Dorpsnieuws. Het inwonertal van de gemeente Callantsoog heeft het aantal van 1700 overschreden. Nu de gemeente steeds meer uitbreidt, is het verheugend te kunnen mededelen dat bepaalde voorzieningen in de gemeente tot stand zijn ge komen. Wij denken allereerst aan de riolering, waarvan het afgelopen seizoen veel gasten hinder on dervonden. De riolering in het dorp Callantsoog is deze herfst een feit geworden. De meeste percelen, vooral die ten behoeve van vakantiegangers, zijn reeds aangesloten. Dus trouwe bezoekers van Callantsoog, het volgend seizoen heerst er weer de gezellige rust in het dorp en bij uw zomeronderkomen. Een dertigtal nieuw te bouwen zomerbunga- lows op het gemeentelijke kampeercentrum „de Garnekuul" zullen voor het seizoen 1971 in ge bruik genomen kunnen worden. Enkele van deze bungalows zijn nog niet verkocht. Na het seizoen 1971 zullen nogmaals 30 bungalows ge bouwd worden, deze zijn nog niet besproken. Maar er is veel animo, dus mocht u iets willen kopen, haast u. Aan de Denneweg en aan de Jewelweg worden enkele panden gebouwd voor permanente bewo ning. Ook van die woningen kunnen nog enkele gekocht worden. Het laatste nieuws is vooral bestemd voor de leden van de VVV en de vakantiegangers, maar ook de overige inwoners van Callantsoog zal het verheugen, dat met de bouw van het nieuwe WV-kantoor, annex brandweergarage en in- struktielokaal, begonnen is. Maandag 7 december werd de eerste paal geheid. We hopen van harte dat het gebouw aan-de- verwachtingen zal voldoen. Feestavond Bejaardensociëteit. De bejaardensocieteit onder voorzitterschap van de heer R. Koelemey heeft op vrijdag 11 decem ber j.1. een feestavond georganiseerd, voor leden en niet leden (welke laatste tegen een geringe entreeprijs de avond konden bijwonen). Voor de pauze werd de avond verzorgd door en kele inwoners uit Callantsoog. De heren Dik en Raap speelden enige tijd accordeon, terwijl de dames J. Kruit-Baken en J. de Vries-Kruit een toneelstukje; „de meisjes van vroeger en nu" opvoerden, muzikale begeleiding mej. Elly Dik Na de pauze werden diverse liederen ten gehore gebracht door enkele dames en heren van de Operettevereniging Harmonie uit den Helder. De bezoekers, onder wie het college van Burge meester en Wethouders en enkele afgevaardig den van Stichting Dorpshuis en Cultureel Sport fonds, hebben byzonder genoten van deze to neel, muziek- en zangavond. Namens het be stuur een hartelijk woord van dank aan allen, die de avond tot een succes maakte, ook aan de Goed Heiligman, die bijdroeg in de bestrijding van de kosten. Jammer dat door een foutieve mededeling in eer. der dagbladen, enkele personen niet op de feest avond aanwezig waren. Mededelingen. Bij het bestuur van gemeenten in de kustpro vincies is een schrijven binnengekomen van de Commisaris der Koningin. In dit schrijven wordt de aandacht gevestigd op het feit dat in sommige duingebieden tijdens en na herfststormen door de werking van de bo dem landmijnen te voorschijn kunnen komen. Aan alle bezoekers van duingebieden wordt een dringend verzoek gedaan onbekende voorwerpen in de duinen niet aan te raken, maar van die voorwerpen melding te doen bij de plaatselijke politie. Hoewel deze waarschuwing voor Callantsoog en omgeving niet zo belangrijk is, (de duinen zijn afgesloten of kunnen uitsluitend via het Zwanenwater betreden worden, waar gebruik gemaakt wordt van wandelpaden) menen we er toch goed aan te doen deze mededeling te publi ceren, speciaal voor ouders van die opgroeiende kinderen, die nog wel eens een bordje „Verbo den Toegang" over het hoofd zien. Tuint jescommissie. We kunnen ons indenken, dat de heren van de tuintjescommissie de afgelopen zomer wel enigs zins met hun handen in het haar zaten. De tuin tjescommissie is ontstaan uit een aktie „opge ruimd staat netjes". Wie door het dorp Callants oog wandelde gedurende de afgelopen zomer, zal van „opgeruimd staat netjes" weinig gemerkt hebben. Vele wegen waren opgebroken, de aan leg van de riolering maakte het schone dorp Cal lantsoog, nogal rommelig. Wel werden van gemeentewegen patatzakjes en ijsbekers iedere dag opgeruimd, zodat op dat punt de aktie wel opging. Maar voor de commis sie, die de tuinen moest beoordelen was er een grote zorg. Dan lag bier een weg opgebroken, dan daar. Toch heeft de commissie geineend in de zomermaanden de wedstrijd, een keurig on derhouden tuin, te kunnen laten doorgaan. Ook dit jaar werden de tuiniers in drie groepen ver deeld: a. grote tuinen b. kleine tuinen c. grasvelden De jury heeft in de maanden juni. juli en augus tus een rondgang door het dorp gehouden. De uitslag van de wedstrijd werd bekend ge maakt tijdens de najaarsvergadering van de VVV. Prijswinnaars waren: Grote tuinen W. Kistenmaker, Stuyvezandeweg 34 116% P- E. H. Steenmeyer, Denneweg 8 111 P- H. Klaassen, Stuyvezandeweg 28 109 P- Eervolle vermelding. S. Vogelzang, Stuyvezandeweg 24 107 P- J. Kooij, Dorpsweg 6 106 P- Kleine tuinen Jb. Bakker, Fazantenweg 5 (3x beker) 109 P- H. Bloem, Duinroosweg 55 107 P- K. Rietvink, Jewelweg 3 106 P- Eervolle vermelding. J. Molier, Duinroosweg 28 104% P- M Bakker, Duinroosweg 33 102 P- Grasvelden A. Vriesman, Zeeweg 31 43 P- D. de Jong Abbestederweg 7a 42% P- A. Boerman. Stuyvezandeweg 2 41 P- Eervolle vermelding. B. Zeeman, Dorpsweg 18 39 P- P. Bakker, Jewelweg 1 37 P- Met de heren Dongelmans, Sleutel en Marees heeft nu ook de heer Jb. Bakker, Fazantenweg een beker ontvangen, waardoor ook hii tot de groep ere-tuinders behoort. Heer Bakker van harte proficiat met het behaalde resultaat. Door de heer G. Sleutel, een der ere-tuinders, werd een wisselbeker beschikbaar gesteld voor grasveld of tuin, waar met weinig middelen een groot effekt verkregen wordt. De eerste keer werd deze beker gewonnen door „Huys ten Oghe", waar de heer K. ten Boekei in 't byzonder, veel werk van 't grasveld maakt. Gefeliciteerd. De heren van de tuintjescommissie en de heer C. Bakker uit Schagerbrug met assistent hebben de afgelopen zomer een moeilijke taak gehad. Namens de VVV hartelijk dank voor al het werk dat ook deze zomer weer verzet is. Doktersdiensten. In Callantsoog en omgeving zijn de doktersdien sten voor de komende feestdagen als volgt ge regeld. Vanaf vrijdag 25 december, le kerstdag, tot en met zondag 27 december wordt de medische dienst waargenomen door de heren doktoren K. DE BOER, Julianadorp, telef 02235-221 en A. E. C. ROOKMAKER .Petten, telef. 02268-460. Donderdag 31 december vanaf 12.00 uur en vrij dag 1 januari 1971 dokter: J- F. W. G. VERHEUL, 't Zand, tel. 02249-223 Tijdens het weekend van 2 en 3 januari kan men zich voor medische hulp wenden tot de heren doktoren: K- SCHOEN, St. Maartensbrug, tel. 02246-1230 en H. P. DE BOER, Schagen, telef. 02240-2380. De verenigingen in kort bestek. De aktiviteiten van het grootste deel der vereni gingen in Callantsoog spelen zich af in dorpshuis ,-De Kolfweid". Voor nieuw ingezetenen en voor hen die hier tijdelijk verblijven, voor overige bellangstellen- den willen we een overzicht geven van de moge lijkheden die in Callantsoog geboden worden op sport- en cultureelgebied. Maandagmiddag vanaf 2 uur Bejaardensocieteit. Maandagavond repetitie Toneelvereniging, spelers kunnen zich ter plaatse aanmelden. Eveneens op maandag cursusavond E.H.B.O., voor inlichtingen wende men zich tot de heer G. de Vries, Kruisweg 2a. Dinsdagmiddag en avond wordt de dameshand balsport beoefend. Sinds kort is een herenhand- balclubje opgericht, training is iedere dinsdag avond vanaf 21.30 uur. De plattelandsvrouwen geven zo nu en dan een cursus en een keer per maand een ledenavond, voorts is er een dameszangclubje. Voor lidmaatschap kan men zich wenden tot mevrouw P. C. Dik, Denneweg 15. Huisvrouwengymnastiek is op woensdagmiddag, dit is een speciale cursus, welke niet onder de gymnastiekvereniging valt. De voetbaltraining is op woensdagavond, voor lopig is de training nog steeds buiten op het voetbalveld. In het zaaltje van het dorpshuis wordt op woens dagavond gemusiceerd door de accordeonver eniging. Donderdag is de dag voor de turnlus- tigen, vanaf 's middags 4 uur is er gymnastiek, 's avonds een speciale cursus „keep fit" voor dames en voor heren. Een type-cursus wordt één keer per 14 dagen eveneens op donderdag gegeven. Vrijdagavond oefent de fanfare en spelen en trainen de volleyballers. Zaterdagochtend is er gymnastiek voor de klei nere kinderen en zondag komen de volleyballers nogmaals aan bod. Het dorpshuis is iedere dag. onder schooltijd, bezet voor gymnastiek voor de schooljeugd. De bibliotheek, eveeneens ondergebracht in het dorpshuis, heeft uitleenavond op vrijdag van 7 tot 8 uur gedurende de wintermaanden, in de zomer is er iedere avond uitlening. Er is een ruime keuze aan boeken, zowel voor de jeugd als voor volwassenen. Tijdelijke inwo ners van de gemeente Callantsoog kunnen even eens boeken lenen. In hotel „Wijde Bliek" kunnen de bridgers (ook voor tijdelijke inwoners) hun kaartje leggen op maandagavond. Nieuwelingen, beginners en ge oefende spelers zijn van harte welkom. Aanvang 19.30 uur- De leden van de C.R.B. Paal 13 zwemmen iedere donderdagavond in de „overdekte" in Alkmaar. Inlichtingen kan men o.a. verkrijgen bij de heer G. Zeeman, Prévinaireweg 2. Voorts zijn er enkele biljartclubs, terwijl ook één keer per maand een klaverjasdrive gehou den wordt. Inlichtingen over biljarten kan men verkrijgen bij de heer P. C. Dik, Denneweg 15 en bij de bejaardensocieteit. Voor de data van kla verjasdrive informere men bij Gebr. Steigstra, Dorpsplein. Overige aktiviteiten zoals handwerken enz. gaan hoofdzakelijk uit van de Plattelandsvrouwen, of van de dames van de Ned. Herv. Kerk, terwijl mevrouw Smit-Crum nog steeds gebreide laoies verzamelt voor dekens voor het Rode Kruis. Grootte der lapjes 17 bij 17 cm. Voor de jeugd is naast de beoefening van snort ook een jeugdsocieteit, welke iedere zaterdag avond plaats vindt in een der zalen van gebouw de Garnekuul. Jeugdige inwoners van de ge meente Callantsoog zijn van harte welkom. Dit zijn enkele grepen uit de vele aktiviteiten die op cultureel- en sportgebied plaats vinden in Callantsoog. Veiling Cultureel Sportfonds. Het Cultureel Sportfonds is enige jaren geleden in 't leven geroepen om verenigingen, die in fi- lanciële moeilijkheden verkeren te helpen hun aktiviteiten te ontplooien. In der tijd was een behoorlijk begin-kapitaal be schikbaar, dat in de loop der jaren verdeeld werd onder diverse verenigingen. Afgelopen herfst werd een aktiecomite gevormd om dat fonds uit Je geldelijke zorgen te helpen. Door spontane medewerking van velen kon een veiling gehouden worden. De veiling bracht ruim f 3400,00 op, terwijl aan giften f 500,00 binnen gekomen is. Na aftrek van de onkosten, t.w. drukwerk, consumpties etc. kan op een banksaldo van ongeveer f 3250,00 gerekend wor den. De verenigingen die subsidie hebben aange vraagd, zullen in de loop van december bericht ontvangen of zij voor financiële steun in aan merking komen. De commissie Culltureel Sportfonds dankt alle medewerkers(sters) voor de hulp, die zij gebo den hebben bij het ophalen van goederen en giften, het distribueren van de goederen en voor de assistentie, die verleend is op de veilingdag en -avond. De gevers van goederen en financiën hartelijk dank, door uw goede gaven, door de kooplust van velen is de veiling een succes geworden. Heel veel dank, ook namens de verenigingen.

Badbode voor Callantsoog | 1970 | | pagina 3