Disc-jockey verkiezing:. Om de disco-avonden, die veel belangstel ling hebben nog aantrekkelijker te maken, wordt op vrijdag 14 juli een disc-jockey key verkiezing gehouden in het dorpshuis „de Kolfweid" te Callantsoog. Alle ama teur disc-jockeys (Callantsogers, gasten, enz.) kunnen aan de verkiezing deelnemen. Men (ook Duitse gasten) kan zich opgeven bij het dorpshuis op vrijdag 14 juli vanaf 19.00 uur. Er zijn mooie prijzen beschik baar voor de winnaars. Bovendien ligt het in de bedoeling om de beste drie disc-jockeys maandag 16 juli een avond te laten verzorgen in het dorps huis. Dit is de kans voor amateurs. Er wordt niet alleen op veel publiek, maar vooral op een grote deelname gerekend. De aanvangstijd is 20.00 uur. Komt allen naar deze verkiezing. Driemaal is scheepsrecht. Dit bekende Nederlandse gezegde is zeer zeker ook van toepassing op de drie „mis sers" van de Badbode. Wat is namelijk het geval? Donderdag 6 juli zaten vele lezers van de Badbode gekluisterd aan de buis. Volgens berichten in de Badbode zou een reportage „de coureurs van het weiland" door de Tros opgenomen in Groote Keeten, op 6 juli worden uitgevonden. Helaas bleek on ze berichtgever zich in de datum vergist te hebben, de uitzending vond nl. op 7 juli plaats. De volgende misser was de veranderde aanvangstijd van de Duitse Kerkdienst, hetgeen we eerst vrijdag 7 juli vernamen. En of dat nog niet genoeg was, bleek ook de verschijningsdatum van de brochure „Wel en wee van de Nederlands Hervorm de Kerk te Callantsoog" niet geheel te kloppen met de planning. Wat dit laatste betreft kunnen we nu me dedelen dat bedoelde brochure binnen en kele dagen verkrijgbaar is op het VVV kantoor, Jewelweg. Callantsoog. Vriendelijk verzoek. De verhuurders worden verzocht hun gas ten van veranderingen in enkele kerkdien sten op de hoogte te stellen. Allereerst wordt de Duitse Evangelische Kerkdienst in het instruktielokaal van de brandweergarage gehouden en wel tot eind augustus, iedere zondag om 10.00 uur 's morgens, dit in tegenstelling tot eerdere berichten. Vervolgens willen we de Katholieken on der de bevolking en de gasten in Callants oog er nu reeds op wijzen dat de dienst van zaterdag 22 juli komt te vervallen. Daarvoor in de plaats zal op zondag 23 juli 's morgens om 8.30 uur een H. Mis worden opgedragen. Zaterdag 15 juli vindt de dienst normaal plaats om 19.00 uur in het dorpshuis „de Kolfweid". Vlootdagen. De Nationale Vlootdagen in Den Helder zullen dit jaar gehouden worden op vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 juli. Op het nieuwe haventerrein is voldoende parkeergelegenheid voor auto's. Vanaf het volle programma in de bouwvak vakantie uurs busdienst ingesteld naar de haven. Een bezoek aan het haventerrein, waar overigens niet gefotografeerd mag worden, kunnen we ten zeerste aanbevelen, ook voor gezinnen met betrekkelijk jonge kin deren. De haventerreinen zijn op die dagen voor het publiek opengesteld. Er zijn schepen te bezichtigen o.a. Hr. Ms. De Zeven Pro vinciën. De schepen zijn herkenbaar aan een vlag: wit met een rood kruis, in zee vaartkringen bekend als de vlag V. Tijdens de Vlootdagen is het mogelijk een rondvaart per marinevaartuig door de ha ven te maken, ook 's avonds van 19.30 tot 22.30 uur, als de schepen verlicht zijn. Het Marinemuseum aan de Hoofdgracht is dagelijks geopend. Vrijdag en zaterdag worden ter gelegenheid van de Vlootdagen marinefilms vertoond. Demonstraties van de Koninklijke Marine en van de Marine Brandweer vinden plaats op vrijdag en zaterdag. De bezichtiging van de schepen, de rondvaarten en de demon straties zijn gratis toegankelijk. Voor een bezoek aan het Marinemuseum betaalt men een kleine vergoeding. Kinderen zon der geleide hebben geen toegang. Programma's zijn o.a. verkrijgbaar bij het VVV kantoor in Den Helder. Trefbal en Voetbal. De wedstrijden voor de jeugd verlopen prima. Het enthousiasme bij de jeugd is groot, er wordt dagelijks geoefend om maar zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Ook ouders en vriendjes tonen hun belangstelling als supporters. De uitslag tot en met maandag 10 juli is: TREFBAL Garnekuul 't Botgat 1-1 Trekkershonk De Nollen* 2-0 Klein Begin* Luttikduin 0-2 De Nollen* Callantsoog 0-2 Trekkershonk Luttikduin 1-1 Klein Begin Garnekuul 0-2 't Botgat De Nollen* 2-0 Trekkershonk Callantsoog 1-1 Sandepark Callantsoog 1-1 VOETBAL Garnekuul Klein Begin* De Nollen Klein Begin 't Botgat Sandepark 't Botgat Luttikduin Callantsoog Garnekuul De Nollen Callantsoog 2-1 0-2 1-3 0-7 1-2 4-0 Wandelpuzzletocht. Oorspronkelijk zou de wandelpuzzletocht in het Zwanenwater te Callantsoog op 11 juli j.1. gehouden worden. Door het over volle programma in de bouwvakvakantie en door enkele organisatorische problemen meende de commissie dat dinsdag 18 juli een geschikter datum was om de tocht te organiseren. Aan deze wandelpuzzletocht kan worden deelgenomen door groepen van ten hoogste 4 personen. Ook Duitse gasten zijn van harte welkom. De wandeling duurt onge veer een uur. De inschrijving vindt plaats op het VVV kantoor te Callantsoog op maandag 17 en dinsdag 18 juli. Er kunnen ten hoogste 60 groepen aan de tocht deelnemen. Bij de inschrijving wordt gelijktijdig medegedeeld hoe laat men moet starten. De laatste groep deelnemers behoeft daardoor niet zo lang te wachten. Tijdens de wandelpuzzletocht zijn weer allerlei verrassingen in de vorm van vra gen enz. te verwachten. De prijsuitreiking vindt plaats in dorps huis „de Kolfweid" te Callantsoog. N.B. Deelnemers: per groep tenminste een pen of potlood meenemen!!! Evenementen in Callantsoog. Alle festiviteiten, die tot nu toe in het dorpshuis „de Kolfweid" en in het recre atiegebouw „de Garnekuul" te Callantsoog georganiseerd werden, zijn bijzonder ge- zijn niet op gekomen. In het volgende nummer van de Badbode zullen we de stand na 2 weken wedstrijd sport geven. De Bingo-avonden in het recreatiegebouw en in het dorpshuis waren een enorm suc ces. De Beat-avond was geweldig en aan de Volleybalwedstrijden deden 10 teams mee. Deze teams hadden de meest vreemd soortige namen als o.a. Hixcoos, Slamix, 65-, Ambultjes, Spanvries, 't Zootje. Na een enerverende strijd werden de vol gende groepen winnaar: le Lammers; 2e Spanvries; 3e Slamix. Na dit overweldigende succes wordt don derdag 20 juli opnieuw een Volleybalwed strijd georganiseerd. De deelnemende groepen moeten zich om 19.00 uur opgeven in het recreatiegebouw. Ook de Miss Callantsoog en de Miss Oma verkiezing trok veel publiek. Jammer dat er voor de Miss Callantsoog verkiezing wat te weinig deelname was. De namen van alle deelneemsters kunnen we door ruimtegebrek helaas niet opnemen. Bij de Miss Callantsoog verkiezing kwa men o.a. voor een prijs in aanmerking: le A. van Wetten-Oomen, Hilversum; 2e Marle v. d. Helm, Haarlem; 3e Ellen Bosch, Haarlem. Bij de Miss Oma verkiezing waren meer deelnemende dames, waarvan de meer derheid uit Callantsoog afkomstig. De prijzen waren voor: le mevrouw Modder, Callantsoog; 2e mevrouw Manikus, Callantsoog; 3e mevrouw Elzinga, Amersfoort. De avond was een groot succes. Minder enthousiast zijn we over de evene menten die buiten georganiseerd waren in Callantsoog. Met uitzondering van de ex cursie door het Zwanenwater, die veel deelname had en begunstigd was door zeer fraai zomerweer, vielen alle andere evene menten min of meer „van de regen in de drup". Zaterdag 8 juli was bepaald zeer ongunstig om Windhondenrennen te houden. Slechts een paar honderd bezoekers zijn ondanks de regen naar het festijn komen kijken. Zij, de manmoedigen, die de regen trot seerden, hebben werkelijk een fantastisch schouwspel voorgeschoteld gekregen. Vooral de kleine Whippets waren gewel dig snel. Ook tijdens, of beter gezegd, juist voor de aanvang van de Prestatieloop door 't Zwa nenwater begon het te regenen. De deel name was dan ook niet direct overwel - digend. Aan dit evenement werd eveneens door een paar honderd personen deelge nomen. Alle hulde aan hen die zich niet door de weersomstandigheden laten af schrikken. Hoogstwaarschijnlijk wordt in augustus nogmaals een Prestatieloop georganiseerd.

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 3