, die vorig jaar voor per sonen van 65 jaar en ouder als kerstviering gehouden werd, meenden de organisatoren van dit gebeuren er een jaarlijks terugkerend feest van te kunnen maken. De kerstviering zal dit jaar weer in het Dorpshuis plaatsvinden op maandag 22 december a.s. vanaf 3.30 uur n.m. Hoe het programma is samengesteld is bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend In ieder geval wordt er weer een gemeenschappelijke broodmaaltijd gegeven. Alle bejaarden worden dezer dagen bezocht en kunnen, indien nodig, per auto afgehaald worc.en om de kerstviering mee te maken. We rekenen evenals vorig jaar op veel bezoekers. Jubileum. In het najaar van het jaar 1969 vierde de plaatse lijke fanfare haar vijftigjarig jubileum. In een tijd met voortsnellende techniek, een tijd waarin muziekverenigingen geen of weinig weer klank vinden bij de jeugd, gebrek aan leden en aan geld hebben, is het toch wel een zeer verheu gend verschijnsel dat een muziekvereniging in een klein dorp als het onze een receptie en een feest avond kan geven ter gelegenheid van haar vijftig jarig bestaan. Hoewel we niets te kort willen doen aan de akti- viteiten van het bestuur en de muzikanten, moeten we toch wel vaststellen, dat dit voortduren van de vereniging in hoge mate te danken is aan de dirigent, de heer A. Vriesman, die zijn veertigjarig jubileum als dirigent vierde. Nog een jubilaris was bij het feest betrokken, n.1. Henk Bakker, die 50 jaar de grote hoorn geblazen heeft. Tijdens de receptie werden terecht veel woorden van lof gezwaaid onder aanbieding van couvert met inhoud. Men had de jubilerende vereniging geen betere waardering kunnen geven. Niet om dat de vereniging in financiële moeilijkheden is, maar uitsluitend omdat men het plan heeft nog voor de zomer nieuwe instrumenten aan te schaf fen. Met deze aankoop is zo'n kleine 18.000,— gemoeid. Er is met enkele akties en de jubileum- gave ongeveer 3500,in het instrumentenfonds. Maar het bestuur zou het bestuur niet zijn, als niet naarstig gestreefd wordt om het resterende bedrag bijeen te brengen. Wij zijn ervan overtuigd dat in het komende zo merseizoen de fanfare tijdens de lampionoptochten blaast op de nieuwe instrumenten. Alle hulde aan het bestuur, de muzikanten, de jubilerende Henk Bakker en niet in de laatste plaats aan de dirigent, de heer A. Vriesman. Afscheid. Na een ambtsperiode van 35 jaar (dus nogmaals een jubilaris) zal in de algemene vergadering van de .Polder Callantsoog" de heer P. Kruisveld af scheid nemen als dijkgraaf. Voor het polderbe stuur zal het, na 65 jaar een dijkgraaf Kruisveld gehad te hebben, wel een verandering geven Reeds in 1905 was de vader van de tegenwoor dige dijkgraaf in die funktie werkzaam. In de ambtsperiode van de heer P. Kruisveld heb ben in de polder enkele ingrijpende veranderingen plaats gevonden. In 1942 werd het pompgemaal vervangen door een vijzelgemaal. In 1967 werd een nieuw gemaal bij de Koetensluis in gebruik ge steld. Dit laatste was zeer noodzakelijk geworden door de veranderde landbouwstructuur (bollen, wortelen, enz.). Vroeger werd n.1. alleen gebruik van het gemaal gemaakt om in te malen. Door o.a. de bollen- en wortelencultuur werd het nodig ook uit te malen. Wij hopen dat de heer Kruisveld nog vele jaren de activiteiten in de polder van nabij kan mee maken. Bij enkele candidaatstelling is de heer T.MooyTzn. als nieuwe dijkgraaf benoemd, waarmede wij hem van harte feliciteren. VVV. De najaarsvergadering van de VVV werd op dinsdag 9 december j.1. in hotel Callant gehouden Tijdens deze vergadering werd besloten de bij drage en de contributie te verhogen. Voor de goede orde geven wij u een overzicht van de situatie, zoals die met ingang van 1 jan. 1970 van kracht zal zijn. De basis-contributie voor leden verhuurders wordt f10-, leden die niet verhuren, betalen minimaal f 7.50 (in beide gevalien is een abonnement op de Badbode bij de bijdrage inbegrepen) Per slaapplaats, per seizoen, wordt door hotels en pensions f5.-betaald. Partikulieren, die kamers met of zonder ontbijt verhuren, betalen eveneens per slaapplaats, per seizoen, f5 De bijdrage per verhuurde week voor bungalows enz. is als volgt geregeld. In de A-klasse, onder komens die voor f200.- of meer per week ver huurd worden, bedraagt de bijdrage f5.-, in de B-klasse, verhuurd per week tot f 200.-, is de bij drage f4- per week. Klasse C, verhuurd vanaf f 125.- tot f 175.- per week, geeft een bedrag van f3.50 per week, in klasse D, verhuurd van f80.- tot f125.- per week, wordt het te betalen bedrag f2 50 per week en in de E-klasse, tot f80.- per week, moet f 1.60 per verhuurde week afgedragen worden. De genoemde huurprijzen per week hebben be trekking op de prijzen, die berekend worden in de maanden juli en augustus. Kampeer- en caiavanterreinen dragen per persoon per seizoen f 2.- bij. Voor elk te verhuren objekt wordt geen nieuwe regeling getroffen, dit blijft normaal f2.50 per objekt. Bungalows en de andere vakantie-onderkomens kunnen ook rechtstreeks door de VVV verhuurd worden. Voor de bemiddeling wordt van het ver huurde bedrag 6°/0 berekend. Inlichtingen hierover worden u gaarne verstrekt op het VVV-kantoor. Een volgend belangrijk punt op de najaarsverga dering was het onderkomen van de VVV. De Raiffeisenbank heeft te kennen gegeven dat onder ogen gezien dient te worden, dat de bank binnen afzienbare tijd de beschikking moet hebben over het gehele gebouw. Er zal door de VVV dus uitgekeken moeten worden naar een ander dag verblijf. De plannen, door het bestuur besproken, n.1. een geheel nieuw gebouw met plaats voor 5 informa- trices en een direktiekamer, werden de algemene vergadering voorgelegd en met vreugde begroet. Binnenkort (in ieder geval in de Badbode'70) ho pen we hier nog een en ander over te kunnen mededelen. Tot zover de najaarsvergadering. Het aantal leden van de VVV bedraagt 546, extra abonnementen op de Badbode werden gezonden naar ongeveer 250 adressen. Een abonnement kost f3.- per seizoen. Mochten er onder de lezers personen zijn, die een (extra) abonnement willen hebben, dan kunnen zij dit opgeven op het VVV- kantoor. Enkele leden hebben hun bijdrage over het jaar 1969 nog niet voldaan. Wilt u voor 1 januari'70 het bedrag overmaken op giro 544513?, hartelijk dank. Door de vele kampeerders, die gelokt werden door het bijzondere zomerweer van 1969, en een betere vakantiespreiding overtreft het aantal over nachtingen in het seizoen 1969 zeker het aantal van 1968. Ruw geschat mogen we rekenen op ruim 350.000 overnachtingen. In een apart artikel willen we enkele mededelin gen doen over de vakantiespreiding in 1970. In memoriam. Op maandag 1 december j.1. is in de ouderdom van 66 jaar overleden de heer A. P. H. de Vroom, oud corres pondent van de VVV Bad Callantsoog. Wij hebben hem leren kennen als een integer mens, met open oog en open hart voor de problemen van zijn naaste. In dankbare herinnering gedenken wij hem voor hetgeen hij voor de gemeen schap en voor de VVV Bad Callants oog gedaan heeft. Hij ruste in vrede. Koperen priesterfeest. Zondag 14 december j.1. herdacht kapelaan J. C. v. d. Plas te 't Zand het feit dat hij op 15 juni 1947 tot priester gewijd werd. De feestelijke her denking vond plaats in de Parochie Kerk te 't Zand met een plechtige hoogmis, die gecele breerd werd door de eerwaarde heer kapelaan De Haan uit Heiloo. In de middaguren recipieerde de jubilaris in ,,De Jonge Prins". Ook vanaf deze plaats feliciteren we kapelaan v. d. Plas van harte met zijn jubileum. Doktersdiensten. Gedurende de komende feestdagen zullen de dok tersdiensten in Callantsoog en omgeving worden waargenomen op: zaterdag 20 en zondag 21 december van zaterdag ochtend 9 uur tot maandagochtend 8 uur door dr. A. E. C. Rookmaker te Petten, telefoon 02268-460. Vanaf donderdag 25 december tot en met maan dag 29 december 's morgens 8 uur door dokter K. Schoen. St. Maartensbrug, tel.02246-/230 en op 31 december 1969 en 1 januari 1970 dokter J. F. W. G. Verheul, 't Zand, tel. 02249-223. Kerkdiensten. Ned. Herv. Gemeente, Callantsoog, p/a tel. 324 Zo. 21 dec. 10.— uur Ds.H.v.Doorn Do. 25 dec. 10.'uur mevr. Broersen le kerstdag m.m.v. Plattel.vrouwenkoortje Vr. 26 dec. 16.uur Kerstfeest met de kinderen van 2e kerstdag de zondagschool, ouders en be langstellenden hartelijk welkom Zo. 28 dec. 10.— uur mevr. Broersen Wo.31 dec. 19.30 uur mevr. Broersen Zo. 4 jan. 10.— uur Ds. H. v. Doorn Geref. Kerk, Schagen, Corn. Bockstraat, p/a tel. 02247-294 do. 25 dec. 10.— uur Ds.K.L.Legrand (Hilversum) le kerstdag Vr. 26 dec. 10.uur Zangdienst met Herv. Evang. 2e kerstdag .Bethel', voorganger H.Terstege, Overveen Zo. 28 dec. 10.— uur Cand. P. H. Lo 19.—uur Ds. G. van Loenen (Alkmaar) Wo.31 dec. 19.30 uur Ds. H. Leene oudejaarsavond Do. 1 jan. 10.30 uur nieuwjaarsdag Zo. 4 jan. 10.uur Ds.J.Roggeveen, Bussum 19.uur Dienst Kath. Kerk, 't Zand p/a tel.02249-226 Do. 25 dec. 0.00 u. Plechtige nachtmis lekerstd. 7.00 u. H. Mis (speciaal voor kinderen) 10.30 u. Hoogmis 19.— u. Plechtig Lof Vr. 26 dec. 8.30 u. Hoogmis 2e kerstd. 10.— en 11.— u. H.H.Missen Za. 27 dec. 19.00 u. Avondmis Zo. 28 dec. 8,30 u. Hoogmis 10.30 en 19.00 u. H.Mis Wo.31 dec. 8.00 u. H.Mis Oudej.dag 19.00 u. Plechtige Mis uit dankbaarheid Do. 1 jan. 8.30 u. Hoogmis nieuwj.dag 10.00 en 11.00 u. H.H.Mis Gelegenheid tot biechten: Ma. 22 dec. 19.30 u. Boetedoening Di. 23 en Wo. 24 dec. van 15.00-20.00 u. en 's morgens tot 11.00 u. na de H.Mis Kath. Kerkdienst,Callantsoog Wo. 25dec. 8.00 uur H.Mis in Ned.Herv.Kerk Za. 19.00 uur Avondmis in Ned.Herv.Kerk Kerkveiling. Hoewel de veiling ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk al weer enige weken gele den plaats vond, willen we toch nog even stilstaan bij de geweldige saamhorigheid, die de Callants- ogers en enkele gasten getoond hebben. Alle inwoners van Callantsoog werden enthousiast voor de aktie. Vanuit de gehele gemeente wer den goederen ingezameld, terwijl enkele niet in Callantsoog woonachtige personen via giften in natura of via de giro hun sympathie betoonden. Het fantastische bedrag van ruim f12000.—werd door deze bliksemaktie bijeengebracht. Vanaf deze plaats willen we nogmaals alle mede werkers en gevers van harte dank zeggen voor hun spontane reakties. De veilingbezoekers, die hun gekochte goederen per bank willen betalen, delen we nog mede dat de bonnen van de gekochte artikelen gedeponeerd zijn op het kantoor van de Raiffeisenbank te Cal lantsoog. Per giro kan men het bedrag overma ken op de giro van de Raiffeisenbank te Schager- brug, nr 205129, onder vermelding: veiling t.b.v. restauratie Ned. Herv. Kerk te Callantsoog. Wilt u, als de overschrijving nog niet heeft plaats gevonden, het bedrag voor 1 januari 1970 voldoen? Hartelijk dank. Middenstand. De plaatselijk middenstanders maken bekend dat de bedrijven op zaterdag geopend zijn tot 5 uur n.m. Wilt u hiermede rekening houden?

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 2