ljuli 1972 nr. 4 zaterdag V2j Red.: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12-Tel. 02248-323 Verhuur en Abonnementen: VVV kantoor - Telefoon 02248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - Bad Callantsoog. Nieuw adres: VVV kantoor, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. VAN LOENEN en Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 f Autocross Callantsoog;. a.s. Zondag 2 juli zal op het circuit „Abbe- stede" te Callantsoog, de 4e cross georga niseerd door de autocross-organisatie Noord Holland worden verreden. Tros televisie zal van dit gebeuren een documentaire samenstellen die donderdag 6 juli onder de titel .„De coureurs van het weiland" zal worden uitgezonden. In totaal zullen 40 rijders in optimale staat verkerende bolides aan de start verschij nen. De stand na drie ontmoetingen is erg interessant. Aan de leiding staat Albert van Zoolingen, Wieringerwaard met 59 punten, 2e plaats Piet de Vries, Callantsoog met 57 punten, 3e Adriaan Oostindiër, Den Helder met 54 punten, 4e Jack Bakker, Bergen met 51 pt. De bekende T.V. en radio commentator Peter Knegjens zal gedurende de wedstrijd voor het aanwezige publiek het commen taar verzorgen. De aanvang is 14.00 uur, de prijsuitreiking vindt plaats in dorpshuis „de Kolfweid" met medewerking van de Boerenkapel. Windhondenrennen. Voor het eerst in de geschiedenis van Cal lantsoog zullen op 8 juli a.s. windhonden- rennen gehouden worden. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren, leden van de „Windhonden Renvereniging Amster dam" om drie rassen aan de start te bren gen. Deze zijn de Greyhound en Whippet, die wat lijn betreft wel enige overeen komst vertonen (men kan zelfs zeggen dat de Whippet een miniatuur Greyhound is) en de beeldschone Afghaanse windhond. De races worden gehouden op het voet balterrein, zaterdag 8 juli 's avonds om 18.30 uur. De toegangsprijs wordt zo laag mogelijk gehouden nl. f 1,25 per persoon, kinderen half geld. De duur van de gehele demon stratie is ongeveer anderhalf uur. Komt allen Spuitwedstrijden. Enige jaren geleden was het evenement brandweerspuiten voor de jeugd een vast programmapunt op de feestagenda in Cal lantsoog. De laatste jaren kon deze wed strijd geen doorgang vinden, voornamelijk door terrein-moeilijkheden. Het is de commandant van de brandweer gelukt in Groote Keeten bij de Vijverhut een geschikt terrein te krijgen, waar op 1 juli a.s. de spuitwedstrijden voor de jeugd opnieuw geïntroduceerd kunnen worden. Er zal door 3 groepen aan het festijn kun nen worden deelgenomen, nl. door jongens en meisjes van 8 tot en met 10 jaar, 11-12 jaar en 13 - 14 jaar. De inschrijving vindt plaats om 18.30 uur, de wedstrijd begint om 19.00 uur. Uit ervaring in het verleden weten we dat zowel de jeugd als de volwassenen bijzon der veel genoegen aan dit festijn zullen beleven. Willen de deelnemers vooral op tijd aanwezig zijn? Klaverjassen. Zondag 25 juni j.1. werd in het recreatie gebouw „de Garnekuul" een klaverjasdri- ve georganiseerd. Er was een redelijke deelname en evenals de vorige keer een gezellige stemming. Enkele namen van prijswinnaars zijn: le prijs heer Grootes 5821 pt. 2e prijs P. van Diepen 5807 pt. 3e prijs S. Veenema 5370 pt. 4e prijs C. Sterkenburg 5293 pt. 5e prijs D. van Bergen 5050 pt. De poedelprijs was voor de heer H. van Bergen, die 3533 punten wist te verzame len. De volgende drive is vastgesteld op vrijdag 7 juli a.s. 's avonds 19.30 uur, eveneens in „de Garnekuul". Er wordt verwacht dat zowel Callantsogers, enz. als gasten in gro te getale aan de drive zullen deelnemen. Een vriendelijk verzoek om vooral tijdig aanwezig te zijn. Dank u Tekenwedstrijd. In het vorige nummer van de Badbode hebben we reeds medegedeeld dat jongens en meisjes vanaf 1 juli tot en met 12 augustus kunnen meedoen aan een teken wedstrijd. Deze wedstrijd wordt georgani seerd door het bestuur van de kampvereni ging A.D.A. (Anders Dan Anders). De A.D.A. verzorgt o.a. kinderspelen, sportevenementen, dansen, bingo, enz. in het recreatiegebouw van de Garnekuul in Callantsoog. De vereniging bestaat al 12 jaar en het bestuur wil nu een eigen ver- enigingsvlag hebben. Daaraan, jongens en meisjes, mogen jullie meewerken. Bij de kampbeheerder van de Garnekuul kunnen jullie vanaf 1 juli een vel tekenpapier afhalen. De vlag voor de A.D.A., die je zelf ontworpen hebt, teken en kleur je op dat vel papier en lever je in bij de cantine van de Garnekuul. Aan de achterzijde van de tekening schrijf je je naam, leeftijd, adres en of je een jongen of een meisje bent. Een jury zal de prijswinnaar aanwijzen. Voor die prijswinnaar is een jongens- of meisjesfiets beschikbaar. De tekening kan tot uiterlijk 12 augustus worden ingele verd. Per deelnemer wordt slechts één vel te kenpapier uitgereikt, dus jullie moeten eerst maar goed oefenen op een blad pa pier van ongeveer 20 bij 40 cm. groot. Veel succes bij het ontwerpen en veel plezier met het tekenen. Iedere deelnemer ontvangt bij inlevering van de tekening in de cantine van de Gar nekuul een gratis consumptie voor de moeite. Evenementen. Voor vakantiegangers en overige geïnte resseerden wordt zaterdag 1 juli a.s. een groot wijnfeest gehouden in het recreatie gebouw „de Garnekuul" te Callantsoog. Medewerking verleent o.a. de „Boerenka pel Callantsoog". Voor overige evenemen ten verwijzen we o.a. naar de agenda van deze week. Speciaal voor enkele festiviteiten in de 2e week van de bouwvakvakantie vragen we uw bijzondere aandacht. Allereerst willen we vermelden dat bij camping Ros te Cal lantsoog een groots vuurwerk zal worden afgestoken. Verder is er een prestatie wandeltocht over 5 en 10 km, in het Zwa- nenwater waarbij Europees, Wereld en Olympisch kampioen Ard Schenk o.a. het startschot zal geven. In de week van 8 tot 15 juli wordt boven dien een auto-puzzletocht voor vakantie gangers gehouden, de Rommelmarkt en in Groote Keeten een lampionoptocht. Voor nadere informatie verwijzen we naar het volgende nummer van de Badbode. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. GEEN OPBLAASBOTEN, RINGEN EN LIGBEDDEN IN ZEE

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 1