Tot ziens C.R.B. Paal 13. De leden van de C.R.B. Paal 13 verrichten normaal stranddienst in Callantsoog en Groote Keeten op zaterdag 28 en zondag 29 augustus. In september beslist het bestuur van de vereniging of het wenselijk is op zondag te patrouilleren. Namens de VVV hartelijk dank aan alle heren, die de afgelopen zomer geheel vrij willig hun diensten verleenden ten behoe ve van de strandbezoekers. Het bestuur van de Reddingsbrigade ver zocht ons de leden mede te delen dat er evenals vorige winterseizoen getracht zal worden één oefenavond per week te hou den in de Overdekte te Alkmaar. Er is echter een enorme stijging in vervoer kosten. De leden van de C.R.B. zullen per circulaire op de hoogte gebracht worden van de te verwachten totale kosten per 10 trainingsavonden. Jongelui vanaf ongeveer 12 jaar en vol wassenen kunnen deelnemen aan de zwem training in Alkmaar. Nieuwe leden, zowel dames als heren, die zich in de komende zomers verdienstelijk willen maken op het strand, kunnen alle inlichtingen (ook over zwemtraining) verkrijgen bij de brigade leden: G. Zeeman, Prévinairerweg 2 D. Bregman, Helmweg 28 Bibliotheek. Met de bibliotheek is het niet zo rooskleu rig gesteld. Allereerst zal voor het eind van dit jaar een ander, hopelijk groter, onder komen gevonden moeten worden. (Er wordt druk overleg gepleegd). Vervolgens bestaat het uitleenteam momenteel nog slechts uit 2 personen n.1. de dames N. de Vries - Johannes en Ingrid de Vries - Heer. Wie onder de Callantsogers (dame of heer) voelt er iets voor om te assisteren? Vooral in de zomermaanden is hulp drin gend gewenst. In het hoogseizoen is enige ervaring wel noodzakelijk, welke in de wintermaanden kan worden opgedaan. Inlichtingen verstrekt mevrouw Klooster boer, Zeeweg 12, telefoon 323. Verder vragen we enkele dames, die wil len helpen bij het samenstellen van een nieuwe catalogus. We denken hiermede in oktober te beginnen. Dames, die zich nu 's middags vervelen, kunnen zich byzonder nuttig maken door ons één middag per week te helpen. Ook deze dames kunnen zich in verbinding stellen met mevrouw Kloosterboer. We zijn ervan overtuigd dat de kreet om hulp spoedig beantwoord zal worden. Bij voorbaat dank. Vanaf vrijdag 3 septem ber is de bibliotheek uitsluitend geopend op vrijdagavond van 7.00 8.CO uur in het dorpshuis „de Kolfweid". Nieuwe leden hartelijk welkom. Bridge. Met ingang van 27 september aanstaande 's avonds 19.30 uur zal de bridgeclub weer starten in hotel „Wijde Bliek". Nieuwe leden, gevorderden en beginnelin gen, zijn van harte welkom. Personen, die het bridgespel willen leren, kunnen zich in verbinding stellen met de competitieleider dhr .Gorsselink, Duinroosweg 13, tel. 467. Ook als men geen partner heeft, kan men zich aanmelden, dit geldt zowel voor hen, die het spel nog moeten leren als voor de gevorderden en beginnelingen. Sociëteit. Het bestuur van de Bejaardensociëteit heeft voor het komende winterseizoen grote plannen. In oktober zal een feest avond georganiseerd worden voor de leden van de sociëteit en voor alle overige Cal lantsogers van 65 jaar en ouder. In decem ber wordt de jaarlijkse St. Nikolaasavond gehouden. Ook op de soosmiddag gaat het er gezellig toe. Er is volop gelegenheid om te klaver jassen, sjoelen, biljarten enz. Nieuwe leden vanaf 65 jaar zijn van harte welkom. Inlichtingen over het lidmaatschap worden gaarne verstrekt op de soos, 's maandags middags vanaf 14.00 uur in het dorpshuis „de Kolfweid" of door de voorzitter, de heer R. Koelemeij, Dorpsplein 34. E.H.B.O. Ook de leden van de E.H.B.O. zullen het komend weekend nog de post bezetten in Callantsoog en Groote Keeten. Mocht daartoe aanleiding bestaan, dan zal in september onderling geregeld worden welke E.H.B.O.'ers op zondag dienst doen. Van harte hopen we dat de inwoners van Callantsoog zullen inzien dat het werk van de E.H.B.O. niet op enkele personen kan rusten. Allen, die het diploma E.H.B.O. niet in hun bezit hebben, kunnen zich opgeven voor een cursus gedurende de wintermaanden. Hoe meer Callantsogers van circa 16 jaar en ouder dit diploma hebben, hoe gemak kelijker het wordt om een dienstrooster samen te stellen voor de posten in Groote Keeten en Callantsoog. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer G. de Vries, Kruisweg of de heer H. v. d. Weij, Zeeweg 47. Van de Redaktie. Bij het schrijven van de laatste Badbode vergaat het ons ongeveer hetzelfde als de badgast, die na een heerlijke vakantie kof fers moet pakken voor het vertrek. Met een zekere weemoed denken we: „aan alle goede dingen komt een einde, zo ook aan de zomer 1971" Gelukkig kon dit seizoen voor de kinderen wekelijks een strandfeest georganiseerd worden, terwijl evenementen voor de jeugd en voor volwassenen een ruime plaats in namen. We mogen constateren dat de diverse fes tiviteiten volkomen geslaagd zijn. Ook van de zijde van de VVV willen we een woord van welgemeende dank richten aan allen die hun medewerking gaven. We denken hierbij aan de evenementen, zoals: Autopuzzletochten, Beat, Bingo met Boerenkapel, Bliksemloterij, Concerten, Dansen, Discobal, Excursies door het Zwa- nenwater, Lampionoptochten m.m.v. Cal- lantsoger Fanfare, Poppenspel, Puzzlewan- deltocht, Schatgraven voor heren, Show van Ruiters, Stoelendans, Strandspelen, Teamkamp, Voetballen en Wedstrijden met hindernissen. Het is ondoenlijk de namen van alle orga nisatoren, assistenten en juryleden te noe men. Nogmaals heel veel dank voor de vele initiatieven die de afgelopen zomer geno men werden. Een woord van extra waardering aan de drukker de heer K. van Loenen is zeker op zijn plaats. De samenwerking in het sei zoen 1971 was uitstekend, de verzorging van de Badbode liet niets te wensen over. Het Cultureel Sportfonds. Het bestuur van het C.S.F. bestaat uit af gevaardigden van Gemeenteraad, VVV en Stichting Dorpshuis en van verenigingen. Momenteel zitten in het bestuur: J. Buis, voorzitter (Gemeenteraad) W. Kloosterboer, secretaris (VVV) W. Zwaan, lid (Stichting Dorpshuis) en namens de verenigingen de leden mevr. van Wensem en de heer Bregman. We mogen rustig stellen, dat dit bestuur sinds het voorjaar niet stil gezeten heeft. Er is heel wat gepraat en nog meer ge werkt voor de Bliksemloterij, die 'n volle dig succes werd. Ruim 7000 loten verkocht. Helaas kan de totale opbrengst nog niet be kend gemaakt worden, omdat enkele mid denstanders nog een rekening moeten in dienen. Men rekent er op dat na de veiling van vorig jaar en deze bliksemloterij een bedrag van ongever f 5500,in kas is. In het Kerstnummer van de Badbode zal een jaaroverzicht verschijnen. In ieder geval kan het bestuur de komende maanden optimistisch tegemoet zien. Allen die hun medewerking gaven bij de ver koop van loten en op de trekkingsavond hartlijk dank. Verenigingen of instanties, die menen voor financiële steun in aanmerking te komen, kunnen een verzoek in dienen bij de voor zitter, de heer J. Buis. Het bestuur heeft trouwens weer nieuwe plannen. Met inschakeling van alle vereni gingen wil men een „Bonte Avond" orga niseren. Nadere mededelingen daarover I volgen. Zandhopen maken. Woensdag 18 augustus vond nogmaals een strandfeest plaats, n.1. zandhopenmaken. Doordat de heer Gorsselink afwezig was stelden enkele medewerkers van Strand paviljoen Vos zich beschikbaar om het fes tijn te leiden. Er was 'n groot tal groepen, die ijverig schepten om een zo stevig mo gelijke berg te krijgen. Met veel enthou siasme werd aan het feest deelgenomen. Bij het opkomen van de vloed werd en van de leiders en van de deelnemers nogal wat geduld gevraagd. Door het uitermate rus tige, fraaie zomerweer was er praktisch geen golfslag. Het duurde daardoor geruime tijd voor de laatste vlag onder veel gejuich door de gol ven overspoeld werd. Helaas hebben we slechts enkele namen van prijswinnaars en wel le prijs fam. Gespenberger 2e prijs fam. Riegelstein en troostprijs fam. Rasenelf. Overige namen zijn ons niet bekend. Aktiviteiten. Helaas hebben we van de zijde van de ver enigingen en instanties weinig of geen re- akties gekregen over de aktiviteiten in de wintermaanden. De meeste verenigingen beginnen meestal zo omstreeks oktober op volle toeren te draaien (behoudens enkele uitzonderingen). Door het bestuur van de VVV werd mede gedeeld dat het plan bestaat in september (bij voldoende deelname) nog een keer een autopuzzletocht te organiseren. De datum is nog niet vastgesteld, wel zijn reeds enke le aanmeldingen geboekt. Voorts zal getracht worden in overleg met het bestuur Stichting Dorpshuis enkele ontspanningsavonden te houden. Suggesties dien aangaande worden gaarne ingewacht bij de secretaresse Stichting Dorpshuis, p/a Zeeweg 12.

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 3