Red.: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12-Tel. 02248-323 Verhuur en Abonnementen: VVV kantoor - Telefoon 02248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - Bad Callantsoog. Nieuw adres: VVV kantoor, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. VAN LOENEN en Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Welkom. In sommige toeristische streken is het de gewoonte de vakantiegangers met span doeken of soms prachtig uitgesneden bor den welkom te heten. In onze omgeving is dat niet gebruikelijk. Ergens vinden wij dat onbegrijpelijk, vooral als men bedenkt dat bijv. in het rayon van de VVV Bad Callantsoog veel gedaan wordt om het de gasten naar wens te maken, ook o.a. door de uitgave van de Badbode. Als speciale attentie wordt het eerste num mer van het seizoen toegezonden aan alle vakantiegangers, die in de komende zo mer in Callantsoog en omgeving vertoeven (althans voor zo ver de adressen bekend zijn)- Dit nummer geeft merendeels algemene informatie over de vakantieplaats en de mogelijkheden daar. De kampeerders, caravanbewoners en zij die een zomerhuis gehuurd hebben, vor men het grootste gedeelte van de vakantie gangers in ons rayon. Het is begrijpelijk dat de huisvrouw, die ook vakantie heeft, er geen behoefte aan heeft haar vrije tijd in de keuken door te brengen met het be reiden van uitgebreide maaltijden of uren met inkopen te verdoen. Er zijn talloze mogelijkheden om lekker en gemakkelijk te eten. Diverse eethuisjes en verkooppunten van patates frites en aanverwante artikelen maken het ook voor de huisvrouw eenvoudig om een goede maaltijd op tafel te brengen. In enkele ho tels zijn speciale dagmenu's voor kampeer ders en bungalow-bewoners verkrijgbaar. Luxueus a la carte eten kan men in ieder hotel. Ook de middenstand werkt in alle opzich ten mee. In het hoogseizoen zijn de levens middelen- en andere zaken tot 21.00 uur 's avonds geopend (behoudens een enkele uitzondering), in het voor- en naseizoen tot 20.00 uur 's avonds. Ook zondags kan men 's morgens inkopen doen. Alle beken de merkartikelen zijn voorradig op culi nair, huishoudelijk en op textiel gebied. In de strandpaviljoens worden ijs en fris dranken verkocht, maar er is o.a. ook soep, warme worst, tosti, etc. verkrijgbaar. Enkele kampeerterreinen beschikken over een eigen cantine, waar alle levensmidde len verkocht worden. Een wasserette is in de gemeente helaas niet aanwezig. In de naaste omgeving is in diverse plaatsen ge legenheid om te wassen o.a. in Petten, Ke telduinweg (gedurende de gehele week.) Naast deze min of meer huishoudelijke voorlichting willen we ook nog iets vertel len over het strand, waar we een apart artikel aan wijden en over de mogelijkheid van ontspanning. In het dorpshuis „de Kolfweid" worden iedere woensdag in het hoogseizoen dans avonden gehouden. Verder staan tal van evenementen op het programma, waarover we wekelijks in de Badbode mededelingen doen, o.a. dans- en bingo avonden en kla verjassen in de Garnekuul. Voor rustige fiets- en wandeltochten biedt de omgeving volop gelegenheid. Er zijn fiets- en wandelkaarten verkrijgbaar op het VVV kantoor, Jewelweg 8, momenteel echter nog alleen van de gem. Callants oog. Langs de duin- en polderwegen vindt men tal van planten en bloemensoorten, die een begin zouden kunnen vormen voor het aanleggen van een geweldige verza meling. In 't Zwanenwater zijn excursiepaden uit gezet voor een wandeling van circa 5 km. en voor een van ongeveer 10 km. Hier kan men van een weldadige rust en een schit terende natuur genieten. Het rayon Cal lantsoog biedt voor jong en oud de gele genheid om een prettige vakantie te hou den en het verblijf tot een onvergetelijke tijd te maken. Over de mogelijkheden in de dorpen 't Zand en Oudesluis, waar de vakantie gangers ook van harte welkom zijn, schrij ven we elders in dit blad. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Het strand. De vakantiegangers, die in Callantsoog en Groote Keeten hun vrije tijd door brengen, zijn over het algemeen strandbezoekers. Zij komen om te zonnen, te baden of te zwemmen. In het voorseizoen, als het zee water nog betrekkelijk koud is, zal men zich beslist niet te ver in zee wagen. Wordt het water warmer, dan komen er vaak moeilijkheden, omdat men niet op de hoog te is van de gevaren, die de zeestromingen kunnen veroorzaken. Door boven- en on derstroming is het bijv. bij de dammen heel gevaarlijk. Blijf a.u.b. tenminste 30 a 40 meter van de dammen verwijderd, daar is nog ruimte genoeg voor een verfrissend zeewaterbad en volg de instrukties van de badmeesters op, die toezicht op de baders houden voor de strandpaviljoens. Zij zijn gerechtigd baders die in de onmid dellijke omgeving van de dammen zijn of zich te ver in zee begeven, terug te roepen. Het baden in zee is in onze omgeving nog een prettige bezigheid, omdat het water vrij helder en zuiver is. Laat het aange naam blijven, door onnodig gevaar te ver mijden. Op het strand van de gemeente Callants oog is het verboden zich met luchtbedden, I opblaasboten, ringen etc. in zee te begeven, I ook op het z.g. vrije strand, waar 'n strand- commandant de leiding en de bevoegdheid heeft om baders uit zee te roepen. Honden moeten op het strand aan de lijn, - men kan ze nog beter rustig thuis laten. Voor een hond is het echt niet prettig om een warme zomerdag aan zee door te bren gen. Het strand zelf behoort tot een der schoonste gebieden langs de Hollandse kust De exploitanten hebben op het gepachte strand papiermanden geplaatst om het af val in te deponeren. De strandbezoekers kunnen er ook aan mee helpen het strand schoon te houden door bekertjes, dozen, papier etc. op te ruimen in een plastic zak of door alles in de papiermanden te bren gen. Het lijkt ons niet overbodig iets over het zonnen mee te delen. Aan zee verbrandt men vrij vlug, vooral kinderen met een blanke huid. In het begin van de vakantie is het gewenst die kinderen niet de gehele dag bloot te stellen aan de zonnestralen, dit om het vaak zeer pijnlijke euvel van verbranding te voorkomen. Voorts is het een bekend verschijnsel dat kleuters spelenderwijs hun ouders kwijt raken. Een plaatje met de naam van het kind en eventueel het nummer van de tent brengt uitkomst. Als men kinderen op het strand vindt kan men het beste bij ze blijven, zodat ze niet verder afdwalen en de strandcommandant waarschuwen. Als de kinderen in de om geving van het gepachte strand zijn, is het verstandig zich met een der strandpavil joens, de E.H.B.O. of C.R.B. post in ver binding te stellen. Bij deze instellingen kan men onderling contact opnemen. Om het verblijf aan het strand zo aange naam mogelijk te maken, verdient het aan beveling een houten of linnen strandtent te huren. Reservering is mogelijk bij de strandexploitanten. Voor zelf meegebrach te beschutting in de vorm van tent of windscherm moet men op de gepachte stranden een vergoeding betalen.

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 1