Lampionoptocht. De lampionoptocht van 20 augustus j.1. trok veel belangstelling. Jammer was het, dat ook nu weer zo weinig gekostumeerde kinderen aan deze laatste lampionoptocht deelnamen. De jury, bestaande uit 3 dames, had daar door geen omvangrijke taak, maar omdat de gekostumeerden over 't algemeen met zeer orginele ideeën aan de optocht deel namen, was het niet eenvoudig prijswin naars bekend te maken. Hoofdprijs seizoen 1970: „Wees lief voor de jantjes, uit Doorn, ze vegen de dam schoon" Com Mando en Mari Niers Bij de groepen waren de prijzen voor le prijs Opa en oma van vroeger, Sylvia Mooy-Petra Steigstra 2e prijs Voetballers, Anja Manikus-Regina Tichelaar De prijzen bij de enkelingen waren voor le prijs Hartenvrouw, Petra Kruit 2e prijs 7up mannetje, Bobbie Rosenboo 2e prijs 7 Up mannetje, Bobbie Rosenboom 3e prijs Dackelzüchterin, Anke Schwenkhagen 4e prijs Keukenprinses, Hilde Steigstra 5e prijs Volendammermeisje, Corina Steigstra 6e prijs Hollandse, Ute Dick Modemeisje, Eva Ostendorf 7e prijs Arabier, Rolf Hammersfar Beatle, Dick Hammersfar Napoleon, Martin Langenberg 8e prijs Cowboy, Ben Ostendorf De leiding berustte, door ziekte van de heer Boeder, bij de heer Gorseling, die de stemming er best in wist te krijgen. De heer Boeder wensen we vanaf deze plaats een spoedig herstel. The jerry jox sixs. Op 6 september spelen in het dorpshuis te Callantsoog ,,The jerry jox sixs". Dit is dezelfde band die speelde tijdens de prijsuitreiking van de teamkamp. Op verzoek van vele inwoners wordt deze muziek nog eenmaal naar Callantsoog ge haald ter gelegenheid van de kermis die vroeger op de le zondag van september een aanvang nam. Het is natuurlijk voor barig te spreken van een nieuwe kermis in Callantsoog, doch indien blijkt dat er be langstelling is kunnen we volgend jaar iets meer organiseren. Het gaat cr nu eigenlijk om, om te zien of de Callantsogers nog iets voelen voor een kermis in het dorp. De consumptieprijzen worden gehandhaafd op f 0,8G voor bier en jenevers en f 1, voor sherry en port. Wel ligt het in de be doeling ter bestrijding van de onkosten een entree te heffen van f 2,per persoon. Volleybal. Sinds 15 augustus 1970 is de volleybal club in Callantsoog zelfstandig geworden. Er is een voorlopig bestuur samengesteld. De club zal in het komende seizoen met twee teams uitkomen in de NeVoBo com petitie, n.1. met een herenteam en een ad- spiranten damesteam. De vereniging heeft momenteel ongeveer 40 leden, nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven bij de heer P. Stobbe, Duinroosweg 15 en de heer K. Bos, Helmweg 27. In overleg met het bestuur „Stichting Dorpshuis" zal een trainingsavond wor den vastgesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van J. Semplonius en M. I. Weissen- brüch. Jhonnie Arjan, zoon van A. Keppel en A. L. Beun. Ingrid, dochter van M. Hollander en B. de Boer. Marcel, zoon van H. Sterken- burg en C. M. Schagen. Getrouwd: R. S. Vlieger D. E. Modder T. J. Ruyter C. M. J. Molier Overleden: Geen E.H.B.O. en C.R.B. Paal 13 De leden van de E.H.B.O. en de C.R.B. Paal 13 zullen zaterdag 29 en zondag 30 augustus normaal stranddienst verrichten, met uitzondering van de C.R.B. in Groote Keeten waar, indien dit nodig mocht zijn, door de leden van de C.R.B. Paal 13 de dienst onderling geregeld zal worden. In de maand september zal het bestuur van beide verenigingen beslissen of het nood zakelijk is dat er zondags gepatrouilleerd wordt. De dames en heren die geheel vrijwillig hun diensten verleenden ten behoeve van de strandbezoekers, brengen we namens de VVV alle hulde. We hopen van harte dat steeds meer per sonen zullen inzien dat zonder de E.H.B.O.- ers en de leden van de C.R.B. het ondoen lijk is het kilometers lange strand in Cal lantsoog veilig te houden. Personen vanaf circa 16 jaar kunnen zich aanmelden voor een E.H.B.O. cursus Inlichtingen verstrekt de heer G. de Vries tel. 286. Jongelui vanaf circa 12 jaar kunnen in trai ning komen bij de C.R.B. Paal 13. Inlich tingen over het toetreden tot deze vereni ging verstrekt de heer G. Zeeman, tel. 457. Er is dringend behoefte aan vrijwilligers bij beide verenigingen, misschien iets voor u Cultureel sportfonds Het bestuur van het Cultureel Sportfonds bestaat het komend jaar uit de volgende afgevaardigden J. Buis, Gemeenteraad S. Vogelzang, VVV W. Zwaan, Stichting Dorpshuis, terwijl voor de verenigmgen optreden de dames Verbrugge en van wensem. De heren en dames bestuurders van diver se verenigmgen zullen waarschijnlijk den kenmooi, nu weten we waar we om ii- nanciële steun kunnen aankloppen. Om alle hoop maar meteen de bodem in te slaan, delen we mede dat de kas van het londs ledig is. Op korte termijn zal er iets moeten gebeu ren. Het bestuur van het Cultureel Sportfonds overweegt een veiling te organiseren om streeks begin november. Deze veiling kan alleen slagen als alle verenigingsleden hun steentje bijdragen. Het bestuur van het fonds hoopt ongeveer eind september met afgevaardigden van verenigingen een on derhoud te hebben ten einde een wijk- en taakverdeling te bespreken. De verenigingen zuilen via de Branding worden uitgenodigd vertegenwoordigers naar de bespreking af te vaardigen. Als een ieder zijn medewerking verleent zal niet alleen het Cultureel Sportfonds uit de nood geholpen zijn, maar kan de vei ling weer een der gezelligste avonden van het winterseizoen worden. Ingezonden stuk Meerdere jaren kamperen in Callantsoog, geeft ons het gevoel hier in de vakantie thuis te zijn. Zo langzamerhand leer je ve le zaken kennen en veel „gasten" van voor gaande jaren zie je weer. Alle jaren ver andert er wat, ook dit jaar b.v. parkeer plaats bij de duinen, uitbreiding Garnekuul enz. Daarmee moet je zeggen, dat de „Callants ogers" steeds meer gasten gaan bergen. In de Badbodes, wordt ons geprecenteerd welke aktiviteiten er zijn om de gasten be zig te houden. Toch krijg je de indruk, dat er vooral wat leefklimaat betreft nog wel wat meer kan gebeuren. Ik badoel dat er Campings zijn die graag willen uitbreiden en dat wij op andere plaatsen dan de Garnekuul ook graag iets anders zouden plaatsen etc. Wanneer het wat druk wordt zie je overal bordjes „Vol", m.a.w. de gasten moeten maar zien „elders" onderdak te vinden, of ver van zee en andere accomodaties. Vergis ik mij, dat Callantsoog „Vol" is, of weet Callantsoog niet hoe gauw ze „vol" zijn, als het maar even strandweer is. Dan zal het organiserend bestuur eens een „Wijdere blik" moeten hebben voor andere mogelijkheden hier en een concreet standpunt omtrent bovengaande zaken. Een kampeerder Camping „Klein Begin" Er is een idee6nbus. Red. Van de Redaktie. Het laatste nummer van de Badbode zou men eigenlijk moeten beginnen met een „waar blijft de tijd?". Dit geldt speciaal dit jaar, omdat het eerste nummer in dit seizoen al half mei gedrukt werd. Met de gedachte aan alle goede dingen komt een einde, moeten we ook weer af scheid nemen van de zomer 1970. In tegenstelling tot voorgaande jaren, kon den slechts weinig evenementen op het strand plaatsvinden. We hopen van harte dat de kinderspelen volgend jaar weer een ruime plaats op het feestprogramma zullen innemen. We menen te mogen concluderen, dat de festiviteiten die voor de oudere jeugd en voor volwassenen georganiseerd werden, volkomen geslaagd zijn. Vanaf deze plaats willen we dan ook een woord van dank richten aan allen, die er aan medegewerkt hebben de festiviteiten te doen slagen. We denken hierbij in alfabetische volg orde aan: autopuzzletochten, Beatavonden, van Dam to Damrace, excursies door het Zwanenwater, lampionoptochen met het Callantsoger Fanfarecorps, puzzlewandel- tocht, stoelendans, schatgraven en enkele strandspelen, teamkamp, voetballen en wijnfeesten. Het zou te ver voeren de namen van de lei ding, de medewerkers, assistenten en jury leden in dit artikel te noemen. Namens de VVV nogmaals een woord van dank voor de vele initiatieven die ook dit seizoen weer genomen werden. Rest ons nog een woord van waardering aan de drukker, de heer K. van Loenen, voor de prettige samenwerking en de keu rige verzorging van de Badbode geduren de het seizoen 1970. Uw tweede bungalow. Nu de zomervakanties weer ten einde lo pen, neemt de vraag naar het weekend huis, de tweede woning, toe. Door de grote vraag voor die weekendhui zen stijgen de prijzen van de bestaande huizen, nieuw te bouwen huizen zijn door de enorme bouwkosten, ook niet direkt voor een luttel bedrag te verkrijgen. Voor een eenvoudig zomerhuis betaalt men al gauw f 15.000,tot f 20.000,of meer, een bedrag, dat voor velen slechts haalbaar is met een fikse hypotheek. Het gevolg van deze hoge prijzen is, dat slechts weinigen in de gelegenheid zijn gedurende de win termaanden hun vrije weekends buiten door te brengen, terwijl in diverse plaat sen zomerbungalows gedurende vele maanden leeg staan. Het bestuur van de VVV Bad Callantsoog heeft in overleg met haar leden een aantal goed te verwarmen bungalows ter beschik king, die voor weekend verhuur vanaf 1 oktober vrij zijn. Het huren van een bungalow kan in over leg met de assistenten op het VVV kantoor geregeld worden en omvat de gehele pe riode van 1 oktober tot 1 april (ieder week end vanaf vrijdagavond tot maandagoch tend en de gehele Kerstvakantie. Het bestuur van de plaatselijke VVV heeft haar leden geadviseerd voor die peri ode een bedrag van ongeveer f 500.tot f 750,te vragen, al naar gelang het com fort van de bungalow. Indien er onder de lezers personen zijn, die voor deze tweede bungalow v.a. 1 okt. tot 1 april in aanmerking willen komen, die nen zij zich zo spoedig mogelijk schrifte- liik met de VVV Bad Callantsoog in ver binding te stellen.

Badbode voor Callantsoog | 1970 | | pagina 3