CALLANTSOOG zaterdag 16 mei 1970 nr. 1 Verhuur en Abonnementen VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Ket strand. We verklappen beslist geen geheim als we mededelen dat het merendeel der vakantie gangers voor het strand naar Callantsoog komt. Nu kunnen wij niet garanderen dat tijdens de vakantie iedere dag de zon schijnt. Maar, wat dat betreft is men er met de keuze Callantsoog zeker niet slecht af. Van het vaste land aan de Nederlandse kust heeft Callantsoog het beste klimaat, met, vooral in het voorjaar, heel veel zon. Omdat in het leven van de vakantieganger strand, zon en de kinderen de voornaamste plaats innemen, willen we enkele tips geven en mededelingen doen om de vakan tie tot een waar genoegen te maken. Laten we beginnen met het „zonnebad". De volwassenen worden er ieder jaar op nieuw op gewezen dat het beslist geen aan beveling verdient urenlang te „liggen bakken". Vooral zij, die uit de grote steden komen en zij, die een gevoelige huid hebben, dienen er rekening mee te houden, dat de huid aan zee door de inwerking van de zilte lucht eerder verbrand, dan elders aan zoet water. Als men een zeer gevoelige huid heeft, „het hoogblonde en rossige type" heeft daar nogal eens last van, dan kan men zich beter eerst laten voorlichten door een deskun dige op cosmetisch gebied. Over het algemeen geldt, dat af en toe zon, afgewisseld met schaduw de beste remedie is om verbranden te voorkomen. Kinderen kan men beter, vooral gedurende de eerste dagen van de vakantie in de middaguren, (zo van 12.00 uur tot 15.00 uur), een bloesje aantrekken, dit geldt speciaal voor die kin deren die een lichtere huid hebben. Ouders met kleinere kinderen adviseren we de kleintjes een naamplaatje om te doen met o.a. het nummer van de strand tent of wanneer men niet gehuurd heeft, het adres waar men logeert. Wanneer een kind zoek geraakt is, behoeft men beslist niet direkt in paniek te geraken. Bij de E.H.B.O. of bij het strandpaviljoen kan men het beste zo spoedig mogelijk de vermissing melden. Bij de strandpaviljoens wordt een witte vlag gehesen, hetgeen betekend dat er een kind vermist of gevonden is. Overigens worden bij de strandpaviljoens (één in Groote Keeten, twee in Callants oog) ook andere vlaggen gehesen. De gele vlag beduidt dat er toezicht op de baders is. De rode vlag wil zeggen, dat i.v.m. een ge vaarlijke zee het baden verboden is. De blauwe vlag meldt dat het verboden is luchtbedden, ringen, opblaasboten etc mee in zee te nemen. Bij ieder strandpaviljoen is gedurende meerdere uren per dag toe zicht op de baders. De badmeesters daar zijn aangesteld door de direkties van de verschillende pavil joens. De strandbeveiliging langs de kilometers lange kust van Callantsoog heeft de byzon- dere aandacht van de VVV. Gedurende het weekend wordt er langs de gehele kust ge surveilleerd door leden van de vrijwillige Callantsoger Redding Brigade. In het hoogseizoen is door samenwerking van de „C.R.B. paal 13" en het VVV be stuur een extra kracht aangesteld, die op werkdagen eveneens de surveillance waar neemt langs het gehele strand. Men houde zich aan de voorschriften van de badmees ter en de leden van de C.R.B. Strandstoelen, karren en strandtenten kan men bij de diverse strandpaviljoens huren. Op de gepachte stranden betaalt men voor een redelijk bedrag „staangeld" voor eigen meegebrachte tent of windscherm. Overigens is men snel weg-wijs in een plaatsje als Callantsoog/Groote Keeten en zal men na een eerste kennismaking zeker een tot ziens laten horen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Grootse huldiging. Sfeervol afscheid Bij een afscheid overheerst in het alge meen enigsziins weemoedige sfeer. Immers degene, die afscheid neemt, laat datgene, wat hij heeft opgebouwd achter zich en vertrekt naar elders. Tijdens de receptie van de heer en me vrouw Correljé ter gelegenheid van hun aanstaand vertrek naar Schagen hebben we kunnen constateren dat van „partir, c'est moudrir un peu" beslist geen sprake was. Integendeel, de dertigste april, de laatste „ambstdag" van burgemeester Correljé, die wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd onze gemeente gaat verlaten, was een grootse huldiging, die een kroon plaatste op de vele werkzaam heden, die in de periode van 1946-1970 ver richt zijn. Werkzaamheden die ten gunste van de gemeente Callantsoog, van de inwo ners en niet in de laatste pllaats ten gunste van de recreatie, Callantsoog tot een bloei ende badplaats gemaakt hebben. In het verleden hebben we in een overmoe dige bui, bij wijze van bladvulling in de Badbode wel eens opsomming gemaakt van datgene wat we in Callantsoog misten, veel van de „wensen" zijn verwezenlijkt. We denken o.a. aan de goede toegangswe gen naar Callantsoog, de diverse opgangen om het strand te bereiken, de welvoorziene moderne middenstandsbedrijven, de woon wijken, de zomerwoningen, partikuliere- en gemeentelijke kampeer- en bungalow terreinen, het kampeercentrum „de Garne- kuul", „Huys teh Oghe", het dorpshuis „de Kolfweid" en als laatste byzonder goede verbetering de aanleg van riolering, die eind 1970 gerealiseerd zal zijn. Door een goed bestuursbeleid, gecombi neerd met een open oog voor de recreatie, heeft burgemeester Correljé de basis ge legd voor de groei van Callantsoog. Vanaf deze plaats wensen we de heer en mevrouw Correljé een welverdiende rust in hun nieuwe woonplaats en we hopen van harte dat zij van de verdere bloei van Callanstoog nog lang van nabij getuigen zullen zijn. Comité Installatie burgemeester Moll. Met ingang van 16 mei 1970 is tot burge meester van de gemeente Callantsoog be noemd de edelachtbare heer Mr. C. H. Moll De installatie van de nieuwe burgemeester vindt plaats op 22 mei 1970. 's Middags 1 uur zal de nieuwe burgemeester met zijn gezin bij de grens van de gemeente aan de Rijkswe-Callantsogervaart worden opge wacht door een comité. Via de Rijksweg, Callantsogervaart, Lange vliet, Nieuweweg, Noord Schinkeldijk, Helmweg, Duinweg, Dorpsweg wordt naar het Dorpsplein gereden. Om 1.45 u. zal de vergadering van de raad een aanvang ne men via luidsprekers op het Dorpsplein te volgen. Om 3.00 uur volgt een receptie in het dorpshuis waarvoor o.a. alle verenigingen zijn uitgenodigd. Aan de installatie zal medewerking worden verleend door schoolkinderen, terwijl de inwoners van Callantsoog worden verzocht ter gelegenheid van de intrede van burge meester Moll en zijn gezin de vlag uit te steken.

Badbode voor Callantsoog | 1970 | | pagina 1