V CALLANTSOOG r~ zaterdag 28 aug. 1971 nr. 12 1 H mm A 3 h - -5Ï**-* M i ii *4 2- Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Verhuur en Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 ROEIBOOT VAN DE K.N .Z.H.R.M. baar. De., Klaas Hollander". Het lag in de bedoeling de jol „Klaas Hol lander" gestationeerd in Groote Keeten in volle zee af te beelden. Tot onze spijt heb ben we tot nu toe geen foto kunnen be machtigen. Wij zijn er echter van overtuigd dat veel Callantsogers (niet behorend tot de oude garde) zich afvragen waarom de reddings- vlet deze naam gekregen heeft. Klaas Hollander werd in 1878 in Groote Keeten geboren. Als 17 jarige jongen werd hij aangenomen als roeier op de reddings boot van de K.N.Z.H.R.M. van het station Callantsoog. Van 1895 tot 1926 deed hij dienst als roeier. In 1926 volgde hij Maar ten Mooy op als schipper van de reddings boot. Toto 1935 bekleedde hij deze funktie. Als roeier was hij betrokken bij de volgen de reddingen. 5 dec. 1896 Louis Marie, Belgische Trawler 22 nov. 1900 Oldenburg, Duits Stoomschip 10 nov. 1903 Constance, Noors zeilschip 23 maart 1905 Wieringer Kotter Met de gedachten aan mannen als Maar ten Mooy en Klaas Hollander, de schippers van de reddingsboot in vroeger jaren en Piet de Haan, die schipper in 1935 werd, zouden er onder de Callantsogers toch veel redders aan de wal moeten voorkomen. De K.N.Z.H.R.M. Amsterdam geeft .gaarne inlichtingen. Dokters diensten. In verband met de vakantie van dokter J. F. W. G. Verheul, wordt in de periode van maandag 30 augustus tot en met maan dag 13 september Seen spreekuur gehouden in het dorpshuis „de Kolf weid". Met ingang van dinsdag 14 september zal dokter Verheul weer in het dorpshuis te consulteren zijn van 9.00 tot 9.30 uur, iedere werkdag. Tijdens de vakantie van dokter Verheul, wordt de dienst waargenomen door dokter Kos, tel. 02249-554, spreekuur van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur op het adres Rijksweg 113, 't Zand. achief foto H. Rotgans Winterverhuur. Het lijkt misschien wel vreemd om over vakantie en verhuur te schrijven, terwijl de scholen nog slechts enkele weken ge leden begonnen zijn. Maar na de ervaring van vorige winter, toen vooral in de schoolvakantietij d veel vraag naar een goed te verwarmen vakan tieonderkomen was, menen we er goed aan te doen, nu reeds te attenderen op de mogelijkheden van huur in de wintermaan den. De wintervakanties vallen dit school jaar als volgt (behoudens uitzonderingen): Herfstvakantie van 16 oktober tot 25 okt. Kerstvakantie van 17 december tot 4 jan. Paasvakantie van 30 maart tot 11 april. Om ervan verzekerd te zijn dat men ge durende die vakanties over een goede, ruime bungalow kan beschikken tegen redelijke prijzen, raden we de adspirant huurder aan tijdig intlichtingen te vragen, VVV kantoor, Dorpsplein. Naast deze vakantieverhuur is het Besuur van de VVV Bad Callantsoog voornemens ook de komende winter goed te verwarmen zomerhuizen te verhuren voor weekends vanaf 1 oktober tot 1 april. Het huren van dergelijke weekend bun galows kan in overleg met assistenten op het VVV kantoor geregeld worden. De prij zen zijn ook bij deze z.g. weekend bunga lows redelijk. De zomerverhuur begint beslist niet eer der als 1 januari 1972. Van de Penningmeester. De Middenstanders in Callantsoog, die iets te vorderen hebben van de VVV, in ver band met geleverde artikelen voor festivi teiten worden verzocht de rekening zo spoedig mogelijk in te dienen op het VVV kantoor. Dorpsplein. De penningmeester van de VVV Bad Cal lantsoog deelt verder mede, dat de verhuur ders van zomeronderkomens, waarbij de VVV bemiddelt, de afrekening omstreeks 15 oktober a.s. tegemoet kunnen zien. De nota's voor in de Badbode geplaatste advertenties worden in september aange boden. Het Zwanenwater. De laatste Badbode zonder artikel over het Zwanenwater is ondenkbaar. Helaas moe ten we dit artikel echter ten zeerste beper ken in verband met de beschikbare ruimte. Al eerder schreven we dat het natuurre servaat in ieder jaargetijde de bezoeker iets te bieden heeft. Voor de speciale vogelliefhebbers is voor- en naseizoen (broed- en trekvogels) de uit gezochte periode om de liefhebberij te be oefenen. Voor de wandelaar is het gebied altijd mooi maar vooral omstreeks deze tijd van het jaar valt de byzondere kleurenpracht op. In augustus en september staat de heide volop in bloei, van zacht lila tot diep paars met een enkele gelukbrengende witte struik. De overberijpte bramen en de oran je rode rozebottels vormen een schitterend kleurenspel tegen de grijs groene duinbe- groeiïng. Deze artistieke kleurscharkerin- gen van de natuur moet men gezien hebben Het is onbegrijpelijk dat op een zo korte afstand van industriegebieden, in dit duin gebied de natuur zo behouden gebleven is. Het gehele duinterrein ademt een rust, een zuiverheid, die men bijna nergens meer vindt. Om te wandelen is het nu de juiste tijd, de kleine wandeling (excursiepad vol- fen) heeft een lengte van ongeveer 4 km., de grote om de beide zoetwatermeren is ongeveer 10 km. lang. Tijdens de wandeling kan men zich niet indenken dat op nog geen 100 km. afstand grote ongerustheid bestaat over milieu- verontreinging, luchtvervuiling en water vervuiling. De wandelaars onder de vakantiegangers raden we beslist aan het Zwanenwater in het vakantieprogramma op te nemen, de rustzoekenden kunnen we geen ander ad vies geven. Ook tijdens een weekend in de herfst, win ter of lente is het beslist de moeite waard en bezoek aan dit duingebied te brengen. Voor de belanghebbenden delen we nog mede, dat de VVV en enkele partikulieren weekendbungalows verhuren, terwijl één hotel, dat over centraal verwarmde kamers beschikt, het gehele jaar geopend is. Middenstand. Voor de openingstijden van de midden- standsbedrijven verwijzen we naar het ar tikel „Indien U ze nodig hebt". Met ingang van zondag 5 september is de gewone ope ningstijd weer van kracht, dus zondag gesloten, dinsdag na 12.30 uur gesloten en zaterdag geopend tot 17.00 uur. Op de overige werkdagen zijn de bedrijven tot 18.00 uur geopend. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 1