zaterdag 15 juni 1974, no. 2 RedMevr. C.H. KLOOSTERBOER-1SAKSSONZeeweg 12 - Tel. 02248-323 VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Uitgave: Verenlging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. van Loenen en Zn., Schagerbrug - Telefoon02247-272 Toeristische Tips Het zal een ieder duidelijk zijn, dat bij minder gunstig strandweer in Callantsoog weinig te vinden is. Kinderen kunnen kreatief bezig gehouden worden (tot het hoogseizoen alleen in Groote Keeten), Manege Noot verzorgt strand- en polder- ritten, Het Zwanenwater is ook onder sombere weersomstandigheden een plek waar het goed toeven is, viswater is er in de omgeving voldoende, fietstochten en strandwandelingen door het uitgestrekte polderland zijn zo de voornaamste bezig- heden. Velen willen in hun vakantie meer. Een dag uitrusten brengt hen geen ontspan- ning. Zij trekken erop uit. Enkele tips voor uitstapjes kunnen wij U aanbevelen: In Akersloot (ten zuiden van Alkmaar) wordt van 19 juni tot en met 24 juni een lelietentoonstelling gehouden. In een showruimte van 2000 m2 zijn tien- duizenden lelies uit vele landen bijeenge- bracht. 'n Uniek gebeuren dat fotograven en tekenaars zeker in verruking zal bren- gen. De Hollandse molen komt tegenwoordig, vooral door diverse akties, weer meer in de belangstelling te staan. Ook de molens in de Zijpe trachten hun steentje bij te dragen. De Stichting „De Zijper Molens" zorgt ervoor dat de gerestaureerde molens aan de Groote Sloot in St. Maartensbrug en Burgerbrug en de molen aan de Rijks- weg gelijktij dig draaien op de volgende data: 22 juni, 13 juli, 3 augustus en o.a. 24 augustus. De markten in Alkmaar, Schagen, Hoorn en Den Helder zijn uitgegroeid tot toeris tische attrakties. In Enkhuizen komt het Zuiderzeemuseum steeds meer in de be langstelling, vooral interessant voor alien die zich willen orienteren over oude ge- bruiksvoorwerpen, kleding, visservaar- tuigen enz. Het marinemuseum in Den Helder brengt dit seizoen een expositie Onder Stoom" over 150 jaar mechanische voortstuwing bij de Kon. Marine. Ook in Schagen, Alkmaar en Hoorn zijn musea waar tentoonstellingen op allerlei gebied te bezichtigen zijn, in Alkmaar o.a. over kinderspeelgoed. Wist U dat er een groot rood bord met een waarschuwing in vier talen te vinden is, halverwege de strandopgang dat er langs onze kust honderden men- senredders, vissers en jutters wonen, die zonder uitzondering zo'n diep respect heb- ben voor de zee, en door de ervaring van jaren zo doordrongen zijn van de gevaren, dat ze voor geen goud zouden durven wat U dagelijks waagt. .dat er vorig jaar weer enige badgasten met aandacht het rode bord stonden te be- kijken en luidkeels verkondigden dat „het zo'n vaart wel niet zou lopen, die flauwe kul" dat, over vaart gesproken, er bij eb langs onze kust een zuidelijke stroom loopt met een vaart van 2V2 zeemij lper uur. dat deze stroom bij de pieren aanzien- lijk wordt versneld en daardoor aan de ene kant een zuiging ontstaat en aan de andere kant draaikolken en dieptes dat die 2Va mijl betekent, dat wanneer U zich te ver in zee waagt U wordt meege- sleurd met een snelheid van D/2 meter per seconde .dat een reddingboei in een stroomloos water bij een zwakke wind al afdrijft met een snelheid van 50 centimeter per secon de, alleen door die wind dat U zich nu wellicht kunt voorstel- len met welke snelheid een als een blaas op het water liggend luchtbed afdrijft bij een zwakke wind .dat, als U gaat liggen drijven op dat luchtbed bij ebstroom en zwakke N.O. wind, er geen mens meer is die U in haalt .dat U zich met al Uw praatjes maar een heel, heel klein nietig wezentje zult voelen daar in die grote zee als U de kust steeds verder af ziet en Uw familieleden steeds kleiner stipjes ziet worden. WIST U, dat U, nu U dit allemaal weet, voortaan Uw luchtbed op het strand laat listen Evenementen. Gedurende de zomermaanden is door de V.V.V. een sport en spelleider aangesteld. De heer Cees Dekker zal de strand en andere evenementen leiden. Door het be- stuur Stichting Dorpshuis zullen strand- lopen georganiseerd worden t.b.v. het Bouwfohds. Bingo-avonden en 20 mogelijk tafelten- nistournooien. De kampeervereniging A.D.A. heeft een nieuw bestgur gekregen, hieraan wordt in de komende Badbode aandacht besteed. In de eerstkomende weken zullen de vol gende aktiviteiten plaats vinden: za. 15 juni 19.30 u. Garnekuul Beatavond. di. 18 juni 11.00 u. Strand (Vos) Zandhopen maken. 19.00 u. Zwanenwater, excursie inschrijven VVV kantoor tot 17.00 uur. wo 19 juni 13.00 u. Strand (Smit) kinderspelen. do. 20 juni 14.00 u. Strand (Groote Keeten) Schatgraven voor kinderen van 4 tot 10 jaar. za. 22 juni 19.30 u. Garnekuul, Bingo-Dansant. ma 24 juni 16.00 u. Strand (Vos) Schatgraven. di. 25 juni 19.00 u. Zwanenwater, excursie inschrijven VVV kantoor tot 17.00 uur. wo 26 juni 13.00 u. Strand (Groote Keeten) kinderspelen. vr. 28 juni 14.30 u. Strand (Smit) zandfiguren. 19.30 u. Garnekuul klaverjassen. za. 29 juni 19.30 u. Garnekuul, Flinstones Dansen. Eventuele aanvullingen op deze agenda zullen bekend gemaakt worden bij de VVV, kampeerterreinen en op het strand. Klaverjassen. Tijdens het Pinksterweekend werden door de kampeervereniging A.D.A. enkele nieuwe bestuursleden gekozen. Zij hadden gelijk tot taak een Bingo-avond en kla- verjasdrive te organiseren. Ook gedurende het gfgelopen weekend werd er geklaveriast en wel in het iecre- atiegebouw van de Garnekuul. Er was gezien de weinige publiciteit toch een redelijke belangstelling en een grote gezelligheid. De prijswinnaars waren: 1. Hr. Westerhof 5513 pt. 2. Hr. Kramer 5449 pt. 3. Hr. Lurling 5416 pt. 4. Hr. H. v. Zundert 5357 pt. 5. Mevr. M. A. v. Zundert 5283 pt. 6. Mevr. Olyhoek 5208 pt. 7. Hr. F. Bos 5201 pt. 8. Hr. J. J. Lowies 4922 pt. Poedelprijs: Hr. Elbers 3412 pt. De volgende drive wordt gehouden op vrijdag 28 juni, ook bungalowbewoners en Callantsogers zijn van harte welkom. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. Leden van natuurmonumenten met ge- zinsleden tot 18 jaar vrij entree op vertoon van lid- maatschapskaart. Toegangskaarten a f 1,50 per per- soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de ingang Zuidschinkeldijk, (automaat)

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 1