CALLANTSOOG zaterdag 24 juli 1971 nr. 7 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Verhuur en Abonnementen VVV-kantoor - Telefoon 02248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Waarheen. In de Badbode hebben we al vele keren over Alkmaar geschreven. De kaasmarkt op vrijdag was en is nog steeds een trek pleister voor velen. Dat een dergelijke markt met oer oude ambachten, als klom penmaken, mandvlechten, stoelenmatten, houtsnijden, potten bakken een touristisch tintje heeft gekregen, is begrijpelijk. Daarover willen we het nu eens niet heb ben. Alkmaar biedt n.1. veel meer. In juli en augustus worden op werkdagen rondvaarten door de grachten gehouden. Vanuit Alkmaar kan men een boottocht maken naar Amsterdam v.v. op dinsdag, woensdag en zaterdag of naar de Zaanse Schans op maandag en donderdag. Naar Amsterdam vertrekt de boot om 9.00 uur, naar de Zaanse Schans om 12.00 uur. Juist de laatste jaren begint men er meer en meer aan te denken, de auto thuis te laten. Er wordt meer gebruik gemaakt van de fiets gedurende de vakantie en een boot tocht is een aangename afwisseling. Het landschap en de steden ziet men bovendien eens van zeer nabij Een tocht naar Amsterdam behoeft verder geen aanbeveling. Iets anders is het gesteld met de boottocht naar de Zaanse Schans. Er zijn onder de Hollanders en buitenlan ders velen, die zich geen raad weten met het begrip „Zaanse Schans". In 1570 werd door Diederik van Sonoy in de zaanstreek de z.g. Kalver Schans aan gelegd. Op deze schans verrees op initiatief van architect Jb. Schipper een openlucht museum, dat een getrouwe weergave is van een Zaanse woongemeenschap rond 1700, de wereldberoemde „Zaanse Schans". De Zaanse Schans bevat de bekende groene Zaanse huisjes en diverse oude molens, als een verfmolen, oliemolen, mosterdmolen en houtzaagmolen. Naast het restaurant is een antieke kruidenierswinkel en een ouderwetse zeef drukkerijIn de oliemolen kan men dagelijks het z.g. olieslaan aan schouwen. De huisjes en molens zijn nor maal bewoond (althans voor het grootste gedeelte). De boottocht naar Amsterdam of naar de Zaanse Schans kunnen we ten zeerste aanbevelen. Maar ook in Alkmaar zelf zijn mooie gebouwen van historische waarde en de Molen van Piet. Deze molen werd 200 jaar geleden gebouwd, staat op het bolwerk en is nog steeds als meelmolen in gebruik. Op werkdagen is de molen te bezichtigen. Van de historische gebouwen noemen we de Grote of St. Laurenskerk, met het oudste, door Jacob van Campen gebouwde orgel. Het laat-gotisch stadhuis is te bezichtigen. In het Huis met de Kogel, Appelsteeg is een antiekzaak gevestigd. Voor kinderen en volwassenen vermelden we nog een tentoonstelling in het Stedelijk Museum, Nieuwe Doelen. Deze omvat een verzameling kinderspeelgoed uit de acht tiende en negentiende eeuw. Voor kinderen niet de allerjongsten, zeer geschikt. De Heemschutserie heeft jaren geleden een boekje „Oud Alkmaar" uitgegeven. Om een overzicht van de geschiedenis van Alkmaar te krijgen, raden we de aankoop van dit boekje ten zeerste aan. Nieuwe boot. Enige weken geleden werd in de Badbode medegedeeld dat de Callantsoger Redding Brigade ook voor Groote Keeten een pa trouilleboot aangekocht had. Deze boot een „Noorse jol" is thans afge leverd. Om de aanschaf van deze nieuwe reddingsvlet een enigszins feestelijk tintje te geven, nodigt het bestuur van de C.R.B Paal 13 de leden uit om dinsdag 27 juli 's avonds 20.00 uur de boot te bezichtigen op het strand voor paviljoen Roos. Laatste nieuws. Schatgraven voor heren vanaf 16 jaar, woensdag 28 juli 7.00 uur Strandpaviljoen Vos. Teamkamp. Omdat alle deelnemers aan de Teamkamp zeer benieuwd zijn naar de waardering, die de verschillende hindernissen opleverde, willen we allereerst de eerste 4 plaatsen per hindernis bekend maken. Hindernis 1 Marathon 1 Callantsoog 2 't Botgat 3 Luttik Duin 4 Hazenkamer Hindernis 2 Vaandelzwaaien 1 Klein Begin 2 Luttik Duin 3 Trekkershonk 4 Callantsoog Hindernis 3 Autoduwen 1 Luttik Duin 2 Trekkershonk 3 Callantsoog 4 't Botgat Hindernis 4 Kistverplaatsen 1 Klein Begin 2 Luttik Duin 3 Garnekuul 4 Callantsoog Hindernis 5 Zandzakken verplaatsen 1 Klein Begin 2 Trekkershonk 3 Hazenkamer 4 Luttik Duin Hindernis 6 Kinderverzorging 1 Garnekuul 2 Callantsoog 3 Luttik Duin 't Botgat, Hazenkamer Hindernis 7 Tontrappen 1 Callantsoog 2 Trekkershonk 3 Garnekuul 4 't Botgat Hindernis 8 Ringsteken 1 Klein Begin 2 Trekkershonk 3 Callantsoog 4 Botgat Hindernis 9 Skippybal 1 Trekkershonk 2 't Botgat 3 Klein Begin 4 Callantsoog Hindernis 10 Schommelen 1 Callantsoog 2 Trekkershonk 3 Klein Begin 4 Luttik Duin Hindernis 11 Balgooien 1 Garnekuul en Kruisveld 2 Klein Begin 3 Trekkershonk Trekkershonk won met slechts 1 punt verschil voor Callantsoog. De totale uitslag is: Trekkershonk 66 p. Callantsoog 65 p Klein Begin 56 p Luttik Duin 54 p 't Botgat 53 p Garnekuul 50 p Hazenkamer 41 p Kruisveld 38 p In het dorpshuis ontving de coach van Trekkershonk uit handen van burgem. Moll de wisseltrofee. Na de prijsuitreiking besloot een gezellig bal in een stampvolle zaal deze Teamkamp. Het is wel jammer, dat een spektakel als de Teamkamp in verhouding zo weinig publiek trekt. Alle hulde voor het enorme werk, dat de organisatoren hebben verricht, controleurs en andere medewerkers hartelijk dank voor hun assistentie. In het byzonder een woord van dank aan de E.H.B.O., die de gehele middag op het feesterrein aanwe zig was en aan de heren van aannemers bedrijf Vos en Zn. voor het beschikbaar stellen van de werkplaats om attributen voor de wedstrijd te maken. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 1