8 juli 1972 nr. 5 zaterdag Red.: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12-Tel. 02248-323 Verhuur en Abonnementen: VVV kantoor - Telefoon 02248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - Bad Callantsoog. Nieuw adres: VVV kantoor, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. VAN LOENEN en Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 zon zo waar gaan schijnen, hopelijk van nu tot het eind van de zomer. Bedenk dan wel, dat bij het baden in zee de voorschriften van de badmeesters en van de strandcommandant opgevolgd moe ten worden. Ga vooral niet te ver in zee en blijf uit de buurt van de dammen. Prettige vakantie. Het Zwanenwater. Wekelijks en wel op dinsdag worden ex cursies door het Zwanenwater gehouden voor vakantiegangers en voor belangstel lenden. Het duingebied is bij veel „dagjes mensen" zeer in trek doordat men er de mogelijkheid heeft rustig en ongestoord te wandelen. Bij veel natuurliefhebbers staat het ter rein in hoog aanzien. Een boek over dit natuurreservaat komt waarschijnlijk in september uit onder de titel: „Vogels van het Zwanenwater". Sportbeoefenaars lopen er nog al eens hun trainingsronde en zo nu en dan vindt er een grote wandeltocht plaats zoals op 9 juli a.s. Kortom de belangstelling voor het Zwa nenwater neemt steeds meer toe. Dit is niet te verwonderen, als men be denkt dat in ons overbevolkte land slechts enkele streken zijn waar de natuur zich heeft kunnen handhaven. Onder die na tuurgebieden neemt het Zwanenwater wel een zeer voorname plaats in. Nu in juli fladderen de jonge vogels rond, waarbij de meeuwen in verschillende va riëteiten wel de brutaalste zijn. Vooral de zilvermeeuwen deinzen er niet voor terug in tijden van gevaar tot de aan val over te gaan. Dat dit gebied een woon oord is voor broed-, duin-, riet- en moeras vogels is wel algemeen bekend. Misschien is het echter nog niet opgeval len dat ook de kleurschakeringen, vooral in de avonduren indrukwekkend zijn, per soonlijk werden we er op een tocht door dit gebied zeer door getroffen. Maar over het Zwanenwater kan men ei genlijk niet schrijven, de pure rust en zuivere natuur moet men ondergaan. Prestatieloop. In het Zwanenwater te Callantsoog zal op zondag 9 juli a.s. een grote prestatieloop gehouden worden over 5 en 10 km. Aan die tocht kan een ieder meedoen, omdat het n.1. niet de bedoeling is in recordtijd de uitgezette route te lopen. Wel kunnen sporlieden, die de 5 of 10 km. als een trai ning voor hun wedstrijdsport beschouwen, een der organisatoren vragen de tijd op te nemen. De inschrijving begint om 10.00 uur, de start, die wordt verzorgd door de meer voudige schaatskampioen Ard Schenk, vindt plaats om 10.30 uur. Het prettige van dit evenement is dat bij praktisch ie dere weersgesteldheid het festijn kan door gaan. Bij een bewolkte lucht kan in het Zwanen water toch een heerlijke wandeling ge maakt worden, bij zonnig weer is de kans om goed bruin te worden in dit beschutte duingebied heel groot. Alle deelnemers, die de tocht uitlopen, ont vangen een herinnering. Er wordt op ge rekend, dat vele aan dit sportieve element zullen deelnemen. Zaterdag 8 juli Bingo t.b.v. Zon, oh zon. Alle mogelijke lofuitingen zouden we wel willen afsteken op de zon, als ze maar ging schijnen. Want gelooft u ons, beste lezers, ook wij vinden het onplezierig dat het niet zulk stralend zomerweer is als we de laatste jaren gewend waren. Ook wij vinden het echt niet leuk, dat vakantiegangers in dikke jassen en wollen truien langs de wegen slenteren, inplaats van heerlijk aan het strand te liggen zon nen. Maar ook al zouden we het nog zo graag willen en ook al gunnen we het alle vakantiegangers van harte: we kunnen nu eenmaal niets aan het weer veranderen. Het enige zou zijn om dagelijks een ode aan de zon te wijden, misschien dat zoiets helpt. Trouwens in onze omgeving is het nog niet zo slecht. Er zijn vakantieoorden in Nederland en in het buitenland waar het al dagenlang regent. Hier is het tenminste (met uitzondering van zaterdag 1 juli) overwegend droog weer. Men kan er op uittrekken, wandelen, fietsen enz. en er zijn tal van evenementen die bezocht kunnen worden. We begrijpen volkomen dat de meeste va kantiegangers gekomen zijn om van zon, zee en strand te genieten en niet om te fietsen enz. maar in ieder geval, als men dat wil, kan men zich beslist goed verma ken. Bovendien zijn er vanuit onze omge ving een aantal folkloristische markten, exposities en musea goed bereikbaar. Enkele van die musea zijn zeker ook voor kinderen leerzaam en onderhoudend. We denken bijv. aan het Marine museum in Den Helder en het Zuiderzee museum in Enkhuizen. Heeft men echter geen zin in wandelen of fietsen, is men beu van de bezoeken aan musea of markten en wil men een rustig ritje met een bepaald doel '.R.B. Paal 13" in Garnekuul maken, dan zouden we willen zeggen trek „de boer op". In het kader van de „Toer-in" kan men n.1. enkele land- en veeteeltbedrijven bezoe ken. In de omgeving van Callantsoog is bijv. het akkerbouwbedrijf van G. C. van Balen Blanken, Zwinweg 40 in Anna Paulowna iedere donderdag van 10.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Bij J. Brak, Westfriesedijk 21 in Schagen kan men op maandag en donderdag van 10.00 tot 17.00 uur kennis maken met de veehouderij. Iets verder moet men rijden om een bezoek te brengen aan een rozen kwekerij. De firma C. Visser en Zn. Stormweg 4 in Andijk heeft zijn kwekerij voor bezoekers opengesteld op vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. De akkerbouw en rozenkwekerij ko men, dachten we, vooral in aanmerking voor een tochtje met wat oudere kinderen. Een veeteeltbedrijf lijkt ons het meest geschikt voor kinderen van alle leeftijden. Nu wordt er niet verondersteld, dat het uitstapje speciaal met minder mooi weer gemaakt wordt, ook bij zonnig weer is het heel gezellig en bedrijvig op een boerderij. Vooral stedelingen, die ternauwernood we ten dat er nog zoveel groen in ons landje is, raden we aan een dagje „de boer op" te gaan. Bij de hierboven genoemde bedrij ven geven de agrariërs informatie en kan men ook de boerderij bekijken. Een bezoek aan een Museumboerderij met Oudheidskamer in bijv. Den Oever is na tuurlijk ook een overweging waard. Maar voor kinderen is het veel echter om een bezoek te brengen aan een boerderij, waar alles gewoon op tijd door gaat, koeien melken, voeren, hooien, oogst binnen ha len enz. Ja, en terwijl we dit artikel schrijven, is de

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 1