zaterdag 15 juli 1972 nr.6 Red.: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12-Tel. 02248-323 Verhuur en Abonnementen: VVV kantoor - Telefoon 02248 -338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - Bad Callantsoog. Nieuw adres: VVV kantoor, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. VAN LOENEN en Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Spuit wedstrijden. Zaterdag 8 juli j.1. vond in Groote Keeten ondanks de regen de wedstrijd „brand weerspuiten" voor kinderen plaats. Er waren vooral bij de jongste groep een groot aantal deelnemers. Aanvankelijk was het aantal toeschouwers bijzonder groot, maar door de langdurige regenval trok het publiek zich langzamerhand terug. Alle deelnemers kregen een tractatie aan geboden door garage Deen uit Callantsoog. De uitslag van de wedstrijd is in de groep van 8 tot en met 10 jaar: le Rob Leidekker, 390 punten; 2e Jeroen Putter, 380 punten evenals 3e Hans van Putten, 380 punten. De troostprijs was voor Monica Vos, die 100 punten verzamelde. In de tweede groep, jongens en meisjes van 11 en 12 jaar, waren de prijzen voor: le Saskia Ridderhof, 290 punten; 2e Alinda van Paaien, 270 punten; 3e Joop Schotte, 260 punten. De troostprijs ging naar Karin Kooistra met 120 punten. Bij de jongens en meisjes van 13 en 14 jaar gingen de prijzen naar: le Marinda Kooy, 200 punten, evenals 2e Klaas Kooystra, 200 punten; 3e Irina Schouten, 190 punten. En een troostprijs voor Klasien Kager met 120 punten. Het is zeer opmerkelijk dat bij de oudere kinderen, de meisjes de prijzen in de wacht sleepten. Misschien een idee om ook de dames in te schakelen bij de vrijwillige brandweer? Heren brandweerlieden namens de VVV zeer veel dank voor de algehele verzorging van dit brandweerfestijn. Het verheugt ons bijzonder dat op zater dag 15 juli a.s. de spuitwedstrijden in Callantsoog georganiseerd worden om 18.30 uur bij de vijver hoek Duinroosweg, Denneweg. Inschrijven vanaf 18.00 uur. Oudesluis. Weinig vakantiegangers in Oudesluis zul len vermoeden dat dit dorp vroeger aan zee lag. Vrijwel niets herinnert meer aan die ligging. Het dorp is van kustplaats tot plattelandsgemeente geworden. Het karakter is volkomen veranderd in de laatste eeuwen. In de 18e eeuw bestond de bevolking echter voornamelijk van zeevaart en vis serij. De Groenlandvaarders (walvisvaar ders), vissers, kofschippers en vletterlui bewoonden de huisjes op de Akker. Via de nu nog bestaande sluis zochten zij de zee op. De vletlieden loodsten de schepen langs de gevaarlijke route van het Marsdiep naar de Zuiderzee (het tegenwoordige IJsel- meer). Ook assisteerden zij bij het laden van lichters, die de zeeschepen gedeelte lijk losten om gemakkelijker door de on diepe Zuiderzee te varen. De vletterlui van Oudesluis stonden in die tijd bekend als de vrachtschippers van de Waddenzee. In de 18e eeuw had Oudesluis ook een eigen chirurgijn n.1. Dirk Burger van Schoorl, die o.a. bekendheid kreeg als kro niekschrijver. Op het kerkhof in Callants oog staat een grafsteen van de chirurgijn uit Oudesluis met het opschrift: „Dirk Burger van Schoorl 1717". Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6 12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. C.R.B. Paal 13. Aan de Bingo-avond van de „CRB Paal 13„ op zaterdag 8 juli j.1. willen we een apart artikel wijden. Met zeer gemengde gevoe lens werd die avond door de bestuursleden van deze Brigade tegemoet gezien. Men verwachtte er niet veel van. Enkele dagen te voren stonden reeds twee Bingo avonden en zaterdag 8 juli bovendien „Windhondenrennen" op het programma. Maar de voorbereidingen begonnen goed. De middenstanders van Callantsoog en omgeving hebben bijzonder veel bijgedra gen in natura en financieel. Daardoor had de Brigade weinig onkosten te maken bij het inkopen van prijzen. De zaal van „de Garnekuul" was op zater dag 8 juli stampvol, de Bingo werd een geweldig succes. De „speaker" en de kaart verkopers hadden het ontzettend druk. Het resultaat van deze Bingo-avond over trof ieders verwachtingen. Namens het bestuur van de „CRB Paal 13" hartelijk dank aan allen die bijgedragen hebben tot het succes. Speciaal dank aan de middenstand voor de fantastische medewerking, de heren van de A.D.A. die de organisatie in de zaal in handen hadden en de diverse dames en heren die kaarten kochten of verkochten. Nieuws uit 't Zand Oudesluis. De viswedstrijden, die de afdeling 't Zand en Oudesluis wekelijks organiseren, wor den een geweldig succes. Dinsdag 4 juli kwamen ruim 60 personen hengelen in Oudesluis. Er werd goed gevangen, ook door de jeugdige vissertjes. De prijzen bij de jeugd werden verdeeld onder: le Jeroen Wouters, 58 cm vis; 2e Jacqueline Breton, 50 cm vis; 3e Wim Breton, 41 cm vis; 4e Bart Spamer, 33 cm vis; 5e Peter Dorselaar, 25 cm vis. De grootste vis werd door Jacqueline Breton gevangen, 35 cm. B'j de volwassenen waren de prijzen voor: le L. H. J. v. d. Sande, 137 cm vis; 2e G. J. de Moes, 132 cm vis; 3e C. Borkes, 119 cm vis; 4e KL de Moes, 115 cm vis; 5e C. M. van Noort, 77 cm vis. Het was een bijzonder geslaagde avond met ideale weersomstandigheden. Veel belangstelling trok ook de ballon- en draaiorgel wedstrijd in 't Zand, eveneens begunstigd door zeer fraai zomerweer. Ruim 300 kinderen waren bijeen gekomen om hun ballon op te laten, hetgeen een bijzonder feestelijk gezicht was. Aan de wedstrijd draaiorgeldraaien werd door 25 personen deelgenomen. Eerst gaf het orgel, vergezeld van zeer veel publiek, een deuntje weg bij het bejaardentehuis, daarna vond de wedstrijd plaats. De prij zen bij dit evenement werden gewonnen door: le Willy Jacobs, Helmond; 2e H. Schaffer, Duitsland; 3e Netty Maas, Oudesluis; 4e A. van Haarlem, Zeist; 5e H. van Ham, Twisk; 6e Jaap Burger, 't Zand. Nu reeds delen we mede dat op dinsdag 25 juli een roeiwedstrijd in Oudesluis ge organiseerd wordt met draaiorgelmuziek. BAAD NIET BIJ DE STREKDAMMEN

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 1