Verhuur. Sinds 1966, toen de coördinatie vakantiespreiding opgericht werd, is er iets fout gegaan met de spreiding. In Nederland leek het aardig voor el kaar, vanaf eind juni tot circa half augustus had de lagere schooljeugd vakantie gedurende 4 a 5 weken. De oudere scholieren, de Mavo en Havo bezoe kers zagen hun vakantie in de tweede helft van augustus beëindigd. Het had dus een enorme ver betering moeten zijn voor de bedrijven, hotels en pensions, ware het niet dat in die tijd ook in Duitsland gedokterd werd aan een vakantiesprei ding. De vakanties in Nederland en Duitsland over lapten elkaar volledig. Dankzij een nauwere samenwerking kan men dit jaar (1970 wel te verstaan) zeggen dat alles op rolletjes moet gaan. Een uitzondering moet daarbij wel gemaakt wor den voor 25 juli, de dag dat de schoolvakanties in het Roergebied beginnen, en in Nederland de bouwvakvakantie eindigt. Reeds nu wordt voorspeld dat het verkeer op de Duitse autowegen een chaotische toestand zal veroorzaken. Maar afgezien van deze kleine, wel te overkomen, moeilijkheid, lijkt alles glorieus. De schoolvakanties in Nederland beginnen op 27 juni en eindigen wat betreft de L.O. scholen omstreeks begin augustus, de Mavo en Havo en andere instellingen voor hoger onderwijs gaan omstreeks 20 augustus weer beginnen. Collektieve vakanties in Nederland zijn van: a. 27 juni t/m 11 juli Nrd. Brabant, Zeeland, Limburg b. 13 juli t/m 25 juli Nrd. - Zd. Holland, Utrecht, Gelderland en de metaal industrie. c. 27 juli t/m 8 augustus Oost en Nrd. Nederland, bouw en neven- bedrijven en textielbedrijven. In Duitsland is de vakantiespreiding voor de scho len als volgt: Baden- Würtenberg 24 juli t/m 8 sept. 1970 Bayern 23 juli t/m 9 sept. 1970 Berlijn 11 juli t/m 22 aug. 1970 Bremen 26 juni t/m 8 aug. 1970 Hamburg 11 juli t/m 22 aug. 1970 Hessen 16 juli t m 2 sept. 1970 Niedersachsen 25 juni t/m 5 aug. 1970 Nordrhein-Westfalen 23 juli t/m 2 sept. 1970 Rheinland-Pfalz 16 juli t/m 26 aug. 1970 Saarland 16 juli t/m 26 aug. 1970 Schleswig-Holstein 10 juli t/m 20 aug. 1970 Een regeling waarmede men zowel in Duitsland als Nederland blij zal zijn, althans naar onze me ning. Culturele sportraad. Juist een jaar geleden werd een culturele sport raad opgericht met een aanvang van ruim f 5000 - Het bestuur stelde zich voor een fonds te vormen uit: a. giften van partikulieren b gemeentelijke subsidie c. aktiviteiten door verenigingen Helaas giften kwamen er praktisch niet binnen en aktiviteiten van verenigingen bleven op één uitzondering na, ook achterwege. Het geld is echter in de loop van 1969 verdeeld le Culturele Raad Nrd.Holland te Bergenf 25.- 2e Bejaarden-sociëteitf 350.- 3e Stichting Open Jeugdwerk Schagen Omstreken f 100.- 4e Toneelvereniging (toezegging). f1000.- 5e Muziekvereniging (toezegging) f1800.- 6e E.H.B.Of 200.- 7e Handbalf 300.- 8e C.R.Bf 300.- 9e Plattelandsvrouwen f 300.- 10e Speeltuinkommissief 470.- Uit deze opsomming blijkt dat de kas praktisch leeg is. Welke initiatieven wil men nemen om weer de nodige gelden bijeen te brengen? Suggesties hieromtrent worden gaarne ingewacht. Ook in 1970 moet er op gerekend worden, dat enkele verenigingen voor subsidie in aanmerking komen. Dorpsnieuws. Het aantal inwoners van de gemeente Callantsoog bedraagt 1654 personen. Nu het dorp steeds meer uitbreidt, is het verheugend te kunnen mededelen, dat in het begin van het jaar 1970 een aanvang gemaakt wordt met het leggen van een riolering. Vooral voor de bewoners van het Dorpsplein en van de zomerhuizen op de Prévinaireweg en de Lepelaarsweg zal deze riolering een enorme ver betering betekenen. (Misschien krijgen we nu ook in het dorp een wasserette). Als de oude regeling t.a.v. bouw- en woningtoe zicht opgeheven wordt, hetgeen zeer waarschijn lijk is, dan wordt het raadsbesluit van kracht om in samenwerking met de commissie van bouw- en woningtoezicht in Den Helder, een persoon in Callantsoog te stationeren. Tot slot het grootste nieuws. In de loop van het jaar 1970 zal de E.H.B.O. in Callantsoog over een eigen ambulance met eigen bezetting beschik ken. Alle hulde aan de E.H.B.O.-ers voor het nemen van dit besluit. Tijdens de zomermaanden, als honderden gasten onze omgeving bezoeken, is het een eerste vereiste, snel en doeltreffend hulp te bieden. Een ambulance is een van de middelen om in spoedgevallen erger te voorkomen. Tuintjescommissie. Het is tegenwoordig een algemeen bekend ver schijnsel, dat in badplaatsen en vak in steden, de wegen en straten moeilijk schoon te houden zijn. Vooral in de zomermaanden, ijs en patates, zijn dan zeer in trek, kan men een ware chaos zien, als er niet iets aan gedaan wordt. In Callantsoog zijn de wegen en de pleinen in de zomer iedere dag opnieuw schoon, dank zij Gert Hoek, die van 's morgens tot 's avonds zijn best doet om alle zakjes en bekertjes te verwijderen. Callantsoog heeft op het punt van „opgeruimd staat netjes"' nog meer te bieden. Sinds enkele jaren is een tuintjescommissie doende, inwoners en gasten van Callantsoog te bewerken om tuin en erf goed te onderhouden, hiervoor is 'n wed strijd die betrekking heeft op de tuinen In drie groepen kan aan de wedstrijd deelgeno men worden: a. grote tuinen b. kleine tuinen c. grasvelden De uitslag van de wedstrijd, die in de maanden juni. juli en augustus gehouden werd, kon op de najaarsvergadering bekend gemaakt worden, De uitslag luidt: Grote tuinen le prijs G. Sleutel, 2e prijs W. Kistemaker, 3e prijs C. Bij post, Eervolle vermelding H. Klaassen, Dames Bakker, Stuyvezandeweg 20 110 p (3e keer beker) Stuyvezandeweg 34 109V2 P Dorpsweg 8 109 p Stuyvezandeweg 28 Stuyvezandeweg 53 Kleine tuinen le prijs Jb. Bakker, Fazantenweg 5 109'/» p (2e keer beker) 2e prijs K. Rietvink, Jewelweg 3 104 p 3e prijs S. Baken, Zeeweg 39 102 p Eervolle vermelding W. Ellen, Dennenweg 10 D.J.Sijberden, Patrijzenweg 13 Grasveld le prijs Jan Marees, Dorpsweg 26 49'/2 P (3e keer beker) 2e prijs mevr. van Eek, Zeeweg 18 45 p 3e prijs D. de Jong, Abbestederweg 7A 43 p Eervolle vermelding Camping Trekkershonk, Abbestederweg 9 A.Vriesman, Zeeweg 31 De heren G. Sleutel en Jan Marees hebben nu voor de 3e keer de beker behaald, zodat zij deze definitief mogen behouden. Met de heer Dongel- mans, die al enige tijd een beker in zijn bezit heeft, hebben we nu drie beker-houders. Misschien een idee om nog een vierde groep tuinders in 't leven te roepen? In ieder geval van harte profi ciat met het behaalde resultaat. Namens de VVV danken we de heren van de tuintjescommissie en de heer C.Bakker, Schager- brug (met assistent), die opnieuw enige avonden tuinen gekeurd heeft. Van de verenigingen. Callantsoog breidt zich steeds meer uit. De huizen aan de Duinroosweg, die de afgelopen zomer nog praktisch leegstonden, worden langzaam maar ze ker bewoond. Er zijn steeds nieuwe vestigingen in de gemeente. Ten behoeve van personen die zich sinds kort in ons dorp gesettled hebben, willen we het een en ander over de diverse verenigin gen vertellen. Voor we hiertoe overgaan, delen we mede dat voor de Rooms Katholieken en belangstellenden iedere zaterdagavond om 7 uur een Avondmis opgedragen wordt in de Ned. Herv. Kerk. De Protestanten kunnen iedere zondag om lOuur 's morgens een kerkdienst bijwonen, eveneens in de Ned. Herv. Kerk. Jongelui vanaf circa 16 jaar kunnen meer over de godsdienst te weten komen in de consistorie van de kerk, vrijdags om 7 uur 's avonds. Er wordt vaak verondersteld, dat een dorp ge durende de wintermaanden een winterslaap onder gaat. In Callantsoog is dit zeker niet het geval. Een klein overzicht van de aktiviteiten die hier bedreven worden, lijkt ons gewenst. De plattelandsvrouwen (ruim 100 leden) hebben geregeld contact- en cursusavonden. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door mevrouw Dik, Dennenweg 15. Enkele dames komen geregeld bij elkaar om goe deren te breien, haken, borduren enz, om in de zomer van 1971 een groots opgezette bazar te houden, ten bate van de Restauratie van de kerk. Voorts is er een groepje dames, die lapjes breien, een doodeenvoudige ribbel, 17 cm. hoog en 17 cm. breed. Van deze lapjes worden dekens ge maakt, bestemd voor rampgebieden. Mocht u aan deze brei-aktie willen deelnemen, mevrouw Smit-Crum, Stuyvezandeweg 17, geeft gaarne ver dere inlichtingen. Wol, dekens, tafellakens flanel len lakens enz. kunt u ook op haar adres bezor gen. De verenigingen op cultureel en sport gebied, hebben diverse oefen- en trainingsavonden. Maandags wordt er in het Dorpshuis door de Toneelgroep gerepeteerd. Nieuwe leden, vooral jongeren zijn van harte welkom. Een E.H.B.O. cursus wordt eveneens op maan dag georganiseerd. In hotel de Wijde Bliek kunnen de bridgers iedere maandag hun kaartje leggen. Bridgers, nieuwe lingen, beginners en geoefende spelers zijn zeer welkom. Maandagmiddag is in het Dorpshuis de bejaar den sociëteit vanaf 2 uur 's middags. Personen vanaf 65 jaar kunnen lid worden van de sociëteit. Op dinsdag is er vanaf 's middags 4 uur trainen voor de handbal, adspiranten, junioren, senioren, terwijl op woensdag vanaf 4 uur voetballers ge traind worden. Eveneens op woensdagavond ko men de volleyballers, na afloop van de voetbal training, om 8.45 uur aan bod. De accordeonvereniging „De Golbrekers" heeft op woensdag de oefenavond in de kleine zaal van het Dorpshuis. Sinds kort is er in Callantsoog een gymnastiek vereniging opgericht, terwijl voor de kleintjes op zaterdagochtend aparte gymlessen gehouden wor den. De leden van de C.R.B. trekken weer naar Alk maar om in de „overdekte" een zwemtraining te volgen. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer G. Zeeman, Prévinaireweg 2. De plaatselijke fanfare komt iedere vrijdagavond samen in de grote zaal van het Dorpshuis om een nummertje te blazen. In de Dixie bar aan de Dorpsweg wordt gebil- jard in verenigingsverband op vrijdagavond. De bibliotheek heeft iedere vrijdagavond uitleen avond (i.v.m. de Kerstdagen wordt deze avond voor één keer verschoven naar de woensdagavond dus op 24 december a.s.) Het leesgeld bedraagt f 0,10 per boek per week, het lidmaatschap f 1 per jaar. Er is een ruime keuze in goede en ont- spanningslektuur. In oprichting is een judo clubje. Mocht u of uw kinderen interesse hebben voor een der verenigingen, stelt u zich dan op de oe fen of trainingstijden in verbinding met de leider. U is van harte welkom, ook bij de klaverjassers die eens per maand op vrijdagavond bijeen komen in de zaal van Gebr. Steigstra. Voor de besturen van de verschillende verenigin gen delen we nog mede, dat de grote zaal van het Dorpshuis van maandag tot en met vrijdag avond bezet is. Vergaderingen e.d. kunnen op dinsdag, donderdag en vrijdag gehouden worden in de kleine zaal. Uitvoeringen enz. zijn mogelijk tijdens de week ends. Wij" wensen dat het jaar 1970 veel zon en weinig regen zal brengen, dat de 350.000 overnachtingen zullen worden ge passeerd, dat de leden-verhuurders goed „bezet" raken, dat de leden-verhuurders zorgvuldig opgeven, welke tijd zij nog vrij hebben, dat er ook voor kortere perioden in vóór- en na seizoen verhuurd wordt, dat alle leden van de VVV aan hun verplichtin gen voldoen, dat alle Callantsogers en vakantiegangers hun wensen in 1970 in vervulling zien gaan, dat het voor iedereen een voorspoedig jaar wordt dat wij in 1970 in de gelegenheid zullen zijn de Badbode te redigeren.

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 3