Baad niet bij de STREKDAMMEN Glad to see you. De Amerikanen hebben de gewoonte de meest onbekende personen te begroeten met „glad to see you". Wij, nuchtere Hol landers, zijn over het algemeen niet zo uitbundig in onze begroeting. Toch, zij het minder luidruchtig, heet de Vereniging van Vreemdelingen Verkeer Bad Callantsoog alle vakantiegangers van harte welkom in Callantsoog en omgeving. De VVV hoopt dat het verblijf van zeer prettige aard zal zijn. Een kleine bijdrage hiertoe, een wegwijzer in uw vakantie oord, vormt o.a. de uitgave van de Bad- bode. Het centrum van het dorp Callantsoog ligt op slechts een minuut afstand van het strand. Groote Keeten is een der oorden met een bungalowpark, dat voorzien is van een kanovijver, speelvelden en tennisba nen, welke door de huurders in dit park bespeeld mogen worden. In 't Zand, circa 5 km en in Oudesluis ongeveer 10 km van het strand, liggen de recreatiemogelijkheden voornamelijk op roei- en visgebied. Momenteel is helaas vanuit genoemde plaatsen geen recht streekse busverbinding met het strand van Callantsoog of Groote Keeten. In diverse vakantie-oorden zijn de mid- denstandsbedrijven goed gesorteerd. Het is beslist niet nodig om levensmiddelen, geschenk- en gebruiksartikelen elders te kopen. In de gemeente Callantsoog zijn de winkels gedurende 't seizoen ook 's avonds en in beperkte mate zondags geopend. Omdat in onze omgeving het merendeel der badgasten bestaat uit caravan- en bungalowbewoners, willen we ook wijzen op de mogelijkheden om buitenshuis te eten. Enkele hotels hebben speciale week- menu's voor deze vakantiegangers. Voorts zijn in de vier door ons genoemde vakantie-oorden eethuisjes en snackbars, waar tegen aantrekkelijke prijzen een warme maaltijd verstrekt wordt. Praktisch ieder hotel verzorgt een luxueus a la carte diner. Diverse kampeerterreinen beschikken over een eigen kantine, waar alle levensmidde len verkocht worden. Gedurende het gehele zomerseizoen wor den in het dorpshuis „de Kolf weid" en in de ..Garnekuul" evenementen voor gasten en inwoners georganiseerd. De Dorpsbibliotheek op het Schoolplein in Callantsoog zal in het seizoen meerdere avonden per week geopend zijn. Er is een ruime keuze in boeken voor kinderen van af ongeveer zes jaar. De sortering boeken voor volwassenen is zeer uitgebreid, spiona- .ge en oorlogsromans, detectives, science fictions, lichte dames-lektuur, streekro mans. Ook de meer ontwikkelde lezer zal zeker iets van zijn gading vinden. In ons rayon is volop gelegenheid om te fietsen en te wandelen. In het natuurre servaat „het Zwanenwater" kan men van een weldadige rust genieten. Er zijn in Callantsoog diverse strandop gangen. Op het kilometers lange strand kan iedere badgast zich volkomen ont spannen. Voor kinderen worden op het gepachte strand in Callantsoog en in Groote Keeten strandspelen georganiseerd. Strandbezoekers kunnen bij de diverse strandpaviljoens warme en gekoelde dran ken, ijs, soep en versnaperingen verkrijgen. In Groote Keeten bestaat er gelegenheid om tegen een geringe vergoeding deel te nemen aan lessen in handenarbeid (bas- teln). Ook in Callantsoog wordt op enkele campings de mogelijkheid overwogen om kinderen van campingbewoners handenar beid te laten beoefenen. De badgasten worden via de Badbode we kelijks op de hoogte gehouden van alle aktiviteiten die in het rayon Callantsoog plaats vinden. Het bestuur van de VVV Bad Callantsoog hoopt dat de evenementen ertoe zullen bij dragen dat het verblijf in Callantsoog en omgeving onvergetelijk zal zijn. 1918 1973 Op 27 maart j.1. was het 55 jaar geleden dat de VVV Bad Callantsoog werd opge richt. Aan dit heugelijke feit werden geen festiviteiten verbonden. Toch willen we deze mijlpaal in de geschie denis van de VVV Bad Callantsoog niet helemaal ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom roepen we de hulp in van de va kantiegangers. Vele families komen reeds jarenlang in Callantsoog hun vakantie doorbrengen, andere zijn er slechts een enkele keer geweest, maar allen hebben hun herinneringen, prettige of minder prettige. Aan al die vakantiegangers, Hol landers en buitenlanders, vragen we een verhaal te schrijven over een of meerdere in Callantsoog doorgebrachte vakanties. De beste verhalen worden beloond met de volgende prijzen: le prijs Verblijf van 2 weken in 6 pers. bungalow juni 1974 2e prijs Verblijf van 1 week in 6 pers. bungalow juni 1974 3e prijs Verblijf van 1 week in 6 pers. bungalow pasen 1974 We menen de verhalenschrijvers in twee categoriën te moeten in delen, t.w.: groep A personen tot 35 jaar, groep B personen vanaf 35 jaar. Voor beide groepen zijn dus 3 prijzen be schikbaar. De inzendingen worden voor 1 augustus a.s. verwacht bij de redactrice van de Bad bode, mevrouw C.H. Kloosterboer-Isaksson Zeeweg 12, Callantsoog. De prijswinnaars krijgen persoonlijk be richt. Vakantiegangers veel succes. Abonnement. Dit eerste nummer van de Badbode in het seizoen 1973 wordt in de gemeente Cal lantsoog huis aan huis verspreid. Verder zal het eerste exemplaar worden toege zonden aan de badgasten, die de komende zomer hun vakantie in de gemeente Cal lantsoog, in 't Zand of in Oudesluis door brengen (voor zo ver de adressen bekend zijn). Via de Badbode (die wekelijks verschijnt) wil men de vakantiegangers zo goed mo gelijk op de hoogte houden van de evene menten, die in het zomerseizoen plaatsvin den en van de mogelijkheden die het va kantie-oord te bieden heeft. Badgasten kunnen een abonnement 12 nummers) verkrijgen door storting van f 5,- op giro 54 45 13 t.n.v. VVV Bad Callants oog, onder vermelding Badbode '73. Losse nummers zijn verkrijgbaar op het VVV kantoor, Jewelweg, Callantsoog a 50 cent per exemplaar. Heren verhuurders het is ten zeerste aan te bevelen ook een Badbode te laten be zorgen op het adres van het verhuurde pand. Leden van de VVV Bad Callantsoog ont vangen één jaarabonnement gratis. Om ervan verzekerd te zijn dat het twee de nummer van 16 juni tijdig ontvangen wordt, verzoeken we het abonnementsbe drag zo spoedig mogelijk over te maken. Vuilnisophaaldienst. In de periode van 1 juni tot 15 september 1973 wordt het ophalen van het huisvuil in de gemeente Callantsoog over 2 wijken verdeeld. 1. Maandags wordt in het dorp Callants oog met de omliggende wegen tot de Noord-Schinkeldijk en de kampeerter reinen opgehaald. 2. Donderdags de Groote Keeten met Koegras en wederom de kampeerter reinen. ALLEEN het huisvuil wat wordt aange boden in PLASTIK VUILNISZAKKEN met het opschrift GEMEENTE CALLANTSOOG wordt meegenomen. Müll wird nur in Plastikbeutel mit der Aufschrift Gemeente Callantsoog" abge- holt und zwar am Montag (Callantsoog) oder Donnerstag (Groote Keeten). Die vollen Plastikbeutel ohne Eimer recht- zeitig an den Strassenrand setzen. Plastikbeutel sind zu haben in den Ge- schaften in Callantsoog und bei A. van Scheijen, Helmweg, Groote Keeten. Nieuw. Elders in dit blad schreven we reeds dat de middenstandsbedrijven ruim gesorteerd zijn. Vele zakenlieden hebben hun assor timent uitgebreid, andere hebben hun panden verbouwd o.a. het Vissersparadijs aan de Abbestederweg, Callantsoog. In dit geheel gemoderniseerde hengelsport centrum vindt de visser alles van zijn ga ding. We kunnen beslist adviseren eens 'n kijkje in het bedrijf te nemen. Naast een uitgebreide kollektie hengels en visattri- buten kan men in het Vissersparadijs des kundige voorlichting verkrijgen over het vissen in binnenwater en in of op zee. De nieuwe zaak van de familie v. d. Berg kunnen we met recht een aanwinst voor de hengelsportbeoefenaars noemen. Op het Dorpsplein in Callantsoog is een café geopend „de Dorfkrüg" genaamd. Het gezellige interieur noodt de vakantie gangers tot een bezoek. Sinds kort heeft zich in Callantsoog een dierenarts gevestigd, die dagelijks spreek uur houdt. Enkele bedrijven veranderden van be drijfsleider i.c. eigenaar. Kapsalon de Haas in Callantsoog wordt gehuurd door mevrouw van As en zal voortaan onder de naam Kapsalon Monique worden voortgezet. In Oudesluis maakte de familie Jansen van de Taveerne d' Oude Sluys plaats voor de familie Rijkers. Het souvenirsbedrijf van de familie Rot gans, Abbestederweg, introduceert in Cal lantsoog reform-artikelen, natuur zuivere voedings- en geneesmiddelen als kruiden, vruchtensappen, brood enz. die de gezond heid niet schaden. Men kan over het gebruik van die kruiden, dranken en voedingsmiddelen verschillend denken evenals over natuur geneeswijze. Een feit is echter dat de geneesmiddelen, die tegenwoordig gefabriceerd worden bij veel zieken minder prettige bijverschijn selen te zien geven, terwijl dit bij zuivere natuurprodukten uitgesloten is. Trouwens bij natuurvolken heeft men voor iedere kwaal een middel, een kruidenthee, zalf of olie geperst uit verse planten. Maar ook in de Westerse beschaving weet men dat het drinken van wortelsap een gezonde bruine tint bevordert. Het eten van brood uit zuivere (dus onbespoten) graansoorten is rijker aan vitaminen en zuivere bijenhoning helpt bij hoesten en ademhalingsstoornissen. Ylierbessensap zou een verkoudheid na enkele dagen on derdrukken. „De taal der kruiden" van Mellie Uyldert verschaft veel inlichtingen over de gene zing door kruiden en de oorsprong van dat gebruik. Maar ook al hecht men weinig of geen waarde aan de geneeskracht van diverse kruiden, de smaak van de zuivere natuur produkten is veel beter. We kunnen een proef met een van de vele produkten uit Reformhuis „de Koets" beslist aanbevelen. In de bouwsektor heerst momenteel ook bedrijvigheid. Aan de nieuwe lagere school wordt veel aandacht besteed. In het z.g. plan Uyterland staan diverse bouwketen en verrijzen de eerste bouw sels. Bij de ingang van het dorp Callants oog is een bord geplaatst dat verwijst naar de aannemers die daar huizen bouwen. Inlichtingen over bouwterreinen kan men verkrijgen bij de edelachtbare heren bur gemeester en wethouders van de gemeente Callantsoog. Het parkeerterrein „Zuid- Schinkeldijk" is een dezer dagen in gebruik genomen. Over het parkeren in het cen trum van Callantsoog verwijzen we naar een apart artikel. 65 Jaar Getrouwd. In het bejaardencentrum „Huys ten Oghe" in Callantsoog is het 7 juni a.s. groot feest. Het Callantsoger echtpaar M. Bakker-Toes zal op die datum de dag herdenken dat zij 65 jaar getrouwd zijn. Beide echtlieden genieten nog een goede gezondheid en verheugen zich bijzonder op de feestdag, die met kinderen, klein en achterkleinkinderen in ,Huys ten Oghe' gevierd zal worden. Ook namens het be stuur van de VVV Bad Callantsoog harte lijk geluk gewenst.

Badbode voor Callantsoog | 1973 | | pagina 2