Rommelmarkt. Namens de heren organisatoren van de Rommelmarkt hartelijk dank voor de me- dewerking en de toezegging van goederen. De artikelen zijn of worden een dezer da- gen opgehaald. Er blijft echter gelegen- heid om adressen op te geven, waar de z.g. Rommel" verkregen kan worden. Hoe meer spullen, hoe beter. Donderdag 25 juli wordt de Rommelmarkt gehouden op het plein bij het dorpshuis ,,de Kolfweid" te Callantsoog, aanvang 10.30 uur 's morgens. Bij minder gunstige weersomstandigheden wordt uitgeweken naar de grote zaal van het dorpshuis. Op dit moment kan nog geen overzicht gegeven worden van alle goederen, die aangeboden zullen worden. We zouden kunnen zeggen: „Komt en overtuigt uzelf en koopt datgene wat van uw gading is". Ter verhoging van de feestvreugde zijn er enkele speciale attrakties als „Rad van Avontuur" en ,,Ballen gooien". De netto opbrengst komt zoals we reeds eerder mededeelden, ten goede aan het instrumentenfonds van het Fanfarecorps Callantsoog. Deheren muzikanten rekenen op veel belangstelling. Komt u ook? Parachute springen. Bij gunstige weersomstandigheden zal op woensdag 24 juli 's avonds 7.00 uur een demonstratie parachute springen gegeven worden op het terrein bij de Denneweg- Duinroosweg. Er wordt door drie personen gesprongen, o.a. vermeldt het programma een sprong van de heer K. Doets, onder- wijzer aan de Frankendaalschool te Cal lantsoog. Bij dit parachute springen wordt de vrije val gedemonstreerd (voor de parachute uitgetrokken wordt, is er een vrije val van drie seconden) en de paraplane, een soort rechthoekige parachute, men zou kunnen zeggen een vleugelscherm. Het geheel wordt, op initiatief van de win- keliersvereniging Enkabe, uitgevoerd door het Parachutecentrum Texel, telefoon 02225 - 464. Dit centrum verleent gaarne informatie over het volgen van een cur- sus springen en over demonstraties van geoefende parachutisten. De Enkabe geeft in de shop op Dorpsplein 10, eveneens op 24 juli enkele attrakties als wijnschenken en koeksnijden. Bij minder gunstig weer wordt het pro gramma uitgesteld tot woensdag 31 juli, zelfde tijd. Wie mist Een vogeltje, beigekleurig, rood snaveltje, bruine vlekken op het kopje, vleugeltjes bruin-witte stippen, staart bruin-wit ge- streept? Inlichtingen mevrouw Moll, Zee- weg 6, Callantsoog. Viswedstrijd. Het leek bepaald niet aanlokkelijk om za- terdag 13 juli aan een viswedstrijd deel te nemen. Het regende 's morgens mild, maar langdurig. Ue weersverwachtingen waren voor de middaguren bepaald slecht. Maar, Callantsoger 65 plussers laten het niet zo gauw atweten. Zij kwamen om 14.00 uur welgemoed naar de vijver aan de Duinroosweg en zij hebben een bijzonder prettige micldag gehad. Ondertussen was het droog geworden en het was goed visweer. Er werd veel ge- vangen en de stemming bij de vissers was uitstekend. De heer van der Berg, Vissersparadijs, Abbestederweg, geassisteerd door de heer J. Doorn, kon bij de prijsuitreiking dan ook met recht van een zeer geslaagd ex periment spreken, dat beslist om herha- ling vraagt. De uitslag van zaterdag j.l. was: terwijl de heren Kruit, Oele en Bij- voet ieder 3 vissen ophaalden. De heer J. Mooy legde de grootste vis op het droge, in totaal werden ruim 100 vis- sen gevangen. Voor iedere deelnemer was er een prijsje beschikbaar. De initiatiefnemer, de heer van der Berg zeggen we ook vanaf deze zijde heel veel dank voor deze attraktie. Orgelzaal. Tegenwoordig wordt steeds meer aandacht besteed aan de kreatieve mogelijkheden, die een vakantieplaats te bieden heeft. Er worden tochten uitgestippeld, o.a. per boot, auto of fiets; men kan „de boer op". Voor muziekliefhebbers staan talrijke concerten op het programma, er zijn orgel- tochten, met bezichtiging van oude orgels, enz., enz. Een unieke plaats voor een orgelzaal is te vinden in Sint Pancras, midden in een weiland is de zaal Booy gebouwd. Een keer per week wordt een orgelconcert gegeven door organisten als Piet van Eg- mond, Klaas Jan Mulder en anderen. De ligging van de zaal is op zich al noe- menswaard. Als men daarbij bedenkt dat de eigenaar het geheel zelf ontworpen en gebouwd heeft, zal men begrijpen dat hier een kunstenaar aan het werk geweest is. De heer Cor Booy, agrarier, begon in de dertiger jaren, interesse te krijgen voor de bouw van orgels. Via de firma Pels in Alk- maar werd zijn interesse en kennis om- trent konstruktiebouw vergroot. Na de veertiger jaren heeft Cor Booy zijn gigantische plan, een eigen orgel en con- certzaal te bouwen, uitgevoerd, midden in de polder, tussen de koolplanten. De zaal, 20 meter lang, is dagelijks te be- zichtigen, bovendien kunnen kinderen zich amuseren met een Engelse stoomlocomo- tief, die bij voldoende belangstelling een rit door het vlakke poldergebied maakt, (in ieder geval zaterdagsmiddags in het seizoen). Voor bezichtigen kan men eventueel eerst telefonisch kontakt op nemen met me vrouw J. Bruin-Booy, telefoon 02267-33 14. De orgelconcerten worden iedere vrijdag- avond om 8 uur gehouden. Sint Pancras ligt enkele kilometers ten Noorden van Alkmaar. Vanuit Callantsoog en omgeving kan de route gaan over Scha- gen, Noord en Zuid Scharwoude, Broek op Langedijk of via Alkmaar. Er is slechts een bezwaar aan een bezoek aan de concertzaal Booy, men kan er niet met de auto komen. Vanaf de Beneden- weg in Sint Pancras wordt zaal Booy over het Daalmeerpad bereikt door een rustige wandeling van circa 10 tot 15 minuten. Geen Luchtbedden in zee houdt u aan de voorschriften van deBadmeesters. Van Dam tot Dam race. Dit evenement is ruim 10 jaar geleden in het leven geroepen, min of meer naar aan- leiding van een gebeuren voor televisie-, radio- en persmensen en andere bekende Nederlanders, die zich zo snel mogelijk moesten verplaatsen van (Amster)dam naar (Zaan)dam. In Callantsoog is daarna de gedachte op gekomen om de van Dam tot Dam race tot een jaarlijks evenement te maken. In de vorige Badbode werd reeds mede- gedeeld dat deze race niets met hardlopen te maken heeft, maar meer gezien moet worden als een show van originele uit- beeldingen van personen of gebeurtenis- sen. De af gel open jaren werd door gebrek aan organisatoren geen „race" meer ge houden. Voor velen is dit daardoor een absoluut nieuwe attraktie, waarbij om aller mede- werking verzocht wordt. Bij voldoende deelname zal het festijn plaats vinden op donderdag 25 juli 's middags 14.30 uur op het strand voor paviljoen Vos. De deelname is gratis voor personen van 0 tot 100 jaar. De aanmelding kan geschie- den tot donderdag 25 juli 11.00 uur bij het VVV kantoor te Callantsoog. Voor bepaalde attributen, als bijv. strand- karren, kan kontakt opgenomen worden met de heer Jac. J. Vos, strandpaviljoen Noordzeebad. Bij de start zijn enkele strandtenten, waar de deelnemers zich eventueel kunnen verkleden. De hoofdprijs is in ieder geval een verblijf tijdens Kerstmis in een 4 tot 6 persoons- bungalow, over andere zeer attraktieve prijzen wordt nog onderhandeld. Lampionoptocht. Als van ouds wordt op de laatste vrijdag van de bouwvakvakantie in Groote Keeten een lampionoptocht gehouden, n.l. vrijdag 26 juli a.s. Alle kinderen uit Groote Kee ten, Callantsoog, Oudesluis en't Zand kun nen aan het feest deelnemen. De gekostumeerde kinderen worden ver zocht om 20.00 uur aanwezig te zijn op het sportveld van het bungalowpark „San- depark". Voor de aardigste kostuums zijn verschillende prijsjes beschikbaar. De algehele leiding berust bij de heren J. Boeder en C. Dekker. Het Fanfarecorps Callantsoog zal voor de muzikale begeleiding zorgen, de optocht zal omstreeks 20.45 uur van start gaan. Vakantiegangers en inwoners toont uw be langstelling, geeft het geheel een extra feestelijk cachet door in huis en tuin zo veel mogelijk verlichting te ontsteken. Voorzichtig met VUUR bij het BARBECUEN le L. van Doorn, 30 stuks 2e C. Bregman, 27 stuks 3e G. Kater, 11 stuks 4e A. Mooy, 10 stuks 5e K. Roos, 9 stuks 6e J. Mooy, 6 stuks 7e J. Vriesman, 5 stuks 8e K. v. Nieuwland en R. v. Steenbrugge, 4 stuks

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 3