zaterdag 1 juni 1974, no. 1 Red.: Mevr. C.H. KLOOSTERBOER- ISAKSSONZeeweg 12 - Tel. 02248-323 VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Uitgave. Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. Druk: Fa. K.van Loenen en Zn., Schagerbrug - Telefoon02247-272 Welkom. Het is een goede gewoonte om bij de aan- vang van het zomerseizoen de vakantie- gangers welkom te heten in het vakantie- oord hunner keuze. De Vereniging voor Vreemdelingen Ver- keer Bad Callantsoog (waaronder Groote Keeten, Koegras, Oudesluis en't Zand res- sorteren) hoopt dat dit welkom niet als een holle frase tot u overkomt, maar dat u, badgasten, ook werkelijk van een ideale vakantie in Callantsoog en omgeving zult genieten. In dit artikel willen we u enigszins weg- wijs maken. Voor we hier echter toe over- gaan richten we eerst een woord van wel kom tot de nieuwe inwoners van de wijk Uyterland. Hopelijk draagt ook de Badbode ertoe bij dat u zieh spoedig thuis voelt in uw nieuwe woonoord. In het zomerseizoen worden in de verschil- lende vakantieoorden evenementen geor- ganiseerd, die voor een ieder toegankelijk zijn. Wekelijks wordt in de Agenda aan u medegedeeld waar de verschillende festi- viteiten gehouden worden. Aan de Strandspelen zijn geen kosten ver- bonden, voor de overige evenementen wordt in vele gevallen een bijdrage ge- vraagd. Voor de excursies door het Zwa- nenwater, die wekelijks onderleiding van de heer Jan Doorn door de VVV eeorgani- seerd wordt en geldt de normale prijs. Paardensportliefhebbers kunnen terecht bij manege Noot, Zwarteweg 4( ten noor- den van Groote Keeten). Onder deskun- dige leiding worden strand- en polderrit- ten gehouden. Paardrijles wordt uitsluitend na afspraak gegeven. Aan de ,,lekker lui liggen lezen" vakantie- gangers kunnen we mededelen dat de Dorpsbibliotheek ruim gesorteerd is, ook in jeugdboeken. De uitlening geschiedt in het seizoen meerdere avonden per week. Men leze de Badbode In Groote Keeten en waarschijnlijk ook in Callantsoog kunnen kinderen en volwasse- nen kreatieve handenarbeid beoefenen. In Oudesluis (ongeveer 10 km vanaf Cal lantsoog en 't Zand (circa 5 km naar Groote Keeten) zijn vele mogelijkheden voor hengel- en roeisport liefhebbers. In beperkte mate zijn roeiboten te huur bij de „Taveerne" in Oudesluis. Zeehengelen kan men langs de gehele kust De dammen, pieren of zo u wilt strek- dammen bieden op het kilometers lange strand van Callantsoog een goede gelegen- heid om de werphengel te benutten, ook in de vakantie. De echte zeesportvissers verwijzen we Voor inlichtingen over een dag vissen op de Noordzee of het Wad naar: 02230 - 20720 02230 - 17885 02230 - 21473 02230 - 22689 Tips voor een hengeluitrusting voor binnen visserij en zeehengelen verstrekt de heer W. v. d. Berg, 't Vissersparadijs, Callants oog. De fietsers kunnen de rust en de stilte ondergaan langs de uitgestrekte polder- wegen. Het Zwanenwater en het strand zijn ideaal om te wandelen. Er zijn in het dorp Callantsoog drie strand- opgangen, in Groote Keeten is er een, even als ten noorden en ten zuiden van Groote Keeten. Bij de diverse strandpaviljoens kunnen warme en gekoelde dranken genuttigd worden, ijs, snoep en versnaperingen zijn eveneens verkrijgbaar. De meeste vakantiegangers brengen hun vakantie door in zomerhuizen, caravans of tenten. Speciaal voor de huisvrouwen wij- zen we on de mogelijkheid om goed en tegen redelijke prijzen buitenshuis te eten. In alle door ons genoemde vakantieoorden zijn snackbars, eethuisjes en patates frites- kramen. Ook enkele hotels hebben ten be- hoeve van bungalow-bewoners speciale weekend menu's. Er zijn in Callantsoog en in Groote Keeten verschillende kampeerterreinen. Enkele beschikken over een eigen kantine en kampwinkel. Het ,,Sandepark" in Groote Keeten heeft tennisbanen, sportvelden en een kanovijver welke door huurders van de bungalows in dit park besneeld kunnen worden. De middenstand in de vakantieplaatsen is ruim gesorteerd, het is beslist onnodig el ders inkopen te doen of dozen vol etens- waren mede te nemen. in de gemeente Callantsoog zijn de win- kels op werkdagen ook 's avonds geopend. Zondags, behoudens uitzonderingen, kan men zowel 's morgens als in de namiddag inkopen doen. De VVV Bad Callantsoog wenst alle lezers een prettig seizoen, veel zon, rust en ontspanning. Mededelingen. In Callantsoog wordt bij de Badbode inge- sloten een verslag over Koninginnedag. Door crebrek aan plaatsruimte kon dit niet in de Badbode afgedrukt worden. Zaterdag 15 juni a.s. verschijnt de volgende Badbode Zwanenwater - Natuurmonument. Bij de lezers van dit blad is reeds bekend dat de Vereniging tot Behoud van Natuur monument het Zwanenwater aangekocht heeft. Dit byzondere natuurreservaat om- vat ongeveer 560 ha., waarvan het grootste gedeelte duingebied is. De twee unieke meren zijn circa 60 ha. groot, het moeras en rietveld rond de meren beslaan naar schatting een oppervlakte van 150 ha. In het Zwanenwater komen heidevelden voor, terwijl de bebossing slechts schaars is. De duinen zouden niet zoveel onderhoud nodig hebben, als de typische duinvegeta- tie van o.a. helm, buntgras en mossen niet zo kwetsbaar was. Bij het betreden van de duinen (hetgeen overigens verboden is en was) sterft de beplanting af, waardoor het zand verwaait en stuifgaten ontstaan, hetgeen afbrokkeling tot gevolg heeft. Vooral in het najaar worden de stuifgaten afgedekt met takken enz. Ieder jaar op- nieuw wordt er helm aangeplant om ver- stuivingen tegen te gaan. Bovendien wordt er nauwlettend op toegezien dat de konij- nenstand niet te uitgebreid wordt. Onze duinenstrook is de beste zeewering. Het is dus ook in dit opzicht van urgent belang om de duinen te beschermen. De meren zijn de grootste zoetwaterduin- meren in West Europa. Doordat aan de westzijde een onderstroom afgestorven plantenresten afzet, vindt aan die zijde een land aanwinst plaats. In de toekomst zal het misschien noodzakelijk zijn hier aan iets te doen. Het open water is n.l. van zeer groot belang voor de vegetatie en voor de vogels in en rond de meren. Bezoekers van het Zwanenwater kunnen bij de ingang aan de Zuid-Schinkeldijk een toegangskaart kopen (zie condities el ders in dit blad), leden van Natuurmonu- menten hebben gratis toegang( echter uit sluitend op vertoon van de lidmaatschaps- kaart). Behoudens een enkele uitzondering is de wandelroute ongewijzigd gebleven, de paden en wegen worden door Natuurmo- numenten zoveel mogelijk goed begaan- baar gehouden. Aan de bezoekers wordt dringend verzocht zich niet buiten de paden te begeven. Vanaf het uitkijkduin heeft men een prach tig overzicht op dit natuurreservaat. In een volgend artikel hopen we stil te staan bij het ontstaan van de duinen, het onderhoud en het beheer. Weekend Dienst Doktoren. Vanaf vrijdag 31 mei 18.00 uur tot dinsdag 4 juni 8.00 uur de heren doktoren: J. F. W. G. Verheul, Callantsoog, tel. 02248 - 545 K. Schoen, Sint Maartensbrug, tel. 02246 - 1230 Vanaf vrijdag 7 juni 18.00 uur tot maandag 10 juni 8.00 uur, de heren doktoren: K. de Boer, Julianadorp, tel. 02235 - 1221 R. Luder, Petten, tel. 02268 - 460

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 1