t zaterdag 29 juni 1974, no. 3 6 t: 1 Red.: Mew. C.H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. E Vakantie. In dag- en weekbladen worden regelmatig aanwijzingen gegeven hoe een reis naar het vakantieoord prettig en zonder veel problemen kan verlopen. Er wordt aan- geraden niet aan een stuk door te rijden, maar tenminste na twee uur rijden een rustperiode in te stellen. Voor kinderen zijn allerlei spelletjes be- dacht, die in de auto gedaan kunnen wor den. Kortom, de reis wordt zeer aanlokke- lijk voorgesteld. Meestal wordt weinig aandacht geschonken aan de „terugtocht", die na een periode van een a twee v/eken zon, veel vermoeiender is als de heenreis. Het lijkt ons nuttig om juist bij de voor- bereiding van de vakantie ook daar eens aan te denken. Een ieder, die het gehele jaar een rustig, zittend leven leidt, moet tijdens de vakan tie niet als een briesend paard op hoi slaan. Zo nu en dan een avondje uit, een uitstapje naar een stad of dorp is beslist niet te versmaden. De excessen komen als men van 's morgens vroeg tot dieD in de nacht alle geneugten wil meemaken die in en rond de vakantieplaats georgani seerd worden. De vermoeidheid <?aat dan een rol spelen, met alle gevolgen vandien. De gezondheid tijdens de vakantie komt weinig in gevaar als men weet hoe men ook op zeer warme dagen moet leven. Het zonnebad en ijsgekoelde dranken zijn op de z.g. „hittegolfdagen" funest voor de gezondheid. Ideale dranken voor warme dagen zijn hete (kruiden) thee, enigszins gezoet, koel mineraalwater en zuivere vruchtensappen De Argentijnse mate, een thee samenge- steld uit diverse kruiden, is niet alleen dorstlessend maar maakt ook fit. Ter bevordering van de bloedsomloop is het lopen op blote voeten zeer aan te be- velen, niet alleen op het strand, maar ook on gras- en duinvelden. Het baden en zwemmen heeft eveneens een gunstige invloed op de gezondheid, maar wacht hiermee tot minstens 2 uur na de hoofdmaaltijd. Houd men zich aan deze aanwijzingen, dan zal een verhoging van de gezondheid in de vakantie zeker het gevolg zijn. Er kan terug gezien worden op een aange- name vakantie. De thuisreis zal evenals de reis naar het vakantieoord zonder ver- moeidheidsproblemen kunnen verlopen. Festiviteiten in het dorpshuis. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode kan niet overzien worden of de grote zaal van het dorpshuis in de week van 29 juni tot 6 juli geopend zal zijn voor evenementen. De verbouwing is bijna ge- reed, de afwerking van bepaalde vloerge- deelten vergt nog enkele dagen. Met zekerheid kan gesteld worden dat de aktiviteiten ten behoeve van recreanten vanaf 8 juli regelmatig georganiseerd zul- len worden. Er is voor gezorgd dat de Kerkdienst ten behoeve van Katholieken (gasten en inwo- ners) op 29 juni en het op 1 juli geplande tafeltennistournooi zonder moeite kunnen plaatsvinden. Voor andere evenementen verwijzen we naar de agenda en de publi- citeitsborden bij het VVV kantoor, de cam pings en het strand. Het bestuur van Stichting Dorpshuis deelt verder mede dat de uitloting van de obli- gaties uitgesteld is tot September, dit in verband met de laatste bouwwerkzaamhe- den en de vakantie van enkele bestuurs- leden. In het laatste nummer van de Badbode (eind augustus) zal nadere informatie wor den verstrekt. De obligatiehouders krijgen bovendien nog persoonlijk bericht. BAADT NIET BIJ DE STREKDAMMEN VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Druk: Fa. K. van Loenen en Zn„ Schagerbrug - Telefoon02247-272 Mededelingen. Tafeltennistournooi Vanaf 1 juli zal iedere maandag in het sei- zoen een tafeltennistournooi georganiseerd worden in het dorpshuis „Kolfweid". De inschrijving begint om 19.00 uur, de aanvang van de wedstrijd is 19.30 uur. Er zijn fraaie prijsjes te winnen. Er wordt overwogen om een keer per drie weken een extra prijs beschikbaar te stellen. Trimmen Ook iets nieuws in de serie evenementen is een trimavond op 2 juli op het strand onder deskundige leiding, dit als voorproef op de te houden strand- of bosloop, welke vanaf 11 juli gehouden wordt (een keer per week afwisselend strand of bos). Radio opname De omroepvereniging VARA komt woens- dag 3 juli voor een uitzending vanuit het centrum de Garnekuul. Door vragen te beantwoorden kan men een der volgende prijzen winnen: Een boottocht naar de Zaanse Schans Een rit met de Stoomtram van Hoorn naar Medemblik Een dagje Texel. Alleen langslapers komen er niet aan te pas. Het programma begint om 7.45 uur 's morgens. A.D.A. Tot onze spijt konden we een schrijven van de ADA in de vorige Badbode niet opnemen. Het bestuur van deze vereni ging heeft enkele nieuwe leden, de heer A. Smidt, Camping Klein Begin is secre- taris. In dit schrijven werd ons tevens medege- deeld dat de promotor van de Bingo-avon- den, de heer F. Bos na 14 aktieve jaren, zijn funktie ter beschikking stelde. Namens vele gasten hartelijk dank voor alle organisatie, eveneens aan de andere afgetreden bestuursleden. Helaas werd ons nog niet medegedeeld wanneer mevrouw (de) Groot weer kin- derspelen voor de ADA gaat organiseren. We hopen in de volgende Badbode meer te kunnen mededelen. Handenarbeid Het is ons op dit moment niet bekend wanneer het kreatief centrum de Boet te Callantsoog geopend wordt. In Groote Keeten zijn de lessen in han denarbeid reeds begonnen. Voor kinderen 's morgens van 9.00 tot 10.30 uur en van 10.30 tot 12.00 uur. Volwassenen kunnen een afspraak maken. Weekend Dienst Doktoren. Vanaf vrijdag 28 juni 18.00 uur tot maan dag 1 juli 8.00 uur: dokter J. Kos, 't Zand, tel. 02249-223 Het Zwanenwater. tt-y Voor bezoekers geopend van 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. Leden van natuurmonumenten met ge- zinsleden tot 18 jaar vrij entree op vertoon van lid- maatschapskaart. Toegangskaarten a f 1,50 per per- soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de ingang Zuidschinkeldijk, (automaat)

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 1