Openbare Vergadering. Het bestuur van de „Burgerlijke Kiesver eniging Callantsoog" is voornemens een openbare vergadering te beleggen op maan dag 17 augustus a.s. om 20.00 uur in het dorpshuis „de Kolfweid". Tijdens deze bijeenkomst zal onder meer gesproken worden over de verdeling der wethouderszetels in de nieuwe raad. Officieël zijn voor de vergadering uitgeno digd het bestuur van de „Partij van de Arbeid", de huidige en de nieuwe fracties. Alle inwoners van Callantsoog worden in de gelegenheid gesteld de avond bij te wonen. Men hoopt tot een geanimeerde be spreking te komen. Komt allen, de belan gen van de gemeente Callantsoog liggen nu in uw handen. Klaverjassen. Dinsdag 18 augustus wordt opnieuw (op veler verzoek), een klaveriasdrive georga niseerd in het dorpshuis .de Kolfweid,,. Ook deze avond staat onder leiding van de heren Gorseling en Vogelzang. De klaverjassers onder de Callantsogers en vakantiegangers verzoeken we vooral op tijd (half acht) aanwezig te zijn. Men kan zich ter plaatse opgeven om aan deze drive deel te nemen. Rommelmarkt. Het bestuur van de „Fanfare Callantsoog" dankt allen die „hun steentje" bijgedragen hebben tot het enorme succes van de rom melmarkt, die 5 augustus j.1. gehouden werd. De opbrengst, ruim f 1600.- bruto, overtreft ieders verwachting. Er zijn reeds stemmen opgegaan, dit eve nement (uit nood geboren) tot een jaarlijks gebeuren te maken. De mogelijkheid is zelfs niet uitgesloten dat het volgend jaar enkele keren per seizoen een rommelmarkt gehouden zal worden. In ieder geval is ge bleken, dat velen het experiment zeer op prijs gesteld hebben en naar hartelust hebben lopen „grasduinen" tussen de „rommel". Ambulance. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode werd ons medegedeeld, dat de dit voorjaar door de E.H.B.O. aangekochte ambulance wagen afgeleverd is. De auto staat voorlopig gestationeerd bij garage Deen, Dorpsweg. Voor spoedgevallen stelle men zich in ver binding met genoemde garagehouder, telefoon 497. Zuiderzeemuseum. De Duitse vakantiegangers staan er voor bekend, dat zij niet alleen naar onze kust komen om te zonnen en te baden, niet al leen voor de zuivere lucht, maar dat zij ook graag iets willen zien en horen van en over ons land. Nu kan men op velerlei manieren iets over een volk, een land aan de weet komen. Practisch iedere boekhandel verkoopt wel een of ander boek waarin de geschiedenis van een volk, van een land, beschreven wordt. Men kan ook op z'n Amerikaans Volendam aan doen en een grachtentocht in Amsterdam maken en denken, Holland hebben we ook weer gehad. Maar beter en efficiënter lijkt het ons Ne derland uit z'n verleden te leren kennen. ..In het verleden, ligt het heden. In het nu wat komen zal". Om niet te veel tijd te verliezen aan uren lange autotochten .moet men vanuit Cal lantsoog eens een dagje naar de vroegere Zuiderzeestadjes, Hoorn. Enkhuizen en Medemblik gaan. Deze plaatsjes hebben naast moderne woonwijken aan de stads rand, hun oude karakter rond de haven behouden. De patriciërshuizen, rijk geor namenteerd, zijn in vele gevallen van historische schoonheid. Speciaal willen we de aandacht vestigen op het Zuiderzee museum in Enkhuizen. Dit museum is on dergebracht in het 17e eeuwse Peperhuis, eertiids pakhuis van de Verenigde Oost- Jndische Compagnie. Met aangrenzende panden ontstond een gebouwen complex dat de bezoeker boeit door zijn stoere constructie. Het museum zelf omvat onder meer een afdeling voor scheepvaart en visserij. In deze afdeling is een aantal oude vaartuigen ondergebracht, die in vroeger iaren als w.ssers-. vracht- en plezierschepen dienst deden. Een andere zaal laat de ambachten en bedrijven uit het verleden weer herle ven. zowel op het gebied van visserijhan del en boerenbedrijf. Sneciaal deze afde lingen zullen de heren der schepping met genoegen bezoeken. Andere afdelingen geven wooncultuur en klederdracht te zien. Fraai besneden meu belstukken en gebruiksvoorwerpen, zilver tin, koner, glas. aardewerk en porselein. De klederdracht in authentieke interieurs geexposeerd, komt uit o.a. Hindeloopen, Volendam en West Friesland. D° beeldende kunst, neemt in de vorm van childeriien, aquarellen, tekeningen enz. een voorname plaats in. Het museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur en zondags van 12.00 tot 17.00 uur. Wie werkeliik ons land uit bet verleden wil nffn kenrmn ver-uii-mo nioi DDr torbtie te maken naar de Zuiderzeestadies en het museum in Enkhuizen te bezoeken. Lampionoptocht. De vrijdag 7 augustus j.1. gehouden lam pionoptocht in Groote Keeten trok veel belangstelling. In overleg met de Rijkspolitie werd daarom besloten de optocht niet te laten vertrek ken vanaf de Helmweg, maar te verzame len in het Sandepark en van daaruit een rondgang te maken. Van de kostuums was veel werk gemaakt, bijna de helft van de deelnemers (ruim 150) was gekostumeerd. De jury had bepaald geen eenvoudige taak, maar na rijp beraad kwamen de volgende deelnemers voor een prijs in aanmerking: Ie prijs sneeuwwitje en de 7 dwergen 2e prijs astronaut 3e prijs de wekker van Puffenstuf en de gelaarsde kat 4e prijs Grieks godinnetje 5e prijs hippies 6e prijs dame uit de 16e eeuw en 7e prijs zeerover Begunstigd door de weergoden kunnen de organisatoren terug zien op een zeer ge slaagde avond. De volgende lampionop tocht wordt op 20 augustus in Callantsoog gehouden. Verzamelen (eveneens uit ver keerstechnisch oogpunt) bij het dorpshuis „de Kolfweid". Gekostumeerden moeten om 19.80 uur aan wezig zijn. De optocht vertrekt uiterlijk 20.15 uur. Een goede gelegenheid om ook de kleinere kinderen aan dit festijn te laten deelnemen. Men kan zich ter plaatse aan melden. Wij hopen op een grote deelname ook van de zijde van de Callantsogers en van de Duitse gasten. Visserijdagen. Na de Vlootdagen, na de expositie „Beel den in de Kop" presenteert den Helder nu vanaf 20 augustus tot en met 22 augustus visserijdagen. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat deze dagen georganiseerd worden om de aan dacht op den Hellder als visserij haven te onderstrepen. De slogan „Eet meer vis" spreekt voor zich. Tijdens de visserijdagen kan men de vis- afslag bezichtigen en o.a. gratis viseten op het Julianaplein. Een passe-partout, dat o.a. verkrijgbaar is bij de VVV den Helder, Parallelweg 3, geeft recht op het (gratis of tegen sterk ver laagde kosten) meemaken van enkele zeer aantrekkelijke evenementen. Tijdens de visserijdagen zijn de meeste za ken in het centrum van de Helder tot 22.00 uur geopend. Er zijn rond het Julianaplein kermisattracties, er is een poppentheater en o.a. een schilderijententoonstelling. Het Volendams Operakoor geeft vrijdag 21 augustus een concert (toegang f 5,in de stadsschouwburg. Bij het konen van p«n oasse-partout (volwassenen f 1.50 en kinderen f 1,verzuime men niet het uit voerige programma te vragen. Bingo. Zondag 16 augustus a.s. wordt in het Re creatiegebouw van de Garnekuul 'n Bingo avond gehouden ten bate van het Instru mentenfonds van het plaatselijke Fanfa recorps. De avond wordt verzorgd door het bestuur van de „A.D.A.". Callantsogers en vakan tiegangers verzuimt! niet deze gezellige avond bij te wonen. Er zijn fraaie prijzen te winnen. Agenda. In het nummer van 8 augustus j.1. konden we door gebrek aan ruimte niet ingaan op de agenda van de week van 1 tot en met 8 augustus.Op onverklaarbare wijze werd die agenda in het blad van 1 augustus een grote verwarring. Diverse data zijn uitge vallen, een kerkdienst werd ondergebracht in het Recreatiegebouw van de Garnekuul. Via het bord bij de VVV en het laten om- roeoen heeft men getracht de evenementen zo veel mogelijk onder de aandacht van de gasten te brengen.

Badbode voor Callantsoog | 1970 | | pagina 3