zaterdag 26 aug. 1972 nr.12 Red.: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 Verhuur en Abonnementen: VVV kantoor - Telefoon 02248 -338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - Bad Callantsoog. Nieuw adres: VVV kantoor, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. VAN LOENEN en Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Vakantie in september. Niet alleen oudere personen komen de laatste jaren in september naar Callants oog en omgeving. Ook gezinnen met jonge kinderen kiezen deze maand om, nog voor de winter be gint, enkele heerlijke zonnige weken aan het strand door te brengen. De september vakantiegangers komen niet om avond in, avond uit, allerlei evene menten mee te maken. Trouwens als zij goed geïnformeerd zijn, weten ze dat mei en september de rustigste maanden in va kantieoorden in Nederland zijn. Het strand heeft men praktisch voor zich alleen, de rust is ideaal, het zeewater heerlijk van temperatuur. In september kan men aan zee volop ge nieten. De hengelaars kunnen in alle rust hun dobber uitgooien, de garnalenvissers hebben de kans mooie exemplaren in hun net te krijgen. Men moet er echter wel op letten niet bij de dammen in zee te gaan, want ook in september is het daar gevaar lijk. Vooral als de badmeester niet meer aanwezig is, dient men er ook op te letten niet te ver in zee te gaan. Het heeft trouwens geen enkele zin om ver uit de kust te zwemmen. Men brengt niet alleen zichzelf in gevaar, maar ook degenen die te hulp geroepen worden. Voor de sportvisser is het meest ideale avontuur om per schip te vissen op Wad of Noordzee, ook dit kan in september o.a. vanuit Den Helder. Aktieve vakantiegangers, we bedoelen daarmede de mensen, die niet de gehele dag van het „zalig niets doen" kunnen ge nieten, zullen aan het strand hun sport ongestoord kunnen beoefenen. Strandwan delingen kan men in noordelijke en zuide lijke richting maken, maar ook de polder en landwegen zijn heerlijk rustig om een fietstocht of grote wandeling te maken. Degenen, die enigszins vertrouwd zijn met de paardensport, raden we aan ook eens een prima paard (Reitpferd) te huren bij Noot, Zwarteweg, via Groote Keeten te bereiken. We willen er wel op wijzen, dat iedere ruiter eerst „in de wei" onder toe zicht min of meer getest wordt, waarna in groepsverband tochten gemaakt kun nen worden. Heeft men nog een of meer weken va kantie te goed, wil men die rustig door brengen in een ideaal vakantieoord, dan kunnen we beslist adviseren die tijd in Callantsoog of omgeving door te brengen. Er zijn goed te verwarmen ('s avonds wordt het al wat killer) bungalows te huur, waarvan enkele met T.V., zodat ook van de Olympische Zomerspelen genoten kan worden. Nu we het toch over het huren van bun galows hebben, willen we nog even onder de aandacht brengen dat in Callantsoog de herfstvakantie steeds meer gasten laat zien. In het Roergebied valt deze vakantie van 7 tot 14 oktober, in Neder Sachsen en Bremen krijgen de scholen herfstvakantie omstreeks eind oktober. Zij die de herfstvakantie in Callantsoog willen doorbrengen, raden we aan zich vooral tijdig van een bungalow te voor zien. We wensen de nazomerse vakantiegangers zeer veel genoegen en gute Erholung. GEEN OPBLAASBOTEN, RINGEN EN LIGBEDDEN IN ZEE Het Zwanenwater. Soms vragen we ons wel eens af, of de lezers niet langzamerhand genoeg krijgen van de artikelen over het Zwanenwater. Wij zijn nl. bang dat we in de loop der jaren min of meer in herhaling vallen. Maar als we dan vakantiegangers ontmoe ten, die na het lezen van een artikel over het Zwanenwater voor het eerst een be zoek aan dit natuurreservaat brengen en wild enthousiast terugkomen, dan geloven we, dat we op straffe van het feit anderen te vervelen, toch weer iets over dit unieke gebied moeten schrijven. Wat is er dan zo bijzonder aan dit duin terrein? Het is een uitgestrekt gebied, ruim 560 ha. groot. Men kan er uren ach tereen wandelen, zonder iemand tegen te komen, er heerst een weldadige rust. De meren en het donkere water, de heu vels met berken en kruipwilgen begroeid, herinneren aan Noordpoolgebieden als Lapland. De zaden en zaadbollen van ver schillende struiken en planten beginnen kleur te krijgen. De heide staat in bloei, de oranierode rozebottels (heel gezond) steken fleurig af tegen het purper van de vlierbessen, met de schitterende wolken- partijen vormt 't een schilderachtig geheel. De vogelbevolking verandert van samen stelling. De lepelaars zal men in september niet meer aantreffen in het Zwanenwater. De najaarstrek onder de vogels is begon nen, de wintergasten komen. De struiken en het riet zijn nu bevolkt door trekvogels, alhoewel de gewone wan delaar weinig bemerkt van de drukte in de vogelwereld. Overal in de bosjes en struiken komen grote zwermen vogels overnachten op hun tocht naar zuidelijker streken. Tussen de bosjes, de struiken en het riet vindt men talrijke veertjes van allerlei kleur en grootte. Wil men een veertjesverzameling begin nen, dan is het nu de tijd en de gelegen heid. Dit veertjesverlies is de rui in de vogelwereld. De oude veren worden afge stoten en vervangen voor nieuwe, die het winterkleed vormen. Ook op het strand is het een drukte van be lang, vooral als het eb wordt. Om de dozij nen donkere vogels goed te bestuderen is de vroege morgen of de late namiddag de beste tijd. Voor de weekenders wordt het Zwanenwa ter steeds meer een trekpleister, hetgeen begrijpelijk is. De drukte van de grote stad de sleur van de dagelijkse arbeid kan men niet beter ontlopen dan in een gebied dat rust en stilte waarborgt. Van de penningmeester. De penningmeester van de VVV Bad Cal lantsoog deelt mede dat de afrekening van de z.g. bemiddelingsbungalows in de twee de helft van oktober tegemoet gezien kan worden. Door de omvangrijke administra tieve werkzaamheden is het niet mogelijk dit eerder af te wikkelen. Allen, die van de VVV Bad Callantsoog iets te vorderen hebben wegens geleverde goederen voor evenementen of voor ver richte werkzaamheden worden verzocht 'n gespecificeerde nota met b.t.w. berekening in te dienen voor 15 september aan 't adres VVV kantoor, Jewelweg, Callantsoog. In september worden de nota's aangeboden van de in de Badbode geplaatste adverten ties. C. R. B. Paal 13. In Callantsoog en Groote Keeten wordt tijdens het weekend van 26 en 27 augustus door de leden van de C.R.B. Paal 13 nor maal stranddienst verricht. In september zal, indien dit noodzakelijk mocht zijn, de dienst onderling geregeld worden. Het ligt in de bedoeling geduren de de wintermaanden een intensieve zwemtraining te houden in het overdekte zwembad in Alkmaar. Aan deze training kunnen personen vanaf 13 jaar, die de zwemkunst meester zijn, deelnemen. Voorts heeft het bestuur besloten geen ge bruik te maken van het openbaar vervoer naar Alkmaar in verband met de hoge onkosten. Omdat de training in oktober begint en het vervoer voordien onderling geregeld moet zijn, dienen de zwemmers zich ten spoedigste op te geven bij de he ren: G. Zeeman, Prévinaireweg 2 D. Bregman, Helmweg 28, zodat het bestuur kan vaststellen hoeveel auto's per avond beschikbaar moeten zijn. De trainingsavond is op donderdag. Gedurende de afgelopen zomermaanden hebben de heren vrijwilligers tijdens de weekenden weer toezicht gehouden op de baders en zwemmers. Het bestuur van de VVV Bad Callantsoog dankt allen die hieraan hun medewerking verleenden en hoopt dat de C.R.B. Paal 13, ook in de toekomst over voldoende krach ten zal beschikken om de veiligheid op het strand te bevorderen. E. H. B. O. In het seizoen 1972-'73 wordt een EHBO- cursus gegeven in het instruktielokaal van de brandweergarage, Jewelweg, Callants oog. De cursus wordt gehouden op: ma. 16, 23 en 30 oktober, ma. 6, 13, 20 en 27 november, ma. 15, 22 en 29 januari en ma. 5 en 12 februari. Geïnteresseerden, ook van buiten de ge meente Callantsoog, kunnen zich opgeven bij de heer H. v.d. Wey, Zeeweg 47, Cal lantsoog. De totale kosten, inclusief lesma teriaal, bedragen f 50,-. De cursus staat onder leiding van de heer Th. Schilder te Schagen. Gedurende het laatste weekend in augus tus zullen in Groote Keeten en Callants oog door de EHBO'ers de posten op het strand normaal bezet zijn. In september beslist het bestuur van de EHBO of het nog wenselijk is op 't strand dienst te doen. Ook de dames en heren, die gedurende de afgelopen zomermaan den geregeld in de EHBO post op het strand aanwezig waren, hartelijk dank namens het VVV bestuur. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6 12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 1