zaterdag 5 aug. 1972 nr.9 L Camping „KLEIN BEGIN'' vis- en snacktaria TICHELAAR Red.: Mevr. C. H. KLOOS i ERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12-Tel. 02248-323 Verhuur en Abonnementen: VVV kantoor - Telefoon 02248 -338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - Bad C-ollantsoog. Nieuw adres: VVV kantoor, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. VAN LOENEN en Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Het Zwanenwater. Begin augustus bereikt de zomer haar hoogtepunt. In de natuur vooral bemerkt men dit. Het prille groen van de lente en voorzomer maakt plaats voor de rijpere kleuren van struiken, bomen en vruchten. Althans zo is het in onze streken over het algemeen. Een uitzondering kunnen we dit jaar in het Zwanenwater bemerken. Nu, in augustus, is de gehele vegetatie, de planten, bomen en struiken, nog Iris groen- Waarschijnlijk is dit een gevolg van het zeer koude voorjaar en de vochtige voor zomer. In het bijzonder 's avonds tegen zonsondergang is het effect van de ver schillende nuances in de groene tinten fas cinerend. Overigens is het echt augustus in het duin gebied. De broedende vogels hebben plaats gemaakt voor dartel rondvliegende jongen, die al of niet vergezeld van ouder paren op verkenning uit zijn. De lepelaars maken aanstalten om te ver trekken, de jongen zijn reeds met 8 weken in staat zelfstandig tochten te ondernemen en voor eigen voedsel te zorgen. Daarvoor wordt kilometers ver gevlogen om kleine schaaldieren voornamelijk garnalen, bij eb van het wad te halen. Men moet in deze tijd van het jaar een echte kenner zijn om de jongen van de ouderen te kunnen onderscheiden. Althans dat geldt in het algemeen. In het Zwanenwater zijn nog wel enkele fazantenparen met jongen gesignaleerd. De fazant is van origine geen inheemse vogel. Vanuit de Kaukasus is deze vogel als jachtvogel geïmporteerd naar Europa, Noord Amerika en Nieuw Zeeland. De vogels komen nu in Nederland in de duinen, op de heide, de akkers en droge weiden vrij algemeen in het wild voor. Zij leven van graan, onkruidzaden, insekten en larven. Ook kan men in het natuurreservaat nog enkele koppels patrijzen met jongen zien. Deze vogels voelen zich het meeste thuis in de duinen en op de heide. De jongen kunnen na 10 dagen vliegen, maar het ouderpaar patrijs zorgt nog weken daarna voor het rond fladderend kroost. De ge wone fazantehaan is gemakkellijk te her kennen aan de prachtige kleuren, de hen en de patrijzen daarentegen hebben een schutkleur, waardoor zij voor ongeoefen- den moeilijk zichtbaar zijn. Zoals uit voorgaande blijkt zijn er in au gustus niet veel broedvogels met jongen meer te bespeuren. In deze tijd komt de vegetatie meer op de voorgrond. De bessen kleuren, de heide begint te bloeien, de zaden rijpen. Toch zijn er ook nu nog veel vogels, te weten de trekvogels, zij beginnen nu weer naar het Zwanenwa ter te komen. Soms kan men een grote zwarte wolk zien neerstrijken in de struiken of op het riet rond de meren. Ook dat is een gewaar wording, die moeilijk te beschrijven valt. We hebben het al eerder gezegd, dit na tuurreservaat is in alle jaargetijden de moeite van een bezoek waard, niet alleen voor de natuurliefhebbers, maar speciaal ook voor allen die rustig willen wandelen en de stilte in dit gebied willen ondergaan. BAAD NIET BIJ DE STREKDAMMEN om, jen 9S). t pht 1 in 1 6 uur STTT7 #Ik ben pas echt met vakantie, als ik de zee en 't strand zie Ik heb 't goed naar m'n zin op A.N.W.B.-terrein CALLANTSOOG - Tel. 02248-277 500 meter van het strand Prima accommodatie Voor al uw verse groenten en fruit DAGELIJKS vers gesneden groenten en geschrapte aardappelen voor al uw VISSOORTEN, speciaal warm gebakken vis en maatjes haring. Oudesluis. In Oudesluis werden dinsdag 25 juli roei- wedstrijden gehouden en een wedstrijd in draaiorgeldraaien. Voor beide evenemen ten was zeer veel belangstelling. Het draaiorgel zorgde er voor dat iedereen „lekker in de stemming" kwam en toen begonnen de wedstrijden. Er zijn roeiers en roeiers. De een heeft direkt de slag te pakken, de ander duikt het riet in. Zowel van de zijde van de vakantiegangers als van de zijde van de inwoners van Oudesluis was er veel animo. Gezien de uitslag van de wedstrijd moeten we stellen dat de afkomst zich nooit ver loochent. De Oudesluizers namen de prij zen in beslag. Dit waren bij de jeugd: le Marcel de Graaf, Oudesluis; Hans Slikker, Oudesluis; 2e Saskia en Jeroen Wouters, Amsterdam. De vakantiegangers moesten hun meer deren erkennen in: le Dracht, Amsterdam; v. d- Veen, Oudesluis; 2e Wim en Marian Ambuul, Oudesluis. Ook voor het orgeldraaien bestond veel animo, het was een hele toer om een be hoorlijk klinkende melodie voor te spelen, maar ook daar wisten de Oudesluizers raad mee, alhoewel een dame uit 's Hertogen bosch allen de baas bleef. De uitslag van deze wedstrijd luidt: le mevrouw Broos, 's Hertogenbosch; 2e Wim Ambuul, Oudesluis; 3e mevr. S. Ambuul-Slikker, Oudesluis. Het was een bijzonder geslaagd feest, dat beslist nog eens herhaald moet worden. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Lampionoptocht. Voor de deelnemers aan de lampionoptocht was het verzamelen geblazen om 20.00 uur, vrijdagavond. We waren verrast over de deelname, vooral van de zijde van de ge kostumeerde kinderen. De optocht maakte daardoor een geweldige indruk. Vooraf ging het plaatselijk muziekcorps, gevolgd door een grote groep kinderen, daarna kwam de jeugddrumband uit War- menhuizen en weer een groep kinderen. Deze band was speciaal gecharterd door de A.D.A. die de bewoners van het .cen trum de Garnekuul in de gelegenheid stel de om gezamenlijk naar het dorpshuis te komen. Er waren opvallend veel eigen gemaakte lampions, waarvoor 'n extra versnapering uitgereikt werd. Jammer is het, dat bij de evenementen tegenwoordig zo weinig Duitse gasten van de partij zijn. De jury in het dorpshuis maakte de namen van de volgende prijswinnaars bekend: A. groepen: le prijs Luttikduin, Menseneters en Hawaïen meisjes; 2e prijs de Ruiter - v. Dok, Kaasdragers; 3e prijs Ostendorf, Vuilniszak-schoon maakster; 4e prijs Isaksson-Provily, Milieu protest B. enkelingen: le prijs Wendela Goeman Borgesius, jonkvrouw en Engelien Wey, assepoester; 2e prijs Kirstin Eradus, Pippi Langkous; 3e prijs Ydo Groot, Mexicaanse gitarist; 4e prijs Jacob Goeman Borgesius, Ridder en Wies van Barneveld, Atje Keulen-Deelstra; 5e prijs Annelies Nieuwland, zigeunerin De A.D.A. stelde er prijs op zelf te jureren bij de Garnekuul, tot onze spijt hebben we nog geen namen van de winnaars. Alle medewerkenden hartelijk dank voor de organisatie, jurering en muzikale bege leiding. Tekenwedstrijd. Jongens en meisjes in het vierde nummer van de Badbode van dit seizoen hebben we medegedeeld dat jullie allemaal kun nen meedoen aan een tekenwedstrijd. Het is de bedoeling dat je een tekening maakt die een vlag voorstelt, waar de let ters A.D.A. op voorkomen. Een vel tekenpapier kun je afhalen bij de cantine van de Garnekuul. Per deelnemer wordt slechts één vel papier verstrekt, dus er moet eerst wel op ander papier geoefend worden. De tekening die bekroond wordt, zal als voorbeeld dienen voor de vereni- gingsvlag van de A.D.A. De hoofdprijs is een fiets. De tekening, aan de achterzijde voorzien van naam, leeftijd en adres, moet vóór 12 augustus a.s. ingeleverd worden, even eens bij de cantine van de Garnekuul- Doe je best en zorg er voor dat je niet te laat bent. Veel succes! Mededeling. De directie van de Boet, Callantsoog, deel de ons mede dat in de week van 5 tot en met 12 augustus nog handarbeidlessen ge geven worden van 9.0010.30 uur en van 11.0012.30 uur 's morgens. In de periode tot 18 augustus zal het centrum beperkt geopend zijn en van 18 tot 23 augustus is het atelier gesloten.

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 1