CALLANTSOOG zaterdag 3 juli 1971 nr. 4 Red. Mevr. C.H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12-Tel. 0 2248 - 323. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Verhuur en Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Zandhopen maken. Het eerste strandfeest in dit seizoen werd gehouden op woensdag 23 juni j.1. Aan vankelijk was de animo gering, maar nadat het weer zonniger werd, kwamen er zich meer deelnemers melden voor de wedstrijd zandhopen maken. Hoofdzakelijk kleinere kinderen deden aan dit evenement mee, al of niet geholpen door volwassenen. Toen de vloed kwam opzetten, werd het pas echt feest voor de kleintjes. Iedere keer als een vlaggetje door het wa ter werd weggespoeld, ging er een gejuich op. De troostprijs (de vlag die het eerste omging) was voor Robert Stanecker Voor de hoofdprijzen kwamen in aanmer king: le prijs groep Grevelingen 2e prijs groep Aartsen en de Wijs 3e prijs groep de Groot Alle kinderen werden tijdens de wedstrijd getrakteerd, terwijl de strandexploitant Vos, de jongste en oudste deelnemer, t.w. Andrea Haack en grootvader, een consump tie aanbood. Een zeer geslaagd feest, dat bij alle deelnemers zeer in de smaak viel. Wekelijkse Markten. di. Den Helder: Viseetdagen Bergen: Kunstmarkt wo. Hoorn: Oud Hollandse Markt do. Schagen: West Friese Markt vr. Alkmaar: Kaasmarkt BAADT NIET BIJ DE STREKDAMMEN Hoorn. In deze tijd van het jaar trekken miljoenen van her naar der. Velen onder hen weten eigenlijk niet precies wat zij met hun vrije tijd moeten aanvangen. Zodra zij op de plaats van bestemming zijn aangekomen, beginnen de problemen. Waarheen en wat moeten we doen? Diverse verenigingen en instanties hebben zich met de vrije tijdsbesteding in de va kantie bezig gehouden. Vele vooruitstre vende WV's organiseren (soms in samen werking met het gemeentebestuur in hun omgeving) diverse jaarlijks terugkerende evenementen. Kreatieve instellingen, mu sea, oudheidkamers nemen een voorname plaats in op toertochten, die overal ge maakt kunnen worden. Gewone wekelijk se marktdagen worden een folkloristisch spektakel, waarbij bijv. oude ambachten uitgeoefend worden. Hoorn, de stad met een rijk historisch ver leden, bleef hierbij niet achter. In de zes tiende en zeventiende eeuw was Hoorn een der bekendste wereldhavens. Veel histo rische gebouwen herinneren aan deze tijd. evenals het standbeeld van J. P. Coen. Rond dit beeld wordt, op het plein ,de Rode Steen' genaamd iedere woensdag een Oud Hollandse Markt gehouden. In zventiende eeuwse kostuums worden oude beroepen en ambachten gedemonstreerd, zoals het kantklossen, mandenvlechten, klompen maken enz. De oude stoomtram (origineel) rijdt in de zomermaanden enkele keren per dag naar Wognum en Medemblik. In Hoorn zijn gedurende de zomermaanden diverse musea geopend, waarbij o.a. het West Fries Museum op de Rode Steen met Nagasaki prenten (houtsneden uit de acht tiende en negentiende eeuw), byzondere aandacht vraagt, evenals een tentoonstel ling van Russische Ikonen in het St. Jans Gasthuis of Boterhal op het Kerkplein. Vanuit Hoorn komt men in korte tijd in Hoogwoud, waar een unieke collectie knip sels in de Ned. Herv Kerk te bezichtigen is. Toermalijn. Op uitnodiging van de direktie van „de Boet" zal het poppentheater „Toermalijn" een voorstelling geven voor kinderen in de kleine zaal van het dorpshuis ,de Kolfweid' op dinsdag 6 juli a.s. om 15.30 uur. Mocht hiertoe aanleiding bestaan, dan zal een tweede voorstelling plaats vinden om 17.30 uur. Door „de Boet" wordt in samen werking met de VVV een wedstrijd in zandfiguren maken georganiseerd woens dag 7 juli om 13.00 uur. Aanmelden vanaf 9 uur bij de direktie van „de Boet", Dorps plein. Het is de bedoeling zandfiguren te maken naar aanleiding van het poppenspel van dinsdag 6 juli. Er is aan deze wedstrijd o.a. als prijs beschikbaar gesteld: abonne ment op een cursus in „de Boet". De deelnemers hebben circa twee uur ge legenheid om hun werkstuk in zand te ma ken. N.B. de wedstrijd kan uitsluitend bij gun stige weersomstandigheden doorgang vin- I den. Bebossing. In het vorig nummer van de Badbode heb- we een prent afgedrukt van het schilder achtige Callantsoog in vroeger jaren. Eerlijkheidshalve moeten we er bij ver tellen, dat behalve in de kom van het dorp, het Dorpsplein, elders weinig of niets te zien viel. Hier en daar stonden in het land verdwaald enkele boerderijen, maar dat was dan ook alles. Overigens was het hier een kale dorre vlakte. Callantsogers be weerden altijd dat bomen in deze omge ving niet groeiden. Er waren, dan ook in vroeger dagen bijna geen struiken en bomen in Callantsoog te zien. Met boksdoorn hagen trachtte men wat fleur aan het dorp te geven. Maar dat was absoluut geen succes. De planten bleken zo welig te tieren, dat niet alleen dé tuinen rijk voorzien werden, maar dat onder de muren en vloeren door, de plant de huizen binnengroeide. De Callantsogers stelden toen weer alles in het werk om de boks doorn van hun erf te verwijderen. In de twintiger jaren werd op initiatief van enkele Callantsogers een serieus begin gemaakt met de aanplant van wat bebos sing. Dat was een ceremonie. Alle school kinderen mochten een boom planten. De toenmalige burgemeester de heer Kos ter, plantte de eerste den, daarna volgden de wethouders Kruisveld en Sleutel. Ver volgens was het de beurt van de kinderen. Iedere geplante boom werd voorzien van een plaatje, dat de naam van de planter vermeldde. Niemand onder de Callantsogers geloofde echter dat er iets terecht zou komen, van deze bossages. Maar nu heeft Callants oog door die jonge aanplant van de twin tiger jaren toch een VVV bosje, waar jong en oud op winderige zomerdagen heel ple zierige uren door brengen. Trouwens elders in het dorp worden tegen woordig ook pogingen ondernomen om door de aanplant van struiken en heesters wat meer groen en wat luwte te krijgen. Bomen en struiken als wilg, populier, els, vlier, duindoorn, wilde roos en Oosten rijkse den doen het over het algemeen goed aan de kust. Vooral wanneer ze in het juis te jaargetijde, herfst of vroeg voorjaar geplant worden. De nieuwe bestemmings plannen voor Cal lantsoog en omgeving houden bij de uit breiding van het dorp terdege rekening met de z.g. groen beplanting. Over een aan tal jaren zal dit, als de plannen uitgevoerd kunnen worden, het aanzien van het dorp ten zeerste ten goede komen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten af 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 1