CALLANTSOOG zaterdag 7 aug. 1971 nr. 9 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Verhuur en Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Evenementen Woensdag 28 juli j.1. werd door de feest commissie van de VVV bij strandpaviljoen Vos een wedstrijd „Zandfiguren-maken" gehouden. Via de Badbode hebben we meerdere keren geadviseerd te oefenen in het maken van figuren in zand. Nu, jongens en meisjes, dat heeft wel ge holpen, 't was weer echt ouderwets. Mooie figuren, goede afwerking en er werd echt met veel plezier aan de wedstrijd deelge nomen. De jury had het absoluut niet ge makkelijk, maar na rijp beraad besloot men de prijzen toe te kennen aan: le Erland Smit, vliegtuig (jongste deeln.) 2e Bert Noorman, zeehond 3e Yvonne van Bergen, Frico muis 4e Geertjan Dierts, vliegtuig 5e Ciska Poelstra, zeilboot 6e Janjohan Poelstra, aquarium Bij de groepen werden de volgende werk stukken met een prijs beloond: Totempaal, Nicolet Zeeman, Aldertjan Smitle prijs Eend, Jojo Korevaar, Joja Smit 2e prijs Kerkje v. C'oog, Petra v. d. Velde, Erika v. d. Velde, 3e prijs Donald Duck, groep Provily, Eradus, 4e prijs Vis anker, kinderen Schmidt 5e prijs Zwaan en krokodil, groep Brandsma 6e prijs Het verheugt ons dat de kinderen zo hun best gedaan hebben. Waarschijnlijk wordt in augustus nog één keer een wedstrijd in zandfiguren maken gehouden. De jury, bestaande uit de dames Moll en Kloosterboer en de heer Snijder, hartelijk dank voor hun medewerking. Echt ouderwets was niet de gekostumeerde lampionoptocht. Het aantal kinderen dat hieraan deelnam, was betrekkelijk gering. Het aantal toeschouwers was daarentegen overweldigend. Het is bij 'n verkleedpartij altijd jammer, dat niet alle kinderen een prijs winnen. Een volgend keer (5 aug.) zijn andere kinderen misschien weer de gelukkigen. Nu besloot de jury, de heren Dinkla en Gorsselink en mej. Kloosterboer, de prij zen toe te kennen aan de groepen: Hippies, Petra Kruisveld, Anette Blom, le prijs Honkballers, Gerry Hill, Guy Hill, 2e prijs Anti-vervuilingsaktie, Groep Yff en Meulenbelt, 3e prijs Bij de enkelingen kwamen voor een prijs in aanmerking: le Spanjaard, Jan Mast 2e Japanse, Eva Ostendorf 3e Sultan, Ydo de Groot 4e Indiase, Christina Engler 5e Bloemenmeisje, Petra Kruit Donderdag 5 augustus opnieuw lampion optocht! Het schatgraven voor heren op het strand bij paviljoen Vos was woensdag 28 juli j.1. een enorm succes. De heren doken na een beginsignaal in het zand alsof hun leven er vanaf hing. Helaas waren ze op verkeerd terrein begonnen, zodat de eerste inspan ning tevergeefs was. De flessen, die verstopt waren, bevatten een letter, die recht gaf op een prijs. Door strandexploitant Vos waren in samenwer king met een leverancier een krat pils en diverse andere prijzen beschikbaar gesteld. Het evenement schatgraven voor heren vraagt om herhaling. Al met al kunnen de evenementen goed geslaagd genoemd worden. Wedstrijd Hindernissen voor dames enorm succes. Uitslag volgende Badbode. Laatste wandeling door het Zwanenwater. In dit seizoen zal op dinsdag 10 augustus helaas de laatste wandeling door 't Zwa nenwater kunnen plaats vinden. In ver band met 't feit dat het betrekkelijk vroeg donker wordt, is er beslist te weinig tijd om in de avonduren 'n excursie te houden. Dit wil echter niet zeggen, dat er niets meer te beleven is in het Zwanenwater. Dit reservaat biedt de bezoeker de moge lijkheid in ieder jaar-getijde te genieten van de natuur. In augustus begint de trek van vele vogels naar onze streken, maar andere vogels als bijv. de lepelaars, trek ken in zuidelijker richting om de winter maanden door te brengen. De vogels, die hier komen overwinteren, strijken meestal tegen de avond in riet of struikgewas neer. De naar zuidelijker streken trekkende vo gels worden 's morgens vroeg gesignaleerd. Trouwens in een der vorige nummers van de Badbode deelden we reeds mede dat in dit duingebied in de vroege ochtenduren veel te zien en te horen valt. Een dezer dagen werden we er op attent gemaakt dat enkele ijsvogels zich in het natuur-reservaat bevinden. De ijsvogels danken hun naam aan de ijs- blauwe kleur die de vogels hebben. Er zijn veel variëteiten, vooral de bosijsvogels komen in Nederland tamelijk regelmatig voor. Het ijsvogeltje leeft van vis of kleine knaagdieren, voedsel dat in en rond het Zwanenwater in ruime mate aanwezig is. Maar over vogeltjes en plantjes willen we het niet hebben. De gewone wandelaar in teresseert dat niet zo zeer, van veel meer belang is voor hem de weldadige rust en de zuivere lucht die in dit duinterrein nog te vinden is. Het zou verstandig zijn als de bewoners van industriegebieden zich niet beperken tot een bezoek in de zomermaan den, maar ook gedurende de weekends, tij dens de schoolvakanties in de herfst en winter van dit natuurgebied gebruik gin gen maken. Juist in de tegenwoordige tijd, nu overal sprake is van luchtvervuiling enz. bestaat meer en meer behoefte aan een stuk onge repte natuur. Het Zwanenwater is één van die unieke plekjes in ons vaderland waar veel faktoren samenwerken tot een aan genaam, gezond verblijf. Weliswaar zijn de excursies door het Zwanenwater dit seizoen dus ten einde, van de natuur in dit gebied kan men blij ven genieten, nu en in september, in de herfst en de winter, in het voorjaar en tij dens hoog zomerse dagen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. BAADT NIET BIJ DE STREKDAMMEN

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 1