vw. Donderdag 10 december j.1. werd in hotel ..Wijde Bliek" de najaarsvergadering van de VVV ge houden. Tijdens deze vergadering deelde de voorzitter, de heer A. van Scheyen mede, dat met het hei werk voor het te bouwen VVV-kantoor. annex brandweergarage en instruktielokaal begonnen is. Voorts kwamen enkele financiële kwesties aan de orde, ondermeer t.a.v. de bijdrage voor de Federatie. In januari 1971 wordt een „hearing" gehouden over het Dorpsplein. De Callantsogers en de va kantiegangers weten dat het grasveld („de Buurt in het spraakgebruik) gedurende de zomermaan den als parkeerterrein gebruikt wordt, waardoor van gras na de zomer „weinig of geen sprake meer is". Deze „hearing", waartoe men nog op een nader tijdstip uitgenodigd zal worden, zal naar wij hopen bijdragen tot een definitieve op lossing van het probleem. Het aantal leden van de VW bedraagt 560, ex tra abonnementen werden het afgelopen seizoen naar ongeveer 260 adressen gezonden. Een abonnement op de Badbode kost f 3,00 per seizoen (12 nummers en de Kerstbadbode). Lezers van dit nummer van de Badboode die een (extra) abonnement willen, kunnen dit opgeven bij het VVV-kantoor, Bad Callantsoog. In de afgelopen zomer zal ongeveer een aantal overnachtingen rond 350.000 geboekt zijn, de verhuur was over het algemeen zeer gunstig. Enkele leden hebben hun bijdrage over het jaar 1970 nog niet voldaan. Willen zij voor 1 januari 1971 het bedrag overmaken op giro 544513? dank u. Bungalows en andere vakantieonderkomens kun nen rechtstreeks door de VVV verhuurd worden. Inlichtingen over deze verhuur kan men verkrij gen op het VVV-kantoor. Voor bemiddeling wordt 6% van het verhuurde bedrag berekend. Enkele pensions zijn opgeheven, met name pen sion Duinzicht, Callantsoog en pension Tamis, Groote Keeten. Beide pensions verlenen uitslui tend logies met ontbijt. Nieuw is pension 't Raadsel, dat de afgelopen zomer bescheiden gestart is en volgend seizoen op volle toeren hoopt te draaien. Met ingang van 19 december zal o.a. met Duits land automatisch getelefoneerd kunnen wor den- De VVV wenst alle leden en vakantiegangers een zonnige zomer 1971. Wist u dat het Kerstnummer van de Badbode in de ge meente Callantsoog huis aan huis verspreid is en dat alle bij de WV opgegeven adressen van vakantiegangers een nummer toegezonden is, dat een abonnement op de Badbode voor te ver huren vakantieonderkomens of voor privé ge bruik aangevraagd kan worden op het WV- kantoor, Dorpsplein 3, dat het beslist aanbeveling verdient, gedurende de zomermaanden een Badbode in uw zomerbun- galow te laten bezorgen, dat de plannen voor een nieuw VVV-kantoor, uitgewerkt zijn en dat de bouw van dit kantoor begin december gestart is, dat in januari reeds begonnen wordt met de ver huur van zomerbungalows, dat het daarom raadzaam is voor 10 januari uw wensen kenbaar te maken, hetzij bij de VVV, hetzij bij partikuliere adressen, dat de mogelijk heid bestaat tot 1 april z.g. weekend bungalows te huren, dat in mei door verhuurders van bungalows een of meerdere weken gratis beschikbaar gesteld zijn, voor personen, aan te wijzen door een so ciale instantie, die zelf niet in de gelegenheid zijn een bungalow te huren, dat het aanbeveling verdient Paas- en Pinkster vakantie tijdig te bespreken en dat het zeer gewenst is bij de strandpaviljoens strandtenten e.d. te bestellen, zodra de vakantie vastgesteld is? Kerstviering. Voor personen van 65 jaar en ouder zal op maan dag 21 december a.s. een kerstmiddag georga niseerd worden in het dorpshuis „de Kolfweid". Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode is nog niet bekend hoe het programma samengesteld is. Met alle personen van 65 jaar en ouder zal tele fonisch kontakt opgenomen worden. Bejaarden, die geen telefoon hebben, worden verzocht. Personen, die niet over eigen vervoer beschik ken, kunnen, indien nodig, per auto worden af gehaald. De bijeenkomst begint om 15.30 uur, er wordt op een groot aantal bezoekers gerekend. Vakantiespreiding. We zullen niet de enige zijn, die spreken over de abominabele vakantiespreiding in het seizoen 1971. De schoolvakanties in Holland en Nordrhein- Westfalen vallen volkomen samen, de bouw vakvakantie is van 10 tot en met 24 juli 1971 in Holland. In Duitsland prefereert men een vakantiesprei ding per distrikt, zodat in bepaalde gebieden zoals bijv. Bremen en Niedersachsen, waar in 1970 de schoolvakanties in juli gehouden werden nu in augustus vrijaf gegeven wordt. In Nederland zijn alle schoolvakanties onveran derd vanaf 26 juni tot 9 augustus ('n uitzonde ring vormen enkele middelbare scholen, die on geveer een week later beginnen). De collectieve vakanties in Nederland zijn: 26 juni tot 10 juli Noord Brabant, Limburg en Zeeland 10 juli tot 24 juli Oost en Noord Nederland bouw en neven bedrijven, textiel 24 julli tot 7 aug. Noord en Zuid Holland Utrecht, Gelderland en metaalindustrie. In Duitsland zijn de vakanties als volgt geregeld: Nordrhein Westfalen 1 juli tot 14 augustus Baden Würtenberg 29 juli tot 13 september Bayern 22 juli tot 6 september Berlin 10 juli tot 21 augustus Bremen 23 juli tot 4 september Hamburg 12 juli tot 21 augustus Hessen 15 juli tot 25 augustus Niedersachsen 29 juli tot 8 september Rheinland-Pfalz 15 juli tot 25 september Saarland 22 juli tot 1 september Schleswig-Holstein 8 juli tot 21 augustus Een ieder zal begrijpen dat zowel Hollandse als Duitse vakantiegangers weinig gelukkig zijn met deze regeling. Het is te hopen dat door in ternationale samenwerking er in de toekomst een reëele vakantiespreiding zal komen. Voor het seizoen 1971 doen we dringend een be roep op allen, die niet te kampen hebben met schoolvakanties van kinderen, zoveel mogelijk de maanden april, mei en juni en augustus, sep tember, oktober in hun vakantieplanning op te nemen. Bridgedrive. Zaterdag 12 december j-1. werd in hotel „Wijde Bliek" de jaarlijkse bridgedrive gehouden. Hoewel het aantal deelnemers minder was, als in eerste instantie verwacht werd, kan de drive toch byzonder geslaagd genoemd worden. Gezelligheid behoeft niet in de quantiteit te zitten, zegt men wel eens. De prijswinnaars waren in de verschillende lijnen: Lijn A. Ie prijs Bosman - Groot 2e prijs Bisselink - Dral Lijn B. Ie prijs fam. Koster 2e prijs Captein - de Waard Lijn C. Ie prijs fam. v. d. Voort 2e prijs Bruin - Dekker Lijn D. Ie prijs Lont - Montulet 2e prijs Bruyn - Zijp De heren Bosman-Groot kwamen in het bezit van de wisselbeker, juist voor de heren Lont- Montulet, die slechts één punt te kort kwamen. Het „nakaarten" nam ook dit keer een niet ge ringe plaats in, hetgeen meestal het geval is bij een gezellige sfeer. 60 jarig jubileum. De heer emmfevrouw Adriaan Vader vierden in oktober jTnun 60 jarig huwelijksfeest. Sinds enige jaren woont het echtpaar in verzorgings huis „Huys ten Oghe", waar in goede gezondheid van een welverdiende rust genoten wordt. Veel oud-gasten kennen de familie als depot houder van Klant's expeditiebedrijf. De heet Vader was in vroeger jaren onder meer lid van het Armenbestuur en van de Kustwacht. Aan belangstelling heeft het in oktober niet ontbroken. Tijdens de receptie maakten familie, vrienden en kennissen van de gelegenheid gebruik het echtpaar nog vele gelukkige jaren toe te wensen waarbij wij ons gaarne aansluiten. te koop gevraagd: BUNGALOW, ZOMERHUIS of WONING Zeeweg - Jewelweg Brieven aan redaktie Badbode Kerkdiensten. Ned. Herv. Gemeente Callantsoog, p/a tel. 324 Zo. 20 dec. 16.30 uur Kerstzangdienst m.m.v. en kele koren, vr. 25 dec. 10.00 uur Mevr. Broersen le Kerstdag za. 26 dec. 16.00 uur Kerstfeest met de kinderen 2e kerstdag van de zondagschool, ouders en belangstellenden 'harte lijk welkom zo. 27 dec. 10.00 uur Mevr. Broersen do. 31 dec. 19.30 uur Mevr. Broersen, in deze oudejaarsdienst dienst worden zij die ons het afgelopen jaar ontvielen herdacht. zo. 3 jan. 10.00 uur Ds. van Doorn Kath. Kerkdienst, Callantsoog, p/a tel. 02249-226 vr. 25 dec. 7.00 uur H.Mis met zang in de le kerstdag Ned. Herv. Kerk Za. 26 dec. 19.00 uur H. Mis in de 2e kerstdag Ned. Herv. Kerk za. 2 jan. 19.00 uur H. Mis in de Ned. Herv. Kerk Kath. Kerk, 't Zand, p/a tel. 02249-226 vr. 25 dec. 0.00 uur Nachtmis, gemengd koor le kerstdag 7.00 uur H. Mis, kinderkoor 10.00 uur Hoogmis, gemengd koor za> 26 dec. 9.00 uur H. Mis 2e kerstdag 19.00 uur H. Mis, jongenskoor met ritmische begeleiding zo. 27 dec. 8.30 uur Hoogmis 10.30 uur H. Mis 19.00 uur H. Mis do. 31 dec. 19.00 uur Avondmis, gemengd koor oudejaarsdienst vr. 1 jan. 8.30 uur H. Mis 10.30 uur H. Mis za. 2 jan. 19.00 uur Avondmis, gemengd koor zo. 3 jan. 8.30 uur Hoogmis, dameskoor 10.30 uur H. Mis 19.00 uur H. Mis Gelgenheid tot biechten. di. 22 december 19.30 uur, gemeenschappelijke biecht oefening. Di. 22, wo. 23 en do. 24 december 's morgens tot 10.30 uur, wo. 23 dec. na de avondmis tot 20.00 uur do. 24 december van 16.00 tot 20.00 uur Geref. Kerk, Schagen, Corn. Bockstraat, p/a tel. 2381 vr. 25 dec. 10.00 uur Ds. G. H. schouten 17.00 uur Kinderdienst Ds. Schouten zo. 27 dec. 10.00 uur Gem. dienst met Herv. Evang. Ver. Bethel, Ds. W. J. Sythoff Ds. G. H. Schouten 19.00 uur Ds. W. J. Dijk, St. Pancras do. 31 dec. 19.30 uur Ds. G. H. Schouten oudj aarsdag vr. 1 jan<. 10.00 uur Ds. G. H. Schouten zo. 3 jan. 10.00 uur Ds. G. H. Schouten 19.00 uur Ds. S. Schoon, Vries Lutherse gemeente Den Helder Wezenstraat 68, p/a tel. 02230-13527 do. 24 dec. 22.00 uur Kerstzangdienst, Ds. Mudde vr. 25 dec 10.00 uur Gezinsdienst, Ds. Mudde zo. 27 dec. 10.00 uur Ds. Mudde do. 31 dec. 19.30 uur Ds. Mudde oudej aarsdienst zo. 3 jan. 10.00 uur Ds. Mudde tijdens de diensten van 10 uur kinderoppas Kerk Restauratie. In het afglopen jaar werd door de leden van de Ned. Herv. Kerk veel werk verzet voor de res tauratie van het kerkje in Callantsoog. Eerst stuitte men op nogal wat moeilijkheden, omdat Monumentenzorg mededeelde, dat de kas leeg was en een wachttijd van meerdere ja ren onder ogen gezien diende te worden. Maar na veel overleg zijn toch enkele goede resulta ten geboekt. In de maand december werd een begroting van de architect ontvangen. De plannen, waartoe Monumentenzorg goedkeuring moet geven, zijn zodanig uitgewerkt, dat het inwendige van de kerk in de eerste fase gerestaureerd zal worden. Het vernieuwen van de ramen wordt in die eerste fase eveneens ter hand genomen- „Enzo dachten de leden van de kerke- raad, waarom zouden we dat dan niet meteen grondig onder handen nemen. Aan drie zijden ramen van oud Hollands glas in loodwerk en aan een zijde, de zuidkant van de kerkgebrandschilderde ramen.". Het is een fantastisch,idee, dat in een vakantie oord als Callantsoog beslist uitgevoerd moet worden. Helaas, wordt voor die uitvoering geen geld beschikbaar gesteld door Monumentenzorg. Het komt er op neer, dat particulieren een raam (er zijn er zes nodig) kunnen schenken. Enkele toezeggingen zijn reeds gedaan, dank zij het enthousiasme waarmede de kerkeraadsleden te werk gaan. Waarschijnlijk zijn er onder de lezers van de Badbode in binnen- en buitenland personen of groepen, die willen medewerken of een raam willen schenken (kosten ongeveer f 2000,tot f 4000,-- per raam). Men stelle zich in verbin ding met een der kerkeraadsleden.

Badbode voor Callantsoog | 1970 | | pagina 2