zaterdag 27 juli 1974, no. 7 Bed.: Mevr. C.H. KLOOSTERBOER- ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. van Loenen en Zn., Schagerbrug - Telefoon02247-272 De Strandspelen. Eindelijk is het strandfeest in Groote Kee- ten ook geslaagd. Het „zandfiguren" ma- ken ligt de jeugd uit de Keeten goed, de kinderen van de gasten deden ook gezellig mee, evenals de kinderen van de stichting „de Hye" uit Oosterbeek, die hier vakan- tie houden. De figuren werden goed afge- werkt en de prijzen waren voor: le prijs Wilma Roos, Beestje 2e prijs Martijn Bosboom, Fijko Bosboom, Kasteel 3e prijs Astrid Blom, Zeemeermin 4e prijs Peter Evers, Annemiek Evers, Zeeschildpad 5e prijs Anita Evers, Olifant en Leon Dekkers, die meer toe- keek, dan meehielp, maar goede adviezen gaf. Het zaklopen in Callantsoog viel bepaald in de smaak van de kinderen, er waren erg veel deelnemers, zodat een aparte wed- strijd gehouden werd voor kinderen van de stichting ,,de Hye" uit Oosterbeek. Bij deze groep waren de priizen voor: le prijs Christien Unk, Johnny Steenman 2e prijs Plonie Smit 3e prijs Christina Hamers 4e prijs Dickie Hennevanger 5e prijs Petra Apeldoorn 6e prijs Arie Romein 7e prijs Robbie Willems Bij de 6 en 7 jarigen kwamen voor een prijs in aanmerking: le Peter Frinking 2e Marko Langeveld 3e Marian de Wolf 4e Arien Molenaar In de groep van 8 en 9 jarigen kregen de vol- gende kinderen een prijs: le Annemarie Rijnders 2e Sjef de Laat 3e Christin v. d. Ploeg Tot slot gingen de prijzen bij de 10, 11 en 12 ja rigen naar: le Marleen Molenaar 2e Bernadine Molenaar 3e Bert v. d. Berg 4e Ronalda de Laat Alle kinderen hadden een fijne middag, de ouders rust. Draaiorgelconcours. In Den Helder wordt vanaf dinsdag 30 juli tot en met zaterdag 3 augustus een vis- feestweek gehouden. Er zijn diverse attrakties, o.a. de viseet- juttersmarkt op dinsdag, de visafslag kan dagelijks bezichtigd worden, 's morgens van 8.0012.00 uur, zaterdag van 7.00 10.00 uur. Op zaterdag 3 augustus wordt de visbak- prinses gekozen en bestaat er gelegenheid om met gepavoiseerde vissersboten een rondvaart door de haven te maken. Het hoogtepunt van de visweek is een draaiorgelconcours op vrijdag 2 augustus. Vanaf 's morgens 9.30 uur gaan een acht- tot tiental draaiorgels door de stad. Om ongeveer 15.30 uur worden de draaiorgels op het Julianaplein verwacht. Om 16.00 uur wordt dan een wedstrijd gehouden onder de orgeldraaiers. Allen, die het al oude, echte Hollandse, draaiorgel een goed hart toe dragen, raden we aan een bezoek aan Den Helder te brengen op vrijdag 2 augustus a.s. Korte Berichten. Voetbal: Het nederlaag tournooi van de Callants- oger Voetbalvereniging om de Jan Kuiper beker is reeds begonnen. De eerste wed strijd vond plaats op 13 juli j.l. en bracht een 3-1 overwinning voor Oudesluis. Zaterdag 27 juli vindt opnieuw een voet bal wedstrijd plaats en wel tegen Schel- linkwoude. Eerst komen de dames aan bod, daarna de heren voetballers; supporters steunt uw club. Oud papier: Dit wordt eens per veertien dagen opge- haald en wel zaterdags bij partikulieren, vanaf 9.30 uur 's morgens. Eerstvolgende ophaaldag: zaterdag 27 juli. Vuurwerk: Op de camping „de Nollen" Westerweg zal op woensdag 31 juli een groot vuurwerk afgestoken worden. De belangstellenden worden verzocht voor 21.30 uur aanwezig te zijn. Het vuurwerk zal om circa 21.45 uur beginnen. Puzzle wandeltocht Donderdag 1 augustus wordt een puzzle- wandeltocht door het dorp Callantsoog ge houden. Aanmelden en vertrek vanaf het VVV kantoor. Er wordt gestart in groepen van ten hoogste 4 personen, aanvang 19.00 uur. Autocross: Op het terrein Abbestede wordt de tweede autocross op zondag 4 augustus gehouden (zie volgende Badbode). Groote Keeten: De lampionoptocht zal vrijdag 26 juli plaats vinden. Gekostumeerden worden verzocht om 20.00 uur aanwezig te zijn bij de sportvelden in het Sandepark. De op- tocht vertrekt om circa 20.45 uur onder muzikale begeleiding van de Callantsoger Fanfare. Oudesluis: In de ,,Taveerne" wordt op zaterdag 27 juli een bingo georganiseerd in samen- werking met de VVV. Markten en Zeesportvissen: Zie voor de juiste data en telefoonnum- mers Badbode no. 4 van 6 juli j.l. Parachute springen: Niet de Enkabe winkeliersvereniging maar de heer Rezelman, Dorpsplein orga- niseerde het parachute springen van woensdag 24 juli j.l. Zwemmen: BAAD NIET BIJ DE STREKDAMMEN. Houd u aan de voorschriften van de bad- meesters, geen luchtbedden, opblaasboten en banden in zee. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. Leden van natuurmonumenten met ge- zinsleden tot 18 jaar vrij entree op vertoon van lid- maatschapskaart. Toegangskaarten a f 1,50 per per- soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de ingang Zuidschinkeldijk, (automaat) Nieuws van de A.D.A. Het is bijzonder jammer, dat de organisa- toren van de voetbal- en trefbal-wedstrij- den om de Camping Cup vergeten waren de datum van het festijn door te geven aan de redaktie van dit blad. Het voetballen en trefbalspel kan n.l. re- kenen op een grote belangstelling van de zijde van de vakantiegangers. De supporters die dinsdag 16 juli op het veld waren, hebben vanaf 9.30 uur de jeug- dige sportbeoefenaars kunnen bewonderen en toejuichen. De jongens en meisjes heb ben behalve een heel prettige dag ook spannende wedstrijden meegemaakt. De prijzen waren uiteindelijk voor: Voetbal: le de Nollen 2e Klein Begin 3e Callantsoog Trefbal: le Trekkershonk 2e de Nollen 3e Luttikduin De Beker was dus bij de voetballers voor „de Nollen" en bij de meisjes van het tref- ballen voor „Trekkershonk". Ook de volleyballers hebben woensdag 17 juli weer hun beste beentje voor gezet. Er waren maar liefst 20 teams, die aan het tournooi meededen en elkaar door krach- tige smashes op achterstand trachtten te zetten. De sfeer was bijzonder sportief. De uitslag was deze keer: le Deur Douers 2e Metro Special 3e Rens Roos De volgende wedstrijd vindt plaats op woensdag 31 juli vanaf 19.30 uur, uw be langstelling wordt in het Recreatiegebouw van de Garnekuul ten zeerste op prijs ge- steld. Vrijdag 19 juli was de klaverjasdrive vol- ledig geslaagd. Er waren 44 deelnemers, hetgeen in ieder geval voor dit seizoen een rekord betekent. De strijd was, gezien het vaak mini erne puntenverschil, weer buitengewoon span- nend. De prijzen waren voor: le Carstens 2e F. Kloosterhuis 3e A. Lowies 4e mevrouw Lucke 5e van Wettum 6e Dekker 7e Sterkeburg 8e Zweers De poedelprijs ging naar de heer Wolf. De volgende klaverjasdrive in het Recre atiegebouw de Garnekuul wordt gehouden op vrijdag 26 j.l. om 19.30 uur. Orgeltocht. Liefhebbers van orgelmuziek kunnen in de maanden juli en augustus deelnemen aan de z.g. orgeltochten. De vertrektijd is iedere zaterdag om 11.00 uur. Een van deze tochten vindt plaats op zaterdag 27 juli vanuit Schagen, Grote Kerk, en voert naar Kolhom, 't Zand, Ou desluis en Oosterland. In Schagen wordt de deelnemers een uit- voerige brochure ter hand gesteld, de kerk in Oudesluis wordt bezichtigd, de organist die bij deze orgeltocht betrokken is, is de heer Cornelis Klein uit Wieringen. Orgelmuziekliefhebbers kunnen we een dergelijke tocht beslist aanraden.

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 1