CALLANTSOOG zaterdag 22 aug. 1970 nr. 11 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg I 2 - Tel. 0 2248 - 323Verhuur en Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Uitslag autopuzzletocht. In tegenstelling tot de verwachtingen trok de laatste autopuzzletocht van 13 augustus weinig deelnemers. Het is jammer, dat slechts een gering aan tal verhuurders van vakantieonderkomens met hun Duitse gasten, als tolk, aan deze tocht deelgenomen hebben. De rit voor de ze gelegenheid uitgezet door de heer Blok ker zat byzonder goed in elkaar. Er waren slechts enkele A - klassers die dit keer meededen. Overigens waren ook weinig gasten van de partij, zodat de prijs winnaars voornamelijk onder Callantso- gers gezocht moesten worden. De namen van de prijswinnaars zijn: A. klasse W. Engel, 6 strafpunten B. klasse le V. G. V. Kloosterboer 74 strafp. 2e Mej. T. Bakker, 77 strafp. 3e A. Gorselink, 100 strafp. 4e C. Bijpost 160 strafp. 5e K. Baken 186 strafp. 6e W. Rampen 192 strafp. De poedelprijs was dit keer voor de familie G. van Huis, die zo gelukkig was ook de taart, die onder alle deelnemers verloot werd in de wacht te slepen. Al met al een genoegelijke tocht, die jam mer genoeg te weinig belangstellilng trok. Bibliotheek. Gedurende de laatste week van augustus en de maand september zal de bibliotheek geopend ijn op maandag en vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur. Uitlening in het dorpshuis. Gymnastiekvereniging. Het bestuur van de gymnastiekvereniging maakt bekend dat de lessen donderdag 20 en zaterdag 22 augustus weer hervat wor den. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Klaverjassen. Voor de klaverjasdrive, die dinsdag 18 au gustus j.1. gehouden werd in het dorpshuis „de Kolfweid" was weinig belangstelling De Callantsogers, die in de wintermaanden zulke enthousiaste kaarters zijn, ontbra ken grotendeels op deze gezellige drive. Na een avond geanimeerd kaarten, waren de prijzen voor: le prijs heren Baken-Rietvink, 7265 p. 2e prijs heren Dinkla-Oele, 6591 p. 3e prijs dames Raven, 6431 p. 4e prijs heren Vrijmeijer-te Slaa, 6264 p. 5e prijs heren v. d. Meer Sr. - Jr., 6190 p. 6e prijs heren J. J. de Vos (opa) - P. de Haan 6153 p. De troostprijs was voor de heren Zuid- scherwoude-Veen, die het boekje „Hoe leer ik klaverjassen" in ontvangst mochten nemen. Mededelingen. Tijdens de openbare vergadering op maan dag 17 augustus j.1. werd besloten als can- didaat wethouders te stellen de heren J. Koelemey, Partij van de Arbeid en D Leguit, Burgerlijke Kiesvereniging. Als beide heren tot wethouder benoemd worden, zal hot college van B e:i W in sep tember een volkomen nieuw gezicht heb ben. In mei j.1. werd de heer Mr. C. H. Moll tot burgemeester van Callantsoog benoemd de bovengenoemde heren hadden tot nu toe geen zitting in de raad. We hopen van harte dat niet alleen de be langen van de Callantsogers, bij het nieuwe college in goede handen zijn, maar dat door dit college veel voor de Recreatie gedaan zal worden. V'' danken hierbij aan de zol-mg hrveerde Tennisbanen, met een clubhuis, dat in de wintermaanden als jeugdsociteit gebruikt zau kunnen worden, een speeltuin voor de kinderen, een verwarmd en te overdekken zwembad met sauna en b.v. uitbreiding van de bestaande kampeercentra en meer toegangswegen tot het strand. Baadt niet bij de dammen. Het is gemakkelijk om bij de strandop gangen borden te plaatsen met opschrift „Het is gevaarlijk bij de dammen te baden" en de zaak verder op z'n beloop te laten. De exploitanten van de strandpaviljoens laten de borden niet voor wat ze zijn, maar nemen extra maatregelen o.a. door bad meesters aan te stellen, die het gepachte strand bewaken. Bovendien houdt een strandcommandant controle op het vrije strand. Via de Badbode worden de baders en zwemmers er op attent gemaakt, dat het verboden is met rubberboten, opblaas- ringen enz. in zee te gaan. Toch zijn er nog steeds gévallen, waarbij door het ingrijpen van de strandexploitant, badmeester of strandcommandant onge lukken voorkomen moeten en gelukkig kunnen worden. Er zijn personen, die het nooit leren, zoals de kustbewoners zeggen. Maar aan de an dere kant moet men ook bedenken dat vooral in het Noorden van ons land en in het Noorden van Duitsland z.g. kribben in zee zijn, waarvan men zonder gevaar kan afduiken. Het zou daarom byzonder prettig zijn als de verhuurders hun gasten er duidelijk van op de hoogte zouden stellen, welke gevaar lijke stroming bij de dammen in de Noord zee zijn. Juist de zee trekt veel vakantiegangers, in augustus is de temperatuur van het zee water byzonder gunstig. Het is begrijpe lijk dat het aantal baders toeneemt, maar ook in bepaalde streken het aantal ver- drinkingsgevallen. Jaren geleden, toen het toerisme nog in opkomst was, heeft iemand eens gelan ceerd. dat iedere strandbezoeker min of meer voor badmeester zou moeten funge ren. Het zou een ideale toestand zijn, maar begrijpelijker wijze onuitvoerbaar. Toch kan iedere lezer van de Badbode meewerken aan de veiligheid op het strand door baders en zwemmers er op te wijzen dat er zowel bij land- als zeewind onder stromingen zijn, die het ontstaan van mui en (diepe kuilen) bevorderen. De tegenstromingen bij de dammen bevor deren bovendien het ontstaan van deze muien. Als kinderen, maar ook onervaren zwemmers, in een mui bij de dam terecht komen is het heel moeilijk, soms onmoge lijk ze te redden. Zeg daarom als 't u blieft tegen diegenen, die niet van het gevaar bii de dammen op de hoogte ziin, dat men alleen zonder ge vaar kan baden waar toezicht op de baders is en wanneer men oo het vrije strand in zee gaat, tenminste 40 tot 50 meter buiten de dammen blijft. On die manier wordt een groot aantal personen er van door drongen dat baden en zwemmen in zee niet gevaarlijk is, als men zich houdt aan de voorschriften: ..Baad niet bij de strekdam men, geen opblaasboten, ringen etc. in zee" Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten af 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. GEVAARLIJK TE BADEN NABU.OE DAMMEN bathIngneari}«cause- WA/5 IS vm 0ANGEROUS ÖANGEREUX DE SE BAIGNER PRÉS DES JEfEÈS ESTST GEFAHRLCH BEI DEN BUNEN 2U BADEN

Badbode voor Callantsoog | 1970 | | pagina 1