CALLANTSOOG zaterdag 11 juli 1970 nr. 5 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Verhuur en Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Jubileum. Van de vereniging A.D.A. ontvingen we ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan van de kampvereniging het volgende schrijven: 16 juli 1960 dan Anders. 16 juli 1970, Kampvereninging Anders Nadat in 1955 het Gem. Kampeercentrum „de Garnekuul" in gebruik genomen was, deed zich de behoefte gevoelen de voorko mende festiviteiten en de behartiging van belangen van de kampeerders een meer centraal karakter te doen geven. Uit dien hoofde werd tot oprichting beslo ten van de kampvereniging A.D.A. De op richters waren meester Schut (oud Cal- lantsoger hoofdonderwijzer), wijlen de heer Bobeldijk, de heer Fred Bos en de heer van Zundert. Momenteel bestaat het bestuur uit 7 pers., van het eerste bestuur is alleen de heer Fred Bos overgebleven. Op het kampeer terrein beter bekend als oom Fred, de pro motor van de festiviteiten voor klein en groot, o.a. bingo-avonden, voetballen, vol leyballen, dansavonden miss-verkiezingen enz. Practisch alle eigenaren van zomerhuisjes, caravans en tenten die permanent staan op het Gem. Kampeerterrein „de Garnekuul" zijn lid van de vereniging. Het totaal aantal leden bedraagt 150, enkele leden komen al meer dan 20 jaar als badgast in de bad plaats Callantsoog. Achteraf kan gezegd worden, dat de kamp vereniging A.D.A. in 'n stringente behoef te voorziet op het Gem. Kampeerterrein „de Garnekuul", gezien de belangstelling bij de te houden spelen en de grote opkom sten op de feestavonden, die gegeven wor den in de Recreatiezaal. De donderdagavond is welwillend voor dit doel door het Gemeentebestuur van Cal lantsoog ter beschikking gesteld. Een festiviteit, die jaarlijks terugkeert, mag zeker genoemd worden, dat is de bin go-avond, ten bate van de Reddingbrigade te Callantsoog. De verhouding tussen het Bestuur van A.D.A. en de plaatselijke overheid en de verenigingen is byzonder goed te noemen, wat blijkt uit het nimmer tevergeefs aan kloppen bij de Middenstand van Callants oog voor het bemachtigen van enkele prijs jes voor de te houden festiviteiten en de uitstekende samenwerking met de kamp beheerder in het algemeen en met de kan tinebeheerder tijdens het gebruik van de Recreatiezaal. O 17 juli a.s. te 20.00 uur wordt ter gele genheid van dit 10 jarig bestaan door het Bestuur van A.D.A. een grote feestavond aangeboden aan genodigden, leden en in stanties. Deze feestavond wordt verzorgd door het bekende dans- en showorkest „de Aviola's" het Zuid - Amerikaanse ensemble „Los Buenos Amigos" met als conferencier Lex Wiertz. Het Bestuur van de kampvereni ging A.D.A. ziet met optimisme de komen de jaren voor de vereniging tegemoet, is zich bewust van zijn verantwoordelijkheid tenopzichte van zijn leden en zal trachten de belangen van zijn vereniging op dezelf de voet verder te behartigen (Van harte proficiat en veel succes in de komende jaren). Nagekomen bericht. Bij gebrek aan belangstelling gaan de strandritten op prima rijpaarden en pony's niet door. WAARSCHUWING I I WEES VOORAL VOORZICHTIG MET VUUR. Vlootdagen. In de loop der jaren hebben we diverse keren iets medegedeeld over vlootdagen, die jaarlijks in Den Helder gehouden wor den. Het valt dan ook niet mee nog iets nieuws hierover te zeggen. We zouden kunnen volstaan met de mededeling: op 17, 18 en 19 juli zijn de Nationale Vlootdagen. Maar, omdat veel personen beslist niet we ten wat dat te betekenen heeft, menen we er goed aan te doen iets uitvoeriger op het evenement in te gaan. De marinehaventerreinen zijn deze dagen voor het publiek toegankelijk, evenals en kele s ""pen, herkenbaar aan de vlag in de mast. Ter oriëntering, witte vlag met een rood kruis. Er zijn rondvaarten door de haven, zowel overdag als 's avonds (illuminatie van sche pen, gebouwen en winkelcentrum vanaf 21.00 uur.) Op vrijdag en zaterdag worden marine de monstraties gegeven o.a. in duiken, met he- licopters en door kikvorsmannen. Vertoning van marinefilms vindt plaats in het marine museum. Zaterdagavond, dus 18 juli, is er taptoe en vuurwerk. Al de programmaonderdelen zijn gratis toegankelijk, met uitzondering van het Marine Museum, waar o.a. een ex positie is van de Ned. Vereniging van Zee schilders. Het lijkt ons, na een dag aan het strand, be slist te doen enkele uren naar Den Helder te gaan, om van een of meer onderdelen van het programma van 17, 18 en 19 juli van nabij kennis te nemen. Uitvoerige do cumentatie is waarschijnlijk in beperkte mate verkrijgbaar bij het WV-kantoor, Dorpsplein In een der vorige nummers van de Badbode deelden we mede dat het Zoologisch insti tuut in Den Helder voor bezichtiging ge opend is. Helaas vernamen wij enkele da gen geleden, dat dit instituut verplaatst is naar het eiland Texel en hoogstwaarschijn lijk nog niet gereed zal zijn voor bezoekers. Voetbalwedstrijden. In een der vorige nummers van de Badbo de deelden we reeds mede, dat de voetbal wedstrijden om de beker op 13 juli zullen beginnen. Elders in dit blad wordt vermeld welke teams de komende week tegen el kaar zullen uitkomen. Er wordt twee keer 30 minuten gespeeld, de rust duurt 10 minuten. Ieder team is verplicht voor een grensrech ter te zorgen. Bondsscheidsrechters zullen de wedstrijden fluiten. De bewoners van de campings kunnen zich richten tot de kampbeheerder, de gasten dorp kunnen inlichtingen over voetballen verkrijgen bij de hr. S. Schaap, VVV-kant. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten af 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,-- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1970 | | pagina 1